Autor Wątek: New Mod Day - AriniAudio Individual Superlux HD 668B  (Przeczytany 68084 razy)

Orange

  • Gość
No plis. Dowiedliśmy już w innym temacie, że kabelki robią różnicę. To nie jest audiofilstwo tylko fakt. Poza tym Aston jest zadowolony ze swoich słuchafonow, więc wydaje mi się że wszelkie niebanglanie jest do naprawienia. Z innych forów, o których wspomniał Bacio wiem, iż to co jest za przetwornikiem może wpływać  na bas, lub jego nieobecność:-P Więc może tu psa pogrzebali :D

ED
Poprawiłem co mi autokorekta nawypisywała...
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2014, 09:43:35 wysłana przez Orange »

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Oczywiście, wszystko się moduje, ale mi chodziło o wiarę w to, że producent budżetowych, jednych z najtańszych słuchawek celowo ogranicza ich parametry - ze względu na niewiadomoco, i mając odpowiednią wiedzę można z superluxów zrobić beyerdynamiki...
W samochodach o mocy silnika decyduje oprogramowanie, ale te analogie moim zdaniem są słuszne tylko wtedy, gdy producent ma ten wyższy model. A tu "oprogramowaniem" chcecie zmienić renaulta w merdedesa...


Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Ma sens, nie przeczę, będąlepsze, ale zakres i "głębokość" nie zrobią z superluxów beyerów...
Zresztą... poniżej konieczna korekcja, jak rozumiem, po modyfikacji ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Potraktowałeeś to zbyt dosłownie , powiedzmy ze przetwornik może byc ten sam a np tańsze materiały na wytłumienie, cokolwiek nieważne chodzi o to ze takie rzeczy sie dzieją . Silniki się "dławi" mimo mocy która w nich drzemie , by były trwalsze cichsze oszczedniejsze, itd. Takie rzeczy sie robi w wielko seryjnej produkcji. Chodzi o chłyt maketongowy jakikolwiek by nie był byle by dał efekt finansowy na plus. Zakładam ze produkcja jednego przetwornika,  który wbrew pozorom nie koniecznie musi byc najdroższym komponentem w produkcji, dla całej produkcji to fantastyczna oszczednośc od materiałow poprzez magazyny do dystrybucji. Po prostu nie wykluczam takich rzeczy , nie mam zadnej pewności ze tak jest z Superluksami ale nie zdziwiłoby mnie to zupełnie. Także nie sądze ze producent jest idiotą a jedynie wszystko przelicza. Teraz nawet w Gibsonie rządzą księgowi.

@Vicol ale gdy elwronk przedstawiał wykresy to te cyfry nie miały dla Ciebie znaczenia bo nie przedstawiały odpowiedzi i takich tam podobnych delicji, które wpływają na całość brzmienia i komfort grania ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Lis, 2014, 21:55:36 wysłana przez commelina »

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Żebyśmy się dobrze zrozumieli - ja bardzo lubię takie inicjatywy, na pewno można poprawić producenta w pewnym zakresie, choćby poprawnością złożenia tego do kupy, a wymianie tego czy owego nie wspominając. Chodzi mi cały czas o zakres tych zmian. Jeżeli to ma być porządnie, to potrzebne byłyby jakieś pomiary przed i po, nawet nie bezwzględne, a porównawcze, wtedy można by było coś powiedzieć. Teraz trzeba uwierzyć, że "mają szanse przebić DT 770 PRO" (nie ja to wymyśliłem) - a ja po prostu nie wierzę ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Wiesz nie znam sie na tym i nie koniecznie chce sie znać, uznałem ze ...a dobra uznałem co uznałem , pies ganiał.  ;)
Producenci czasami nawet oszczedzają na czasie pracy jeśli uznają ze koszt pracy w stosunku do efektu jest zbyt wysoki jak na daną markę i wiedzą ze przy swojej marce nie sprzedadzą tak drogo jakby wynikało z nakładu pracy. Sprzedadzą za to z godnym zyskiem przy przeciętnych parametrach bez zbytniego nakładu pracy.
Wiesz jak to było z hydraulikami w czasach komuny: wymiana zaworu 1500 zł, co zwariował pan, przecież zawór kosztuje 100 zł !!! , no tak zawór 100 , wiedziałem który 700, wiedziałem jak 700 więc wymiana zaworu 1500 zł.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
@Vicol ale gdy elwronk przedstawiał wykresy to te cyfry nie miały dla Ciebie znaczenia bo nie przedstawiały odpowiedzi i takich tam podobnych delicji, które wpływają na całość brzmienia i komfort grania ;)
Wszystko da się opisać mniej lub bardziej skomplikowanymi wzorami i liczbami z mniejszą lub większą dokładnością. WSZYSTKO.

Mniej złożone zjawiskom można przypisać stosunkowo proste wzory a uproszczenie założeń nie przekłada się na istotne pogorszenie precyzji wyniku. W takich przypadkach wcześniejsze pomiary, obliczenia i skrupulatne zastosowanie wyników w praktyce ułatwia życie, pozwala uniknąć baboli a wszelkie działania na przysłowiowe ''oko'' to czysta głupota i proszenie się o kłopoty.

Bardziej złożone zjawiska wymagają bardziej skomplikowanych obliczeń, większej liczby parametrów, pomiarów w przeróżnych warunkach a wszelkie ewentualne uproszczenia czy przybliżenia wymagają znajomości tematu od podszewki tak w teorii jak i w praktyce. Zaaplikowanie uproszczeń z dupy i skracanie sobie drogi jednym płytkim wzorkiem i wybiórczymi pomiarami to czysta głupota i proszenie się o kłopoty. Tutaj wyczucie i przysłowiowy trzeci zmysł faktycznie bywa pomocny.


Sprzęt do odtwarzania muzyki można w całości wrzucić do tej pierwszej kategorii. Jebać audiofilskie pierdolenie o muzykalności, scenie i podbarwieniach. To ma być w nagraniach a sprzęt ma jedynie oddać to z chirurgiczną precyzją. Tu da się wszystko zmierzyć policzyć i da się wyśrubować przejrzystość.

Gitary mają dwojaką naturę: od strony mechaniczno-wymiarowo-konstrukcyjnej ma być precyzja a wszelkie opierdalanie/przypierdalanie czegoś na oko/czuja/pałę automatycznie czyni instrumenty gorszymi.
Od strony brzmieniowej: znalezienie formułki na zajebistość na pewno jest możliwe. Ale kurwa trudne. Łatwiej, skuteczniej a na pewno szybciej jest kierować się intuicją. Zresztą końcowy rezultat i tak ma binarny charakter: wiesło albo nam pasuje, tak, że zostaje i chuj. Albo nie. I bez organoleptycznego obadania nie jesteś w stanie tego stwierdzić. A prosty wykresik A(f) chuja tu mówi, bo jest dwumiarowy i przedstawia tylko jeden aspekt. Odpowiedzi impulsowej od tak też nie zmierzysz, niestety. Dużo łatwiej wziąć kostkę przyjebać na palmmutingu i sprawdzić czy struna robi kszt/dż/plum/hrrrpf&ff^$*bueeaaarghhh...
synkopy to guwno

Offline AriniAudio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
  • http://www.ariniaudio.pl/
    • AriniAudio
Sprawa nie jest zakończona. Chcę żeby każdy był zadowolony. 3 osoby już są. Teraz pozostaje kwestia ilości basu. Jedna z możliwych opcji jest taka, że wszystkie egzemplarze będą miały podniesioną skuteczność w zakresie niskich częstotliwości.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ja się piszę!
Im więcej porównuję brzmienie z kolumn (monitorów) i słuchawek, tym bardziej te drugie wydają mi się suche i bez tego basu. Nie chciałem wcześniej mędrkować nie mając dobrego punktu odniesienia jako porównania (a kolumny i słuchawki rządzą się innymi prawami), ale widać to od mojego pierwszego posta. Poza tym basem jak dla mnie jest zajebiście.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline AriniAudio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
  • http://www.ariniaudio.pl/
    • AriniAudio
@sylkis i wszyscy pozostali

Jeśli masz odczucie, że jest nieco sucho to jest to kwestia wyższych rejonów góry pasma.

W kwestii basu zaczęliśmy wreszcie wyjaśniać tą sprawę w rzeczowy i konkretny sposób.

Po ustaleniu jaka ilość basu jest potrzebna, wprowadzę korekcję do przebiegu tonalnego wszystkich egzemplarzy.

Jeśli chodzi o suchość to nie będzie żadnego problemu żeby z tym też się uporać. Będę dzwonił jeszcze do każdego z Was żeby indywidualnie ustalić te niuanse.

Wysłałem też do Panów Skervesenów moje małe rozwydrzone Bejbi, które raz na zawsze wyjaśni kwestię ilości basu.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ja mam tylko pytanie, skoro tak dodajesz/ujmujesz itp bass i każdy inny rejestr to ile w tym zostaje monitora studyjnego, a ile zwykłych słuchawek HiFi? Bo nie ma punktu odniesienia, nie ma wykresów liniowości i odpowiedzi każdej słuchawki, ja tego od początku tego wątku nie rozumiem.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
@sylkis i wszyscy pozostali

Jeśli masz odczucie, że jest nieco sucho to jest to kwestia wyższych rejonów góry pasma.

W kwestii basu zaczęliśmy wreszcie wyjaśniać tą sprawę w rzeczowy i konkretny sposób.

Po ustaleniu jaka ilość basu jest potrzebna, wprowadzę korekcję do przebiegu tonalnego wszystkich egzemplarzy.

Jeśli chodzi o suchość to nie będzie żadnego problemu żeby z tym też się uporać. Będę dzwonił jeszcze do każdego z Was żeby indywidualnie ustalić te niuanse.

Wysłałem też do Panów Skervesenów moje małe rozwydrzone Bejbi, które raz na zawsze wyjaśni kwestię ilości basu.

To sie okaże :P

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Ja mam tylko pytanie, skoro tak dodajesz/ujmujesz itp bass i każdy inny rejestr to ile w tym zostaje monitora studyjnego, a ile zwykłych słuchawek HiFi? Bo nie ma punktu odniesienia, nie ma wykresów liniowości i odpowiedzi każdej słuchawki, ja tego od początku tego wątku nie rozumiem.
Zabawne, że w świecie audiofilii drogi sprzęt gra całkiem inaczej. Jakby nie było jednego ideału brzmienia. Niemniej to są niuanse i co to jest równowaga tonalna się generalnie wie. I na takie niuanse liczyłem od początku, szczególnie na podstawie zapowiedzi z 1. strony wątku.

Jedno jest dobre: (nie)czekając na rózwój wydarzeń praktycznie wszyscy w Skervesenie wyskoczyliśmy już z Superluxów i zaopatrzyliśmy się w nowe, lepsze słuchawki, z których radość słuchania jest niebotycznie większa. Łącznie z AKG K701...
Paczki z głów!

Offline AriniAudio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
  • http://www.ariniaudio.pl/
    • AriniAudio
@Stivo2005 @wuj Bat

To są najistotniejsze kwestie. Kształtowanie pasma ma na celu poprawienie niedociągnięć tonalnych sprzętu i jako rezultat doprowadzić pasmo do możliwie największej liniowości i taki zawsze jest mój cel. Nigdy na odwrót.

Słuchawki Hi Fi w założeniu też powinny spełniać ten warunek. Praktyka pokazuje jednak, że z tą liniowością jest różnie. Od siebie dodam jeszcze tyle, że sprzęt dedykowany do studia też ma swoje mankamenty. To oczywiste, ponieważ gdyby był idealny, wszystkie słuchawki grałyby prawie identycznie (subtelne różnice).  Pamiętajmy też o tym, że efekt końcowy jest zawsze superpozycją i słuchawek i elektroniki.

@commelina  @wuj Bat @sylkis @niedziak  @jaco

Chciałem też napisać, że ustaliliśmy ilość basu wykorzystując wspólne odniesienie w postaci dość zbasowanych słuchawek Beats Pro AriniAudio Individual. Poprawioną wersję Waszych słuchawek wysyłam w następnym tygodniu.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Chcialbym sprecyzować tylko, iż ustaliliśmy, ze to co nam przysłałeś jako wyznacznik, ma mocno przesadzony i nieciekawy bas ;) Trudno więc mówić o ustaleniu ilości basu. W tamtych nie było a w tych jest nadmiar. jesli znajdziemy sie po środku bedzie wybornie.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Kurde, a nie da się tego po prostu jakimś narzędziem zmierzyć i zrobić tak, aby było na wykresie płasko? :P
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Dokładnie nic i z nikim nie ustalałem co do basu, za to dwa razy wyraźnie pisałem, że słuchawki zostawiam Arini i ich nie chcę z powrotem. No, chwileczkę, cóż to za załatwianie sprawy, uszczęśliwianie mnie na siłę!
Paczki z głów!

Orange

  • Gość
Możesz mi wysłać :P

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Kurde, a nie da się tego po prostu jakimś narzędziem zmierzyć i zrobić tak, aby było na wykresie płasko? :P

Wiesz,  idealnie liniowa odpowiedz bedzie brzmiala przechujowo,  gdyż ucho ma specyficzna charakterystyke czułości w zależności od częstotliwości fali akustycznej.  Popatrz sobie na wykres - tzw.  Izofony.  (stad filtr loudness w tzw sprzecie  popularnym)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Nie będzie brzmieć najnaturalniej, tak jak dźwięk w rzeczywistości? W końcu niedoskonałości ucha są na poziomie ucha, a nie źródła dźwięku. Jak słyszę dźwięki w realnym świecie, to przecież je słyszę "płasko", tj. nic mi ich nie podbarwia poza ew. własciwościami akustycznymi miejsca, w którym się znajduję.
No ale nawet jeśli, to nie można wtedy tej odpowiedzi dopasować do właśnie tej uniwersalnej krzywej? :P
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline AriniAudio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
  • http://www.ariniaudio.pl/
    • AriniAudio
Słuchawki wysłane.

Orange

  • Gość

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
chłopaki chyba zamilkli z wrażenia :D
i always go full retard

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
E tam, po prostu pasmo jest tak wyrównane, że nie przebijają się w miksie. :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
38 Odpowiedzi
14004 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2012, 16:13:02
wysłana przez Aston
11 Odpowiedzi
11458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2011, 19:55:49
wysłana przez mondomg
6 Odpowiedzi
5065 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2012, 18:45:07
wysłana przez sinquestsound
2 Odpowiedzi
4822 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2012, 22:20:39
wysłana przez sylkis
1 Odpowiedzi
1907 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2014, 16:47:12
wysłana przez Bjørn