Autor Wątek: [NAD] Tajna Broń III Rzeszy - Kemper Profiling Amplifier  (Przeczytany 66581 razy)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
No i się stało. Skusiłem się na Kempera. zamiar był taki, żeby go wziąć przetestować i jak się nie spodoba to zwrócić do Thomanna.
Po dzisiejszej próbie mogę stwierdzić, że nie wróci do Thomanna, ba, zasłużył nawet na torbę (trzeba będzie się uśmiechnąć do HESU).

Ale po kolei.
Jeśli chodzi o moje zabawki cyfrowe to zacząłem z grubej rury (nie licząc ZOOMa Gcośtam(LOL) i VST z kompa) bo kupiłem sobie Fractal Axe Ultra.
Sprzęt był zajebisty, brzmiał zawodowo, efekty mistrzostwo, wykonanie mistrzostwo. Ale Fractal ma minus, zamiast grać to sobie siedziałem i robiłem presety a następnie poprawiałem presety. I tak co chwilę, niestety.
Sprzedałem Axe'a i w dealu dostałem PODa HD500. W dużym skrócie - OD RAZU SŁYCHAĆ I CZUĆ jeśli chodzi o sound, że jest to sprzęt 3-5 razy tańszy niż Kemper/Fractal.

A Kemper, takie na szybko spostrzeżenia:



- wykonanie, bardzo solidne. Co prawda mniej solidne niż Fractal ale też nie mogę powiedzieć, że wygląda na mniej niż kosztuje.
- interface, mega intuicyjny, wszystko do ogarniecia bez instrukcji, zaprogramowanie midi i połączenie z kontrolerem zajęło mi jakieś 5 minut.
- waga i rozmiar - zajebistość, waży to mniej niż mały pies a i mniejsze niż średniej wielkości prosiaczek.
- prostota na tylnym panelu, ładnie wszystko zorganizowane i przejrzyste
- przekazywanie danych na pendrive - na razie nie mam zdania, działa, o tyle ;)
- tuner - działa i to nawet zgrabnie (mały plusik za osobne diody do tunera, które działają również wtedy kiedy nie masz włączonego tunera na wyświetlaczu)
- bramka szumów, również działa i jest całkiem spoko.


no i najważniejsze:
Brzmienie - podczas próby grałem na trzech presetach, połączone do ALTO TS115A:
  • 5150 Keith'a Merrowa (Hi-gain)
  • EVH 5150 III Crunch
  • EVH 5150 III Clean

Na Skervesenie 7 z BKP Warpigs (drop A), wszytstkie brzmiały naprawdę dobrze i potężnie, selektywnie. Responsywność brzmienia jest genialna, dynamika tak samo - nie jestem w stanie stwierdzić czy gorsza/lepsza/taka sama jak we Fractalu ale dla mnie jest po prostu czad. A wszelkie poprawki w brzmieniu kręcisz gałkami jak we wzmakach - SUPER, wszystko zajmuje dosłownie kilka sekund.
Następnie podłączyłem swojego 7680 z BKP Painkiller (drop G) i nagle wyszedl największy minus/plus Kempera. Higainowe presety przestały nagle gadać, praktycznie były żałosne. Najwidoczniej profile są bardzo wrażliwe na to, jaka gitara była użyta podczas etapu "Refine" (a także w jakim stroju jest gitara) i gitary w niskim stroju i niezbyt pasującym brzmieniu do oryginału po prostu nie gadają. Wniosek - trzeba robić presety pod swoje wiosła, szczególnie jak się ma nisko strojone wiosełka. No ale w sumie to żaden minus ;)
Więcej wniosków napiszę później bo w czwartek będziemy profilować wzmaki z moimi gitarami.

Na szybko wnioski co do ALTO TS115A
szału nie ma ale za te pieniądze stosunek jakość/cena jest oszałamiająca. Perkman dzisiaj narzekał, że jest za głośne.
« Ostatnia zmiana: 03 Paź, 2012, 02:40:38 wysłana przez Lothar »
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Lothar to co piszesz -> bardzo dużo zależy od gitary- tylko odniosłem wrażenie, że to nie kwestia refinie'ingu czy jak to tam, ale po prostu każda gitara gra inaczej (inne przystawki etc.)

Natomiast możesz próbować sprofilować sobie wzmaki tak jak potrafisz, a później zmienić kolumny, na któreś z Tills -> nie wierzę, żebyś potrafił lepiej ustawić mikrofon od tego człowieka (dodatkowo np. takiej samej paczki recto od niego jest chyba z 40 pozycji mikrofonu) :) Poza tym większość presetów ssie ponieważ mikrofon był kiepsko ustawiony, natomiast po zmianie w tym presecie paczki okazuje się, że to zajebisty preset -> ponieważ zmieniamy tylko kolumnę

A i bardzo ważne -> jest tak samo jak w życiu-> nie każdy amp gada z każdą kolumną i to naprawdę słychać

oto moje 12 groszy...

edit: swoją drogą niektórzy użytkownicy robią proces Refine na np. 5 gitarach z różnymi przetwornikami od singli do emg w wielu możliwych pozycjach na gryfie
« Ostatnia zmiana: 03 Paź, 2012, 07:26:30 wysłana przez Hader »

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
gratulować :D się muszę w końcu wybrać :)
...Na Skervesenie 7 z BKP Warpigs (drop A), wszytstkie brzmiały naprawdę dobrze i potężnie, selektywnie...
Następnie podłączyłem swojego 7680 z BKP Painkiller (drop G) i ... Higainowe presety przestały nagle gadać, praktycznie były żałosne.
wiem, że wyrywam z kątekstu, ale przekornie się uśmiechnąłem jak przeczytałem ;)

Nie ma co się usmiechać, doskonale sobie zdaje sprawę jak brzmią moje gitary i wiem, że to nie była wina 7680 bo ona brzmi ostro i selektywnie a presety pod nią zaczęły mulić i być jakby spod koca ;) A Skervesen z Warpigami jak brzmi bułowato na akordach to ciągle brzmi buławato na akordach ale generalnie presety gadały b.dobrze. Pozatym, nie mam się co oszukiwać, wczoraj ogarnąłem jakieś maks. 15 presetów. To jest nic w stosunku do tego co to urządzenie oferuje.

Lothar to co piszesz -> bardzo dużo zależy od gitary- tylko odniosłem wrażenie, że to nie kwestia refinie'ingu czy jak to tam, ale po prostu każda gitara gra inaczej (inne przystawki etc.)
Tak jak napisałem wyżej, przy 7680 powinny zabrzmieć odwrotnie niż to jak zabrzmiały  ;)


Natomiast możesz próbować sprofilować sobie wzmaki tak jak potrafisz, a później zmienić kolumny, na któreś z Tills -> nie wierzę, żebyś potrafił lepiej ustawić mikrofon od tego człowieka (dodatkowo np. takiej samej paczki recto od niego jest chyba z 40 pozycji mikrofonu) :) Poza tym większość presetów ssie ponieważ mikrofon był kiepsko ustawiony, natomiast po zmianie w tym presecie paczki okazuje się, że to zajebisty preset -> ponieważ zmieniamy tylko kolumnę

A i bardzo ważne -> jest tak samo jak w życiu-> nie każdy amp gada z każdą kolumną i to naprawdę słychać

oto moje 12 groszy...

edit: swoją drogą niektórzy użytkownicy robią proces Refine na np. 5 gitarach z różnymi przetwornikami od singli do emg w wielu możliwych pozycjach na gryfie

Jeszcze nie ogarniałem zmian paczek, muszę się w to wgłębić. Wczoraj po prostu podłączyłem, szybka nauka i już grałem.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Zomballo

  • Gość
Gratuluje wunderwaffe! Kurna nie sądziłem ze kemper profiluje też gitary?


« Ostatnia zmiana: 03 Paź, 2012, 08:21:53 wysłana przez Zomballo »

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Nie no, on nie profiluje gitar ale myślę, że gitara po prostu ma mega wpływ na charakter samego profilu. Przekonamy się w czwartek bo zrobię dwa profile na EVH, jeden na Ibku, jeden na Skervesenie a potem podłączymy odwrotnie i zobaczymy co się stanie ;d
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
A ja się tu uśmiechnąłem:

- waga i rozmiar - zajebistość, waży to mniej niż mały pies a i mniejsze niż średniej wielkości prosiaczek.
Piękne... :P
To, co mnie mentalnie odpychało od Fractala (bo właśnie myślałem nad używką Zza Wody, kiedy Zorro wyskoczył z Elevenami), to nieskończoność kombinacji. Meszugi ładnie to wyjaśnili na swoim ostatnim DVD, tłumacząc dlaczego woleli na płycie użyć pluginów. I do tego Axe - jak by nie pokręcony - ciągle dodaje swojego smrodku, tudzież nadmiernej gładkości do brzmienia. Dobrze więc wiedzieć, że mamy Kempera jako sensowną alternatywę. Oczywiście: trzeba przekroczyć pewne bariery, głównie estetyczne ;) - ale to samo jest na początku z oliwkami czy .... (tu wiemy dobrze, co chciałem napisać :D). Czekam na próbki!

A feature z działającym ciągle tunerem - miszcz!
Paczki z głów!

Offline Crank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 122
  • 7
    • Made Of Hate - Facebook
gratulacje Lothar, z ciekawością będę zerkał na Twoje posty odnoszące się do Kempera. Ostatnio o nim sporo czytałem i bardzo mnie zaciekawił. Czekam zatem na więcej ;)
made of hate

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
[…]sprzedałem Axe'a[…]

A miałem taką nadzieję ograć... No nic, może chociaż na Kemper'a się załapię.

HNAD!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Będzie dużo postów :)
Urządzenie jest naprawde wyczesane. Co do jakości efektów, jeszcze się nie wypowiadam. Z tego co wczoraj na szybko obadałem to są "ok" czyli bez szału ale i też bez żenady (jakość i możliwości Fractala toto nie jest).
Ale urzekł mnie fakt, że wystczyło pare sekund żeby zrobić sobie urządzające mnie brzmienie.
No i coś czego brakowało mi we Fractalu, gałeczek, którymi mogę pokręcić na bieżaco bez przechodzenia przez kilka menu.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Dobrze więc wiedzieć, że mamy Kempera jako sensowną alternatywę

Cytat: Kmpa
... ain't any freakin' modeler, dude...

... I'm
The Profiler
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Alternatywa to szerokie pojęcie ;).
Paczki z głów!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Jakby tak jeszcze zrobili końcówkę mocy klasy D, która będzie można zamontować z tyłu obudowy to już w ogóle byłbym zadowolony.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Lothar -> matrix ma prototyp końcówki, którą będzie można wmontować w tył i klient, który testował pisze, że jest to to samo co wersja gt.

  tak koło 20 sekundy za producentem i gitarzystą Feel'a

Lothar przy okazji sprawdź sobie jak ładnie czyszczi się tone skręcając vol. w gitarze.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
gratulować :D się muszę w końcu wybrać :)
...Na Skervesenie 7 z BKP Warpigs (drop A), wszytstkie brzmiały naprawdę dobrze i potężnie, selektywnie...
Następnie podłączyłem swojego 7680 z BKP Painkiller (drop G) i ... Higainowe presety przestały nagle gadać, praktycznie były żałosne.
wiem, że wyrywam z kątekstu, ale przekornie się uśmiechnąłem jak przeczytałem ;)


Pozatym, to chyba dobrze, że potrafię obiektywnie spojrzęc na brzmienie, nawet jeśli gram na czymś co kocham i uważam, że brzmi najlepiej na świecie. Co nie? :P

Posty połączone: 03 Paź, 2012, 15:37:58
Lothar -> matrix ma prototyp końcówki, którą będzie można wmontować w tył i klient, który testował pisze, że jest to to samo co wersja gt.

  tak koło 20 sekundy za producentem i gitarzystą Feel'a

Lothar przy okazji sprawdź sobie jak ładnie czyszczi się tone skręcając vol. w gitarze.

No ale to zapewne końcówka mocy klasyczna a ja bym chciał cyfrową :D
Niech najpierw cokolwiek wypuszczą, potem będę narzekać. Tak samo mogliby już wypuścić kontroler nożny.
« Ostatnia zmiana: 03 Paź, 2012, 15:37:58 wysłana przez Lothar »
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
ale ja bym chciał ósemkę :P a pozatym, nie chce mi się bawić w odsprzedawanie Warpigów :/
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Najwidoczniej profile są bardzo wrażliwe na to, jaka gitara była użyta podczas etapu "Refine" (a także w jakim stroju jest gitara) i gitary w niskim stroju i niezbyt pasującym brzmieniu do oryginału po prostu nie gadają. Wniosek - trzeba robić presety pod swoje wiosła, szczególnie jak się ma nisko strojone wiosełka.
Do profilowania nie są potrzebne gitary, profiluje się sam piec i paczkę.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
no tak, ale przecież piszą o funkcji refine - dopieszczanie brzmienia
i always go full retard

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Kemper to marzenie każdego home recordingowca. Takie coś nagrałem w kilkanaście minut, ładując tylko preset Oli Englunda:


EDIT:
Dodałem wersję z samymi gitarkami na końcu.
« Ostatnia zmiana: 03 Paź, 2012, 23:09:05 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Ojaciepierdolę, Lord! :tak:
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen

Franq

  • Gość
Brzmi zajebiście, też kcem takie radio !

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Lord, brawo za demko:)

A Lotharowi gratuluje nowego nabytku:D

to teraz zarzuccie demka na ibku i skervesenie Lothara.

A i Lothar a co on tam ma za zestaw efektow?
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
A ja zrobiłem takie demko na ósemce Skervesen H8 Chocolate:






A i Lothar a co on tam ma za zestaw efektow?

dużo ma ;) ściągnij instrukcję, jest wszystko opisane jakie są.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Znów nagrywaliście centralę przy pomocy gitary?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
100 Odpowiedzi
54707 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 22:46:46
wysłana przez Vertigo
298 Odpowiedzi
196505 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555
71 Odpowiedzi
29589 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2018, 11:22:22
wysłana przez The Moonshiner
7 Odpowiedzi
4095 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2014, 12:25:30
wysłana przez Dale Cooper
15 Odpowiedzi
5206 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2015, 19:36:03
wysłana przez Nightmarishreaper