Autor Wątek: ENGL BLACKMORE, FIREBALL czy POWERBALL  (Przeczytany 58314 razy)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Jako kontr-fanboy chcę powiedzieć, że Vertigo ma gówno-prawda rację ;) Dlatego też kupiłem Mesę bo przester z Sajda4 średnio gadał(ten czerwony, bo pomarańczowy zajebisty ale trochę nie moja bajka).
Także pamiętajcie! Cokolwiek zaraz napisze na ten temat to będzie to tylko jego opinia! Ogrywać!
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Jako kontr-fanboy chcę powiedzieć, że Vertigo ma gówno-prawda rację ;) Dlatego też kupiłem Mesę bo przester z Sajda4 średnio gadał(ten czerwony, bo pomarańczowy zajebisty ale trochę nie moja bajka).
Także pamiętajcie! Cokolwiek zaraz napisze na ten temat to będzie to tylko jego opinia! Ogrywać!

w pełni  się z tobą zgodzam bo ogrywałem  sajda  i też pomarańczowy wydaje mi się zajebisty natomiast czerwony zdecydowanie już mniej a tu widzę inną opinie ;D

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
...tak czy inaczej ponawiam


Proszę o ten test as well !!!!!   Ale obiektywnie proszę :)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
To może po 'krótce' i 'obiektywnie' (o'rly?):

Bash SW IV + Engl PBall + Engl E530 na moim padełku (znaczy wpięty w końcówki od mojego i dwóch poprzednich)

Paka : Mesa Recto Horizontal 212

Gitary : Dean Vendetta na EMGHZ, MusicMan JP6 na stockach i IBZ K7 na PAF7

About Bash i sprostowanie : (Dexiku mój kochany -) mnie też się bardziej podobał żółty w SW IV - ma wystarczająco dużo Gainu, jest selektywniejszy, ma taki napierdol jak trzeba i nic więcej dodawać. Porównałem do czerwonego bo dla 1 struny jest najbardziej zmasowany. Po prostu jak chwycisz amoll to wszystkim oberwie dupy a laskom cycki zarzuci na plecy - ale jak wszystkie dźwięki grane w trakcie jego wybrzmiewania po prostu nie istnieją. Struktura przesteru średnio mi siedzi bo jest w HUY gruzowaty - to ciężko BARDZO gruboziarnisty przester i to na obu kanałach - na żółtym gruzu jest mniej ale nadal jest. Nie ma pokrętła depth czy resonance, za 'depth booster' robi nam przełącznik Modern On-Off. W Offie przester jest po prostu bardziej vintejdżowy, mniej uśmiechu mariana w tym wszystkim. Clean jest ładniutki, gęsty, mnie przypasił - reszta ludzi miała w dupie cleany :D Gainy trzeba jednak odkręcać gęsto dość - inaczej słychać cleanowy brak nasycenia. Mesa po prostu jest inna - cokolwiek by nie mówić! - ma inną strukturę przesteru i jak dla mnie jest ta struktura milsza dla ucha, a sam wzmacniacz Mesy bardziej użyteczny. Gain mesy od strzału ma dość duże nasycenie. Bash przypomina mi trochę 5150 - to piec pod jedno zastosowanie pomimo swoich 3ch kanałów. Niby jest Lo-Mid-Hi na każdym + Presence, ale jakość za 'słabo' to działa (przynajmniej w porównaniu do engla). Tak samo nie widzieć czemu po wpięciu E530 (w FX return) presence jakby w ogóle nie działał. To po prostu maszyna do zabijania - a nie uniwersalny wzmacniacz :P

Engl PBall za to jest po prostu selektywny, przester jest bardziej wygładzony (w porównaniu do Bashowego) w strukturze,w ogóle ma zupełnie inną strukturę, zupełnie inna bajka. Ludziska powiadają, że się nie przebija - gówno prawda - zależy co kto lubi ukręcić -  i co nie znaczy, że brak mu pazura, wręcz przeciwnie. Sam wzmach jest bardzo użyteczny bo każdy kanał do czegoś się nada - można na nim ukręcić od ładnych clenów po ciężki przester i dużą ilością dołu - dla każdego kanału jest pstryczek elektryczek typu "Bottom" (Do celana bright, do cruncha, lead1, lead2 - bottom), do całość presence - i gwóźdź programu jakby komuś było mało - "Depth Punch". I właśnie w tym drzemie potęga PBalla - można sobie zrobić szklisty clean, bluesowy crunch, rockowy lead 1 i mega nowoczesny lead 2. Do tego mamy jeszcze też Master A/B - podbicie do solo i 4 Volumy (dla każdego kanału) które pozwolą rozkręcić przedwzmacniacz. A DO tego jeszcze jakby nadal było mało - mamy 2 rodzaje Mid - Open/ Focused - można to trochę rozumieć jako MID Boost - focused przesuwa nam MID w niższy rejestr (coś jak LoMid, HiMid)... Heh. I na tym polega cały problem wspomnianej przebijalności Engla - jak ktoś ma lowtuned 7string do Ź i do tego dopchnie sobie wszystkie bottomy jak idiota - to wiadomo co z tego wyjdzie. W Englu korekcja na prawdę DZIAŁA! I wszystkie pstryczki działają na ucho a nie w podświadomości, ilość możliwości brzmieniowych kładzie niezdecydowanych. A Gain styka rozkręcać na 1-3 ;) Więc jeżeli ktoś lubi grać ostro to lepiej wziąść FBalla / 5150 / Mesę 2ch / Basha 2ch - spokojnie wystarczy. Jeżeli spodziewasz się wiecej od życia - to PBall jest po prostu ZAJEKURWABISTY. Dodałem już, że Clean ma osobne Treble dla Cleanów i Crunchy ;)? Ten wzmacniacz to po prostu typowy niemiecki wyrób - dopracowany do granic możliwości i nie ma w nim czegokolwiek co byłoby nieużyteczne i czego byś nie potrzebował.

Co do E530 - tutaj ciężko mi być obiektywnym bo mnie po prostu jego sound się podoba - przy moich logainowych PAFach i machoniu siarka która pojawia się w np. EMGHZ - w K7 jest ładnie schowana. Ale przy 'normalnych pickupach' może trochę walić przy gainie 7,5+ (ja sam rozkręcam na 6/10). To quazi 4ro kanałowy preamp (jak FBall / Blackmoore) - 2 kanały i przełącznik Lo/Hi Gain. Clean jest gęsty (nawet nie przełączam na gryfową przystawkę) i ma przełącznik Bright który działa ostro (i przydaje się przy gryfowej przystawce ;)). HiGain na ceanie odkręca nam crunch - delikatny i sensowny. Clean nawet przy dużym gainie nie przesterowywał mi PAFów. Lead ma korekcję Low, LowMid, HiMid, Treble - co pozwala dość spokojnie wykreować swój 'tone'. Każdy kanał ma też Volume które najlepiej dociągnąć do 8-9/10 - po prostu rozkręcić przedwzmacniacz. Lead LoGain jest twardy, ostry, powiedziałbym Vintejdżowy trochę ale użyteczny jak najbardziej, Lead HiGain to gęsty nasycony przester z englowską strukturą - czuły na artykulację i selektywny. Reaguje natomiast dość mocno cały preamp na końcówkę mocy - po podpięciu do Engla PBalla nadal zachował Englowy (jakbyż nie :)) charakter - natomiast po wpięciu w moją - dostał swoistego gruzu, a po wpięciu do basha... ciężko określić. Na swój sposób było to zajebiste do potęgi i do potęgi hujowe :D Po prostu nie siedzi mi może struktura gainu Basha - dostał gruzu, trochę wybił górę. Taki gruz pazur i siareczka razem - ale dość po prostu dziwnie to chodziło :) Choć pewnie znajdzie się duże grono onanistów którzy by się spuścili w tym momencie :D
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz, 2010, 10:37:14 wysłana przez Vertigo »

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
dobre he  :D


...  kurcze właśnie miałem test porównawczy ENGL Fireball 100 z Mesą Dual R...   ... fani MESY możecie mnie za to zajebać ale ENGL na takich samych ustawieniach gał zabrzmiał o wiele lepiej...   ...wprost zajebiście... ...jaśniej, selektywniej...  ...mesa przedstawiła strasznie matowe brzmienie...   ENGL rządzi chopy i jest o połowę tańszy.   SZWABY górą...    teraz tylko teścik proszę Fireball kontra Blackmore   AAAAARRRRRRRGGGGGGG GHHHHHHHHHHHHHHHH
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz, 2010, 23:48:07 wysłana przez harry_manback »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
scorpien...   ...jeszcze mi go sprzątniesz z Thomanna cholera :D. Ja tu zbieram i dozbierać nie mogę a ten już sianem szasta  :D, że już bierze  :D.   Dzwoniłem, na szczęście mają zapas. Starczy dla wszystkich

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Używka za 2,5k? www.ebay.de :D
ED!
Nieoczekiwanie szybko przyszedł Blackmore i jak obiecałem - słów parę na temat zestawienia FB vs Blackmore:
Fakty: w lewym narożniku Engl Fireball, 60W, świeże lampy JJ. W prawym Engl Blackmore, mniej świeże, ale nie stare (wg właściciela poprzedniego wymieniane latem 2009) lampy Engl.
Przedstawienie zawodników: FB to prosty jak budowa cepa w odcinkach wzmacniacz, 2 kanały, plug&play, mało gałek, wielkie brzmienie. Cudny clean i mięsisty, 'gruby' przester, do tego jakieśtam przyciski bright i depth, pokrętło presence, 2 master volume i 3-st EQ wspólny dla obydwu kanałów. Twór genialny w swojej prostocie.
Blackmore to nieco inna bajka: 4 kanały, przyciski bright i contour, osobny gain dla kanału czystego i nieczystego, ogólnie więcej gałek. Poza tym z przydatnych ficzerów coś, czego nie było w FB, a mianowicie wyjście 4 ohm.
1 runda: clean. W FB miód cud ultramaryna, aż chce się grać słodki jazzujący lead na humbuckerze przy gryfie, albo cośtam na rozłączonych cewkach. Zakochałem się w tym cleanie. W Blackmorze clean też jest, też ładniutki, ale jednak nie aż tak jak w FB. Oczywiście i tak jest o niebo lepszy, niż np. w 5150, ale nie zauroczył mnie tak, jak ten w Fireballu. To oczywiście kwestia subiektywna. A zresztą - kto używa cleana?
2 runda: crunch. W FB o crunch było ciężko - albo uzyskiwany kosztem cleanu, albo higainu. Ale prawdę mówiąc, nieraz wolałem poświęcić się i go ustawić, bo po prostu jest fajny - zadziorny, selektywny, agresywny, tnący (damn, nie znoszę wymyślać tych przymiotników...). Z powodzeniem da się na tym grać metal ;). W Blackmore crunch jest bezproblemowy do osiągnięcia i większość próby na nim dzisiaj przegrałem bo podoba mi się jeszcze bardziej niż w FB (może to kwestia większej ilości lamp). Generalnie charakter podobny, ale z jeszcze większym pazurem (oczywiście można go i upiłować, wystarczy odrobina gałkologii).
3 runda: higain. W FB wgniata w ziemię, sieje zniszczenie i 'nie bierze jeńców'. Rzuca mięchem, w razie potrzeby albo precyzyjny jak Hattori Hanzo, albo gruby i ciężki jak wielki, brzydki i śmierdzący troll. Dla każdego coś miłego, w każdym razie brzmi zajebiście. Blackmore ma to samo i jeszcze więcej, jak Hattori Hanzo w płaszczu +7 do zajebistości, albo troll z piłą łańcuchową. 2 kanały odpowiadają za higain i dzięki temu możemy mieć obydwa te potwory w jednym, za jednym kliknięciem nogą. Po co to komu? Nie wiem, ale może akurat... W moim odczuciu Blackmore uferuje na tym polu więcej możliwości, bowiem bez problemu ukręci się to co na Fireballu, a oprócz tego jeszcze coś innego. Fajne, choć dla mnie zbędne, albowiem różnica nie tyle jest w jakości, co w charakterze, a mi charakter Fireballa odpowiadał i i tak ustawiłem sobie higain w Blackmorze tak, żeby był do tamtego podobny.
Werdykt: Dla mnie osobiście Blackmore wygrywa o tyle, że ma 3 kanały i nie muszę mieć dopałek, żeby używać cleana, cruncha i rzeźnika. Różnicy w jakości brzmienia kolosalnej nie zauważyłem, jedynie na kranczu na plus, a na cleanie na minus, choć to i tak są tak naprawdę niuanse. Polecam obydwa wzmaki, szczerze. Są zajebiste :D.
« Ostatnia zmiana: 24 Wrz, 2010, 22:35:27 wysłana przez sei.tahn »

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
HEJ dzięki za te parę konkretnych odczuć. Ja w zasadzie wybrałem już...   ...mój faworyt... ... werble trtrtrtrtrtrtrrtrtt rtrrtrttrt FIREBALL 100W

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Ja wybieram E650 czyli R. Blackmore'a - wczoraj się o tym już przekonałem w 100%...

Ten wzmach jednocześnie skopał mi dupę gorzej niż 15stu JPna101% i zrobił tak dobrze, że do teraz mi stoi.

Pierdole racka narazie - biorę tego HEADa !

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Będąc na Music Media miałem okazję ograć/usłyszeć kilka ENGLi (foto poglądowe)

Spoiler
Mam nadzieję że Musza i T0mexs się nie obrażą:P

Ogólne wrażenia moje są takie: Special Edition wg mnie przekombinowany ale brzmi. Pogubił bym się w tym wszystkim. Powerball II grzmiał niesamowicie. Oczywiście gain rozkręcony na 2,5, środek podbity i już nie wiem gdzie mam wnętrzności. Natomiast największe na mnie wrażenie zrobił Blackmore. Ten wzmak niszczył wszystko wokół. Był bezbłędny, idealny (chociaż jak to sprytnie Leoś zauważył - footswitch gigantyczny a bypassu pętli zrobićnie mogli).

No i na sam koniec wypowiem się o Gigmasterze. Ten wzmak zrobił na mnie naprawdę spore wrażenie, szczególnie biorąc pod uwagę cenę. Brzmiał bardzo fajnie już na dedykowanej pace 110, a podłączony do 412 niszczył. Zdecydowanie ciekawy wzmak
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz, 2010, 12:08:31 wysłana przez lis »
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline regret

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
  • ,,l,,
Mówiłem ze Riczi  naprawdę ryczy :))
E650 to dynamika,selekcja i pierdolniĘcie w jednym:)
Jak to określa nasz kolega zSS.pl App... "on ma takiego Pancza"
r'n'r

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ja chciałbym dodać tylko, że Powerball II to odgrzewanie starego kotleta. Miał trochę lepszą korekcję gainu dla 3 kanału, a mid-boost podbijał po prostu środek zamiast zmieniać cały charakter jak mid-focused. Poza tym to "droższe-to samo" i do tego bez lustra na panelu! ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz, 2010, 12:26:54 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Kurde gdyby nie ten festiwal to bym tam był ;) Może w przyszłym roku :)

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Ja wybieram E650 czyli R. Blackmore'a - wczoraj się o tym już przekonałem w 100%...

Ten wzmach jednocześnie skopał mi dupę gorzej niż 15stu JPna101% i zrobił tak dobrze, że do teraz mi stoi.

Pierdole racka narazie - biorę tego HEADa !

JP= John petrucci?

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
 :facepalm:


A ja nadal nie moge cos do Engli powrocic po tym jak sie zrazilem do Fireballa, ale przynajmniej ogram przez to inne wzmaki  ;)

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Miałeś Fireballa z żarówkami zamiast lamp elektronowych i dlatego się zraziłeś ;)

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
rozpierdalacie mi tu konstrukcję tym Blackmore'm. Kurczę w dupę :)

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Men, ograj blakmura bo naprawdę warto i wtedy go docenisz. Zresztą pogadaj z Leosiem, ogrywał ampa i myślę że może Ci sporo powiedzieć jako stary (nie no, przepraszam Leoś, nie taki stary:*) wyjadacz
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ekhem :>  Bardzo mi się ten amp spodobał. Ma cholernie kopiącą dynamikę. Klin jest obłędny, crunch to zdecydowanie moja bajka brzmieniowa, lead toże - mało siary, dużo punchu. Jak będę duży to sobie kupię :) Wada taka, że skurwiel nie wybacza braków technicznych, których mnie nie brakuje :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Leoś - po prostu idealnie trafiłeś, shot w samo sedno tą wypowiedzią :D Just Tru i nic dodać, nic ująć ! Mało siary, DUŻO punchu! Fuck Yeah!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
To się nazywa profesjonalizm ;) ;) ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Już biorę pod uwagę. Wierzę Wam bo słuchałem miliona próbek tego pieca, a ja właśnie chcę jebnięcie nie siarę.
Próbki co prawda z YouTube ale potrafię sobie wyobrazić to brzmieńsko. Mam bardzo rozwiniętą wyobraźnię :)

Offline regret

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
  • ,,l,,
a jeszcze pare komentów temu zapewniałeś mnie że kupujesz PB x_x
r'n'r

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3720 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2010, 15:11:14
wysłana przez Bjørn
4 Odpowiedzi
3407 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2011, 09:15:03
wysłana przez harry_manback
47 Odpowiedzi
24107 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2011, 12:03:26
wysłana przez deathtom
17 Odpowiedzi
4106 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2014, 19:42:46
wysłana przez Luke
21 Odpowiedzi
4528 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2015, 10:21:44
wysłana przez Stivo2005