Autor Wątek: New Mod Day - AriniAudio Individual Superlux HD 668B  (Przeczytany 67500 razy)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Kupiłem jakiś czas temu wyżej wymienione Superluxy.
Uważam, że to świetne słuchawki za swoją cenę, jednak do ideału im daleko. W średnicy trochę bałagan, góra odrobinę za ostra, scena ściśnięta i nierozdzielcza. Oczywiście po przeczytaniu masy opinii na ich temat wmawiałem sobie, że wcale tak nie jest i że są zwyczajnie świetne, taka magiczna pigułka dla słuchacza żeby za grosze mieć prawie-że-hi-end.

Jednak żeby nazwać je słuchawkami, które potrafią przetwarzać wysoką jakość dźwięku trzeba było przy nich nieco grzebnąć. Wysłałem je do AriniAudio i kazałem zrobić porządek. Wiem, że właściciel firmy robił już przeróbkę Superluxów HD 661, więc uznałem, że nie będzie wstydu jeśli i moje poddam modyfikacjom.
Pierwsze co usłyszałem przez telefon po dostarczeniu słuchawek to "Porażka, stary". Za dwa dni otrzymałem wiadomość "Da się z nich coś porządnego zrobić", po czym postanowiłem nie mieszać się w tą sprawę i poczekać na nowe wiadomości.
Z nowych wiadomości dowiedziałem się, że:
- komory zostały pozbawione oryginalnego wytłumienia na rzecz takiego, które pozwala im bardziej oddychać,
- dodano srebrne filtry przed przetworniki,
- kabel wewnątrz został poprowadzony kompletnie poza stalowym drutem wewnątrz pałąka, bo wpływało to na brzmienie prawej słuchawki (więc jednak mam dobry słuch i moje spostrzeżenie było trafne),
- żeńska wtyczka została pominięta na rzecz seksownego szmaragdowego kabla w siatkowej koszulce, której niejeden gej by pozazdrościł zwieńczony wtykiem Amphenola.

Słuchawki przybyły przedwczoraj, spędziłem trochę czasu z nimi na głowie i jestem pod niemałym wrażeniem. Średnie tony nabrały oddechu, scena się bardzo poszerzyła i słyszę zdecydowanie więcej niż poprzednio, można się wystraszyć czasem podczas słuchania znanych już utworów. Góra się uspokoiła i nie męczy, za to zadziorności nadal jej nie brakuje. Dół jest zajebisty, nadal dość sterylny, ale bardzo dynamiczny i rozdzielczy.

Sprawdzają się świetnie jako monitory i hifi, zaraz zasiadam z kawką i odpalam na nowo całą bibliotekę.

Pr0n:




Zamierzam jeszcze wymienić w nich pady na welurowe żeby lepiej siedziały na uszach i było nieco przyjemniej.

tl;dr - teraz są ładne.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Zapomniałeś ( a może i nie) napisać o cenie tego zabiegu.
Bo jeśli słuchawki kosztują 100 PLN, a przeróbka 200 PLN ( oczywiście strzelam sobie z tymi cenami), to lepiej od razu poszukać czegoś za 300 PLN.
I najważniejsze na koniec; Gratulacje ;) Skoro jesteś zadowolony, tzn. że było warto ;)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
@13 nie do końca się sprawdza takie podejście. Bo widzisz ja mam AKG k702 i wymieniłem kabel na AriniAudio. No i kurde... Jest lepiej ;) na razie jestemw fazie wow, jak osłucham się dłużej to coś napiszę bardziej konkretnego.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
@benkai, AKG k702 to akurat bardzo drogie słuchawki, cieszące się świetną opinią, a firma AKG jest raczej świadoma tego co robi.
I zastanawia mnie, czy po prostu na tym kablu słuchawki brzmią lepiej, czy zwyczajnie inaczej, ale w twoim subiektywnym odczuciu lepiej.
W przeciwnym razie, tak jak napisał Semedi, to voodoo ;)

Co z ceną tego moda? ;)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Brzmia inaczej - to na pewno,  jest klarowniejsza gora i wyrazniejsze punkty.  Dlatego napisalem ze musze posłuchać dłużej.  Niemniej sam kabel jakosciowo i mechanicznie jest na bardzo wysokim poziomie.


Co do voodoo -  akurat w kablach do sluchawek,  sygnalowych i innych o malych pradach jakosc kabla,  impedancja,  zlacza itp. imhi maja duzy wplyw na to co slychac.  W kablach glosnikowych,  zasilajacych... Powiedzmy ze od pewnego etapu jakościowego jestem wysoce sceptyczny. 
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2014, 12:07:37 wysłana przez benkai »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
cena cena cena?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Konkrety, bo gratulacje gratulacjami ale kurde przejdźmy do męskiej gadki, bo myślę obecnie o słuchawkach jakichś

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Będzie teraz faza na Arini, jak na BKP :D

Offline AriniAudio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
  • http://www.ariniaudio.pl/
    • AriniAudio
Na wstępie chciałem napisać, że bardzo ucieszyło mnie Wasze zainteresowanie. Fajnie, że i Krzysztof @benkai napisał o swoim nowym okablowaniu Individual do AKG K702.

Poczułem się wywołany do tablicy, więc jestem. Ta modyfikacja HD668B (nie używam nazwy Superlux, ponieważ jakoś nie przechodzi mi przez gardło) została przygotowania dla Sławka @Aston z powodu naszej wieloletniej współpracy w zakresie brzmienia. Przyznam szczerze, że zadanie to okazało się dla mnie ogromnie pracochłonne i nie pomyślałem nawet o zaoferowaniu takiej powtarzalnej modyfikacji.

Słuchawki te postanowiłem zmodyfikować aby naprawić rażące błędy konstrukcyjne i uchybienia, które skutkują zachwianiem tonalnym w różnych zakresach pasma akustycznego. Zaletą tych słuchawek są przetworniki – 50mm przetworniki akustyczne z magnesem neodymowym. To najmocniejszy punkt w tym programie i ważny szczegół, który umożliwił osiągnięcie bardzo dobrego rezultatu końcowego.

Co zostało zrobione? Uprzedzam tu Waszą ciekawość i postaram się dokładnie opisać zakres wykonanych prac. Przede wszystkim wymiana „kabla” w pałąku. Pewnie zastanawiasz się teraz dlaczego w cudzysłów… Dlatego, że w pałąku nie ma żadnego kabla w rozumieniu ustrojstwa przeznaczonego do przesyłania sygnałów elektroakustycznych . W wersji fabrycznej sygnał przesyłany jest stalowym hartowanym prętem. Jak ja to zobaczyłem to po prostu oniemiałem i nie wiedziałem co myśleć… Zastosowanie takiego rozwiązania powoduje nie tylko degradację jakości dźwięku, ale również fakt, że jedna słuchawka gra zupełnie inaczej jak druga.

Nie wierzysz? Sprawdź swój egzemplarz. Musisz to zrobić w ściśle określony sposób:
- użyj materiału mono bogatego w różne częstotliwości łącznie z echem i pogłosem,
- przesłuchaj ten materiał muzyczny najpierw na jednej słuchawce, potem na drugiej,
- słuchaj tym samym uchem tylko jednego kanału na raz.

Teraz usłyszysz wyraźnie jak duże i niedopuszczalne są to różnice. Nawiasem mówiąc, słuchawki AKG mają dokładnie tą samą przypadłość, włącznie z „topowymi” modelami kosztującymi grubo ponad 1000zł. Chciało by się zapytać – high end czy amatorszczyzna?

Poza okablowaniem pałąka usunąłem i wymieniłem całe okablowanie wewnętrzne. Emaliowane mikro kabelki zostały zastąpione specjalnie opracowanym przewodem z serii Individual o brzmieniu precyzyjnie dopasowanym do tego modelu słuchawek. Ponieważ nadal brakowało wypełnienia średnicy (naturalne ciepło wokali i instrumentów, łącznie z gitarą), bezpośrednio przed przetwornikami zastosowałem specjalne filtry ze srebra i miedzi 8N (o czystości jeden atom zanieczyszczenia na 8 milionów atomów miedzi), jako ostatnie fragmenty przewodu. Pomogło to wypełnić średnicę utrzymując koszty na rozsądnym jeszcze poziomie.

Kabel do słuchawek został wymieniony na specjalnie skonstruowany przewód również z serii Individual o precyzyjnie dopasowanym brzmieniu. Oczywiście z pominięciem fatalnej jakości gniazda i wtyków TRS 3,5mm.

Teraz najważniejsze – komory przetworników. Tutaj też sporo zmian. Całkowicie usunięte wypełnienie tłumiące i zastąpione specjalnie dobranym materiałem. Poprawione mocowanie przetworników. Usunięte „filtry” akustyczne. Specjalnie dobrana pod kątem właściwości tłumienia wybranego zakresu pasma zasłona przetworników.

Po co to wszystko i co dokładnie udało się osiągnąć? Wszystkie te prace zostały wykonane po to, aby wyrównać pasmo przenoszenia tych słuchawek. Zaznaczę to wyraźnie żeby nikt nie miał żadnych wątpliwości. Nie chodzi tutaj o to żeby słuchawki brzmiały inaczej. Jeśli pragniesz tylko odmiany, to możesz zatkać sobie uszy albo słuchać przez skarpetę. Tutaj chodziło o zmiany jakościowe.

Efektem zastosowania tych zmian jest wyleczenie wszystkich bolączek tych nauszników. Przede wszystkim:
- poprawne „sklejenie” dołu pasma ze średnicą, czyli uzupełnienie brzmienia o wysoki, plastyczny bas i poprawę skuteczności częstotliwości przełomowych między basem, a średnicą, co daje naturalnie obecną aksamitność i kremowość brzmienia,
- wypełnienie i dogrzanie środka pasma, co wpływa na naturalność wokali i instrumentów,
- uspokojenie i wycofanie częstotliwości przełomowych średnicy i góry (tzw. przełom pasma, czyli inaczej mówiąc jazgot, dźwięki krzykliwe, jaskrawe, a w języku niektórych „znawców” - detale),  co wpływa na uspokojenie przekazu i pomaga skupić się na wielu aspektach brzmienia, a nie tylko na wysokim środku. Pomaga też w tym, aby mózg mógł sklecić przestrzeń utworu, a więc i oderwać  dźwięki od głowy (jak mawia mój serdeczny kolega – Maciej Wilkowski z Radia PIK - muzyka nie jest wtedy wlewana do głowy przez uszy, ale nas otacza, czyli tak jak powinno być),
- wydobycie podstawy góry pasma (podstawa blach, talerzy itp.) i zdecydowane złagodzenie ostrej, natarczywej i syczącej środkowej góry pasma, która jest w tych słuchawkach nazbyt obecna. Nieliniowość góry w oryginalnej wersji skutkuje „zamazaniem” góry pasma jako całości. Rezultatem dokonanych zmian jest więc poprawa liniowości góry pasma, co daje - jak to niektórzy mówią – „rozdzielczość”.
- podniesienie skuteczności najwyższej góry pasma, czyli wydobycie z przekazu miękkich dźwięków subtelnych naturalnie obecnych w prawidłowo zrealizowanej muzyce, co pozwala na to, aby mózg odtworzył wspaniałą przestrzeń i ostatecznie oderwał muzykę ze „środka głowy”.

Prawdę mówiąc o wykonaniu tej modyfikacji zdecydowały niesamowite możliwości przetworników w zakresie przetwarzania góry pasma. Po modyfikacji słuchawki te po prostu zachwycają górą, która jest podana w całości „jak na dłoni”, co wpływa na odczucie przestrzeni i daje wiedzę jak naprawdę brzmi nagranie w tym zakresie częstotliwości.

Wprawny czytelnik od razu zauważy, że z opisu już wynika, że brzmienie tych słuchawek nadal nie jest idealnie neutralne. Brawo! Charakter słuchawek pozostaje mniej więcej podobny – nadal brzmią lekko i nadal brakuje basu. To co otrzymujesz, to bezkompromisowe wygładzenie pasma, naturalność i wtopienie w mix wokali oraz niesamowicie trafnie podaną górę pasma + naturalną przestrzeń. Słuchawki zachowują jednak swój wspinający ku górze charakter.

Domyślam się, że zastanawiasz się ile to może kosztować. Przyznam się szczerze, że nawet mi do głowy nie przyszło, żeby oferować taką modyfikację szerszej publiczności. Zacząłem się zastanawiać dopiero teraz, po Waszym zainteresowaniu.
Nie jestem do końca przekonany czy warto inwestować w tak tanie słuchawki, mimo ich nad wyraz skutecznie skrywanego potencjału. Jeśli chodzi o moje podejście to wyznaję następującą zasadę. Słuchawki warto modyfikować tylko wtedy jeśli udaje się osiągnąć naprawdę dobre rezultaty w stosunku do pierwowzoru w rozsądnej cenie i tylko wtedy jeśli są to słuchawki, które naprawdę lubisz. Jest tak, ponieważ nie ma sensu całkowicie zmieniać charakteru słuchawek. Jeśli lubisz słuchawki o odmiennym charakterze to kup takie jakie lubisz i wtedy rozważ CELOWĄ i fachową modyfikację lub CELOWO dobrany kabel.

Chciałem jeszcze napisać, że rozmawiałem z kolegą Maciejem @wuj Bat , który używa na codzień tych słuchawek i sobie je chwali. Rozmawialiśmy o celowości wykonania serii tej modyfikacji specjalnie dla Forumowiczów. Maciej jest nastawiony pozytywnie i zasugerował mi, że mogę zaoferować dwie wersje, które poprawiają określony zakres własności HD668B. Modyfikacja dająca:
- efekt optymalny - naturalne ciepło, lepszy bas i otwarcie góry pasma
- efekt maksymalny – osiągnięcie tych efektów, o których napisałem powyżej, czyli słuchawki o brzmieniu ekstremalnie dobrym, z pozostawieniem nieco jasnego charakteru

Co o tym myślicie? Jeśli chodzi o mnie to przemyślę kwestię i postaram się zaoferować rozsądne ceny. Jeśli zbierze się grupa kilku chętnych (min. 3 osoby łącznie) to być może seria 668B Individual dojdzie do skutku.

Na koniec chciałem jeszcze napisać, że bardzo się cieszę, że istnieje taka społeczność jak ta. To bardzo dobrze o Was świadczy, ponieważ chcecie rozmawiać, działać i rozwijać się w zakresie grania na instrumentach, tworzenia muzyki oraz przetwarzania i słuchania dźwięku.

Jeszcze bardzo ważna rzecz. Na co dzień jestem osobą niezwykle zajętą i mimo szczerych chęci wypowiadania się na forum, nie mam możliwości żeby to robić. Po prostu jest to fizycznie niemożliwe. Proponuję więc taką formę komunikacji. Sławek @Aston jest osobą, do której mam zaufanie i z którą współpracuję od lat. Niech on będzie naszym łącznikiem i niech zamieszcza odpowiedzi w moim imieniu. Obiecuję, że odpowiem na każde konkretne, precyzyjne i celowo zadane pytanie oraz propozycję. Pozdrawiam, Paweł.


Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Ja już Superluxy mam jako tako zmodowane i zamiast dalej w nie inwestować, kupiłem drugą parę słuchawek do codziennego użytku (Sony MDR-1R), najwyżej potem się odezwę, gdy będę chciał/potrzebował do nich nowego kabla - bardzo imponuje mi rzetelne podejście i umiejętność odpowiedniego zareklamowania swoich usług, trzymam kciuki za to, by to modowanie Superluxów na większą skalę wyszło - z tego, co widzę, siedziba Arini jest ulokowana w Bydgoszczy - byłaby możliwość podjechania i przesłuchania tych słuchawek (oraz porównania do swoich), gdy ktoś inny je podeśle na "modyfikację"?

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Też byłbym zainteresowany. Ale jednak tylko chciałbym, aby kabel pozostał wymienny... nie ufam im i nigdy nie zauwam i dla mnie to była jedna z najważniejszych rzeczy, że w tych słuchawkach jak rozwalę kabel, to mogę sobie w każdej chwili go wymienić bez zabawy w lutowanie. Albo nawet po prostu dobrac dobie odpowiedniej długości jakiego potrzebuje na daną chwilę...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
To czekamy na wycenę i opis obu modów. Ale aby to zadziałało cena moda optymalnego musi oscylować w okolicy ceny samych słuchawek.
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
To ja też kce  kabel w pałąku ! osobo niezwykle zajęta :P

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
teżjestem zainteresowany

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
I ja się podpisuję jako zainteresowany, w sumie nie... jako zdecydowany ;) a od ceny zależy na którą opcję modyfikacji.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
No to ja tysz kce
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
No to i ja poproszę. ;)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Od @AriniAudio:

@13  @jaco @sylkis @wuj Bat @commelina @shitol @Stivo2005 @Dmaligator

Z powodu, że zainteresowanie jest całkiem spore i miło mi to widzieć, przygotuję konkretną kalkulację cenową i dokładny opis obu modów – co wchodzi w zakres i jakie są konkretnie rezultaty.

Kabel pozostaje NIEwymienny. Gwarancja wynosi 3 lata. Wymienny kabel  w tym modelu to zbyt wysokie kwoty, więc nie ma o tym mowy.

trzymam kciuki za to, by to modowanie Superluxów na większą skalę wyszło
Jest to oferta limitowana tylko dla Forumowiczów i nie zostanie już nigdy powtórzona. Nie ma mowy o modowaniu tych słuchawek na większą skalę.

Przeznaczenie słuchawek po modyfikacji to odsłuchy studyjne o charakterze referencyjnym – dla obu rodzajów modyfikacji. Z tego powodu długość kabla wynosi 2,5m, a standard wtyku to TRS 6,3mm. Uprzedzam, że kabel jest grubszy od standardowych i trochę mniej elastyczny. Nie jest to modyfikacja do wychodzenia na miasto. Kolor szmaragdowy jak widać na zdjęciach.

Czekajcie teraz na szczegóły. W tygodniu przedstawię konkretną ofertę i opis rezultatów.

@gizmi7
Sony MDR-1R to słuchawki o wybitnych możliwościach i na ich temat będzie jeszcze na tym Forum. Kabel Individual przygotowany specjalnie do tych Sony jest bardzo drogi i wykonany w 100% ze srebra. Pracuję nad tańszą opcją i jak będzie gotowa to zaprezentuję na Forum. Wkrótce będzie na temat modyfikacji samych komór, ponieważ to bardzo tani i bardzo efektywny sposób, aby podnieść jakość brzmienia tych słuchawek o klasę. To tylko tyle w skrócie, więcej wkrótce.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Tylko ze ja mam 669.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
Czekajcie teraz na szczegóły. W tygodniu przedstawię konkretną ofertę i opis rezultatów.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odwiedziłem ostatnio znajomego, który ma w posiadaniu parę fajnych modeli słuchawek, w tym Beyerdynamic DT880. Poprzednim razem, gdy u niego byłem i założyłem na głowę Beyery o mało nie ssikałem się z wrażenia. Natomiast teraz po bezpośrednim porównaniu ich z moimi Superluxami po modzie nie wydały mi się już tak zaskakujące. Słuchawki w tej chwili różnią się nieco od siebie, ale można je teraz postawić na jednej półce. Podczas, gdy Beyerdynamic grają lekko, na moje ucho trochę zbyt lekko, punktowym basem, to obecnie Superluxy mają więcej mięcha i bardziej naturalny bas. Średnica też bardziej mi odpowiada w moich słuchawkach, ponieważ wokale są bardziej obecne i cieplejsze, gitary brzmią potężniej. Perkusja napierdziela aż miło, stopa chce zmiażdżyć mi łeb, a tomy wybrzmiewają bardzo długo i soczyście. Scena w obu słuchawkach jest na bardzo podobnym poziomie.
Miksy też robi mi się dużo lepiej, słyszę w pizdu więcej niuansów i łatwiej wszystko ładnie dopasować.

Jaram się.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Dlaczego wymienny kabel to zbyt wysokie kwoty?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Od @AriniAudio


@13  @jaco o @sylkis  @wuj Bat  @commelina  @shitol  @Stivo2005  @sobek

@Dmaligator  > z Twoim modelem zamkniętym HD669 też się uporam.

@sylkis  > Montaż gniazda jeszcze bardziej zwiększa pracochłonność, ilość użytych elementów, a dodatkowo ujemnie wpływa na rezultaty, za które przecież płacisz. Kable AriniAudio są wytrzymałe i trwałe. Możesz być o to spokojny.

Dla wszystkich zainteresowanych Forumowiczów przygotowałem szczegółową techniczną ofertę modyfikacji i przekablowania słuchawek HD668B / HD669.

Ze względu na liczne moje realizowane tematy, postanowiłem, że seria Individual HD668B wynosi dokładnie 5 egzemplarzy + egzemplarz Sławka @Aston  i nie zostanie już nigdy powtórzona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń, kto pierwszy ten lepszy.

Cechy wspólne:
- Długość przewodu – 2,5m.
- Pancerne mocowanie przewodu.
- Bardzo dobrej jakości i pewności działania wtyk TRS 6,3mm.
- Ozdobna i jednocześnie ochronna siateczka przewodów.
- Etykieta i zabezpieczenie holograficzne AriniAudio.
- Karta Gwarancyjna i Świadectwo Jakości AriniAudio.
- Praktyczny woreczek na słuchawki.
- Gwarancja dotycząca prawidłowego działania zmodyfikowanych elementów – 3 lata.

Tak jak wspominałem i jak było omówione z Maciejem @wuj Bat, przygotowałem dla Was 2 różne opcje.
   
Opcja optymalna, dzięki której osiągniesz naturalność i większą otwartość brzmienia, a także dużo lepszy bas. Dodam jeszcze, że góra pasma odzyska swój naturalny charakter.   
Zakres prac:
- Przewód z serii Individual HD668B wykonany z miedzi 5NOFC,
- Wymiana felernego „okablowania” pałąka na przewód Individual,
- Modyfikacja komór pod kątem neutralności, a także wyciśnięcia solidnego basu,
- Montaż filtrów z miedzi 6NOFC przed przetwornikami,

Opcja ekstremalna, dzięki której osiągniesz naturalność brzmienia i dodatkowo usłyszysz niesamowite niuanse w każdym zakresie pasma, w szczególności średnicy i górze.
Zakres prac:
- Przewód z serii Individual HD668B wykonany ze srebra i miedzi 5NOFC,
- Wymiana felernego „okablowania” pałąka na przewód Individual,
- Głęboka modyfikacja komór pod kątem osiągnięcia liniowego przebiegu góry pasma oraz spektakularnej przestrzeni,
- Montaż filtrów ze srebra oraz miedzi 8NOFC (o czystości 1 atom zanieczyszczenia na 8 milionów atomów miedzi) przed przetwornikami,

Jeśli zastanawiasz się teraz, którą wersję wybrać dla siebie to bardzo słusznie, ponieważ obie są dobre i godne wybrednych uszu. Jeśli potrzebujesz brzmienia bardziej wiarygodnego, ale także i bliższego oraz relaksującego z lepszym basem to wybierzesz wersję optymalną. Jeśli lubisz poznawać niuanse góry pasma, która bliska jest referencji i lubisz jasne, ale jednocześnie wypełnione na średnicy brzmienie to wybierzesz wersję ekstremalną. Dodatkowym bonusem będzie dla Ciebie osiągnięcie świetnej przestrzeni muzycznej, która pozwala dźwiękom oderwać się od środka głowy.

Cena modyfikacji optymalnej – 180zł
Cena modyfikacji ekstremalnej – 270zł

Ponadto gwarantuję, że każdy otrzyma słuchawki ze swoimi częściami składowymi.

Jeśli podjąłeś decyzję już teraz i chcesz mieć pewność, że załapiesz się na limitowaną edycję Individual 668B, wyślij swoje zgłoszenie bezpośrednio na skrzynkę do Sławka @Aston i podaj:
- Adres wysyłki Twoich nowych słuchawek,
- Numer telefonu i adres mailowy w celach ułatwienia kontaktu,
- Wybraną wersję modyfikacji.

Na swoją skrzynkę forumową otrzymasz wskazówki co dokładnie w dalszej kolejności masz zrobić i jaka jest procedura.

Informacje dodatkowe:
- Modyfikacja wszystkich słuchawek zostanie przeprowadzona jednocześnie.
- Jeśli ktoś będzie spóźniał się ze swoją wysyłką, wtedy ktoś inny otrzyma możliwość wzięcia udziału w tej akcji tak, aby inni Forumowicze nie czekali na rezultaty więcej niż to jest konieczne.
- Czas wykonania prac wynosi 2 tygodnie.

Pozdrawiam i czekam na Wasze słuchawki, Paweł, AriniAudio

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
38 Odpowiedzi
13934 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2012, 16:13:02
wysłana przez Aston
11 Odpowiedzi
11439 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2011, 19:55:49
wysłana przez mondomg
6 Odpowiedzi
5003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2012, 18:45:07
wysłana przez sinquestsound
2 Odpowiedzi
4812 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2012, 22:20:39
wysłana przez sylkis
1 Odpowiedzi
1900 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2014, 16:47:12
wysłana przez Bjørn