Autor Wątek: UPS  (Przeczytany 1911 razy)

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
UPS
« 17 Sty, 2015, 16:23:54 »
Jaki kupić UPS, aby zdążyć wyłączyć amp gdy zabraknie prądu? Sale weselne bywają kiepskie... :/

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: UPS
« Odpowiedź #1 17 Sty, 2015, 23:53:27 »
Zależy od Ampa. Najlepiej zmierz ile prądu rzeczywiście potrzebuje żeby w miare rozsądnie wybrać baterię.

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Odp: UPS
« Odpowiedź #2 18 Sty, 2015, 12:39:20 »
Wzmacniaczowi lampowemu nic się nie stanie po nagłym wyłączeniu prądu. Katody lamp jeszcze przez chwilę są rozgrzane. Po zaniku napięcia po prostu wyłącz standby. Jak wróci zasilanie to poczekaj chwilę, aż się lampy rozgrzeją ponownie i włącz standby. Nie widzę sensu wożenia następnego ciężaru ze sobą :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: UPS
« Odpowiedź #3 18 Sty, 2015, 12:45:19 »
Wzmacniaczowi lampowemu nic się nie stanie po nagłym wyłączeniu prądu. Katody lamp jeszcze przez chwilę są rozgrzane. Po zaniku napięcia po prostu wyłącz standby. Jak wróci zasilanie to poczekaj chwilę, aż się lampy rozgrzeją ponownie i włącz standby. Nie widzę sensu wożenia następnego ciężaru ze sobą :)

Troszkę gorzej jeśli jest to chwilowy zanik napięcia. Szybki powrót zasilania już taki przyjemny nie jest
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Odp: UPS
« Odpowiedź #4 18 Sty, 2015, 13:57:01 »
W tym przypadku masz rację. To jedyny powód dla którego jest sens stosować UPS w takich miejscach :)

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: UPS
« Odpowiedź #5 18 Sty, 2015, 16:08:43 »
Właśnie chodzi o nagłe wahania napięcia. Czasem zdarza się to na salach i chciałbym ustrzec się nieporządanych skutków. Wożenie dodatkowego grata nie jest dla mnie problemem. Polecicie jakiś konkretny model / firmę?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: UPS
« Odpowiedź #6 18 Sty, 2015, 16:43:38 »
To raczej szukasz stabilizatora napięć a nie typowego UPSa.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Maxla40

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: UPS
« Odpowiedź #7 18 Sty, 2015, 20:26:45 »
Jeżeli chodzi o samo zabezpieczenie się od słabego prądu, harmonicznych w sieci itd. ja używam kondycjonera zewnętrznego APC 1200. 4 gniazda po 400V.Cała kapela ma z bani kłopoty z prądem a koszt urządzenia w stosunku do typowo gitarowych śmieszny. Trzeba tyko pamiętać, żeby stało oddalone troszkę od wzmaka u mnie metr wystarcza, żeby nie siało.

Pozdrawiam
Max

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: UPS
« Odpowiedź #8 18 Sty, 2015, 23:47:54 »
To raczej szukasz stabilizatora napięć a nie typowego UPSa.

Nie znam się na UPSach, ale to samo chciałem napisać i zaproponować UPSa + jakiś stabilizator napięcia lub UPSa ze stabilizatorem napięcia, jeśli takie coś istnieje.


Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: UPS
« Odpowiedź #10 20 Sty, 2015, 20:03:17 »
Do podtrzymania raczej aż takich kolosów nie trzeba. Podstawowe pytanie o jakim urządzeniu mówimy. Ogólnie APC całkiem godne urządzenia produkuje, ale na pewno nie potrzebny Ci taki z dataportem/usb, lcd itd :) 

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: UPS
« Odpowiedź #11 20 Sty, 2015, 20:45:42 »
Też wolałbym coś mniejszego. Zależy mi na bezpieczeństwie rigu i niestety nie bardzo wiem co mam zrobić aby się nie martwić prądem na sali.

edit.

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=725&g=143624&n=LE1200I-Automatyczny-regulator-napiecia-1200VA&w=c

A takie samtink?
« Ostatnia zmiana: 20 Sty, 2015, 20:56:13 wysłana przez FlyingV »

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: UPS
« Odpowiedź #12 23 Sty, 2015, 11:21:47 »
Obsługa klienta APC nie bardzo wie, czy do tego stabilizatora można podpiąć wzmak i efekty :/
Zapodali mi link: http://www.apcmedia.com/salestools/ASTE-6Z7V32/ASTE-6Z7V32_R3_PL.pdf?sdirect=true
ale ja się tyle na wartościach prądu znam co świnia na gwiazdach.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: UPS
« Odpowiedź #13 24 Sty, 2015, 09:23:40 »
Na każdym urządzeniu powinieneś mieć napisane jaką ma moc i ile prądu potrzebuje do zasilania. To sobie to po prostu zsumuj i zobacz czy wartość będzie mniejsza od tego co są wstanie zapewnić te kondycjonery :)