Autor Wątek: NCD! ariniAUDIO Guitar Open  (Przeczytany 13940 razy)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: NCD! ariniAUDIO Guitar Open
« Odpowiedź #25 15 Gru, 2011, 15:49:24 »
Ja Ci mogę labogę 4 m podesłać, jak już mi ją Drozdu zwróci.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Odp: NCD! ariniAUDIO Guitar Open
« Odpowiedź #26 15 Gru, 2011, 19:13:39 »
Ciekaw jestem jak wyszedłby w porównaniu z nim kabel z Planet Waves (klik). Bo ja głupi myślałem, że jak za kabel 100 zł dałem, to już mam wypas ;) Ale powiem Wam, że jak ostatnio zapomniałem zabrać na próbę swojego kabla i grałem na jakiejś sznurówce, to było słychać różnicę :)

Aston, a to że ten kabel taki gruby, eee... tzn. pulchny, nie sprawia że jest jakiś mniej wygodny? (Pomijając fakt, że jak coś jest tak drogie, to JEST!! wygodne;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: NCD! ariniAUDIO Guitar Open
« Odpowiedź #27 15 Gru, 2011, 19:36:18 »
400 zł za kabel 3 metry? oO
Szkoda brać na koncert żeby się nie zniszczył.
mniut i piah

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: NCD! ariniAUDIO Guitar Open
« Odpowiedź #28 15 Gru, 2011, 19:37:03 »
Panie... taka kasa za kabelek... obwiń teraz tym cały rig i efekty to cena wyniesie jak za jakiś wypaśny head...
Moja propozycja to George l's (jeszcze nie mam ale znam te kable i zbieram na cały zestaw) I co najfajniejsze: wtyki są skręcane.
Coś w ten deseń: http://czakmusic.pl/sklep/product_info.php/info/p1484_GEORGE-L-S---JACK-Prosty-CHROM-155-225.html/XTCsid/f6ccb2d674f70fe167d965e854fd6a76

http://czakmusic.pl/sklep/product_info.php/info/p1480_GEORGE-L-S--225-kabel-instrumentalny---na-metry----.html/XTCsid/f6ccb2d674f70fe167d965e854fd6a76

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: NCD! ariniAUDIO Guitar Open
« Odpowiedź #29 15 Gru, 2011, 19:47:42 »
No nie nazwałbym kabla idealnym na scenę. Kupiłem go z myślą o nagrywaniu i w takim celu polecałbym go kupić. Nie sprawdzałem jego delikatności, bo się zwyczajnie boję :D
Fakt, kabel jest dość gruby i ciężki, szczególnie w porównaniu z Die Hardem. Osobiście sądzę, że na scenę lepiej kupić coś, co się będzie po prostu kupy trzymało i będzie w miarę porządne, bo i tak ta różnica nie będzie słyszalna.

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Odp: NCD! ariniAUDIO Guitar Open
« Odpowiedź #30 15 Gru, 2011, 20:32:52 »
O właśnie :) Zatem do studia dlaczego nie, w końcu powinien na siebie prędzej czy później zarobić, a na scenę coś czego nie będziemy się bali nadepnąć - najlepiej kabel bezprzewodowy ;)

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: NCD! ariniAUDIO Guitar Open
« Odpowiedź #31 15 Gru, 2011, 20:58:03 »
Aston, masz jakieś KLOTZe AC 110? Chętnie bym posłuchał konfrontacji. Bo ja np. mam DIe Hardy i właśnie La Grange z Neutrikami NP2X i fakt, słychać wyraźną różnicę. Z Monsterem S-100 już dla mnie było bez znaczenia.

Wlacz osadzony player soundcloud


Nagrane w linię SB Audigy 2, bez żadnych modyfikacji, SD FullShred w Corcie X6.

Co jest co:
Spoiler

No może bym ci wysłał jeden, tylko mi się straasznie nie chce :D








Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: NCD! ariniAUDIO Guitar Open
« Odpowiedź #32 15 Gru, 2011, 21:03:10 »
Nie mam, men, ale może będę miał. Na bank będę miał do porównania Sommera XXL i cośtam cośtam Mark II.
Tutaj Proel też cienko wypada, ale różnica między Monsterem i Klotzem faktycznie nieznaczna. Przydałoby się to wszystko podpiąć pod interfejs, nie pod Audigy, może by więcej było słychać.

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: NCD! ariniAUDIO Guitar Open
« Odpowiedź #33 15 Gru, 2011, 21:28:46 »
W sumie Sommer XXL też mnie interesuje. Mógłbym nagrać coś na PODzie 2.0 ewentualnie w weekend, bo mam 2 die hardy i 2 klotze. Monster zostałby bez pary, to ewentualnie w linię i podpiąć jakiegoś ampsima, kefIRa itd.
Skąd jesteś, może bym podesłał klotza jednak...(na PW)


Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: NCD! ariniAUDIO Guitar Open
« Odpowiedź #35 05 Sty, 2012, 01:20:04 »
Ok, BetoNova przesłał mi Klotza i zrobiłem takie nocne porównanie. Dupa ze mnie jeśli chodzi o granie na czystym, ale poproszono mnie, to zrobiłem jak umiałem:
Klotz AC110 na srebrnych wtykach Neutrik
Wlacz osadzony player soundcloud

ariniAUDIO Guitar Open:
Wlacz osadzony player soundcloud

Nagrane na samej wtyce Lepou XTAC, takie same ustawienie dla obu ścieżek. Bez impulsu, lepiej słychać różnicę. Musiałem nagrać na symulacji, ostatnio nie mam możliwości hałasować w domu.
A, tak z wrażeń dotykowych - Klotz jest strasznie sztywny i się lubi zakręcić. Podczas nagrywania widziałem też, że miał odrobinę niższy sygnał. No ale w porównaniu z moim syfowym Proelem jest lepiej, ten ostatni ma bardzo słaby sygnał.

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: NCD! ariniAUDIO Guitar Open
« Odpowiedź #36 05 Sty, 2012, 11:06:31 »

Arini jest głośniejszy, "pełniejszy", 'wyraźniejszy', więcej góry. Tyle różnic ode mnie, nie da się ukryć, że Klotz wypadł słabiej :] Ciekaw jestem, jak by się sprawdził Arini w starciu z jakimś Monsterem Rock albo np.  George L z bezlutowymi wtykami. Czekam na Sommera XXL. A z tych przewodów o kosmicznych cenach, to VoVox... o ile ktoś takim czymś dysponuje i chciałby przesłać na test ;]

Fakt, Klotz jest dość twardy i lubi się skręcać. Co prawda, mój stary Proel też był taki na początku, teraz zmiękł. A np. Monster S100 jest flexible i miękki od zawsze.

Może ktoś by jeszcze coś podesłał? Wychodzi, że 5,70 za polecony priorytet, więc chyba nie taka straszna kwota :]

Chciałbym zobaczyć na tym porównaniu uznawany ogólnie za bardzo dobry przewód, który by nie był tak drogi, a brzmieniowo by nie odstawał bardzo od Arini.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NCD! ariniAUDIO Guitar Open
« Odpowiedź #37 05 Sty, 2012, 16:06:26 »
Bardzo chciałbym porównanie Arini z Monsterem Jazz :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: NCD! ariniAUDIO Guitar Open
« Odpowiedź #38 05 Sty, 2012, 16:13:02 »
Jeśli ktoś będzie tak miły, by mi go pożyczyć do testu to chętnie zrobię, sam jestem ciekaw.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1635 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2011, 17:47:02
wysłana przez Artisth
3 Odpowiedzi
1171 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Wrz, 2012, 17:29:37
wysłana przez Jakub_Z.
0 Odpowiedzi
731 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2013, 01:48:16
wysłana przez Phoenix
189 Odpowiedzi
67670 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Maj, 2021, 13:44:47
wysłana przez sylkis
5 Odpowiedzi
2054 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2020, 08:55:16
wysłana przez Zomballo