Autor Wątek: New Mod Day - AriniAudio Individual Superlux HD 668B  (Przeczytany 70782 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Też przyszły. Pięknie zrobione, oklejone - nawet kondonik na słuchawki dostałem! Co do brzmienia: właśnie słucham i się zastanawiam co rzec.
Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 515
  • Venus as a goodboi
Ty tu nie bajeruj, tylko grzej sprzęt do odsłuchów. Liczymy na Twoje wnioski, tym bardziej, że zaliczasz się do grona tych wybrańców, którzy słuchali legendarnego systemu Sennheiser Orpheus. To zobowiązuje :)
Orpheus to te słynne słuchawki za $30k? :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
« Ostatnia zmiana: 05 Lis, 2014, 19:36:58 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
mnie też doszły.
Coście im zrobili?! :)
Też nie wiem jeszcze co napisać. W każdym razie słyszę wszystkie pierwiastki kwasu z Zanzibaru i ciosy potyczek w Majdanie!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Ja jestem bardzo zadowolony ze swoich słuchawek. Faktycznie jest mniej dołu, ale pojawiło się więcej przestrzeni w brzmieniu. Wszystko jest dużo bardziej selektywne, czyste i żadne pasmo nie dominuje co mi bardzo pasuje. Zupełnie inaczej się słucha teraz muzyki- dużo przyjemniej.
Po podłączeniu gitary musiałem przerobić swoje presety we Fractalu ;) Wreszcie brzmienie jest takie jak powinno być i nie mam problemu z dudniącym dołem i/lub gryzącą górą.

Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline AriniAudio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
  • http://www.ariniaudio.pl/
    • AriniAudio
@sylkis

To zajebiście!

Napisz jakie masz źródła i wyjścia słuchawkowe. To ważna sprawa.

W kwestii głośnego słuchania – zwiększanie głośności oczywiście może powodować zmiany balansu tonalnego, przy czym w tych słuchawkach nie zauważyłem tego efektu. Możliwe więc, że któreś z Twoich urządzeń lekko zmienia balans przy podgłaśnianiu. Jeśli tak jest to z tego może wynikać pojawienie się pewnej ostrości.

Kuba, czy teraz już słyszysz wsystkie niuanse w miksie czy nie to zależy nie tylko słuchawek, ale od całego toru, więc po prostu nie wiem.

Tak jak zaznaczałem, wersje ekstremalna jest wprawdzie nieco jasna, ale za to cechuje się ekstremalnie wyrównaną i rozciągniętą górą z naciskiem na sam skraj pasma.

Niektórzy twierdzą, że przewody też podlegają wygrzewaniu. Osobiście w to powątpiewam i muszę uczciwie zaznaczyć, że nie wykonywałem jeszcze prób, które mogłyby to stwierdzić. Moim zdaniem słuchawki wiele już nie zmienią swojego charakteru.

@jaco

Widzisz Jacek, teraz nie musisz już tam jechać.

@niedziak

Z tego co piszesz wnioskuję, że masz sprzęt, który w wiarygodny sposób odtwarza dół pasma, średnicę, a i górę potrafi oddać. Wszystko to razem powoduje ten efekt naturalności, na który ja sam zawsze kładę szczególny nacisk.

Coś czuję, że teraz czeka Cię przez najbliższy miesiąc sporo kręcenia przy Axe-FX :D
« Ostatnia zmiana: 05 Lis, 2014, 22:43:39 wysłana przez AriniAudio »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Focusrite Scarlett 2i4
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Złożyło się tak, że właśnie jesteśmy na etapie ustalania miksu i masteru. Aston i Paweł nawet nie wiecie jak bardzo jestem wam wdzięczny. Po kilku odsłuchach na tych słuchawkach wybraliśmy całkiem inny wariant miksów, który wcześniej odrzucaliśmy. Późniejsze odsłuchy na innych sprzętach tylko to potwierdziły. Dołu jest mniej, ale jak Niedziak pisał słychać dużo dużo więcej. Dostaliśmy niedawno kilka wersji miksów do oceny i każdy wydawał nam się bardzo zbliżony i i była dyskusja bez końca który nam najbardziej robi. Do dnia dzisiejszego. Nagle usłyszeliśmy całkiem różne charaktery i wybór już był prosty. Prawdopodobnie uratowaliście nasz debiut :)

I wyglądają w pytkę!

Cheers!
« Ostatnia zmiana: 05 Lis, 2014, 23:23:13 wysłana przez jaco »

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
No to teraz pora na moich kilka groszy.
Od początku ciekawił mnie ten temat i to, co może wyjść z tego modowania.
Postanowiliśmy zrobić małe porównanie dwóch egzemplarzy 668b, które dostały zastrzyk "lepszości" z kilkoma innymi parami słuchawek.
Mieliśmy pod ręką:
-beyerdynamic dt 770 pro 250
-audio technica ath m30x
-akg k99
-niemodowane 668b

 

Chcieliśmy oddać warunki z jakimi "zmaga się" typowy homerecordingowiec i do porównania użyliśmy interface'u m audio fast track.
Słuchaliśmy w różnych formatach zarówno muzyki klasycznej jak elektroniki i rockowych hiciorów pokroju nowego alice in chains. Do tego oczywiście trochę djentów ;)



Beyerdynamic potraktowałem jako swoisty odnośnik dla pozostałych słuchawek.
Bardzo nisko schodzą, świetnie zachowują się praktycznie w całym paśmie będąc przy tym szczegółowe i dynamiczne.
Przesiadka na tańsze audio techniki dała raczej przewidywalny rezultat w postaci utraty kontroli nad górnym środkiem. Wciąż jednak miło chodził bas, pozbawiony przesadnych ilości "plastiku". Całkiem nieźle przedstawia się ich wybiórczość. Jednak różnica już na tym poziomie była dość znaczna.
AKG totalnie mnie zawiodły. Pojawił się nieskontrolowany dół, a wszystko jakby słyszane zza koca.
Niezmodowane 668b wypadły ciekawiej. Bałagan w basach rekompensują lepszą skutecznością i przyjemniejszym ogólnym odbiorem. Nie są tak wybiórcze jak AT i cierpią na wszystkie znane userom bolączki typowe dla tego modelu. Do beyerdynamica ciężko się w tym momencie odnieść. Wciąż jednak jest to przyzwoity sprzęt za nieduże pieniądze.

Eh.

Co przyniosła modyfikacja? Odniosę się do posta z pierwszej strony tego tematu.
Cytuj
- poprawne „sklejenie” dołu pasma ze średnicą, czyli uzupełnienie brzmienia o wysoki, plastyczny bas i poprawę skuteczności częstotliwości przełomowych między basem, a średnicą, co daje naturalnie obecną aksamitność i kremowość brzmienia,
Zgoda. Dolny środek chodzi fajnie, ale gdzie do cholery podział się dół? Po przesiadce z beyerdynamiców miałem wrażenie, że coś ktoś nałożył na wszystko solidny high pass.
Braki w tych rejonach są tak wyraźne, że czułem się, jakby ktoś przystawił mi laptop do głowy.

Cytuj
uspokojenie i wycofanie częstotliwości przełomowych średnicy i góry (tzw. przełom pasma, czyli inaczej mówiąc jazgot, dźwięki krzykliwe, jaskrawe, a w języku niektórych „znawców” - detale),  co wpływa na uspokojenie przekazu i pomaga skupić się na wielu aspektach brzmienia, a nie tylko na wysokim środku.
Cytuj
podniesienie skuteczności najwyższej góry pasma, czyli wydobycie z przekazu miękkich dźwięków subtelnych naturalnie obecnych w prawidłowo zrealizowanej muzyce, co pozwala na to, aby mózg odtworzył wspaniałą przestrzeń i ostatecznie oderwał muzykę ze „środka głowy”.

Przepraszam, że tak to ujmę, ale to bzdura. Względem niemodyfikowanego egzemplarza ilość chaosu w przełomie góry i średnicy jest nie do zaakceptowania. Ktoś kiedyś napisał o tanich kossach, że sypią nieprzyjemnym piaskiem. Tutaj jest trochę Gobi.
Góra, która miała być "podana na tacy" jest bardzo wyrazista, aż nieprzyjemna.

Podobne efekty pamiętam przy noszeniu "pchełek". Nie jestem w stanie nazwać tego co słyszałem akceptowalnym, szczególnie biorąc pod uwagę koszt całej tej zabawy.
Podpięte do innych urządzeń, laptopa, eleven racka, dają to samo. Nie ma mowy o wyrównanych pasmach, zwiększonej czytelności etc.
Mówienie, że są jak dt880 mogę traktować tylko w formie żartu. Nawet przy AKG wypadają po prostu blado.
Ani nie ukręcimy sensownego brzmienia, ani miksować się nie da za bardzo. Słuchać muzyki dla przyjemności tym bardziej.


Może brzmi to wszystko dość drastycznie, ale za śliczną oprawą i ogólną estetyką niestety nie idzie w tym przypadku poprawa brzmienia.
Dla mnie efekt jest nawet gorszy niż przed modem...

Pozdrawiam,
Darek.



Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
No to ja wyciągam popcorn :D.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Chyba muszę przynieść do fabryki swój interfejs albo faktycznie różnica pomiędzy opcjami modowania jest tak kolosalna.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Ale problem nie jest tylko na tym interfejsie.
I jeszcze jedno - jest dość wyraźna różnica między jedną, a drugą sztuką (jedne mają więcej tej siary), ale to rozumiem może wynikać z różnic jeszcze przed modem.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nie interfejs tylko sluchafony jesli oczywiscie moglbys .
Ja moze na ta gore nie narzekam ale przyznaje , miks robiony na takim odsluchu pozabijal by was basem . Niestety ten gdzies totalnie zginal w mojej wersji.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Czyli w sumie to, że jest dużo mniej basu się konsekwentnie u wszystkich powtarza. Ja tam się nie chcę wypowiadać, czy jest go za mało, czy nie, bo szczerze to nie mam punktu odniesienia jak powinno być. Ale wszystko już wczęsniej opisałem :)

Jedynie dzisiaj przy rozmowie telefonicznej właśnie jak o tym gadaliśmy, to podejrzenie padło na jednak źródło dźwięku, do którego są podpięte słuchawki, że nie napędza ich prawidłowo po prostu i jednak przydałby się jakiś porządny wzmacniacz słuchawkowy, to wtedy ten bas powinien wrócić i powinien zniknąć nieprzyjemny efekt przy dużych głośnościach, który wcześniej opisałem.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Czyli wszyscy userzy po modzie powinni kupić teraz wzmaki słuchawkowe?...

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Czyli wszyscy userzy po modzie powinni kupić teraz wzmaki słuchawkowe?...

Po części może to mieć sens, bo niewiadomo jak bardzo wzrasta impedancja i z czysto technicznego punktu widzenia nie każde 'źródło' dźwięku jest w stanie po prostu rozbujać takie słuchawki.

Moje słuchawki zajebiście sprawdzają się podczas grania przy moich delikatnie spaczonych gustach brzmieniowych. Owe brzmienia kręci mi się łatwiej, jest równowaga, moja energia Chi jest kompletna, natomiast zacząłem je mocno katować podczas samego słuchania muzyki i momentami dostrzegam, że basu jest za mało. Hardcore się zaczyna przy takich kapelach jak Divine Heresy, Dethklok czy All Shall Perish. Także najprawdopodobniej w słuchawki wpakuję jakieś wkładki akustyczne z gąbki by trochę zagęścić to brzmienie
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Niedziu ma inny rodzaj moda, to po pierwsze po drugie o takiej możliwości jak konieczność zakupu preampu cza było informować , po czecie jaki to ma sens jeśli sporo słuchafonow sobie radzi a te teraz są tak zajebiste ze potrzebują przedwazmacniacza, który nam podkoloruje barwe czy co ? Jak to sie ma mieć do "surowości" monitorów za które miały robić i jak na tym robić miks ? Jedyne szczescie dla mnie takie, ze do zrobienia miksu oddaję materiał :P
Słuchałem nie tylko na wspomnianym wyżej maudio ale również u siebie na EMU 1616 z którym nigdy nie miałem zadnych problemów i wszędzie jest ten sam efekt , basu niet. Przyznam sie jak już zresztą wspominałem ze mi nie bije nic po uszach górą ze przejrzystość jest zacna ale to nie jest dla mnie wyrównany dźwięk. Ostatnio bardzo pokochałem gitare basową więc tym bardziej teraz mnie to boli ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
A no i jeszcze była mowa o padach, aby wymienić na jakieś o innych właściwościach akustycznych i przede wszystkim bardziej miękkie, lepiej przylegające do głowy. Że wtedy te basy też powinny się poprawić.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@commelina  poruszyłeś sendo tematu, Twoje i @blackdahlia uwagi upewniają mnie tylko w tym, że dobrze zrobiłem odpuszczając sobie, częściowo z powodu ceny, a częściowo po rozmowie z kolegą, który miał kiedyś już pewne sprawy z Arini Audio.

A no i jeszcze była mowa o padach, aby wymienić na jakieś o innych właściwościach akustycznych i przede wszystkim bardziej miękkie, lepiej przylegające do głowy. Że wtedy te basy też powinny się poprawić.

Nie zrozum mnie źle, ale... kupujesz słuchawki za 120-140PLN, wkładasz w nie ca. 180/270PLN, czyli ile? 120-220%??? I żeby to brzmiało musisz jeszcze wkładać w to kasę i kombinować? No sorry, ale czegoś tu nie rozumiem, tym bardziej, że za 450PLN wyrwiesz używki DT770, a cena 668B z droższą modyfikacją to 410PLN. Rozumiem, że wydałeś kasę, podjarałeś się, że będzie zajebiście, i pewnie pewne aspekty się poprawiły. Z tym, że miały/mają to być monitory, a problemy z bassem, i podbita góra o której wszyscy piszą, uwierz mi, uniemożliwiają poprawne zrobienie mixu, tym bardziej, że 99% sprzętów typu "Multimedia Speaker" na jakich słuchany będzie Twój materiał, mają zdecydowanie za dużo bassu.

Sam posiadam 668b, nie są super i w trakcie mixu traktuję je jako dodatkowy odsłuch, głównie przez mało wiarygodny bas, jednak zauważyłem, że mixując głównie na B2030A, a potem słuchając na słuchawach, na nich jest mnie basu, ale kiedy idę do radia samochodowego słuchać, czy wrzucam na głośniki żony Genius SP-HF1255A, czyli typowy sprzęt słuchający Kowalskiego, często suche mixy zrobione na sprzętach których używam, okazują się skompane w basie i zamulone. Dlatego nie wyobrażam sobie jeszcze bardziej "podniesionych" słuchawek jako wiarygodnego mixu.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Kurde. Tak porównuję sobie brzmienie muzy na tych słuchawkach i na Behringerach B2031A i na tych drugich rzeczywiście brzmienie jest bardziej dobasione, potężniejsze. A póki co nie mam innych źródeł dźwięku, aby porównać te schłuchawki podpięte gdzie indziej.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline AriniAudio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
  • http://www.ariniaudio.pl/
    • AriniAudio
Test to test i do powyższych nie będę się na razie odnosił. Zrobię to później.

@blackdahlia

„Czyli wszyscy userzy po modzie powinni kupić teraz wzmaki słuchawkowe?...”

Oczywiście, że nie. Kwestię wysterowania jeszcze wyjaśnimy.

@niedziak

„Po części może to mieć sens, bo niewiadomo jak bardzo wzrasta impedancja i z czysto technicznego punktu widzenia nie każde 'źródło' dźwięku jest w stanie po prostu rozbujać takie słuchawki.”

Dokładnie chodzi o bas. Czy faktycznie tak jest to się przekonamy wkrótce.

„Moje słuchawki zajebiście sprawdzają się podczas grania przy moich delikatnie spaczonych gustach brzmieniowych. Owe brzmienia kręci mi się łatwiej, jest równowaga, moja energia Chi jest kompletna, natomiast zacząłem je mocno katować podczas samego słuchania muzyki i momentami dostrzegam, że basu jest za mało. Hardcore się zaczyna przy takich kapelach jak Divine Heresy, Dethklok czy All Shall Perish. Także najprawdopodobniej w słuchawki wpakuję jakieś wkładki akustyczne z gąbki by trochę zagęścić to brzmienie.”

Cieszę się :) Nic samemu nie grzeb. Pamiętajcie też wszyscy, że przy tak szerokiem paśmie przenoszenia niestety wychodzą na wierzch różne babole realizacyjne. Niestety może to doskwierać przy muzyce typu łomot, która przeważnie jest nagrana bardzo ostro z dużym niedoborem basu. Niech każdy przeprowadzi przynajmniej jeden test na muzyce zrealizowanej w sposób w pełni zrównoważony.

@Pszczółka Szmaja

Z tą ostrością średnicy coś jest nie tak, ponieważ wszystkie wersje mają naturalną średnicę z lekko wciągniętą wysoką średnicą, czyli naturalność przede wszystkim. Ta kwestia najbardziej mnie zadziwiła.

@commelina

Tu się rozpędziłeś i to zdecydowanie za bardzo. Nie wypisuj takich bzdur jak jeszcze nie wiadomo na pewno o co chodzi.

@sylkis

Kwestia padów wygląda w ten sposób, że firmowe pady Superlux są bardzo sztywne i jednemu przylegają do głowy, innemu nie. Mi przykładowo przylegają idealnie i jest ciśnienie, a komuś może to ciśnienie uciekać i słuchawki zbyt się otwierają. Przy wersji fabrycznej to mega ciepłe kluchy i otwarcie słuchawek nawet im pomaga. :) Niech każdy zrobi sobie prosty test - przyciśnie lekko słuchawki do głowy i niech napisze jak jest z basem.

Napiszę jeszcze raz wyraźnie żeby każdy przeczytał. Słuchawki nie wymagają jakiegoś specjalnego „kolorującego” wzmacniacza, ale po prostu wysterowania całego zakresu pasma, czyli wyjścia z dobrą wydolnością prądową. To co napędza znośnie średnicowo grające słuchawki, nie musi wcale dać sobie radę z szerszym pasmem.

Jest jeszcze do wykonania kilka testów, sprawa się wyjaśni i wtedy razem zdecydujemy co robimy.



Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Wniosek jest następujący, 90% muzyki jaką mam jest zrealizowana przez amatorów.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
A te pozostałe 10% które brzmi dobrze, to co to za kapele?
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
...przy tak szerokiem paśmie przenoszenia niestety wychodzą na wierzch różne babole realizacyjne. Niestety może to doskwierać przy muzyce typu łomot, która przeważnie jest nagrana bardzo ostro z dużym niedoborem basu. Niech każdy przeprowadzi przynajmniej jeden test na muzyce zrealizowanej w sposób w pełni zrównoważony..

Hmmm... sorry, ale co Ty piszesz? Może nie mam mega wielkiego doświadczenia w kwestii nagrywania, ale paru Panów realizatorów i producentów, czy to amatorów czy profesjonalistów poznałem i to co piszesz to po prostu bzdura i nieznajomość tematu.

Z tego co napisałeś, Niedź podpinając się pod Axe FX ma słabe źródło dźwięku, słucha słabo zrealizowanej muzy i do tego najlepiej jakby przyciskał sobie słuchawki do baniaka wciąż rękoma. Coś tu chyba jest nie tak.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Czyli zaczyna się kombinowanie. Myślę, że król jest po prostu nagi.
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
38 Odpowiedzi
14085 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2012, 16:13:02
wysłana przez Aston
11 Odpowiedzi
11768 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2011, 19:55:49
wysłana przez mondomg
6 Odpowiedzi
5224 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2012, 18:45:07
wysłana przez sinquestsound
2 Odpowiedzi
4916 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2012, 22:20:39
wysłana przez sylkis
1 Odpowiedzi
1980 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2014, 16:47:12
wysłana przez Bjørn