Autor Wątek: Kemper Profiling Amp w thomannie.  (Przeczytany 55575 razy)

Offline kangoo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Gratulacje! Piękne radio ;D. A poważnie - zazdroszczę...

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Ja też zazdroszczę i to bardzo bardzo  :-*
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Oglądalem wczesniej zdjęcia kempera, ale dopiero na powyższym zdjęci uzauważyłem, że to jest takie płytkie. Znaczy się o wymiar na głębokość mi chodzi. Jara mnie to strasznie, chciałbym mieć gdyby nie to ze nie wykorzystałbym 3% możliwości. Ale za taką kasę to świetna rzecz
B ( o ) ( o ) B S

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Cholera, zazdroszczę. To pierwszy modeler (choć właściwie to "profiler") na którego mam GAS. Pogadałem dzisiaj z Fredem na jego temat i generalnie mi nie pomógł zwalczyć GAS, chyba muszę go sobie kupić (Kempera, nie Freda) :/
« Ostatnia zmiana: 29 Mar, 2012, 14:28:08 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Zomballo

  • Gość
Oglądalem wczesniej zdjęcia kempera, ale dopiero na powyższym zdjęci uzauważyłem, że to jest takie płytkie
Eeee, faktycznie! :o To zmienia postać rzeczy. Można go położyć na plecach i nie będzie wstydu na koncercie. ;)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Oglądalem wczesniej zdjęcia kempera, ale dopiero na powyższym zdjęci uzauważyłem, że to jest takie płytkie
Eeee, faktycznie! :o To zmienia postać rzeczy. Można go położyć na plecach i nie będzie wstydu na koncercie. ;)

Albo postawić za kartonową makietą fullstacka Marshalla ;]

Offline SaschaK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
    • Portfolio
Gratuluję oscyloskopu!



Napisz jak ci brzmii korekcja brzmienia już po zmodelowaniu ;)

No i fajny kabel i PGM ;)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ja do żartowania dopiero się przymierzam, czekam tylko jak wprowadzą do axe fx 2 apdejt nowy ;)

Ten update do Axe niewiele zmieni w kwestii "zastąpienia" Kempera.

Cytuj
The Kemper creates the profile via dynamic convolution, much like Nebula, in that it captures samples at discrete levels of amplitude (as well as the necessary frequencies - in this case, the ones needed for reproducing the tone of an amp).

I would estimate that the Axefx is only duplicating the frequency response, and there is no dynamics processing involved in the "tone matching." I seem to remember reading somewhere that Cliff was downplaying the necessity of dynamic convolution, and I would assume it's probably because there's no way his 300Mhz Tiger Sharc DSP could possibly handle it...

i taka ciekawostka:
Cytuj
All the guitar parts on the new Accept and Testament albums have both been done exclusively using the Kemper for guitar tracking and I've been priveleged enough to be in Andy Sneap's studio whilst some of the guitar tracking was being done. You honestly just cannot tell the difference between the original tube amp/cab/mic setup and the profiled version.



Dla mnie Kemper wydaje się super opcją, gdy pomyślę ile przydatnych zastosowań ma. Gdyby zależało mi jednak na szerokiej palecie FXów i symulacjach to skłaniałbym się w stronę Axe. Każdemu według potrzeb, tu nie ma lidera - Sturgis do tej pory preferuje POD Farma :)
« Ostatnia zmiana: 29 Mar, 2012, 13:48:49 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Świetny sprzęt, bardzo chętnie bym go kiedyś ograł.

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Ok mam Kempera od około 2 tygodni - potwiedzam to co pisał pc131 - bardzo szybko uzyskuje się fajne brzmienia - wpinam go w pętlę Mg Vintage 20 na CV30 i dosłownie po 1 min. mam brzmienie, które mi odpowiada... miałem wcześniej pod x3 live, pod hd 300, 11r, no i w żadnym z nich w mojej opinii nie potrafilem uzyskać czegoś sensownego.

Jak coś to po wcześniejszym umówieniu się mogę udostępnić do ogrania Kempera w Łodzi (komuś jeszcze wiszę ogranie Burnego, ale nie pamiętam komu - odezwij się ten ktoś ;)

ed.1 zaznaczam, że tak nie potrafię kręcić gałkami, a ten sprzęt w obsłudze jest prosty jak konstrukcja cepa, choć może nie wygląda.
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2012, 11:58:03 wysłana przez Hader »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Fajnie, ja swojego zamawiam na dniach. Zrobię kilka profili swojego VHT i udostępnie jeśli chcecie. Ma ktoś z posiadaczy jakieś ciekawe profile?
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi, 2012, 10:57:22 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Ja mam jeszcze profile od poprzedniego właściciela :) jest ich sporo... sporo za dużo ;) niedlugo na forum kempera będzie ponoć dawać (+) za dobre profile, więc wszystko się wyklaruje, w tym momencie jest już około 1tyś profili i trzeba to przerzucić w wolnym czasie.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
czlowiek nie wchodzi kilka dni na forum i tu taki bigos pisza... :D

Po co się kłócić? Przecież wynik porównania jest znany już teraz. ;)

Tak czy owak -  za cenę 11R i kempera już byłby Axe...
Ktoś podjął się sprofilowania axe fx z takim rezultatem, że brzmienia były właściwie identyczne. Ten fakt stawia sprawę właściwie jasno: każdy z obu urządzeń ma pewien swój zbiór możliwości, z tymże zbiór możliwości fractala jest podzbiorem zbioru Kempera(zawiera się w nim). Tutaj trzeba spojrzeć na to również od tej strony, że w przypadku fractala jest to faktyczny zbiór możliwości, a w przypadku Kempera jest to jedynie zbiór potencjału możliwości(zbiór o nieskończonej właściwie ilości elementów, ograniczony oczywiście pewnymi kategoriami), lecz zastanówmy się czy w dobie dzisiejszego internetu potrzebne jest tu słowo "jedynie"...

apdejt softu o ktorym mowilem daje axe mozliwosci kempera takze your argument is invalid


Po co się kłócić? Przecież wynik porównania jest znany już teraz. ;)

Tak czy owak -  za cenę 11R i kempera już byłby Axe...

Przypomnij nam proszę, ile to na swojego czekałeś.

Na dobre wiosla tez sie dlugo czeka ;) no ale widze nie masz juz sie do czego przyczepic :D enjoyuj sie 11 rackiem ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Kwi, 2012, 02:19:46 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube

W tym momencie cieszę się, że nie mam ani Axe ani Kempera :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
A ja sie ciesze z Axe ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Oj my z Azem to tak już jakiś czas się droczymy, nic groźnego. Ja mu zadroszczę Fractala, a on mi zaoszczędzonych tysięcy > Music Mana ;)

Swoją drogą, przysłuchałem się Kemperowi dokładniej i jeśli upchną dziadostwo w 19", to będzie to realne zagrożenie dla Axe. Pewnie nie będzie mi się chciało przesiadać, 11R mi wystarcza w zupełności w połączeniu z VST z kompa, ale jak mnie najdzie robić karierę, będzie kusić. No i niestety, możliwość kupienia go od ręki przebija listę oczekujących na Axe.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Oj na allegro niedawno był jeden axe2 do wzięcia za 11500 :D nikt jakoś wtedy go chyba nie zauważył :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Widocznie został błyskawicznie łyknięty ;)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
czlowiek nie wchodzi kilka dni na forum i tu taki bigos pisza... :D

Po co się kłócić? Przecież wynik porównania jest znany już teraz. ;)

Tak czy owak -  za cenę 11R i kempera już byłby Axe...
Ktoś podjął się sprofilowania axe fx z takim rezultatem, że brzmienia były właściwie identyczne. Ten fakt stawia sprawę właściwie jasno: każdy z obu urządzeń ma pewien swój zbiór możliwości, z tymże zbiór możliwości fractala jest podzbiorem zbioru Kempera(zawiera się w nim). Tutaj trzeba spojrzeć na to również od tej strony, że w przypadku fractala jest to faktyczny zbiór możliwości, a w przypadku Kempera jest to jedynie zbiór potencjału możliwości(zbiór o nieskończonej właściwie ilości elementów, ograniczony oczywiście pewnymi kategoriami), lecz zastanówmy się czy w dobie dzisiejszego internetu potrzebne jest tu słowo "jedynie"...

apdejt softu o ktorym mowilem daje axe mozliwosci kempera takze your argument is invalid

Powtórzę - nie, nowy soft do Axe będzie miał tylko eq matching. Axe nigdy nie zastąpi Kempera i odwrotnie, bo to modeler vs. profile(r).

Cytuj
The Kemper creates the profile via dynamic convolution, much like Nebula, in that it captures samples at discrete levels of amplitude (as well as the necessary frequencies - in this case, the ones needed for reproducing the tone of an amp).

I would estimate that the Axefx is only duplicating the frequency response, and there is no dynamics processing involved in the "tone matching." I seem to remember reading somewhere that Cliff was downplaying the necessity of dynamic convolution, and I would assume it's probably because there's no way his 300Mhz Tiger Sharc DSP could possibly handle it...

...
Kemper za to nigdy nie będzie tak potężnym FX unitem ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Kwi, 2012, 12:41:28 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Przerażała mnie myśl, że będę musiał jeździć z gratem po wszystkich znajomych i nagrywać wszystkie wzmacniacze, kolumny, ich kombinacje, przeróżne krzyżówki, itd.
Ale widzę, że sprawy mają się nieco inaczej. Jest forum, są presety, jest możliwość wymiany, sam Kemper na starcie też jest dość bogato wyposażony... szykuje się kolejny GAS, i "nie bójmy się użyć tego słowa", rewolucja na rynku gitarowym. A myślałem, że w tej dziedzinie wszystko zostało już powiedziane.
:P
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Czy ktoś próbował tego kempera z gitarka na ośmiu strunach? tak z ciekawości pytam, bo jak by fajnie dudniło to może bym się zagassowal. Jakieś próbki może?
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Czy ktoś próbował tego kempera z gitarka na ośmiu strunach? tak z ciekawości pytam, bo jak by fajnie dudniło to może bym się zagassowal. Jakieś próbki może?



Cytat: Fred the Shred
So, after fiddling with one at last year's Musikmesse, I must confess I was most curious about this unit, and a demo unit conveniently placed at a friend's store allowed me to have my share of fun and experimentation with it, concluding it would best serve my interests than my AxeFX Ultra. Off went the Ultra, in came the Kemper.

da się? da :)

« Ostatnia zmiana: 02 Kwi, 2012, 11:49:25 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
No dzięki mi chodziło o próbkę od normalnych ludzi. Cos jak ten



tylko żeby po polsku grał :)
« Ostatnia zmiana: 02 Kwi, 2012, 15:43:52 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Jest nareszcie wersja rack!

Spoiler
Paczki z głów!


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
111 Odpowiedzi
67261 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2013, 20:25:40
wysłana przez domas
298 Odpowiedzi
197923 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555
71 Odpowiedzi
29889 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2018, 11:22:22
wysłana przez The Moonshiner
7 Odpowiedzi
4144 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2014, 12:25:30
wysłana przez Dale Cooper
15 Odpowiedzi
5324 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2015, 19:36:03
wysłana przez Nightmarishreaper