Autor Wątek: [NAD] KPA Kemper Profiling Amplifier  (Przeczytany 29614 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
...upsss     no fakt, że na tym nagraniu Bugera pozamiatała :)   jestem na TAK
INTERSTELLAR

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
eee czyli wychodzi na to ze Behringer i ChRL udoskonalili Mese :D :D :D

ja bym w ślepym teście wział Bugere
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Tyle, że Trirec to wbrew nazwie podobno nie bazuje na DR/TR tylko na ENGL Savage ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Tyle, że Trirec to wbrew nazwie podobno nie bazuje na DR/TR tylko na ENGL Savage ;)
Nie wiem, i nie jestem tego pewien, ja mogę napisać że podobno na Mesie ;)

Cytuj
Yes, it does look like an ENGL, but the specs actually match the DUAL Rectifier. The Triple Recto is 150 watts and the Dual Recto is 100 watts. The TRIREC is also 100 watts, so it is actually a Dual Recto clone.
Thats just wattage though... And the most expensive engl is also a 100watter

Pozdrawiam,


Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Tyle, że Trirec to wbrew nazwie podobno nie bazuje na DR/TR tylko na ENGL Savage ;)

Stivo, gdzie znalazles takie info?

Na moje oko to nawet po przednim panelu widac ze to na mesie triple wzorowane (rozklad i ilosc eq). Pamietam jak sledzilem wypusty bugery jak wprowadzali te wszystkie nowe magiczne wzmacniacze i bylo duzo szumu oczywiscie ze sa to kopie 6505, triple x'a no i wlasnie triple recto, nie pamietam na czym magician mial byc wzorowany
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Z tego co ja wiem/wyczytałem:

Bugera 6260 - Peavey 5150
Bugera 6262- Peavey 6505
Bugera 333/XL - Peavey JSX
Bugera Trirec - Mesa DR/TR

i te "vintidżowe" od Bugery to jakieś marszałki ;)

Pozdrawiam,


Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D

Tyle, że Trirec to wbrew nazwie podobno nie bazuje na DR/TR tylko na ENGL Savage ;)

Stivo, gdzie znalazles takie info?


Kiedyś wiedziałem porównanie z Savage i bardziej jak ENGL to gada. Starałem się teraz znaleźć to porównanie, ale nie widzę nigdzie. No Panowie, no przecież, to nic a nic nie przypomina TR.


Z tego co ja wiem/wyczytałem:

Bugera 6260 - Peavey 5150 / 6505
Bugera 6262- Peavey 6505 5150 II / 6505+
Bugera 333/XL - Peavey JSX / XXX
Bugera Trirec - Mesa DR/TR Savage

i te "vintidżowe" od Bugery to jakieś marszałki i VOX'y ;)

Pozdrawiam,



No z moich wiadomości to tak powinno być ;) ale nie ogrywałem TriRec'a, więc pewności nie mam. Za to resztę tak ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Tak czy tak, na filmie IMO Bugera lepiej brzmi/nagrywa się ;) i lepiej wygląda od JCA  ;D
Pozdrawiam,

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Anyway, jakbyś zrobił sobie profil tej bugery na kemperze z refiningiem (tak się to nazywało?) pod swoje wiosło, to sorry, ale moim zdaniem różnica nie byłaby zauważalna w stosunku do real thing.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Anyway, jakbyś zrobił sobie profil tej bugery na kemperze z refiningiem (tak się to nazywało?) pod swoje wiosło, to sorry, ale moim zdaniem różnica nie byłaby zauważalna w stosunku do real thing.
Wstępnie jestem ustawiony ze znajomymi na profilowanie;) 5150, 6505, Laboga Mr. Hector - redefiniowanie profili na 2 sposoby z gitarzystą i jego wiosłem (Mayones Setius), oraz z wykorzystaniem reampboxa i "składanki" DI. Chciałbym sam zobaczyć w jakim stopniu profil oddaje brzmienie żywego wzmaka to po pierwsze (ale nie najważniejsze). No i druga sprawa jakie różnice bedę w stanie wychwycić w przykładowym miksie. To że będą to w sumie jestem pewien;) Ale jeżeli ich stopień znajdzie się w przedziale (0-10%) to uznam to za wielki sukces (mój i Kempera). Zobaczymy!

Pozdrawiam,

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Anyway, jakbyś zrobił sobie profil tej bugery na kemperze z refiningiem (tak się to nazywało?) pod swoje wiosło, to sorry, ale moim zdaniem różnica nie byłaby zauważalna w stosunku do real thing.
Wstępnie jestem ustawiony ze znajomymi na profilowanie;) 5150, 6505, Laboga Mr. Hector - redefiniowanie profili na 2 sposoby z gitarzystą i jego wiosłem (Mayones Setius), oraz z wykorzystaniem reampboxa i "składanki" DI. Chciałbym sam zobaczyć w jakim stopniu profil oddaje brzmienie żywego wzmaka to po pierwsze (ale nie najważniejsze). No i druga sprawa jakie różnice bedę w stanie wychwycić w przykładowym miksie. To że będą to w sumie jestem pewien;) Ale jeżeli ich stopień znajdzie się w przedziale (0-10%) to uznam to za wielki sukces (mój i Kempera). Zobaczymy!

Pozdrawiam,

Do sukcesu potrzebujesz jedynie nie ruszać mikrofonu pomiędzy nagrywaniem jednego i drugiego ;)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Tak czy tak, na filmie IMO Bugera lepiej brzmi/nagrywa się ;) i lepiej wygląda od JCA  ;D
Pozdrawiam,

Kto co lubi.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Anyway, jakbyś zrobił sobie profil tej bugery na kemperze z refiningiem (tak się to nazywało?) pod swoje wiosło, to sorry, ale moim zdaniem różnica nie byłaby zauważalna w stosunku do real thing.
Wstępnie jestem ustawiony ze znajomymi na profilowanie;) 5150, 6505, Laboga Mr. Hector - redefiniowanie profili na 2 sposoby z gitarzystą i jego wiosłem (Mayones Setius), oraz z wykorzystaniem reampboxa i "składanki" DI. Chciałbym sam zobaczyć w jakim stopniu profil oddaje brzmienie żywego wzmaka to po pierwsze (ale nie najważniejsze). No i druga sprawa jakie różnice bedę w stanie wychwycić w przykładowym miksie. To że będą to w sumie jestem pewien;) Ale jeżeli ich stopień znajdzie się w przedziale (0-10%) to uznam to za wielki sukces (mój i Kempera). Zobaczymy!

Pozdrawiam,

Sneap nie slyszy roznicy bez miksu ale Ty uslyszysz w mixie. ELO>
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
@Lothar Coś tak siadł na mnie? Czy ja się przypi... do tego co robisz? i jak robisz? Jak masz coś personalnie do mnie to napisz mi PW i tyle, Andy jest miszcz ja jestem daleko w ciemnej dupie - to chciałeś usłyszeć? To tak, tak właśnie jest! Zamiast jechać po mnie pokaż sam co sprofilowałeś jak Ci to gada itd..., wniesie to więcej do MOJEGO TEMATU niż bezsensowne komentarze w moją stronę. A potem ja dostaje nalepke"moderowany" "obserwowany" itd... Chyba niektórzy nie rozumieją sensu istnienia forum. Mam swoje poglądy ale poparte testami,przykładami a nie pustymi słowami. Są to moje subiektywne odczucia którymi (mając taka okazję) dziele się z innymi. Nie każdego stać min. na KEMPERA, mnie kosztowało to naprawdę wiele wyrzeczeń! Zamiast wspólnie dyskutować co i jak zrobić co poprawić itd... to marnujemy czas na bezsensowne przepychanki "kto ma dłuższego".

Pozdrawiam,

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Siadłem bo gadasz bzdury.
I nie wiem co ma dlugosc penisa do kempera. Mam swoje profile robione w studio na evh 5153 i nie jestem w stanie rozpoznac ze to nie jest lampa. To samo tyczy się tych najlepszych profili w necie. A profile robione przez Sneapa mimo, ze moge je tylko uslyszec na reampach i osobiscie mi nie pasuja brzmieniem to zapierdalaja w taki sposob, ze to jest nie do opisania magia. Wiec sorry ale Twoje "kemper jebie cyfrą" to tylko i wyłącznie Twoja wina a nie kempera.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Siadłem bo gadasz bzdury.
I nie wiem co ma dlugosc penisa do kempera. Mam swoje profile robione w studio na evh 5153 i nie jestem w stanie rozpoznac ze to nie jest lampa. To samo tyczy się tych najlepszych profili w necie. A profile robione przez Sneapa mimo, ze moge je tylko uslyszec na reampach i osobiscie mi nie pasuja brzmieniem to zapierdalaja w taki sposob, ze to jest nie do opisania magia. Wiec sorry ale Twoje "kemper jebie cyfrą" to tylko i wyłącznie Twoja wina a nie kempera.
@Lothar - Znam twórczość Andy Seapa i jestem jego wielkim fanem! Kocham brzmienia które kręci i jego styl miksowania. Sam widziałeś że z ezmixa ukręcił idealne brzmienia tego co sam nagrał. I nie jest to zasługa ezmixa (bo chyba w to nie wierzysz) ale jego wiedzy i umiejętności. Jak sam opowiada zrobił swoje impulsy paczek, użył match eq, oryginalnych śladów DI i wielu pierdół żeby przenieść to w środowisko EZMIXA. Co nie znaczy że teraz każdy jak wbije sobie DI zapnie ezmiksa to będzie miał brzmienie Exodusa,Arch Enemy czy Testamentu. Zgadzam się z jednym Kemper to tylko kolejne narzędzie z wielu i kolejna droga do osiągnięcia określonego celu (szybsza, prostsza,doskonalsza niz inne,intuicyjna,przełomowa itd...). Ja na chwilę obecną nie jestem w stanie z gotowych profili jakie mam zbliżyć się do tego co bym chciał i tak "dalej jebie mi cyfrą". A jak tobie to brzmi nie wiem, pokaż jakieś przykłady to posłuchamy.

Pozdrawiam,

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ja zrobiłem coś takiego zaraz po zakupie Kempera. Nie jest to 100% takie samo, ale jest bardzo blisko, a szczególnie jak wrzuciłem ślady do mixu. Nie czuję, żeby Kemper dodał "jebania cyfrą", ale sprawił, że brzmienie stało się ciaśniejsze i bardziej mix-friendly. Nie uważam, żeby te różnice były warte powrotu do wzmaków wraz ze wszystkimi ich minusami, zdecydowanie. 



facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ja zrobiłem coś takiego zaraz po zakupie Kempera. Nie jest to 100% takie samo, ale jest bardzo blisko, a szczególnie jak wrzuciłem ślady do mixu. Nie czuję, żeby Kemper dodał "jebania cyfrą", ale sprawił, że brzmienie stało się ciaśniejsze i bardziej mix-friendly. Nie uważam, żeby te różnice były warte powrotu do wzmaków wraz ze wszystkimi ich minusami, zdecydowanie. 





Nie no, tu słychać dość wyraźną różnicę, choć na moje na korzyść kempiera, i to mnie niepokoi, bo sposób w jaki gada sugeruje, że znacznie lepiej zagada w mixie, fak.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ja zrobiłem coś takiego zaraz po zakupie Kempera. Nie jest to 100% takie samo, ale jest bardzo blisko, a szczególnie jak wrzuciłem ślady do mixu. Nie czuję, żeby Kemper dodał "jebania cyfrą", ale sprawił, że brzmienie stało się ciaśniejsze i bardziej mix-friendly. Nie uważam, żeby te różnice były warte powrotu do wzmaków wraz ze wszystkimi ich minusami, zdecydowanie. 





Nie no, tu słychać dość wyraźną różnicę, choć na moje na korzyść kempiera, i to mnie niepokoi, bo sposób w jaki gada sugeruje, że znacznie lepiej zagada w mixie, fak.

no tak jak napisałem wcześniej Stivo - nie jest 100%, ale jest bardzo blisko a na dodatek bardziej mix-friendly. Czad, nie? ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
ale sprawił, że brzmienie stało się ciaśniejsze i bardziej mix-friendly.
no właśnie to co sprawił to "jebie cyfrą" no sorry można nazywać jak się chce "mix-friendly", "ciaśniejsze" - słychać dokładnie więcej "przesteru" i większą kompresję sygnału i inna górkę. Dla mnie to jest "jebie cyfrą" i to słychać no panowieeee, czy to jest złe jak siedzi w miksie to druga sprawa  ;D



@Musza już wie o co kaman ale w skrócie:

No doooobra Ślad DI pochodzi z mojej sesji nagraniowej, zreampowany na 6505 z paczką mesy 2x12 V30 sm57, W kemperze gra profil 6505 ale z paczką 1960 4x12 V30 (bo mesy nie mam).

Cytuj
Mam swoje profile robione w studio na evh 5153 i nie jestem w stanie rozpoznac ze to nie jest lampa. To samo tyczy się tych najlepszych profili w necie.


Do swojego zestawienia wykorzystałem profil komercyjny 6505 kupiony w theampfactory. Z tego co napisałeś nie ma problemu zrobić brzmienie nie "jebiące cyfrą". Wieczorem dam ci DI z tej sesji i nagranie z real wzmaka:

1. 6505 + Mesa Horizontal 2x12 V30 sm57

Użyj swojego magicznego talentu i kempera i ukręć nawet nie takie same ale nie walące cyfrą brzmienie na tym DI oki?

Mi się do tej pory udało zbliżyć tak:

Wlacz osadzony player soundcloud


Co jest Kemper co jest Real - bez problemu można poznać;)

Pomożesz Lothar?






Pozdrawiam,

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424


Nie patrząc na film nie jestem w stanie wyśledzić zmian między urządzeniami. Patrząc na to co się dzieje na ekranie przyfarciłem i zgadłem które to Kemper.


Gdzie jest Mesa?

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
daj ten DI w postaci linka, wieczorem odpalę kempera.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
ty (tak, specjalnie z małej, elo320) chyba nie rozumiesz podstawowego założenia Kempera.
Rig w studio <> profil = prawie 100% dokładnie to samo chyba, że nie potrafisz tego ogarnąć w umiejętny sposób.
Tego "testu" twojego to nawet mi się nie chce komentować. Każdy kto ma choć skrawek wyobraźni wie, że nie jest możliwe użycie dwóch różnych sprzętów i uzyskania tego samego efektu.

Nie pozdrawiam.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix


Nie patrząc na film nie jestem w stanie wyśledzić zmian między urządzeniami. Patrząc na to co się dzieje na ekranie przyfarciłem i zgadłem które to Kemper.


Gdzie jest Mesa?
Zgadzam się! też nie jestem w stanie ;) @Lothar mało mnie obchodzi twoje zdanie i puste słowa! też nie pozdrawiam!

Cytuj
Każdy kto ma choć skrawek wyobraźni wie, że nie jest możliwe użycie dwóch różnych sprzętów i uzyskania tego samego efektu.
no popatrz a Andy zrobił to z real wzmaka i ezmixa ;)

@DUN wszystko jest jak najbardziej oki, min takie porównania skłoniły mnie do zakupu Kempera, Cały czas jednak stoimy w miejscu.

Nie robiłem jeszcze swojego profilu i w tej chwili nie mogę się z Wami podzielić przykładami Oczywiście że głównym zadaniem Kempera jest "piracenie" określonego rigu.

No chyba nikt nie wierzy w to że:
1. mam DI swojej gitary,
2. reampuje ga na 6505 paczce mesy i sm57
3. ściągam/kupuje profil 6505 do Kempera
4. reampuje ten DI na Kemperze

i mam 2 identyczne brzmiące ślady z 6505? Hahahaha, to chyba tak oczywiste że nie ma co o tym pisać.

To co zrobiłem było na zasadzie czy uda się wykorzystując PROFESJONALNY profil 6505 z paczką 1960  na V30 z sm57 zbliżyć do brzmienia real wzmaka. Wiadomo że się nie uda ;) Dlatego cały czas czekam na swoją sesje profilowania. Zamieszczę przykłady wav, a nie filmy na YT.

W tej chwili słychać dla mnie cyfrę i w przykładach Muszy i w moich. To jest Fakt! Dla jednych to plus dla innych minus. Nie ważne, jak napisał Stivo w innym wątku "co kto lubi" przecież to tak oczywiste w swej prostocie stwierdzenie.

Ślad DI dam wieczorem!

Pozdrawiam tych którzy chcą być pozdrowieni!
Do usłyszenia.
« Ostatnia zmiana: 14 Lis, 2013, 13:55:16 wysłana przez sinquestsound »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
pytanie:
da sie sprofilować VST?
i always go full retard

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
100 Odpowiedzi
54792 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 22:46:46
wysłana przez Vertigo
111 Odpowiedzi
66657 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2013, 20:25:40
wysłana przez domas
37 Odpowiedzi
8893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2014, 17:48:15
wysłana przez sinquestsound
7 Odpowiedzi
4099 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2014, 12:25:30
wysłana przez Dale Cooper
15 Odpowiedzi
5210 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2015, 19:36:03
wysłana przez Nightmarishreaper