Autor Wątek: Kemper Profiling Amp w thomannie.  (Przeczytany 55243 razy)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
+1 @Sikor. Takie posty lubię. :P
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91



Sikor mam pytanie może Ty zajarzyłeś - czy jest możliwość sprofilowania samego preampu? samego ampa bez paczki etc.?

Ciekawe kto pierwszy z forum przetestuje w domu to ustrojstwo :)

Ed.1 -Wró już wiem, że jak się w to wyposażę, to jadę do Ciebie do domu i "kradnę" wszystkie brzmienia... HAJŁATA ;)

Ed. 2
 A tak swoją drogą myślę, że mógłby to być świetny sprzęt dla takiego Zorrastego, który co chwila zmienia graty - już przerzucił tyle wzmaków, że wybierając swoje ulubione ustawienia byłby usatysfakcjonowany ?
« Ostatnia zmiana: 01 Lut, 2012, 11:21:37 wysłana przez Hader »

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Sikor to od ciebie się więcej dowiedział niż na 2 godzinnej prezentacji  :D poważnie... jakoś sobie nie potrafię wyobrazić odjęcia kolumny od zgranego materiału, nie może to brzmieć idealnie tak jak sam piec, ale nie wykluczone, że brzmi to ok  :)

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Po prostu zastanawiam się jakimi kombinacjami da się robić profile - czy tylko mikrofonem, czy również przez podpięcie preampu do tego ustrojstwa i włączenie go w pętlę czy coś takiego, ponieważ widziałem na forum kempera, że człowiek pisał o profilowaniu samego preampu.

ed. straszna lipa z taką prezentacją....
« Ostatnia zmiana: 01 Lut, 2012, 12:06:51 wysłana przez Hader »

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Bardzo interesujący sprzęt. Czy ktoś orientuje się jakie efekty są wgrane ile można użyć równocześnie? I ile jest miejsca na wgrywanie swoich profilów wzmacniaczy? Można cyfrowa zgrać brzmienia np. Fractala?

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...



Sikor mam pytanie może Ty zajarzyłeś - czy jest możliwość sprofilowania samego preampu? samego ampa bez paczki etc.?

Profilowanie obejmuje caly setup: wzmak, paka, mikrofon.
Tyle, ze KPA w jakis cudownie magoczny sposob potrafi z profilu calosci symulacje paki.
Jak to zapowiedzieli to nikt nie chcial w to uwierzyc, ale testy pokazuja, ze sie jednak o dziwo da.
Krotko mowiac tworzac profil dostaje sie osobno profil dla paki i osobno dla wzmaka.
Mozna je potem mieszac ofc.


Posty połączone: 02 Lut, 2012, 09:50:30
Sikor to od ciebie się więcej dowiedział niż na 2 godzinnej prezentacji  :D poważnie... jakoś sobie nie potrafię wyobrazić odjęcia kolumny od zgranego materiału, nie może to brzmieć idealnie tak jak sam piec, ale nie wykluczone, że brzmi to ok  :)

Mnie tez sie to wydawalo niemozliwe, ale jednak jakos to dziala. Userzy raportuja, ze ok :)

Posty połączone: 02 Lut, 2012, 09:52:04
Po prostu zastanawiam się jakimi kombinacjami da się robić profile - czy tylko mikrofonem, czy również przez podpięcie preampu do tego ustrojstwa i włączenie go w pętlę czy coś takiego, ponieważ widziałem na forum kempera, że człowiek pisał o profilowaniu samego preampu.

ed. straszna lipa z taką prezentacją....

Nie dam sobie teraz nic uciac, ale w sumie powinno sie dac.
Kable sie jakos tam da podlaczyc, wiec dlaczego nie (?)

Posty połączone: 02 Lut, 2012, 09:55:07
Bardzo interesujący sprzęt. Czy ktoś orientuje się jakie efekty są wgrane ile można użyć równocześnie? I ile jest miejsca na wgrywanie swoich profilów wzmacniaczy? Można cyfrowa zgrać brzmienia np. Fractala?

1. Na stronie Kempera jest juz fullmanual, tam pewnie jest to wyszczegolnione.
2. Wgrac mozna cala mase profili, liczone w setkach czy jakos tak.
Przelaczanie miedzy profilami jest blyskawiczne, z tym ze jest to okupione czasem startu urzadzenia,
ktore trwa bodajze kikladziesiat sekund. Profile sa zapewne na poczatku ladowane do pamieci operacyjnej,
stad potem tak szybkie mieszy nimi przelaczanie.
3. Nie wnikalem, ale teraz mi cos swita, ze ktos pisal o profilowaniu AxeFX, wiec chyba sie da :D
« Ostatnia zmiana: 02 Lut, 2012, 09:55:07 wysłana przez Sikor »
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91



"This is a quite clear video, profiling an amp is very simple. Almost anything can be profiled, from amps, pre, pedalboard, stomps, digital effects, plugins, modelers and even speakers, mics, and set of all those things togheter. Time based (chorus, phaser etc.) and ambient effects (reverb, delay etc.) need to be turn off. Noise gate need to be turn off, beware some digital pedalboard or some modeling amp has turn on by default. Any other filter should be turned off (Kemper Amp has a very effective one to polish the tone from noises, and this can reduce precision in profiling). It is suggested save a flat profiling of the amp (without any mod) and from this one create your preferred sound. Can be an idea save the cabinet too from the whole rig for future use in other profiles."

Wypowiedź użytkownika z filmiku

ed. na początku filmiku jest, że można samo np. Kemper->input ampa ->output ampa -> Kemper

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Fajnie że w thomannie można zwrócić sprzęt do iluś tam dni, teraz wystarczy pozmawiać wszystkie ciekawe stompboxy i piece, zrobić profil i odesłać z powrotem  :D

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Pytanie, poco komuś tyle stompboxów i pieców? Może to i fajny bajer do studia nagrań, ale gitarzyście, który wie jakie brzmienia go interesują i czego szuka do szczęścia to niepotrzebne. Kilka dni temu zrobiłem pewne zmiany w swoim sprzęcie, pozostał AXE FX i paczki Bognera, head Carvin Legacy II znalazł nowy dom, a do mojego zawitał preamp Egnater M4 z modułami T/D BMAN, EG 3/4 i EG5 oraz końcówka Fryette Two/Fifty/Two. Mam osiem genialnie i fantastycznie brzmiących w pełni lampowych kanałów, każdy kanał siedzi mi doskonale i jest spełnieniem moich marzeń brzmieniowych, ale prawdę mówiąc nie wiem gdzie i kiedy wykorzystam te wszystkie 8 kanałów, za dużo tego. z AXE idą tylko efekty. Dobra lampa i porządny efekt cyfrowy i to mi wystarczy, nie potrzebuje symulacji tysiąca wzmacniaczy, symulacji, które tylko przez chwile ogram, ale nigdy nie wykorzystam, nawet z tą lampową ósemką będę mieć problem. Nie wiem dlaczego, ale bardziej mi się micha cieszy gdy gram i mam kilka brzmień na prawdziwej lampie, niż setka na cyfrowej symulacji.
« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2012, 02:09:34 wysłana przez Aerosmith »

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Pytanie, poco komuś tyle stompboxów i pieców? Może to i fajny bajer do studia nagrań, ale gitarzyście, który wie jakie brzmienia go interesują i czego szuka do szczęścia to niepotrzebne. Kilka dni temu zrobiłem pewne zmiany w swoim sprzęcie, pozostał AXE FX i paczki Bognera, head Carvin Legacy II znalazł nowy dom, a do mojego zawitał preamp Egnater M4 z modułami T/D BMAN, EG 3/4 i EG5 oraz końcówka Fryette Two/Fifty/Two. Mam osiem genialnie i fantastycznie brzmiących w pełni lampowych kanałów, każdy kanał siedzi mi doskonale i jest spełnieniem moich marzeń brzmieniowych, ale prawdę mówiąc nie wiem gdzie i kiedy wykorzystam te wszystkie 8 kanałów, za dużo tego. z AXE idą tylko efekty. Dobra lampa i porządny efekt cyfrowy i to mi wystarczy, nie potrzebuje symulacji tysiąca wzmacniaczy, symulacji, które tylko przez chwile ogram, ale nigdy nie wykorzystam, nawet z tą lampową ósemką będę mieć problem. Nie wiem dlaczego, ale bardziej mi się micha cieszy gdy gram i mam kilka brzmień na prawdziwej lampie, niż setka na cyfrowej symulacji.

Zalozmy, ze nagrywasz sobie album. W duzej czesci nie na swoich wzmakach, do tego drogich.
Potem masz jechac w trase. Milo by bylo miec te brzmienia z albumu ze soba a malym, podrecznym pudelku, prawda? :)

Co do ilosci wzmakow, to raczej niezbyt trafiony argument od kogos, kto sam uzywa modelera z ~60 wzmakami na pokladzie
oraz 8 lampowymi "kanalami". Nie sadzisz? ;)

Swoja droga nigdy nie rozumialem argumentow typu "po co komu tak duzo wzmakow/symulacji/efektow/itp.".
Czy to, ze sa na pokladzie jakos przeszkadza? Przecierz w umowie kupna AxeFX/KPA itd. nie jest napisane,
ze kazdego wzmaka trzeba uzyc przynajmniej raz na miesiacu, bo przepadnie gwarancja :P

A jezeli juz przy tym jestesmy, to nikt Ci nie broni wywalic presety z KPA i zostawic tylko 1. Bedzie tru :D
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Co do ilosci wzmakow, to raczej niezbyt trafiony argument od kogos, kto sam uzywa modelera z ~60 wzmakami na pokladzie
oraz 8 lampowymi "kanalami". Nie sadzisz? ;)
Tylko, że na tych wirtualnych wzmakach osiada wirtualny kurz  ;) Wierz mi, że gdyby był AXE z samymi efektami i do tego tańszy, to nawet bym się nie zastanawiał nad wymianą  :)

Ale może faktycznie trochę przesadziłem, w końcu ktoś może chcieć tylko brzmienia np. Bognera Ectasy i Fendera Twin Reverb, ale koszt zakupu samego heada Bognera to cena dwóch KPA, ze względów ekonomicznych KPA może być dobrym wyborem nawet dla ludzi z ukierunkowanym jednym brzmieniem jednego drogiego pieca.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
nie no. pięknie ładnie, ale mnie to dalej nie przekonało. Jest to nowa ciekawa droga, aaale za dużo tutaj "ALE"

Już pomijam to że to co brzmi "na płycie" może nie brzmieć "live" i na odwrót. korekcje brzmienia to mus. Ukradniemy komuś brzmienie, a potem się okaże że i tak musimy kręcić. I teraz tak, jedziemy do kogoś i kradniemy mu brzmienie, ale trochę lipa, bo to czyjeś. Jak się ma fajne wzmaki, to szkoda zachodu, ale jak się jednak o to pokusimy to jak toto nagłośnić oprócz atomica żeby było dobrze i żebyśmy fajnie czuli "pod ręką"? jak nagłośnimy czymś nie przeźroczystym, to co zostanie z naszego ukradzionego super brzmienia? kolejny temat rzeka.

No i ta kompletnie nieporęczna forma...chętnie się pobawię jak mi wpadnie w ręce(albo kupię jak będę obrzydliwie bogaty) bo pomysł naprawdę fajny, ale w tym momencie mojej muzycznej drogi jestem na nie.
No pain No gain !

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Osobiście uważam, że lepiej by było, gdyby tego szpeja dało się wpieprzyć do racka.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline SaschaK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
    • Portfolio
Ktoś wie wogóle na jakiej zasadzie to działa? Bo to mnie ciekawi, podobnie jak impulsy?


Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
kemper zdecydowanie muli w stosunku do mesy
i always go full retard

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
bo ma obudowę z machoniu
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Ja bym darł ryja do mikrofonu, by mieć gadającą gitarę.  ;)

Offline Ola Englund

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
kjsdlfjdslgjksdfoag ijuofd

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
kjsdlfjdslgjksdfoagijuofd

Yes indeed it is Ola.
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
kjsdlfjdslgjksdfoagijuofd

Yes indeed it is Ola.
Ola ma tzy latka :)
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube


Hyhy. Ale kurde przyznam, że się mnie ten wynalazek spodobał. Na dodatek kjsdlfjdslgjksdfoag ijuofdOlakjsdlfjdsl gjksdfoagijuofdEngl undkjsdlfjdslgjksdf oagijuofd zrobił filmik pokazujący, co z takim patchem można jeszcze ukręcić. Bardzo fajna rzecz.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
A dla mnie wciąż jest to jest najśmieszniejsza ruska radiostacja, jaka powstała. :D
« Ostatnia zmiana: 09 Lut, 2012, 00:42:56 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
http://www.kemper-amps.com/forum/index.php?page=Thread&postID=17932&highlight=#post17932

w skrócie koleś zrobił blind test z H&K i Kemper wypadł lepiej.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Z nazwą, kurwa, trafili że ho-ho!
Trzy pierwsze wyniki dla hasła "kemper" z googla:

1. "KEMPER to międzynarodowy producent specjalizujący się w temacie obróbki metali. W branży urządzeń ssąco- filtrujących jak również stołów odciągowych przemysłu metalowego/stalowego KEMPER to przodująca na całym już świecie firma."

- tu jeszcze spoko, w miarę blisko tematu, szczególnie ustęp o ssaniu i metalach. Na razie się zgadza.

2. "Kemper każdemu kojarzy się z bezrzędowym systemem zbioru kukurydzy . Dziś Kemper to coś więcej: to maszyny zawieszane do ciagników, przystawki do sieczkarni samojezdnych a także przystawki do kombajnów do zbioru kukurydzy na ziarno."

Też mi się tak kojarzy, jak na to patrzę i słucham jak profiluje, spoko.

Natomiast wynik trzeci mnie najbardziej niepokoi:

3. "Edmund "Ed" Emil Kemper III (ur. 18 grudnia 1948 roku) - amerykański seryjny morderca i nekrofil. Zamordował 10 osób, w tym własną matkę i dziadków."

No kurwa - sorry - nie wchodzę w to. Z dziadkami przesadził. Na szczęście już niedługo ACTA położy kres temu diabelstwu i nie będzie takiego zajebywania soundów synek.
« Ostatnia zmiana: 13 Lut, 2012, 03:02:54 wysłana przez wrobelsparrow »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
111 Odpowiedzi
67015 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2013, 20:25:40
wysłana przez domas
298 Odpowiedzi
197448 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555
71 Odpowiedzi
29781 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2018, 11:22:22
wysłana przez The Moonshiner
7 Odpowiedzi
4125 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2014, 12:25:30
wysłana przez Dale Cooper
15 Odpowiedzi
5272 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2015, 19:36:03
wysłana przez Nightmarishreaper