Autor Wątek: ENGL BLACKMORE, FIREBALL czy POWERBALL  (Przeczytany 58319 razy)

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
A czy ktoś macał się z czymś takim ??????  http://www.thomann.de/pl/laney_gs212ie.htm

Laney nie jest takim największym gównem. Pytanie tylko jak to chodzi ??

Offline RaiQ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
Ja mam 2x12 Randalla, ale też na Seventy80. Kupiłem 3 lata temu jako rozwiązanie tymczasowe i używam do teraz ;P Ale niedługo już naprawdę zakupię coś lepszego ;) (ale raczej znów 2x12)
Cóż mogę powiedzieć o Seventy80... tak jak pisałem wcześniej, czasami brakuje mi trochę środka w Fireballu - podejrzewam, że może być to wina paczki. Ale ogólnie gada to spoko - myślę, że nawet bardzo spoko jak na swą cenę. Myślę, że nawet jak zakupię sobie nową paczkę, to Randalla zostawię sobie jako backup czy coś ;)
Ale lepiej niech się wypowiedzą osoby które testowały więcej różnych paczek z Fireballem - ja nie miałem wielu okazji.

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
tutaj są fajne testy głośników  - Najbardziej podchodzi mi  Celestion G12T-75. Zajebiście chodzą. Seventy 80 walą siarą ale może w pace zamkniętej będą bardziej zwarte?  NIe jestem pewien 

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Ja też używam Fireballa z Randallem na Seventy80, z tym że 4x12. Nie brzmi to źle, choć popieram spostrzeżenie, że czasami środka jakby mało. Nie wali siarą jakoś nieznośnie, kiedy ogrywałem to na Randallu na V30 to waliło bardziej, najlepiej IMHO spisywał się Fireball z paczką 2x12 na Eminence V12, potem G12T-75, potem Seventy80, a na końcu V30, ale ja po prostu nie przepadam za V30. Na innych paczkach nie grałem.
Pozdro

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Tez mialem te pake, o ktorej mowi Raiqu lecz pod Englem Powerballem i powiedzialem sobie ze nigdy wiecej... strasznie to brzmialo :(
Rzecz gustu i reszty sprzetu :)

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Pieprzę tego laney'a. Seventy 80 są najgorsze moim zdaniem. Obsłuchałem w chuj próbek i powiem krótko ...  ...nic specjalnego, dla mnie klapa.  Kupiłbym najchętniej pustą obudowę od Laneya bo ma fajne wymiary i wpierdolił inne głośniki no ale to się nie stanie więc szukam dalej

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Vertigo, Ty JESZCZE jej nie sprzedałeś? Jakim cudem?!

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
ale ja też chcę 2x12 a nie kolejnego kloca 4x12. Zresztą sprzedaję swoją paczkę Marshall VS412 140W za powiedzmy jakieś 500zł - głośniki w zajebiaszczym stanie. Grałem na końcówce Rocktronie Velocity 100 który też idzie za 600zł a jak nówka bo przegrana może tylko z 50 godzin.

Muszę się trochę gratów wyzbyć. Dwa wiosła tu wystawiłem i chuja nie poszły. ENGL'a mi się chce.

Offline regret

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
  • ,,l,,
tak z choinki sie urwalem ,ale jak chcesz to u mnie w elblagu jest do ogrania Engl Riczi blackmur( i on naprawde ryczy ;) ) na paczce engla 4x12 vintage 30 i ewentualnei druga trece eliot 4x12( w tym 2xcelestion silver i 2xcesiestion gold)
r'n'r

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Dzięki ale wchodzę zdecydowanie w Fireball'a. Cały czas myślę nówka 60W czy używka 100W. W każdym razie za 2 tygodnie będę ogrywał jednen z nich :)

Dzisiaj stałem się szczęśliwym właścicielem tej paczki    Marshall JCM-2000 TSLC212. Kupiłem ale przyjedzie na dniach.
Nie wiem czy nie zrobię sobie całej tylnej płyty z MDF'u lub czegoś innego i na czarno pizgnę. Zamknę ją w pizdu i zobaczymy jakie będzie miała uderzenie.

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Haha, a ja wczoraj sprzedałem swojego Fireballa i już do mnie jedzie Blackmore :) Jak przyjedzie to opiszę wrażenia, narazie jestem podjarany bo wyszła mi to wymiana 1:1.
Harry, ja na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się i kupował używkę 60W z Niemiec, chodzą za fajną kasę :)

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Zaraz mi tu stary pierdalnij pożądną reckę stosunku jakości brzmienia Blackmoore'a do Fireballa. Proszę bądź obiektywny PLEASE PLEASE PLEASE  Zdradź mi na czym grasz od kostki i strun po głośniki. Proszę bardzo Ciebie o to i bez żadnej ściemy nawet jeżeli Fireball był lepszy czy gorszy.  ;)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Blackmore jest jak dla mnie ostrzejszy i bardziej dynamiczny, bardziej selektywny niż FB. Nic tylko pogratulować wymiany - sam też bym chętnie tak wymienił. Gdybym miał FB ;) Ale może może :)

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Napiszę jak dostanę, promise :-*

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
A od kiedy to przester w Englach jest wolny :P?

Offline RaiQ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
scorpien: ale nawet bez włączonego tego nowego mid-boosta brzmienie jest inne w 100w? czy to ten mid-boost tyle daje? bo _teoretycznie_ wg specyfikacji, tylko ten mały pstryczek można określić jako jakiś nowy feature "brzmieniowy"... (ale wiadomo, teoria != praktyka)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Fireball 60w (przód chrom) jest dość przeciętna...
-1

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
zraz będę miał zawroty głowy hehe :)  bo się okazać może, że Blackmoore ma większego kopa :)

Zastanawiam się tylko czy FB nie ma przypadkiem bardziej nasyconego przesteru w stosunku do BM.
Z próbek słychać że BM ma niezłe pizgnięcie ale FB jest bardziej przystosowany do stylu metalowego (death metal i pokrewne oraz new metal) . Może się mylę ????

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Stary, FB jest zajebisty, prosty, normalnie jak okładka 'vulgar display of power'. Jak porównam z blackmorem to opiszę wrażenia narazie podkreślę to jeszcze raz: FB to zajebisty wzmacniacz o potężnym, mięsistym, SZYBKIM przesterze, który do tego ma prześliczy clean. I nie, nie ginie w miksie ;)

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
...a co miałeś 60W czy 100W ??

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
albo Depth ;)

Seju wymiataj ten test bo ja też czekam :D

Wczoraj testowaliśmy PBall z E530 i Bashem Sidewinderem IV na Mesie 212 - przester Mesy to jak zabawka dla dzieci przy bashowym czerownym kanale z SD IV i jego zmasowanym soundzie. Ale Engle są bardziej dynamiczne i o niebo bardziej selektywne :)

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
JA CHCĘ ENGL'a !!!, JA CHCĘ ENGL'a !!!, JA CHCĘ ENGL'a !!!, JA CHCĘ ENGL'a !!!, JA CHCĘ ENGL'a !!!

Proszę o ten test as well !!!!!   Ale obiektywnie proszę :)

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Wczoraj testowaliśmy PBall z E530 i Bashem Sidewinderem IV na Mesie 212 - przester Mesy to jak zabawka dla dzieci przy bashowym czerownym kanale z SD IV i jego zmasowanym soundzie. Ale Engle są bardziej dynamiczne i o niebo bardziej selektywne :)

możesz coś więcej napisać ? jak  wyszło porównanie  tak bardziej szczegółowo ;D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3720 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2010, 15:11:14
wysłana przez Bjørn
4 Odpowiedzi
3407 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2011, 09:15:03
wysłana przez harry_manback
47 Odpowiedzi
24107 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2011, 12:03:26
wysłana przez deathtom
17 Odpowiedzi
4106 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2014, 19:42:46
wysłana przez Luke
21 Odpowiedzi
4528 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2015, 10:21:44
wysłana przez Stivo2005