Autor Wątek: Jaki drugi wzmak do Engl Blackmore?  (Przeczytany 4531 razy)

Offline ha7e

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Jaki drugi wzmak do Engl Blackmore?
« 09 Mar, 2015, 18:57:47 »
A więc tak szukam drugiego wzmaka żeby się ładnie miksował z Engl blackmore (paczka DL 412 pro v30), a druga paka to 212, moja produkcja (v30 i drugi jakis inny jeszcze nie podjąłem decyzji ale moze greenback albo legend, choć moze stanąć na dwóch v30). I własnie do tej drugiej paki przydałby się nowy higainowy przyjaciel.

Pierwsze pomysły to oczywiscie engl powerball lub invader (savage brzmi bardzo podobnie), drugie Mesa - dual, potem przegląd orangów... Nie chce 6505(siara), ani Marshalli(bleeeeeeeee), Diesle za drogie(choć cena nie jest jakaś ogromną przeszkodą), a o Bugerach sam nie wiem co myśleć. Raczej chodzi o prostote i zajebiste brzmienie, niż o uniwersalność.

No ale wiecie jak to jest, z jednej strony chce sie poeksperymentować, a z drugiej czesto stawiam na "sprawdzone" rozwiązania.

Dawać mi tu ciekawą dyskusje

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
ENGL Fireball, temat do zamknięcia. Nie ma za co.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline ha7e

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
dziekuje, jestes super

Offline mahon72

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Do tej pory graliśmy na 6505, DL 4x12, i drugi zestaw E650,  Mesa 4x12. Nie grało to do końca dobrze . Podmieniliśmy na chwilę 6505 na EVH 5150 . Ten ostatni niby podobny do 6506 ale zdecydowanie lepiej się dogadywał z Englem. Stanęło na tym , że mamy dwie szt. E650 z różnymi paczkami na V30 . Tobie tez polecam takie rozwiązanie. E650 to dobry niezawodny piec. Ważne  jest też to, że potaniał ostatnio i można go wyrwać za 3K. Polecam również zainwestować w możliwie najlepszą paczkę. Paczka to polowa sukcesu - co niektórzy twierdzą że większa połowa nawet.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
5150/6505 to nie są wzmaki które dobrze gadają z CV30. CV30 są popularne i każdy metalhead łyka je niczym stara dziwka, ale te wzmaki po prostu ich nie lubią. V12, P50 - te głośniki robią w połączeniu z 5150 gruz.
B ( o ) ( o ) B S

Offline ha7e

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Dla mnie peavey to nie moja baja, na żadnej paczce niestety. Mi sie zdaje że szukam cos miedzy powerballem a mesą dualem, dlatego mi troche trirec chodzi po głowie.

Drugi blackmore to jasne jak najbardziej rozsądna decyzja, ale przy zakupie nie miałbym żadnej ekscytacji i w ogóle nie po to sie kupuje nowy sprzęt.  ;)

Robie pake 212(bedzie profeska) bo na jedej 412 jeszcze brakuje mi selektywności(nawet na dl pro), rozbicie tego na dwie paki uważąm za najlepsze rozwiązanie, mniej gejnu, wiekszy zakres, a pierdolniecie zostatnie.


Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Pomyśl o Diezla'ch jak szukasz czegoś pomiędzy PB, a DR, choć to bardzo szerokie pojęcie i cieżko dowiedzieć się czego oczekujesz, możesz też spróbować z Savage, podobny a jednak inny od E650.

Co do dwóch pak, nie wiem czy faktycznie poprawi Ci to selektywność, próbowałeś tak grać? Nie koniecznie musisz być zadowolony, by nie powiedzieć, że możesz być zawiedziony.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
jakbyś chciał Powerballa o akurat mam na zbyciu
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline mahon72

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
5150/6505 to nie są wzmaki które dobrze gadają z CV30. CV30 są popularne i każdy metalhead łyka je niczym stara dziwka, ale te wzmaki po prostu ich nie lubią. V12, P50 - te głośniki robią w połączeniu z 5150 gruz.
Musimy być na innych biegunach chyba. Podłączając 6505 do rożnych paczek- uważam że Mesa na v30 to idealny wybór. Czy to 4x12 , czy 2x12.  VHT na P50 grało z 6505  mi tak słabo, że ja pierdole.


Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, mieliście styczność z savage na żywo ?

Ja mialem kilkukrotnie blackmoory, savage 60 (teraz też mam) , savage 120

I e650 a savage to zupełnie inne wzmaki, gdzieś tam mają wspólny mianownik ale nie powiedziałbym ze są bardzo podobne.
 To już dual i e650 idą w podobną stronę według mnie.


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
...
Musimy być na innych biegunach chyba. Podłączając 6505 do rożnych paczek- uważam że Mesa na v30 to idealny wybór. Czy to 4x12 , czy 2x12.  VHT na P50 grało z 6505  mi tak słabo, że ja pierdole.

Może po prostu 6505 jest chujowy :D
Mi 5150 BL z VHT FB napierdala jak żaden inny do tej pory i jest to mój zestaw z dozywociem :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Eltron albo Vermona. Weź taki, jaki się Tobie podoba, a nie innym.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline ha7e

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
teraz pewno zostane zjebany przez psycho fanow ale totalnie nie kumam zajawki na.5150 czy 6505. to brzmienie sprawia mi bol, serio. wole spiewniejsze brzmieni . Savage moze wydawac sie bardzo.podobnym wzmakiem, mialem na ograniu i brzmienie.ktore se wykrecilem bylo tak podobne.do blackmore ze moj.wniosek byl taki sam. Ale.w.rzeczywistosc i w.chuj elastyczny wzmak.

Zomballo

  • Gość
Ja bym Wam napisał jaki wzmak ale nie napiszę. Bo jak byście już kupili mesę to musielibyście posprzedawać engle.

Offline pringles50g

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
... Diesle za drogie(choć cena nie jest jakaś ogromną przeszkodą)...

ale warte swojej ceny  :) mam d-moll + 412 FL Celestion G12K-100  :headbang:

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
... Diesle za drogie(choć cena nie jest jakaś ogromną przeszkodą)...

ale warte swojej ceny  :) mam d-moll + 412 FL Celestion G12K-100  :headbang:

Ogrywałem D-molla w mayo i zastanawiam się, czy to ten regius custom, którego przy okazji ogrywałem był wujowy, czy piec ;)

Offline pringles50g

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
... Diesle za drogie(choć cena nie jest jakaś ogromną przeszkodą)...

ale warte swojej ceny  :) mam d-moll + 412 FL Celestion G12K-100  :headbang:

Ogrywałem D-molla w mayo i zastanawiam się, czy to ten regius custom, którego przy okazji ogrywałem był wujowy, czy piec ;)
no i piec czy wiosło??

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Tamten regius to była zupełnie nie moja bajka. Diezel mnie rozczarował w sumie, ale chciałbym jeszcze ograć na innej kolumnie i z innym wiosłem.

Offline wolfer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
5150/6505 to nie są wzmaki które dobrze gadają z CV30. CV30 są popularne i każdy metalhead łyka je niczym stara dziwka, ale te wzmaki po prostu ich nie lubią. V12, P50 - te głośniki robią w połączeniu z 5150 gruz.

Guzik prawda ... Wszystko zależy w jakiej budzie siedzą te CV30. 6505 + kolumna marschall 4x12 CV30 rozwala system, tak samo się to ma do 5150 III. Natomiast z paką z V12 to była zwykła poierdułka ;). Owszem gruz był i nic poza tym, brzmiało jak z pod koca ...
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2015, 14:50:04 wysłana przez wolfer »
Jolana, eltron 100U, fuzz ....    ',, ',

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
5150/6505 to nie są wzmaki które dobrze gadają z CV30. CV30 są popularne i każdy metalhead łyka je niczym stara dziwka, ale te wzmaki po prostu ich nie lubią. V12, P50 - te głośniki robią w połączeniu z 5150 gruz.

Guzik prawda ... Wszystko zależy w jakiej budzie siedzą te CV30. 6505 + kolumna marschall 4x12 CV30 rozwala system, tak samo się to ma do 5150 III. Natomiast z paką z V12 to była zwykła poierdułka ;). Owszem gruz był i nic poza tym, brzmiało jak z pod koca ...

masz tylko 60 postów, więc oczywistym jest ze nie masz racji

Spoiler
B ( o ) ( o ) B S

Offline wolfer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Wiesz, dla mnie najbardziej liczy się to co obadałem osobiście a punkty to możesz liczyć w jakimś teleturnieju (np. zgaduj zgadula, jaka to melodia itp... hehe) ;). Co można wycisnąć z zestawu 5150 + marshall 4x12 pokazali chociażby Machine Head czy Carcass... jakoś miażdżą swoim brzmieniem do dziś ale co ja będę się spierał ... punkty mówią same za siebie "to nie możliwe"
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2015, 20:09:58 wysłana przez wolfer »
Jolana, eltron 100U, fuzz ....    ',, ',

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@wolfer Co do wypowiedzi G-ZS'a to chyba był http://pl.wiktionary.org/wiki/sarkazm
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
18169 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2008, 16:26:55
wysłana przez regret
Jaki wzmak?

Zaczęty przez g-zs « 1 2 » Wzmacniacze i kolumny

44 Odpowiedzi
16181 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2009, 12:20:11
wysłana przez BartekL
0 Odpowiedzi
1760 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2011, 21:56:10
wysłana przez fzero
40 Odpowiedzi
7218 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2012, 10:57:29
wysłana przez Luc
14 Odpowiedzi
7070 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2012, 23:05:13
wysłana przez maclaren2