Autor Wątek: Krotki test - Hellstone, Engl Blackmore- Engl 2x12, Mesa 2x12  (Przeczytany 6890 razy)

Offline mahon72

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Zapraszam do posłuchania tych wzmakow. Mile widziane recenzje.  Engl znany na forum , Hellstone trochę mniej. Gitara  to Dean Ml 79FR 500T. Presonus Firepod , mic sm57 pod katem 90st. Gitary generalnie suche w przypadku paki Engl - podcięty deko dół. Paki były nagrywane jednocześnie przy czym Mesa okazala sie głośniejsza , dlatego ścieżki mesy zostały ściszone 1,5db.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Co to za Hellstone?

Edit:
Trochę krótkie te kawałki, ale na moje ucho najlepiej Blackmoore + Engl 2x12, Potem Hellstone, a na końcu Blackmoore z Mesą.
« Ostatnia zmiana: 07 Cze, 2012, 22:19:46 wysłana przez zerotolerance »

Offline puffmajster

  • Gaduła
  • Wiadomości: 135
Dla mnie również najlepsza próbka Engl'a + paka engl'a następnie hellstone a na koncu mesa (sam srodek;/)

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
zawsze sie grzalem na hellstone'a.
kiedys chyba po 1800 byly sprzedawane regularnie na allegro :(


Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Mahoń72 - nie latają, bo już ich nie produkują :(
Ta próbka Hellstona nie oddaje nawet w połowie tego co słychać na żywo. Mój ma dożywocie, ale jakby ktoś sprzedawał, nie pogardzę drugim ;)
Mam coś takiego - http://images47.fotosik.pl/298/c3cad8977ea083e5.jpg jeden z pierwszych, ale po przeglądzie u Toma został nieco zmodernizowany.

Wzmak jest bardzo wrażliwy na ustawienia i pomiędzy wieloma zajefajnymi można wpaść na wiele kiepskich. Trzeba się nakręcić, ale jak się znajdzie ten punkt G (gruz ;)), to gra gitara.
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Mahoń72 - nie latają, bo już ich nie produkują :(
Ta próbka Hellstona nie oddaje nawet w połowie tego co słychać na żywo. Mój ma dożywocie, ale jakby ktoś sprzedawał, nie pogardzę drugim ;)
Mam coś takiego - http://images47.fotosik.pl/298/c3cad8977ea083e5.jpg jeden z pierwszych, ale po przeglądzie u Toma został nieco zmodernizowany.

Wzmak jest bardzo wrażliwy na ustawienia i pomiędzy wieloma zajefajnymi można wpaść na wiele kiepskich. Trzeba się nakręcić, ale jak się znajdzie ten punkt G (gruz ;)), to gra gitara.

Wyglada w ch** niepozornie ;]

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
No, i to chodzi ;)
Piec na kanale Orange brzmi takim fajnym drivem nieco w stronę Mesy Mark IV, fajne można ukręcić lejące dźwięki. Sporo środka. Po przełączeniu na RED to już typowa metal machine. Jest szybki, brutalny i ostry, zero kompresji. Żaden 5150 ani Engl nie daje takich możliwości ;)
A o kanale clean napiszę tylko tyle, że jest bardzo fajny i dynamiczny, a nawet niewielkie podkręcenie gainu powoduje fajny, okrągły crunch, aż do solidnego przesterowania... Na kanale czystym ;)

U mnie siedzi w zestawie z paką NoisyBoxa 2x12 z Century Vintage 30. Całość brzmi dość jasno, tak jak lubię. I uwaga - to "maleństwo" naprawdę brzmi w warunkach domowych ;)

Mahoń72 - jak go ustawiłeś pod to nagranie?
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Czas na wycieczkie do Koszalina :D.
Paczki z głów!

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
No, i to chodzi ;)
Piec na kanale Orange brzmi takim fajnym drivem nieco w stronę Mesy Mark IV, fajne można ukręcić lejące dźwięki. Sporo środka. Po przełączeniu na RED to już typowa metal machine. Jest szybki, brutalny i ostry, zero kompresji. Żaden 5150 ani Engl nie daje takich możliwości ;)
A o kanale clean napiszę tylko tyle, że jest bardzo fajny i dynamiczny, a nawet niewielkie podkręcenie gainu powoduje fajny, okrągły crunch, aż do solidnego przesterowania... Na kanale czystym ;)

U mnie siedzi w zestawie z paką NoisyBoxa 2x12 z Century Vintage 30. Całość brzmi dość jasno, tak jak lubię. I uwaga - to "maleństwo" naprawdę brzmi w warunkach domowych ;)

Mahoń72 - jak go ustawiłeś pod to nagranie?

Daj znac jakbys przez Poznan jechal ;]

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
To jest model bez hellstone mode czy z?

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
"Ryczy WięcejCzarny" na paczce Mesy nie podobał mnie się - za dużo mesowego mułu, buły i czego tam jeszcze :]

"Ryczy WięcejCzarny" na Englu fajny na początku riffu, ale potem za mocno basem dawał.

"Piekłamień" na Englu gorszy na początku, ale w PMach lepiej dawał.

Próbki PP  - fajniej wyszedł Piekłamień z paką Mesy, a z paką Engla lepiej gadał Rysiek
« Ostatnia zmiana: 14 Cze, 2012, 12:37:22 wysłana przez BetoNova »

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Ja bym zostawiał Kamyka, ze względu na fajne brzmienie i ultra voodoo mojo wokół niego. I ew. tak za kilka lat kultowego Hellsteina będziesz mógł pogonić za 3k euro :D A Ryśka zawsze łatwiej  skołować chyba :]

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
A co, ktoś sprzedaje hellStonkę? :D
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
1. Hellstone, Engl 2x12
2. Engl Blacmore, Engl 2x12
3. Engl Blacmore, Mesa 2x12

Engl z paczką mesy jak dla mnie strasznie lipnie jak by zza koca. Hellstone najbardziej mi przypadł do gustu, taki zrównoważony mi się wydał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
11747 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2011, 23:16:12
wysłana przez Vertigo
2 Odpowiedzi
2987 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2011, 02:29:10
wysłana przez waleczny_gladiator
1 Odpowiedzi
2455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2011, 13:07:28
wysłana przez Pietryk
0 Odpowiedzi
1713 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2011, 21:56:10
wysłana przez fzero
14 Odpowiedzi
7003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2015, 12:49:34
wysłana przez krechaSP