Autor Wątek: New Mod Day - AriniAudio Individual Superlux HD 668B  (Przeczytany 67661 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
A są jeszcze jakieś alternatywy poza welurem? Coś, co nie jest obrzydliwe w dotyku?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline AriniAudio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
  • http://www.ariniaudio.pl/
    • AriniAudio
A są jeszcze jakieś alternatywy poza welurem? Coś, co nie jest obrzydliwe w dotyku?
Co powiesz na lateks? :)
Tak czy inaczej można się spodziewać, że wersja welurowa będzie brzmiała lepiej. Poczekajmy, ciekawe czy wuj Bat podejmie wyzwanie.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Siema ziomy. Mam dla Was najnowsze wieści.




Membrana stratna. Typowe rozwiązanie stosowane w słuchawkach wielu producentów, w tym AKG.


Wytłumienie komór słuchawek. Też typowe rozwiązanie stosowane między innymi w AKG i jeden z elementów podlegających modyfikacji. Zabawne jest to, że w jednym egzemplarzu było wytłumienie o innej gęstości, a więc i innych własnościach akustycznych. Wpłynęło to na brzmienie tego egzemplarza, ale różnice nie były aż tak duże jak pomiędzy moją wersją fabryczną (wersja jasna i bezbasowa) i Waszymi słuchawkami (wersja ciepła i zbasowana).


Pałąk i „okablowanie“ w postaci stalowego hartowanego pręta. To samo w AKG za 1500 papierów. Nie wierzysz? Raz jeszcze jak sprawdzić różnice w brzmieniu pomiędzy jednym kanałem, a drugim:
- użyj materiału mono (lub słuchaj tylko jednego kanału) bogatego w różne częstotliwości łącznie z echem i pogłosem,
- przesłuchaj ten materiał muzyczny najpierw na jednym kanale, potem na drugim,
- słuchaj tym samym uchem tylko jednego kanału na raz.
Przesłuchaj w ten sposób swoje słuchawki, a dowiesz się czy są różnice.


Pierścień mocujący komorę przetwornika. Sprytne rozwiązanie z dwoma osiami obrotu stosowane w słuchawkach z pałąkiem stałym. Tak samo wygląda to w słuchawkach AKG i trochę podobnie w słuchawkach Beats.


Główny winowajca całego zamieszania – otwarty przetwornik 50mm z magnesem neodymowym. Dobre własności przenoszenia i dość szerokie pasmo to zalety, które umożliwiają osiągnięcie bardzo przyzwoitych rezultatów. Wady to słaba skuteczność. Widać też naklejki opisane jako „filtry“ akustyczne. Sensowność ich zastosowania broni się jeszcze jakoś w mojej odmianie (brzmienie bardzo jasne). Natomiast w Waszej wersji to tym bardziej zbędny element. Mega zabawny jest fakt, że w jednym kanale „filtr“ jest umieszczony z przodu, a w drugim z tyłu :D To jest po prostu komiczne. Pomijam już fakt, że warunkiem aby mózg prawidłowo odtworzył przestrzeń jest nie tylko spójność fazowa oraz liniowy przebieg najwyższych częstotliowści (poza zakres wyraźnie słyszalny), ale również promieniowanie dźwięku na całą małżowinę, która bierze czynny udział w kształtowaniu tego co słyszysz. Tyle z mojej strony.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
A dzie te pady do tego modelu? I za ile? ;)
Paczki z głów!

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Że też dopiero teraz wlazłem w ten temat,  bym się wpisał na listę, ale trudno.
Panowie Aston i AriniAiudio, zdaje się że jesteście zorientowani w temacie. Jesteście w stanie polecić jakieś słuchawki w rorozsądnej cenie (do 500zł), przy produkcji krórych producent nie odwala fuszerki w kwestii wykonania i użytych materiałów?

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
A są jeszcze jakieś alternatywy poza welurem? Coś, co nie jest obrzydliwe w dotyku?
Co powiesz na lateks? :)
Tak czy inaczej można się spodziewać, że wersja welurowa będzie brzmiała lepiej. Poczekajmy, ciekawe czy wuj Bat podejmie wyzwanie.
domyślam się, że to był żart, ale lateks równie obrzydliwy w dotyku i do tego śmierdzi i ciało się od niego poci :D
Poza tym, czy to, czym są obite pady ma na serio znaczenie? A nie to, z czego są zrobione w środku?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:


Offline AriniAudio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
  • http://www.ariniaudio.pl/
    • AriniAudio
@wuj Bat
Pasują welurowe pady do AKG K240. Wchodzisz w ten układ?

@ChopZeWsi
Słuchawki, które prezentuję i modyfikuję to właśnie jest sprzęt godny zainteresowania.
Proponuję odwiedzać stronę słuchawki oraz śledzić wpisy na Forum, ponieważ ten temat będzie jeszcze powracał. Sukcesywnie uzupełniam informacje na ten temat kiedy czas mi na to pozwala. Przykładowo wkrótce napiszę trochę o słuchawkach SONY MDR-1R. Nie wypowiadam się o sprzęcie, którego najpierw osobiście wnikliwie nie przesłuchałem i przetestowałem.

@sylkis
Przekonasz się jak Maciej zdecyduje się przeprowadzić ten test.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
( Obraz usunięty.)
Pałąk i „okablowanie“ w postaci stalowego hartowanego pręta. To samo w AKG za 1500 papierów. Nie wierzysz? Raz jeszcze jak sprawdzić różnice w brzmieniu pomiędzy jednym kanałem, a drugim:
- użyj materiału mono (lub słuchaj tylko jednego kanału) bogatego w różne częstotliwości łącznie z echem i pogłosem,
- przesłuchaj ten materiał muzyczny najpierw na jednym kanale, potem na drugim,
- słuchaj tym samym uchem tylko jednego kanału na raz.
Przesłuchaj w ten sposób swoje słuchawki, a dowiesz się czy są różnice.
Prośba do Arini: odpal Waść miernik i sprawdź Pan opór jednego takiego ''kabla''. Chcę też znać wartość, jaką pokazuje miernik z wyprowadzeniami zwartymi ''na krótko''. Pytam z czystej ciekawości. Jedną rzecz chciałbym jeszcze sprostować: to nie jest tak samo jak w AKG. Moje K99 za niecałe dwie stówy wydają się mieć jednak sporo masywniejsze ''okablowanie'' niż superluksy.
synkopy to guwno

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
W ogóle tak dzisiaj skojarzyłem coś - opis Astonowego wariantu superluksów z brzmienia odpowiada moim HD662F...brak basu (tzn on jest i to bardzo niski, ale bardzo cichy względem reszty) i bardzo ostra, bardzo żywa góra. Ciekawe, czy mam rację...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
@wuj Bat
Pasują welurowe pady do AKG K240. Wchodzisz w ten układ?
Pady to kolejna stówa, jak nie półtora z wysyłką - zależy od sklepu - więc niestety pass! Np. za 170zł w ogłoszeniu kolo sprzedaje te SLuxy już z padami, nie chcę więc popaść w przesadę ;).
Paczki z głów!

Offline AriniAudio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
  • http://www.ariniaudio.pl/
    • AriniAudio
@commelina  @wuj Bat @sylkis @niedziak  @jaco

Mam dla Was fajną wiadomość. Przewody w obu wersjach są już ukończone, co widać na zdjęciu. Teraz pozostaje mi wykonać montaż oraz dokończyć modyfikację komór.

Wasze nowe słuchawki wyślę do końca następnego tygodnia. Niestety nie mam pewności czy każdy otrzyma je przed weekendem. Przed wysyłką chcę każdą parę jeszcze dokładnie osłuchać żebym miał pewność, że osiągnąłem zamierzony efekt.




P.S. Na zdjęciu pokazałem też przewód Individual do ciekawych słuchawek SONY XB700, ponieważ wielu z Was pyta też o rozwiązania do innych modeli. Jak ukończę modyfikację i montaż to skrobnę coś na ich temat i pokażę zdjęcia.

@Vicol
1. Opór nie ma wpływu na brzmienie.
2. Jest tak samo jak w AKG – przeczytaj czego dokładnie dotyczyczy podobieństwo.
3. Okablowanie „wydaje“ się masywniejsze, bo ma izolację.


Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Wasze nowe słuchawki wyślę do końca następnego tygodnia. Niestety nie mam pewności czy każdy otrzyma je przed weekendem. Przed wysyłką chcę każdą parę jeszcze dokładnie osłuchać żebym miał pewność, że osiągnąłem zamierzony efekt.

Piątek czy wtorek - najlepiej ślij Pan, jak będziesz pewien, że jest git ;).
Paczki z głów!

Orange

  • Gość
@AriniAudio
Tak patrząc na te 668b nasuwa się od razu AKG240 na oczy. Czy jest możliwy bezproblemowy swap driverów? Powiedzmy wywalam superluxowe i wkładam przetworniki akg dkk32 - czy to będzie ten sam rozmiar. Słuchawki na tym zyskają, czy to sztuka dla sztuki (pytam, bo akurat mam niewygrzaną nawet parę dkk32 :D)

Offline AriniAudio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
  • http://www.ariniaudio.pl/
    • AriniAudio
@commelina @wuj Bat @sylkis @niedziak @jaco
Wysyłka wszystkich słuchawek w piątek. Część słuchawek jest już gotowa i odsłuchiwana. Uzbrójcie się jeszcze w cierpliwość.

@Orange
Napisz jaki jest cel tej zamiany? Czy jesteś w stanie sprawdzić, określić czy te przetworniki są do wersji 240 czy 240 mkII?




Orange

  • Gość
@AriniAudio Przetworniki są do wersji 240. Jaki cel zamiany? Bo mam te drivery i tak, a może to zrobi słuchafonom dobrze. Tylko na razie są daleko ode mnie :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
@commelina @wuj Bat @sylkis @niedziak @jaco
Wysyłka wszystkich słuchawek w piątek. Część słuchawek jest już gotowa i odsłuchiwana. Uzbrójcie się jeszcze w cierpliwość.
O, jak jestem uzbrojony! ;) Nareszcie zacząłem wyczekiwać tych słuchawek! :) Nie wiem, jak inni - dla mnie parę dni nie robi różnicy, byle słuchawy były w 100% gotowe.
Remember: commelina, Niedziu i wuj są pod jednym adresem.
Paczki z głów!

Offline AriniAudio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
  • http://www.ariniaudio.pl/
    • AriniAudio
@Orange
K240 są dużo lepsze niż 240mkII, ale moim zdaniem i tak nie do końca warto to robić. Pamiętaj też, ze sam przetwornik to jedynie ledwo połowa sukcesu.

@commelina  @wuj Bat @sylkis @niedziak @jaco
Miało być słowo na niedzielę, a jest na poniedziałek. Przesyłki możecie spodziewać się wtorek – środa.





Reszta zdjęć późniejszym wieczorem.
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2014, 00:10:46 wysłana przez AriniAudio »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
@AriniAudio A teraz z innej beki - tanio i dobrze, tzn. dobrze wygłuszone, żeby w mieście się dało posłuchać + żeby jakość była naprawdę zadowalająca. Celowałbym tak do 200/250zł :)

Offline AriniAudio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
  • http://www.ariniaudio.pl/
    • AriniAudio
@Aremenius
Pisałem już na ten temat wyżej i dodam jeszcze, że nie jestem ekspertem w kwestii słuchawek z niskiej półki, ponieważ nienawidzę kompromisów.



Zdjęć ciąg dalszy:










Egzemplarz dla Jacka – Vintage Destroyed. Te słuchawki przeżyły atak kwasem w Zanzibarze, potyczki na Majdanie i nie tylko. Tego nie ma nikt - limitowane do 1 egzemplarza.








Wypełnione paszporty przed wysyłką.





Teraz wszyscy czekamy na Wasze konstruktywne opinie i recenzje.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Recenzja numer jeden: zajebiście klimatyczne foty :).
Paczki z głów!

Offline AriniAudio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
  • http://www.ariniaudio.pl/
    • AriniAudio
Ty tu nie bajeruj, tylko grzej sprzęt do odsłuchów. Liczymy na Twoje wnioski, tym bardziej, że zaliczasz się do grona tych wybrańców, którzy słuchali legendarnego systemu Sennheiser Orpheus. To zobowiązuje :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Żebym wiedział, to bym robił notatki :D. Niemniej przeżycie dosłownie niezapomniane...
Paczki z głów!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Dostałem album DT w bonusie! :D Aż przesłucham. lol

Jeśli pierdolę, to z góry przepraszam, opisuję tylko pierwsze wrażenia po swojemu laickiemu :D

Mam wrażenie, że brzmienie jest dużo jaśniejsze, niż przedtem, ostrzejsze... jest mniej dołu, niż było i ogół bardziej szorstki, bez mokrej takiej głębii jakby. Ale za to o wiele bardziej wyrównane wrażenie sprawia rzeczywiście. Słyszę... chyba wszystko :D troche mnie perka tylko drażni w nich teraz. Nawet bębny (aż mam tiki i mrugam oczami uderzeniach), a dotychczas to tylko co najwyżej szeleszczące tależe mnie denerwowały :D i po chwili czuję się ogłuszony. Muszę mocno ściszyć. I niespodzianka! na niskiej głośności tez wszystko doskonale słychać, a wręcz nawet lepiej, bo nie ma efektu ogłuszenia :) i w ogóle bardzo przyjemnie się słucha. I brzmi jeszcze bardziej wyrównanie, góra już wcale nie jest ostra, nic nie gryzie i najbardziej z różnic względem poprzedniego zdanu rzuca się w uszy ;) brak tego niskiego zmiękczenia wszystkich brzmień, co na szczegółowość dobrze wpłynęło, tak mnie się zdaje. Już przez chwilę się przestraszyłem, że mi się nowe brzmienie mniej podoba, niż poprzednie - w kwestii nie poprawności/realistyczności (bo tu jest zdecydowana poprawa), a po prostu przyjemności zwykłej tak sobie posłuchać. Ale po zmniejszeniu głośności od razu mi się micha zaczęła zacieszać, jest zajebiście! :) co mnie też cieszy o tyle, że nie lubię zazwyczaj głośno bardzo słuchac muzyki i jeśli teraz nie będzie takiej potrzeby przy miksach, a wręcz będzie to niewskazane...sam plus! Mam z tego rozumieć, że teraz gdy słucham brzmień swoich zespołów, to już mogę uznać, że jest ono wiarygodnie oddane? :D

P.S. czy one teraz będą się na nowo wygrzewać, czy to dotyczy już tylko samych głośników, które są juz wyrobione na dobre? :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
38 Odpowiedzi
13939 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2012, 16:13:02
wysłana przez Aston
11 Odpowiedzi
11445 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2011, 19:55:49
wysłana przez mondomg
6 Odpowiedzi
5021 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2012, 18:45:07
wysłana przez sinquestsound
2 Odpowiedzi
4815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2012, 22:20:39
wysłana przez sylkis
1 Odpowiedzi
1901 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2014, 16:47:12
wysłana przez Bjørn