Autor Wątek: [NAD] KPA Kemper Profiling Amplifier  (Przeczytany 29857 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
[NAD] KPA Kemper Profiling Amplifier
« 07 Lis, 2013, 19:22:30 »
Witam,
I stało się! otóż po 2 letniej przygodzie ze wzmakami paczkami mikrofonami reampboxami itd... przyszła pora na pokatowanie Tajnej broni III Rzeszy! KPA ;)
Działa spięty po spdif z interfejsem. Tyle mogę napisać bo tak się jaram że nie wiem od czego zacząć ;)








Pozdrawiam,

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
no ja właśnie zapiąłem po SPDIFie z Omegą Lexicona :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ten no.. miłego piracenia wzmaków :D
i always go full retard

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Gratki ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Gratsy. Teraz wystarczy "zaadoptować" kilka markowych wzmacniaczy :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Mam straszny GAS na kempera od dłuższego czasu... Trza będzie odkładać mamonę... Tylko z czego... :facepalm:

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Mam straszny GAS na kempera od dłuższego czasu... Trza będzie odkładać mamonę... Tylko z czego... :facepalm:
ja na sucharach jadę od 2 tyg. Porobię reampy obadamy czy było warto. Wstępnie "KPA gra żywo" żywiej od wtyczek i symulacji, na bank nie gorzej od real ampa! A już 2 reampy zaliczyłem i ślad niżej mam i 5150 i Mese!
Pozdrawiam,

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Nie mam żadnych wątpliwości, że warto :) Nawet sama koncepcja tego sprzętu podoba mi się, jak mało co. Skończy się pewnie wakacjami w Norwegii ;D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ci mówie ze warto było ;)

Zomballo

  • Gość
Gratulacje! No to teraz czekamy na gaść soczystych próbek. ;)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Jedna rzecz mnie trochę wkur..., grat  za tyle kasy a kabla usb nie dorzucili - no kaman ;) Ale tak wszystko jak najbardziej oki! Trochę mnie przygasiło jak pojawiały cię clipy przy reampie przez spdif, ale przestawienie synchronizacji z Internal na SPDIF w Focusrite wyeliminowało problem! Fajna ta paczka profili od Lasse Lammert, Oli też dają radę ale LL IMO fajniejsza ;) Brakuje jeszcze jakiegoś softu jak do poda EDIT albo coś i będzie na wypasie! Nie wiem jak Live bo w sumie tylko w domu będę tego używał więc się zapewne nie wypowiem. Kolejny krok to trzeba zobaczyć i samemu sprofilować jakiegoś wzmaka! no ale żeby nie pitolić samemu zamierzam wykorzystać parę śladów DI min. Oli skleić je w 1 wav i traktować jako źródło podczas profilowania i redefiniowania! Haaa - taki jest plan!

Pozdrawiam,

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Po co Ci kable usb skoro do niczego one nie sluza?
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
I jak Ty niby chcesz wykorzystać ślad z DI do profilowania? Do refinementu to jeszcze rozumiem ale chyba nie myślisz że jak mu puścisz w return ślad DI nagrany wcześniej to on cokolwiek z niego odczyta :)
Chyba żeby najpierw nagrać ślad "testowy" kempera, potem go reampować i na koniec wrzucić w return kempera, ale wątpię żeby się to udało ze względu na prawdopodobne przesunięcie w czasie w stosunku do podawanego przez kęperę śladu testowego.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Po co Ci kable usb skoro do niczego one nie sluza?
z tego co doczytałem w manualu, teraz służą do tego samego do czego pendrive, aktualizacja softu wgrywanie profili itd..., być może z czasem będzie soft typu EDIT i wtedy jak najbardziej się przyda, no po coś zrobili ten port usb z tyłu?

Cytuj
I jak Ty niby chcesz wykorzystać ślad z DI do profilowania? Do refinementu to jeszcze rozumiem ale chyba nie myślisz że jak mu puścisz w return ślad DI nagrany wcześniej to on cokolwiek z niego odczyta :)
Chyba żeby najpierw nagrać ślad "testowy" kempera, potem go reampować i na koniec wrzucić w return kempera, ale wątpię żeby się to udało ze względu na prawdopodobne przesunięcie w czasie w stosunku do podawanego przez kęperę śladu testowego.
no może źle się wyraziłem, tak do redefiniowania profilu chcę wykorzystać ślady DI



Pozdrawiam,

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
W kemperze kabel usb nic Ci nie da. Trzeba używać pendrive.

Posty połączone: 08 Lis, 2013, 10:00:33
Pozatym, refine przy pomocy DI to troszkę bezsensu imo. W refine powinno grać się wszystkie techniki jakie znasz na gitarze a nie tylko puscić jeden riff DI i tyle. Oczywiscie pod warunkiem ze chcesz miec jak najblizszy sygnal oryginałowi.
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2013, 10:00:33 wysłana przez Lothar »
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
W kemperze kabel usb nic Ci nie da. Trzeba używać pendrive.

Posty połączone: 08 Lis, 2013, 10:00:33
Pozatym, refine przy pomocy DI to troszkę bezsensu imo. W refine powinno grać się wszystkie techniki jakie znasz na gitarze a nie tylko puscić jeden riff DI i tyle. Oczywiscie pod warunkiem ze chcesz miec jak najblizszy sygnal oryginałowi.

Cytuj
zamierzam wykorzystać parę śladów DI min. Oli skleić je w 1 wav i traktować jako źródło
No napisałem przecież że zamierzam połączyć parę riffów różnych gitarzystów w 1 wav i to wpuścić w Kempera, nie zależy mi na idealnym odwzorowaniu brzmienia wzmaka na konkretnej gitarze itd... Mam nadzieje że Kemper się nie pogubi ;) Zresztą zobaczyć można prawda? Ja nie jestem gitarzystą i nie kupiłem go po to żeby stał na biurku i żebym na nim pitolił wieczorami, ma się dobrze sprawdzać podczas reampingu i brzmieć!

Pozdrawiam,

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496




Pozdrawiam,

To jest jakaś reklama apla, czy cóś ?

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix

Cytuj
To jest jakaś reklama apla, czy cóś ?
a nie wiem, ale podoba mi się to ile do powiedzenia ma ta kobitka ;)
Pozdrawiam,

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Po paru dniach stwierdzam że...

Spoiler

Pozdrawiam,

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Po paru dniach stwierdzam że...

Spoiler

Pozdrawiam,

Ta bugera to chyba najlepszy wzmak na swiecie byl.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Powiem więcej, jest!  ;D
Pozdrawiam,

Franq

  • Gość
Burgera to Ty możesz zjeść. Slayer kurwa!


Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Panowie! ;D

1. Nie mam już Bugery i paczki - nie zrobiłem profilu nie zestawiłem nie porównałem jk ma się profil do real riga,
2. mam ślady DI i reampy po Bugerce, wykupionych parę profii komercyjnych i oczywiście darmowe rigi min. LL
w tym miejscu mógłbym kontynuować moje wywody ale po co?  ;D Jak i tak większość nie przeczyta tylko przejdzie do wpisywania komentarza.

Kemper Sremper, Axe srakse, Bugera srera i tak można dalej...

A cała tajemnica to po prostu czynnik ludzki wiedza i doświadczenie. Aby to potwierdzić proszę... można? można  ;D




Pozdrawiam,

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Więc może po prostu bugerę lepiej rozpracowałeś a i na kempera przyjdzie czas ;)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Więc może po prostu bugerę lepiej rozpracowałeś a i na kempera przyjdzie czas ;)
Szczerze? to nie ma co rozpracowywać, Bugerę podpiąłem z paczką przystawiłem sm57 i już kurwiła. Te wzmaki mają taki plus że dobrze brzmią jak się ich słucha stojąc obok  jeszcze lepiej się nagrywają ;) 90% wzmaków dobrze rozkręconych kurwi w kanciapie ale tylko 10% z nich tak samo kurwi po nagraniu. Jest to moja subiektywna  ocena ;)

Prawda?




TAK TAK KEMPERA zaczynam męczyć dopiero.... nie podam się obiecuje!

Pozdrawiam,

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
100 Odpowiedzi
55473 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 22:46:46
wysłana przez Vertigo
111 Odpowiedzi
67186 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2013, 20:25:40
wysłana przez domas
37 Odpowiedzi
8944 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2014, 17:48:15
wysłana przez sinquestsound
7 Odpowiedzi
4135 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2014, 12:25:30
wysłana przez Dale Cooper
15 Odpowiedzi
5307 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2015, 19:36:03
wysłana przez Nightmarishreaper