Autor Wątek: To kemper, or not to kemper  (Przeczytany 15260 razy)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
To kemper, or not to kemper
« 12 Sty, 2015, 16:39:13 »
Od jakiegoś czasu zastanawiam się coraz poważniej nad inwestycją w kempera. Miałem okazję kilka razy pobawić się tym maleństwem i za każdym razem byłem w stanie ukręcić satysfakcjonujące mnie brzmienie. Nie miałem jednak okazji nigdy bezpośrednio porównać brzmienia kemperowego profilu i profilowanego wzmaka. Spotkałem się ze sporą ilością negatywnych opinii osób, które rzekomo miały taką okazję i zastanawiam się, ile jest w tym prawdy. 6k z kawałkiem, które kosztuje kemper, to dla mnie masa pieniędzy i przy studenckim budżecie, nie chciałbym ryzykować, że po wydaniu rocznych oszczędności, dojdę do wniosku, że jednak czas na lampę... Fajnie by było, gdyby ktoś z większym doświadczeniem w temacie się wypowiedział, bo powoli zbliżam się już do budżetu, w którym kemper jest w zasięgu :)

Franq

  • Gość
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #1 12 Sty, 2015, 16:50:46 »
Miałem okazję kilka razy pobawić się tym maleństwem i za każdym razem byłem w stanie ukręcić satysfakcjonujące mnie brzmienie.

Skoro tak to co za różnica jak blisko realnego brzmi? Temat bez sensu imo.

Moim zdaniem - warto. Wystarczy sprawdźić cenę jednego z tych wypasionych lampiaków. Nie dość, że masz ich więcej w jednym sprzęcie to jeszcze efekty i co najważniejsze wygodne (i ciche) nagrywanie.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #2 12 Sty, 2015, 16:56:38 »
Dozbieraj i kup lampe.

Spoiler

Franq

  • Gość
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #3 12 Sty, 2015, 17:07:29 »
Prędzej lampa się zepsuje. Skoro brzmi to w tej chwili jak wzmak nagrany przez mikrofon to nie ma szans się stać "przestarzałe". Chyba, że razem z lampiakami...

Spoiler

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #4 12 Sty, 2015, 17:25:36 »
Tak - zdecydowanie warto !!!
Jeżeli w międzyczasie pokażą się nowe fajne wzmaki lampowe to za chwilę ich profile bedą dostępne na Kempera - wszystko w temacie !!!
My zespołowo własnie się przygotowujemy do wypuszczenia serii testów gdzie będziemy porównywac wzmaka i jego profil na Kempie . Troche to jeszcze potrwa (myślę, że rozpoczniemy nagrywki po zakończeniu koncertów tzn luty/marzec) ale na bankj takie testy będą .
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #5 12 Sty, 2015, 17:27:27 »
Nie no ja po prostu jakos nie do konca ufam tym Axom i Kemperom (mimo, ze sam od lat na cyfrach lece). Wiadomo, wszystko sie moze zepsuc, pytanie co latwiej i taniej naprawic? Ale moze ja taki sceptyczny jestem, bo po prostu nie mam szczescia do sprzetu, ktory w 90% kupuje od razu zepsuty i musze od razu odsylac? <true story>

Franq

  • Gość
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #6 12 Sty, 2015, 17:30:30 »
Masz pecha ;)

Niestety Pod, Elven rack czy inne biasy to nie ta półka co Axe czy Kemper. Myślę, że byś się jednak przekonał @Mat ;)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #7 12 Sty, 2015, 17:40:42 »
Bardzo mozliwe, ze tak @Franq. Ja ogolnie lubie takie gadgety, nowoczesne rozwiazania itd, sam przeciez teraz gram na JamUp (ktory fajny jest), tyle tylko ze to kosztowalo mnie £50 (razem z interface) a nie grubo ponad £1k.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #8 12 Sty, 2015, 17:44:09 »
Nie no ja po prostu jakos nie do konca ufam tym Axom i Kemperom (mimo, ze sam od lat na cyfrach lece). Wiadomo, wszystko sie moze zepsuc, pytanie co latwiej i taniej naprawic? Ale moze ja taki sceptyczny jestem, bo po prostu nie mam szczescia do sprzetu, ktory w 90% kupuje od razu zepsuty i musze od razu odsylac? <true story>

Z tego co wiem, to support Fractala oraz Kempera jest w swoim działaniu niemal idealny, prędzej producenci lampiaków Cię zleją, jak np. mnie swojego czasu zlał ENGL.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Franq

  • Gość
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #9 12 Sty, 2015, 17:44:42 »
@Mat zobacz, mówisz - kup jakąś mesę - http://www.thomann.de/pl/mesa_boogie_dual_rectifier.htm - 11 000 ;) - 2 kempery za to kupisz prawie. Dobre lampiaki są droższe niż Kemper.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #10 12 Sty, 2015, 17:44:54 »
Spoiler

Posty połączone: 12 Sty, 2015, 17:46:59
Z tego co wiem, to support Fractala oraz Kempera jest w swoim działaniu niemal idealny, prędzej producenci lampiaków Cię zleją, jak np. mnie swojego czasu zlał ENGL.
A jak jest z naprawami pogwarancyjnymi?
« Ostatnia zmiana: 12 Sty, 2015, 17:46:59 wysłana przez Mat »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #11 12 Sty, 2015, 17:49:17 »
Nie będę się wypowiadał na temat, który póki co mnie na szczęście bezpośrednio nie dotyczy, ale z tego co wiem, to nie ma większej różnicy czy gwarancja na sprzęt jest czy nie, w tym drugim wypadku drobne naprawy są i tak wykonywane darmo. Z tego co pamiętam, któryś z forumisiów miał taką przygodę.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #12 12 Sty, 2015, 17:54:29 »
No przy takim sprzecie to dosc wazne, by miec gdzie sprawnie naprawic, bo raczej watpie, ze lokalny spec od wzmakow bedzie wiedzial jak to ruszyc.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #13 12 Sty, 2015, 18:37:49 »
Dla mnie kluczowe są w tej kwestii nagrywki. Jak by na to nie patrzeć, to ma być przede wszystkim narzędzie do nagrywania demówek do mojego nowego projektu i do gry w domu. A jako, że będę potrzebował dosyć szerokiego spektrum brzmień, zacząłem się zastanawiać, czy nie dołożyć do używanego Bognera Ecstasy, albo diezla VH4. Trochę się uspokoiłem, teraz tylko czekać na dobry kurs walut ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #14 12 Sty, 2015, 19:14:07 »
Tak mi się tylko no skojarzyło, bo świeże.

Mój przyjaciel, jeden z czołowych producentów robił u siebie w studio testy Kempera. Nagrywał z tej samej paczki i setupu mikrofonów Kempera i oryginalne głowy (Marshall, Mesa, Vox, Fender). Kemper nie tyle wyszedł słabo co nie wyszedł wcale z tego testu :)

"Dźwięk jest daleko, brakuje mu definicji, znika w miksie i jest płaski. To fajna zabawka do demówek w domu ale nie za te pieniądze."


Więc jak bym chciał wydać 6,5 klocka to niemal na pewno był by to Mesa Mk II C+ z paczką na EVM12 L. To nie jest kwestia kasy, lata grania i jeżdżenia plus sporo nabytej wiedzy dały mi pogląd że (wiem że wielu się nie zgodzi) w dzisiejszych czasach wzmacniacz gitarowy więcej niż 50 watt to kompletny bezsens.

Tylko dlatego szukam wzmacniacza o małej mocy który będzie na tyle głośny że przebije się przez głośnego garowego.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #15 12 Sty, 2015, 19:45:11 »
Tak mi się tylko no skojarzyło, bo świeże.

Mój przyjaciel, jeden z czołowych producentów robił u siebie w studio testy Kempera. Nagrywał z tej samej paczki i setupu mikrofonów Kempera i oryginalne głowy (Marshall, Mesa, Vox, Fender). Kemper nie tyle wyszedł słabo co nie wyszedł wcale z tego testu :)

"Dźwięk jest daleko, brakuje mu definicji, znika w miksie i jest płaski. To fajna zabawka do demówek w domu ale nie za te pieniądze."


Więc jak bym chciał wydać 6,5 klocka to niemal na pewno był by to Mesa Mk II C+ z paczką na EVM12 L. To nie jest kwestia kasy, lata grania i jeżdżenia plus sporo nabytej wiedzy dały mi pogląd że (wiem że wielu się nie zgodzi) w dzisiejszych czasach wzmacniacz gitarowy więcej niż 50 watt to kompletny bezsens.

Tylko dlatego szukam wzmacniacza o małej mocy który będzie na tyle głośny że przebije się przez głośnego garowego.

Między innymi w nawiązaniu do tego powstał ten wątek. Nie jest to jednak odosobniona opinia, na GOPie też jechali po kemperze dość ostro. Anyway, wyleczyłem się w większości ze swoich obaw, a na pewno na tyle, by zaryzykować nabycie ;)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #16 12 Sty, 2015, 19:51:01 »
Kemper.

dlaczego? nadal rozwijają (firmware) możliwości jakie drzemią w tym pudełku. To nie jest n'ty Fractal, Ultra strurtla. Kupiłeś Kempera 3 lata temu, update firmware i masz to co ludek, który kupił nówkę wczoraj.



Franq

  • Gość
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #17 12 Sty, 2015, 19:56:34 »
na GOPie też jechali po kemperze dość ostro.

To to samo forum gdzie ludzie myślą, że Gibsony grają? :P
Kempera sprawdź sam. W internetach kłamią.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #18 12 Sty, 2015, 19:59:04 »
na GOPie też jechali po kemperze dość ostro.

To to samo forum gdzie ludzie myślą, że Gibsony grają? :P
Kempera sprawdź sam. W internetach kłamią.

Wiesz, że sprawdzałem, z tego raz, w sumie, kiedy najdłużej była opcja się pobawić kemperem, była u Ciebie akurat. Po prostu bałem się sytuacji, w której po wzięciu na salę prób i postawieniu przy mesie triple recti, będzie tzw syndrom ubogiego kuzyna ;)

Franq

  • Gość
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #19 12 Sty, 2015, 20:02:47 »
W takiej sytuacji to tak będzie na pewno, bo wzmak leci w pakę a kemper w "przody" a to daje zupełnie inny efekt. No chyba, że przez końcówkę mocy i do paki. Kemper jest tak chujowy, że coraz więcej znanych i mniej znanych kapel gra na kemperach. Pewnie wszyscy się mylą, a czołowy polski producent wie najlepiej.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #20 12 Sty, 2015, 20:14:28 »
Iwronk - jako były użytkownik Kempera powiem tak:
Jak weźmiesz go na próbę i wepniesz się w przody, a drugi gitarul będzie grał z paki, to najprawdopodobniej będziesz się czuł jak ubogi kuzyn, bo paka daje po prostu większego kopa i tyle. Takie przynajmniej było moje doświadczenie z kemperem, aczkolwiek jakiś czas temu to było, więc niewykluczone że coś poprawili od tego czasu. Zupełnie inna sytuacja jest jak puścisz kempera na porządny lampowy koniec mocy, na moje uszy i łapy - gra wtedy jak normalna lampa. Tyle tylko że wiadomo o co chodzi, kto kupuje kempera żeby tak grać - ciężar, a poza tym, raz jeszcze podkreślę - na moje uszy, taki setup wymagał zupełnie innego kręcenia niż w przypadku wpinania się w przody czy nagłośnienie liniowe, co powodowało że jeśli ukręciłeś brzmienie na końcówkę gitarową, to jeśli tym samym setupem wpiąłeś się w linię, to miałeś gówniane brzmienie na linii. Dla mnie, rozsądnym kompromisem na próby z kemperem był koniec mocy matrixa wpięty w pakę gitarową, wydaje mi się że był neutralniejszy i mniej trzeba było kręcić pod niego a zachowywał tego kopa z paki gitarowej. Ale nadal, naprawdę dobra lampa kopała takiemu setupowi dupę.

Podkreślić trzeba, że to o czym mówię dotyczy się "soundu na próby" tudzież odsłuchów - publika tak czy tak słyszy to co leci przez mikrofon i przody (czy też wirtualny mic w przypadku kempera) więc tutaj prawdopodobnie różnica będzie taka jak porównanie nagranych śladów na kemperze i na real deal - i tu już kemper się broni, według mnie.

Ja z tosterka zrezygnowałem, bo doszedłem do wniosku że nie potrzebuję jego zalet, a dobra lampa soundem z paki była po prostu lepsza łamane przez nie wymagała takiego kombinowania. Ale też z drugiej strony wiem że gdybym miał potrzeby wykorzystywać zalety kempera, to bym się nad nim nie wahał. Pytanie czy Ty te zalety będziesz wykorzystywał ;)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #21 12 Sty, 2015, 20:31:42 »
@Myxu No, dla mnie priorytetem jest recording, jak już pisałem, a w tej kwestii bezproblemowość i brzmienie kempera spokojnie się broni, z tego, co osłuchiwałem, często jest nawet lepiej, niż po mike'u z wzmaka i paki, a i nie wymaga specjalnej praktyki i testowania, w której pozycji najlepiej zbiera, brania pod uwagę akustyki pomieszczenia, innymi słowy, sama słodycz ;) Opcja grania prób jest dla mnie trochę dodatkiem, ale z czasem, kto wie, może rzeczywiście się zastanowię nad porządną paką i końcówką. A to akurat, że trzeba inaczej kręcić brzmienie, jest akurat najmniejszym problemem, jeden pendrive do grania w domu, drugi na próbę i do przodu ;)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #22 12 Sty, 2015, 21:09:44 »
na próby kupujesz końcówka lampa + paka. albo trójdrożną Mackie HD1531 (jak Tosin). tylko ten zestaw nie zmieści się z Kemperem w 10k :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #23 12 Sty, 2015, 21:50:42 »
Eh, marzy mi się paka 4, albo chociaż 2x12 na EVM 12L BL z litego drewna, albo jakiejś naprawdę dobrej sklejki... Do tego porządna końcówka na lampach i można burzyć ściany ;D Ale to wszystko z czasem, póki co jednostka sterująca ;)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: To kemper, or not to kemper
« Odpowiedź #24 13 Sty, 2015, 08:28:59 »
Zaczekaj do końca stycznia, w sieci powinny sie pojawić testy użytkowników Atomic Amplifire. Są już próbki (ale na razie bez hi-gain) i możliwośc pre-order, niektórzy już pozamawiali i pewnie w lutym będą opinie. Cena przystepna, a możliwości są spore, kwestia tylko jakości brzmienia. To może być budżetowa opcja dla Axe i Kemp.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Kemper Amps

Zaczęty przez Yony « 1 2 » Wzmacniacze i kolumny

29 Odpowiedzi
16340 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Paź, 2012, 09:43:39
wysłana przez Lothar
100 Odpowiedzi
55584 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 22:46:46
wysłana przez Vertigo
14 Odpowiedzi
9339 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2013, 22:40:41
wysłana przez Didejek
71 Odpowiedzi
29890 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2018, 11:22:22
wysłana przez The Moonshiner
36 Odpowiedzi
8193 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2016, 23:08:12
wysłana przez pstry