Autor Wątek: ENGL BLACKMORE, FIREBALL czy POWERBALL  (Przeczytany 58283 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Zaczynam żałować że wziąłem kranka ;D

I bardzo słusznie ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline anton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Muszak? za ile puściłeś wtedy mocnejajca?
Less is more, but more gain is more.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Zaczynam żałować że wziąłem kranka ;D

I bardzo słusznie ;)

nie denerwuj mnie ;D i to jeszcze bym na miejscu miał

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Muszak? za ile puściłeś wtedy mocnejajca?

W sumie dostałem 4500zł
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Mnie to w efekcie końcowym kosztowało 4966zł no może 200zł mniej bo wiosło mogłoby nie zejść za 3200zł co daje prawdopodobną sumę 4766zł.

Biorąc pod uwagę duże podwyżki ENGL'i w Thomannie i porównując mojego z ceną POWERBALL'a 2 to mam go około 2000zł taniej.

Jedynie co mnie wkurza to cena pieprzonego footswitch'a Z5. No ale znalazłem jakąś alternatywę i pierdolę (na jakiś czas przynajmniej) ich zdzierstwo 150 funtów za tego PEDAŁA :)

...no, a głowę zabrałem i już nie oddam :)...   ...pożegnajcie się chopy z możliwością wykupu :) na giełdę nie wróci no chyba, że w częściach :)
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2010, 01:06:11 wysłana przez harry_manback »

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Cytuj
...no, a głowę zabrałem i już nie oddam ...   ...pożegnajcie się chopy z możliwością wykupu  na giełdę nie wróci no chyba, że w częściach
Każdy tak mówi... :D

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
...nie wróci  8)   --- grałem na niej i nie wróci.

... tak czy inaczej, zawsze jest jakiś powód sprzedaży
1 chamski powód - wadliwy sprzęt
2 stary sprzęt - nie będę ładował w lampy itp.
3 po czasie okazuje się, że nie spełnia oczekiwań np. brzmieniowych (przy nagrywaniu) - chyba powód Muszy, no i to, że słyszał lepszy w jego mniemaniu (VHT)
4 nie gram już w kapeli, albo nie potrzebuję już takiego mocarza do domu

...powodów może być wiele więcej ale ja dodam od siebie...

lubię ciemne brzmieńsko, zakresy jego regulacji idealnie pasują do mojego stylu, ja się stroję do drop G i ten piec pięknie to wyciąga co najważniejsze nie wali siarą. Na małej, dobrej, zabudowanej i nie za głębokiej pace 2x12 wypierdala środeczkiem, że hoho i ma w choooj basu jeszcze. Chopy z kapeli pogubili gacie i osrali sobie plecy jak rozkręciłem to coś (przy skali 0-10)  GAIN 3,5  VOLUME 4   MASTER 4.  Lampy muszą być w dobrym stanie bo dźwięk czysty zajebiście gada. Klarowny, szklankowaty, kryształowy - określenie jak kto woli. Piec w zajebistym stanie mimo mikroskopijnych otarć od spodu, czego prawie nie widać - dzięki MUSZA - dla mnie pedanta to bardzo ważne :)
Nie mam efektu WOW !!!   Piec jest tym co pragnąłem mieć do 1000 funtów. Zdaję sobie sprawę, że MESY, wysokie modele ENGL'i VHT'ki, i wszystkie inne bardziej wartościowe zabawki mogą generować ciekawsze brzmienia (sugeruję się opiniami posiadaczy) jednak dla mnie podwórkowego grajka 2000 funtów to jest wydatek bez sensu . Zresztą słuchałem sobie testu porównawczego dwóch głów wysterowanych gałami PRAWIE identycznie (głowy nie są identyczne :) ) .  POWERBALL 2 i MESĘ DUAL R. Mesa faktycznie nagrywa się wręcz doskonale i przebija wiele głów. Dźwięk z Mesy się leje nie charczy, plastycznie jest...  ...ale na żywca nie wiedząc z którego leci dźwięk osobiście mogę stwierdzić ,że w ucho zdecydowanie bardziej wpadał POWERBALL 2. Może to akustyka pomieszczenia, może inne czynniki ale wiem na pewno... ...wszystko zależy od upodobań.  Mogę zacytować tylko - jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. No ja akurat lubię to co mam. Pozbyłem się wszystkich swoich gratów bo potykałbym się o nie. Zostawiłem tylko wyselekcjonowane sprzęty.

Życzę wszystkim tak udanych zakupów. Do mnie GWIAZDOR zawitał wcześniej tego roku :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
GAIN 3,5!? Nie masz boga w sercu Harry, ale spoko, pograsz na nim dłużej to zmniejszysz. Też grałem w drop G i rzeczywiście świetnie sobie radzi, w sumie to im niżej się stroiłem tym bardziej mi się podobał. Co do siarki to PB ma charakterystyczny fizz w górce. Na żywo dodaje on agresji brzmieniu, ale przy nagrywaniu bardzo wkurwia. :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
heh miałem "3" na gain'ie ale troszkę dorzuciłem. Dla lekkiego podsycenia ENGL Blackmore' owskiego brzmienia

Offline regret

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
  • ,,l,,
gratki mega sprzętu!!

ciekawe tylko kiedy ktos napisze ze engl sie nei przebija w kapeli..;)
r'n'r

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Kolega kupił SE i jego drugi gitarnik twierdzi, że JVM lepiej siedział w miskie a ten się nie przebija :)

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
mój ENGL przebija się przez wszystko. Ustawiłem sobie swoje brzmieńsko i za razem jak zupełnie inne w stosunku co do drugiej gitary hohoho. Ten komu się nie przebija...  ...no nie wiem...  ...ma pecha ?

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Nie umie ustawić?

Offline regret

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
  • ,,l,,
Kolega kupił SE i jego drugi gitarnik twierdzi, że JVM lepiej siedział w miskie a ten się nie przebija :)

pozdrów kolege od JVM - jest z niego pewnie super gość ;)
r'n'r

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
heh do tego custom made footswitch ...

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ten custom butique footswitch wygląda jak...



...albo...

. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
...czyli wykurwisto-zajebiście     :headbang:

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Panowie. Prezentuję wam zwycięzcę ... Facetom eksplodują jądra, kobietom dematerializują się majtki i autobumpują piersi, a nogi same się rozkładają, starcy umierają na zawał, morza stają się gorące, wulkany eksplodują, świerszcze świszczą głośniej niż dotychczas, a listonosz upuszcza torbę z listami, perkusiści przestają się ślinić, a basiści odnajdują odpowiedni dźwięk czyli apokalipsa :

E530 + E930/60

MUST HEAR IT! Szczególnie napierdol i ficzery jakie generuje poweramp wymiatają.

Jak (jeżeli w ogóle) minie mi efekt WOW! to zrobię konkretny NRD :D Póki co po tygodniu moje WOW! robi się coraz to większe ... Its fuckin brutal!

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
...widzę, że idziesz z marzeniami w ślady mojego gitarzysty. Z tym, że Twoje się dokonały, a mój chop właśnie dokańcza zbieranie na ENGL E 840/50 POWER AMP  albo cosik innego. Zobaczę jak kupi. W każdym razie preamp Engla E530 ma już na stanie. Ja zamiast Racka już sobie głowę sprawiłem :)

Właśnie Vertigo - poza mocą czym się różni E930 w porównaniu do E840 ?   Czy E930 to młody model czy starszy od E840.

Bądź miłym chopem i skrobnij coś na temat tej końcówki mocy.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Dobra to o samych ficzerach E930 i wrażeniach względnych.

Powstanie E930 to praktycznie to samo co E840, jest może troszeczkę starszy, ale to "nowe" serie. Najwięcej o nim było w 2005/6 roku po później stracił się z katalogu razem z flagowym E950/100 (SIC!). Były to modele najwyższe w katalogu i z tego co udało mi się wyszukać - primo w pizdę drogie, secundo - budowane wręcz na 'zamówienie' bo Engl dopiero wkraczał na rynek ze swoim FB/PB :)

E840 ma się do E930 jak (obiektywnie) porshe boxter do 911 GT3RS...

Łączy je przełączalny Volume A/B i Presence A/B dla każdej strony czyli mamy możliwość podbicia (lub obniżenia) sygnału oraz zmiany presence i to z nogi :)

No i to by było wszystko czym dysponuje E840. E930 oprócz budowy na 6L6GC (zamiast 5881) - moc 2x60 zamiast 2x50W na kanał oferuje :

-> Wyjścia na 2 kolumny na stronę czyli (1x16Ohm lub 2x8Ohm lub 2x4Ohm) x2 !

-> Własną stereofoniczną pętlę efektów (Send L/R, Return L/R)

-> Podwójne wejście z preampów umożliwiające podpięcie niezależnie 2 przedwzmacniaczy - oczywiście przełączanie pomiędzy nimi sterowane z nogi!

-> Tryb Lo/HiGain - do grania w salach prób IDEALNA sprawa.

-> Mostkowanie (Mono/Stereo)

-> I na koniec NAJWAŻNIEJSZE : Depth Boost... tu pozostawiam bez komentarza po prostu :D

Żeby tym potworem zasterować w pełni potrzeba nam aż 2 stereofonicznych footswitchy ;) A do preampu kolejnych 3ch styków. Czyli 7 Stykowy switcher byłby na miejscu i takiego też szukam :D

Aha, posiada też ECS Tube Protection znany z PB i wyżej - czego nie ma E840.

Co do E950/100 którego będę chciał usilnie zdobyć to od e930/60 różnił się jeszcze kilkoma 'dodatkami' jakby komuś było mało - np. pełnym MIDI czy wyjściami do nagrywania, ECSem z diodami na frontowym panelu i dodatkowymi przyciskami z przodu. Pewne jest to, że jeżeli pojawi się jakiś w ... gdziekolwiek - to MUSZĘ GO MIEĆ. Mój SSkkaarrbbb :D Dla ciekawskich dodam, że były też wersje E930/120 czyli 2x120W na 8 lampach 6L6GC ;)

Engl e930 też ma Midi ale takie "Englowe" - jakby stare wejście drukarki (gameport) i nie wiem jak go użyć jeszcze :P

Póki co to mój następny checkpoint to kable i peryferia a potem S/E Preamp lub MIDI preamp :)

Udało mi się przed chwilą dojść do pricelist 2010 gdzie nadal jest E950/100 ... koszt  +/- 10 000 zł. Za poweramp ;)

Nie no nie jest tak źle - da się go nabyć jeszcze (e950) :

http://www.shop2rock.de/product_info.php?info=p1033_ENGL-E-950-100-Tube-Power-Amp-200Watt.html

http://www.musikshopen.com/engl-e950100-tube-poweramp-p-1531.html

http://www.stringsite.com/guitar_bass/guitar_amps/power_amps/engl_e950_100_stereo_poweramp_midi_2x100w_2815_en.html?manufacturers_id=66
« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2010, 00:07:00 wysłana przez Vertigo »

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Dzięki stary pokieruję to do mojego gitarnika

6L6GC (zamiast 5881)

Niektórzy twierdzą, że 6L6GC to to samo co 5881.
Co ciekawe w specyfikacji mojego Powerball'a mówią o 6L6GC, a jak zaglądam przez grill no i w mordę wybite na lampkach ENGL 5881.

Dla mnie na razie nie istotne. Dobrze grzmi :) Mam nadzieję, że lampki długo pożyją bo już się wkurwiam na myśl regulowania BIASU !!! gdzie ja tu znajdę wśród tych angielskich fajtłap, kolesia/firmę która zrobi mi to naprawdę cacy?

zobaczymy

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Co do gameportu i midi to to jest ztcw pic na wode fotomontaz - midi to jest switcher z-7 (?), a dziala tak jak normalny sterownik (switcher w sensie), tylko że zamiast 7 jackow mono masz jeden kabel. Tyle (z tego co wiem).

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
A możesz napisać coś więcej? Bo mam zamiar zaopatrzyć się w Z-7 lub Z-11 więc fajnie jakbyś rozwinął temat "picu na wodę" ;)

Po za tym być może po tym 'gejm-porcie' nie działają zwykłe przekaźniki (w sensie mechanicznych) co jest po prostu szybsze - mam nadzieje, że nie opierasz się na domysłach.
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2010, 23:46:02 wysłana przez Vertigo »

Offline grooda69

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Czy ten temat jest jeszcze aktualny? Ostatnio bylem w kielcach u dystrybutora firmy ENGL i ogralem wszystkie wzmaki:)
Witkowski Custom Explorer -> komputer

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Czy ten temat jest jeszcze aktualny? Ostatnio bylem w kielcach u dystrybutora firmy ENGL i ogralem wszystkie wzmaki:)

to opowiadaj! ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3720 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2010, 15:11:14
wysłana przez Bjørn
4 Odpowiedzi
3407 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2011, 09:15:03
wysłana przez harry_manback
47 Odpowiedzi
24100 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2011, 12:03:26
wysłana przez deathtom
17 Odpowiedzi
4106 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2014, 19:42:46
wysłana przez Luke
21 Odpowiedzi
4525 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2015, 10:21:44
wysłana przez Stivo2005