Autor Wątek: Kemper Amp używany LIVE (kto?)  (Przeczytany 8199 razy)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Kemper Amp używany LIVE (kto?)
« 27 Sty, 2014, 12:49:48 »
Czołem,
Czy ktoś z forum używa Kiempera na żywo i gra metal? Chodzi mi o zestaw Kemp->FRFR (Zestaw Kemp->końców->kolumna mnie nie interesuje bo jak mobilność to mobilność). Chodzi mi o odczucia związane z poczuciem mocy, walnięciem, kopytem, wiadomo, że jeden FRFR nie da takiego wyziewu jak 4x12, ale może jednak nadal czuć to siłę która wzmaga adrenalinę i poczucie agresji? enyłan?
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Może nie Kepera, ale Axe 2 używam, i mogę Ci powiedzieć, że odczucia są inne niż z "tradycyjnym zestawem". Posiadam kolumnę Alto TS115A V2, która jest generalnie lubiana i ma opinię killera w swojej cenie. W moim odczuciu, jest mocno przebasowana, i presenty trzeba ustawiać nie co inaczej niż w mieszkaniu, osobiście narazie eksperymentuję z HP/LP (ok.140/7600hz, może ktoś zna lepsze ustawienia), ale odczucia nie są gorsze, na pewno inne. Zauważyłem też, że o ile kolumna FRFR niezależnie w jakim punkcie pomieszczenia stoisz brzmi dość podobnie, to np samo ustawienie kolumny sporo zmienia ;)

A z opinii osób postronnych, na razie mój zestaw Axe + Alto słyszało dwóch znajomków, jeden stwierdził, że brzmi to tak se, a drugi, że ło kurwa ja pierdolę, ale rzeź. Jednak grałem wtedy na domowych presentach, więc było dużo za dużo dołu ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
No właśnie, kolumna ma to do siebie, że pomimo, że spora, to musi być punktowo ustawiona by się dobrze słyszeć, reszta to bas i hałas, a jak jeszcze kolumna basowa na scenie przecina moje pasmo to trzeba grać na czuja (z odsłuchami w Polsce wiadomo jak jest, raz lepiej, raz gorzej, raz w ogóle). Moja obawa do FRFR jest(była) taka, że przy mniejszych gabarytach to pasmo będzie jeszcze węższe, ale z Twoich słów wynika, że nie ma się czego bać.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No właśnie, kolumna ma to do siebie, że pomimo, że spora, to musi być punktowo ustawiona by się dobrze słyszeć, reszta to bas i hałas, a jak jeszcze kolumna basowa na scenie przecina moje pasmo to trzeba grać na czuja (z odsłuchami w Polsce wiadomo jak jest, raz lepiej, raz gorzej, raz w ogóle). Moja obawa do FRFR jest(była) taka, że przy mniejszych gabarytach to pasmo będzie jeszcze węższe, ale z Twoich słów wynika, że nie ma się czego bać.

Nie wiem czy Cię dobrze rozumiem, ale pasmo nie jest węższe. Zresztą chcesz na scenie nagłaśniać się z FRFR? Bo to raczej bardzo słaby pomysł, jak już to sygnał bezpośrednio na przody.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
nagłaśniałem się na próbie dokładnie z Alto TS115A V2 - najpierw podem hd500x, potem przez moment kemperem, a teraz się nie nagłaśniam bo siedzę nagrywam kleję, natomiast - wrażenia przy sprawnym ustawieniu - że gada to lepiej niż piec/kolumna gitarowa. Jakby głośniej, selektywniej, mniej kierunkowo. Widziałem ze dwa składy grające w małych klubach, które targają bodajże 4 takie kolumny - dwie jadą jako odsłuchy, dwie jako przody. Mały mikser i przerażająca kontrola nad tym co słychać (w sensie nie ma już na kogo zwalić poza budowniczym pomieszczenia), mikro zapotrzebowanie sceny, mało sprzęgania się, mało noszenia. na 115tkce nawet bas brzmi fajnie (w sensie dużo bardziej selektywnie niż na kolumnie basowej gdy jesteśmy z jej boku).

nie jestem jakimś megafanem Alto - ale - za te pieniądze - daje bardzo dobrze radę.

rozmawiamy też o zupełnie różnych sytuacjach:

1) sala prób
2) mały klub z chujnią zamiast nagłośnienia
3) duży koncert z nagłośnieniem

#3 - nie ma sensu tego alto targać, bo w tym przypadku powinny być i odsłuchy i nagłośnienie. Kemper da sobie radę wpięty w mikser.


Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Ja mówię o sytuacji koncertu w przeciętnym klubie, gdzie np. nie ma co liczyc do dobre odsłuchy, i trzeba liczyć tylko na to, co idzie z naszej kolumny. Przy 4x12 za plecami wystarczy krok w bok i już się nie słychać, i o to mi chodziło gdy mówiłem o wąskim paśmie, nie chodziło mi o zakres Hz, ale o kierunkowość kolumn. Przy FRFR chciałbym szerszej panoramy dzwięku na scenie, mógłbym też kolumnę wrzucać na statyw. Tylko czy taka jedna FRFR da radę nagłośnić mały klub?
I to by było jako podstawa, bo wiadomo im więcej kasy i lepszy klub, to i można mieć drugą FRFR, i lepsze nagłośnienie itd.
Stivo2005, na pewno nie chcę mikrofonować FRFR, z tego co się orientuję, to albo gra sama kolumna, albo idzie w mixer.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Pierwsze dwa (i na razie jedyny ;)) koncerty z Enoly grałem Kemper > mixer a po drodze wyjscie Monitor Out do Alto. Drugi gitarowy to samo tylko, ze z Axe II. Obydwoje bylismy zadowoleni, mielismy je jako prywatne odsluchy, z ktorych lecialy gity i stopa, wokal.
Czy da rade tym naglosnic maly klub? Jesli to bylyby jedeny przody, to bardzo od biedy tak. Ale jesli są jakieś inne to zagłuszą one alto.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
czy taka jedna FRFR da radę nagłośnić mały klub?

jak mały? :p

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
czy taka jedna FRFR da radę nagłośnić mały klub?

jak mały? :p

70-100 osób.

Czy jest jeszcze jakaś inna kolumna od Alto w podobnym przedziale cenowym która może z nią konkurowac?
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
pytałem o objętość/powierzchnię klubu/sali. tu zaczyna się też jazda z budową pomieszczenia, kształtem/wysokością, plus kwiatkami typu.

generalnie - to zła droga. sam nie zostaniesz swoim akustykiem w trakcie występu i tak potrzebujesz do tego ludka.

tak jak napisał Lothar, FRFR zastąpi Ci odsłuch, nagłośnisz się tym na próbie - jedną kolumną nie nagłośnisz koncertu.

muszę sprawdzić jeden trop - byłem kiedyś na imprezie w Jahrance, gdzie grał rockowy band w normalnym składzie i oni nagłaśniali się dwoma (sic!) głośnikami JBL - takimi pionowymi patykami, które grały generalnie 360 stopni dźwiękiem, ale brzmiało to tak zajebiście, że podszedłem i spytałem co to za sprzęt. Sala w chuj wielka, balowa, ze 300 luda. 1/3 długości od sceny postawili takie dwa patyki i było słychać wszystko. mieli jakiegoś akustyka, który chodził z ipadem po sali i coś zdalnie zmieniał. tylko to były dwie kolumienki za 40 koła.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Posłużę się przykładem:



nagłośnienie tutaj to były małe głośniki wiszące pod sufitem w rogach pomieszczenia i jeden chyba 15' sub, spokojnie niewielki klub szło nagłośnić z taką jakością, że kolana się gniotły jak słuchałem innych kapel. Jak się chce to można.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Dzięki Panowie, ja już decyzje raczej podjąłem :headbang:
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jaką?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Co, kiedy, i jak, to jeszcze nie wiem, ale będzie switch to digital sound.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Sixpounders grało ostatnio koncert jakiś z Kemperami i moimi profilami (Hector - sm57) prosto na przody szło. Ponoć killer!  :D Tak słyszałem...
Pozdrawiam,

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Chłopaki z Northlane cisną na kemperach IIRC, widziałem na youtube i im to fajnie gada. Ale zagranico to co innego...

A sam nie używam kempera, tylko AFX'a i HD1221. Jest inaczej, niż na 412 ale pierdolnięcie też jest. Do tego stopnia, że sąsiedzi chodzą i pytają się, czy coś nie rozpierdalamy w mieszkaniu :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline James Cook

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Jest kilka wersji Kempera z wbudowanym wzmacniaczem (zarowno rack jak i non-rack).
"The Amplifier delivers 600 Watts at 8 Ohm, 300 Watts at 16 Ohm"

Czy to oznacza, ze paczka tez musi byc co najmniej 600W/300W?
Jesli tak, to odpadaja 1x12 / 2x12.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Jest kilka wersji Kempera z wbudowanym wzmacniaczem (zarowno rack jak i non-rack).
"The Amplifier delivers 600 Watts at 8 Ohm, 300 Watts at 16 Ohm"

Czy to oznacza, ze paczka tez musi byc co najmniej 600W/300W?
Jesli tak, to odpadaja 1x12 / 2x12.

 :facepalm:

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Nie palmuj- gość młody nie zna się.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Nie palmuj- gość młody nie zna się.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

tia, w innym wątku szuka wzmaka do 20 k, aż dziwne, że nikt nie proponuje H&K '74, bo trąci Wróblem na kilometr  ;D

Anyway, 600 wat przy 8 Ohm, 300 przy 16, tak działa fizyka. R=U/I, P= U*I, a co za tym idzie, dla różnych oporów, moc nie będzie stała. W gimnazjum tego uczą ;)

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Poza tym na przykład taki EVM Black label ma sam jeden 300w jeśli dobrze pamiętam więc nie jest tak że by się nie dało czegoś wymyślić ;)

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
A ja w gimnazjum nie byłem. I co ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline James Cook

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Nie palmuj- gość młody nie zna się.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

tia, w innym wątku szuka wzmaka do 20 k, aż dziwne, że nikt nie proponuje H&K '74, bo trąci Wróblem na kilometr  ;D

Anyway, 600 wat przy 8 Ohm, 300 przy 16, tak działa fizyka. R=U/I, P= U*I, a co za tym idzie, dla różnych oporów, moc nie będzie stała. W gimnazjum tego uczą ;)

To jest oczywiste i nie o to pytałem.
Zawsze mnie uczyli, żeby paczka miała zapas mocy w stosunku do wzmacniacza (żeby przy rozkręconym na 100% chociażby przypadkowo nic się nie stało). Więc nawet przy 300W ciężko dobrać paczkę 1x12" jak i wiele fajnych 2x12" (bo po prostu ich sumaryczna moc głośników jest za mała), czy coś pomijam?
Stąd moje pytanie, a nie czy moc jest stała albo co sobie tam pomyśleliście. Jeżeli można BEZPIECZNIE podpiąć paczkę o mniejszej mocy niż 300W i się rozkręcić na full to się ukorzę, spłonę wstydem i uznam za debila. Jeżeli nie to uznam kogoś za debila.

Nadal nie wiem o co chodzi z tym Wróblem. Jeżeli 20K to jest jakaś oszałamiająca kwota, to współczuję. Ja też potrafię być złośliwy.
« Ostatnia zmiana: 31 Sty, 2014, 09:58:27 wysłana przez James Cook »

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
kup 4 paczki.


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Chciałbym ponowić temat nie zakładając nowego wątku. Nurtuje mnie pewien problem. Wraz z drugim gitarzystą gramy na mesach i paczkach 4x12, basista gra na ampegu, chcemy zamienić te rigi na kempery z osobistymi odsłuchami. Czyli na scenie zapanowała by totalna cisza. Wszystko pięknie, ale dzisiaj mnie zmroziła jedna rzecz. Do tej pory udało mi się sporo koncertów w przeróżnych miejscach Polski i nie tylko. Dlatego muszę mieć możliwość odnalezienia się w kazdej sytuacji. I o ile na wielkiej scenie, gdzie wszystko wchodzi w stół i całość leci na fronty i jest fantastycznie, to co zrobić w małym klubie, gdzie słuchacz wychyla nos poza linię frontów i nagle słyszy pukanie w bębny? Pewnie dojdzie do niego i tak sound, który jest za nim. Ale jak to zabrzmi? Jeśli przed nami zagra band, który będzie miał paki 4x12, to nagle u nas będzie o połowę mocy mniej. Być może wyolbrzmiam, ale zależy mi na jak najlepszej jakości soundu na koncercir. Macie może pomysł jak to rozwiązać (bez kupowania głośnika /monitora/)?
« Ostatnia zmiana: 02 Lut, 2014, 19:06:06 wysłana przez pstry »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
13316 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2008, 12:03:49
wysłana przez Proki
0 Odpowiedzi
2468 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sty, 2010, 19:26:40
wysłana przez mleko
100 Odpowiedzi
55826 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 22:46:46
wysłana przez Vertigo
298 Odpowiedzi
198370 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555
83 Odpowiedzi
15260 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2015, 20:04:38
wysłana przez sinquestsound