Autor Wątek: Co was w życiu smuci?  (Przeczytany 197918 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1550 09 Cze, 2022, 11:41:11 »
Nie trzeba będzie palić, bo Global Warming nas ogrzeje  ;D

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1551 04 Lip, 2022, 22:57:34 »
Ukłułem się igłą przy tatuowaniu ziomka.
Co prawda bardzo płytko, ledwo widoczne trzy blade kropki, tak płytko że widać poszczególne ślady igieł z zestawu, więc pewnie nawet nie przeszło głębiej niż naskórek, ale mimo to sranie po gaciach ze stresu żeby jakiej zarazy w tym nie było.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1552 05 Lip, 2022, 00:47:16 »
Kiedyś asystentka stomatologa stomatolożki skaleczyła się igłą po znieczuleniu mnie.
Wysłali mnie na przymusowe badania na hiv i wzw :D

Jak ziomek nie jest żulem i narkomanem to bym się nie martwił na zapas ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1553 06 Sie, 2022, 14:16:02 »
Stan kina, tak od 2016.
Z recenzji ostatnich wypustów filmowych / serialowych:
"Please Disney, stop taking a dump on everyones childhood memories and try to come up with some new ideas."
"It took Arnie and a bunch of the most macho musclemen history has ever seen to take out the first predator, but now we can all see that it only takes one teenage girl to do it."
"I really don't understand. Why is it so hard for the show creators to stick with the source material? I am all in for female empowerment and inclusivity but WHY force it on already established franchises?".
Ostatnie liczne serie Star Wars, Dr. Strange, każda klasyka za jaką weźmie się Netflix, Wiesiek czy np. wyczekiwany Sandman, teraz LOTR, Predator, czy nawet Anna Boleyn. I to nie koniec, o nie...
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1554 06 Sie, 2022, 23:18:55 »
Ale to społeczeństwo powinno się winić za taki stan rzeczy. Korporacje są jak chorągiewki i lecą z wiatrem, który akurat wieje. W czasie wojny BMW miało w swoim emblemacie swastykę, a teraz ma tęczę. Ta sama tęcza jest tylko w Europie i USA, bo na bliskim wschodzie już nie. Do głosu dochodzą feministki, BLM i LGBT? Proszę- nastolatka pokonuje Predatora lub najpotężniejszego Lorda Sith, mamy czarnoskórą księżniczkę na Brytyjskim XVII czy tam XVIII wiecznym dworze, a także Supermana-geja w najnowszych komiksach. I to samo społeczeństwo jest zidiociałe do tego stopnia, że jak ktoś ma inne zdanie to od razu jest faszystą, rasistą, homo/trans fobem, mizoginem lub cholera wie kim/ czym jeszcze (nie zapominajmy o zaimkach!).
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 344
    • CTG TV
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1555 07 Sie, 2022, 10:43:47 »
Nawiązując do tego co się dzieje w kinie/serialach.
Zmiana płci, koloru skóry, orientacji seksualnej itp.
Zasadniczo nie przeszkadza mi to (no dobra, czarnoskóre krasnoludy to już lekka przesada vide Amazon), zaangażowanie zajebistego aktora do roli postaci, której kanoniczy wygląd lub inne cechy jest inny. Przykład: Perry White, redaktor naczelny Daily Planet z Supermana. Ostatnio grał go Laurence Fishburne. Kanonicznie jest biały. Podobnie James Gordon z najnowszego Batmana - Jeffrey Wright.
Świetni aktorzy. Spisali się, zasadniczo nie ma to żadnego znaczenia.

A ostatnio odpalam dzieciakom najnowszą animację Żółwi Ninja na Sretflixie. Drodzy Państwo, April O'Neil jest czarnoskóra.
Kanoniczna postać. W ANIMACJI. Dlaczego nie można wprowadzić NOWEJ POSTACI? To nie ma sensu.

Smuci mnie to chyba. A może irytuje.

Ostatnio dzieciaki (5 i 8) oglądały też Obóz Kredowy. W 5 sezonie mamy pięknie wprowadzone zauroczenie homoseksualne u dziewczyny biseksualnej. Czy to naprawdę było potrzebne? Czy trzeba będzie kontrolować każdą jedną animację, którą dzieci będą oglądać? Czizas.
Czy ktoś ma podobne spostrzeżenia? Czy ja już jestem stary i mam uczulenie na nadchodzące "dziwne" czasy? Czy to już indoktrynacja? Czy zaraz zostanę homofobem? WTF. Smuteq.
mniut i piah

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1556 07 Sie, 2022, 14:59:16 »
A ostatnio odpalam dzieciakom najnowszą animację Żółwi Ninja na Sretflixie. Drodzy Państwo, April O'Neil jest czarnoskóra.
Kanoniczna postać. W ANIMACJI. Dlaczego nie można wprowadzić NOWEJ POSTACI? To nie ma sensu.

Panie, netflixowy Resident Evil xD
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 344
    • CTG TV
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1557 07 Sie, 2022, 15:15:07 »
Cytuj

Panie, netflixowy Resident Evil xD

Po 2 minutowej recenzji wideo nawet nie odpalam. Boję się.
mniut i piah

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 854
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1558 07 Sie, 2022, 16:38:04 »
Co będzie następne? Netflixowy "Alien", w którym tytułowy stwór jest gejem?
4string

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1559 07 Sie, 2022, 18:25:49 »
Co będzie następne? Netflixowy "Alien", w którym tytułowy stwór jest gejem?

Właśnie misgenderyzowałeś Xenomorpha!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 344
    • CTG TV
mniut i piah

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1561 08 Sie, 2022, 11:00:05 »
Miałem ostatnio niemodną już chorobę i straciłem 3 kilogramy, apetyt na szczęście już wraca.
Lipa, bo przez siłkę i dobrą dietę w ciągu ostatniego udało mi przybrać na wadze w sensowny sposób lekko ponad 8 kilogramów mięsa ;)



Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1562 08 Sie, 2022, 14:54:40 »
Kanoniczna postać. W ANIMACJI. Dlaczego nie można wprowadzić NOWEJ POSTACI? To nie ma sensu.
a spróbuj pozamieniać kolor w drugą stronę :)
Ogólnie to zgadzam się, tam gdzie w kanonie postać miała dany kolor skóry czy inne genetyczne uwarunkowania, to zmienianie tego jest słabe. Wolałbym, żeby stworzyli nową historię, z bohaterami o innym kolorze skóry, orientacji, whatever. Z drugiej strony, dobry aktor, niezależnie od koloru skóry, włosów, oczu, orientacji czy wyznania, obroni się i jak dla mnie to np. Idris Elba mógłby być Bondem.

Ostatnio dzieciaki (5 i 8) oglądały też Obóz Kredowy. W 5 sezonie mamy pięknie wprowadzone zauroczenie homoseksualne u dziewczyny biseksualnej. Czy to naprawdę było potrzebne? Czy trzeba będzie kontrolować każdą jedną animację, którą dzieci będą oglądać? Czizas.
Nie wiem, co to, ale odpowiem że to zależy. Jeżeli w fabule ogólnie pojawiają się jakieś wątki romantyczne, to tak, warto pokazać dzieciakom, że coś takiego istnieje i już na tym etapie edukacji zapobiegać temu, że w przyszłości mogłyby przez wpływ środowiska rozwinąć zachowania dyskryminujące osoby niehetero.

Problemem, który dostrzegam, jest wciskanie orientacji seksualnej postaci na siłę i robienie z niej celu egzystencji danej postaci. Czyli np. jedyny wątek romantyczny, który się pojawia, służy wyłącznie pokazaniu orientacji postaci i nie ma żadnego związku z fabułą, sama postać jest nijaka i nic nie wnosci, ani też orientacja innych postaci nie jest ujawniona. Ok, może dla większości znaczy, że jest "defaultowa, czyli hetero", ale ja w sumie nigdy na to tak nie patrzyłem. orientacja Schroedingera.
Drugi przykład - mamy jakiś początek/koniec Expendables, robią sobie rozinnego grilla z drugimi połówkami i jeden z nich przychodzi z chłopakiem - to jest dla mnie spoko, pokazuje że przypakowany twardziej nie musi być macho, jest reprezentacja mniejszości, nie jest jedynym sensem egzystencji tej postaci, tak jak moja orientacja seksualna nie jest w celem mojego życia.

Ale ja się wychowałem na Judas Priest, wiedząc że mój ulubiony wokalista jest gejem, więc mogę patrzeć na to inaczej niż inni.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 344
    • CTG TV
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1563 08 Sie, 2022, 15:28:03 »
Z drugiej strony, dobry aktor, niezależnie od koloru skóry, włosów, oczu, orientacji czy wyznania, obroni się i jak dla mnie to np. Idris Elba mógłby być Bondem.

No pisałem o tym zdanie wyżej. A TO BYŁA KRESKÓWKA XD

Nie wiem, co to, ale odpowiem że to zależy. Jeżeli w fabule ogólnie pojawiają się jakieś wątki romantyczne, to tak, warto pokazać dzieciakom, że coś takiego istnieje i już na tym etapie edukacji zapobiegać temu, że w przyszłości mogłyby przez wpływ środowiska rozwinąć zachowania dyskryminujące osoby niehetero.

Właśnie ten wątek był jedynym romantycznym w 5 sezonach i nie miał żadnego znaczenia.

Nie wiem czy masz dzieci w podobnym wieku, ale moje udają wymioty jak daję buzi żonie ;)
I uczę ich szacunku, tolerancji i kultury do wszystkich ludzi.
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1564 09 Sie, 2022, 23:08:47 »
Miałem ostatnio niemodną już chorobę i straciłem 3 kilogramy, apetyt na szczęście już wraca.
Lipa, bo przez siłkę i dobrą dietę w ciągu ostatniego udało mi przybrać na wadze w sensowny sposób lekko ponad 8 kilogramów mięsa ;)
W ogóle się nie przejmuj, szybko wróci.
Paczki z głów!


Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1566 31 Sie, 2022, 06:58:30 »
Mnie nie smuci a obrzydza. Szkoda baby i dzieciaków.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1567 31 Sie, 2022, 11:21:40 »
Że się w ogóle publicznie otworzył na ten temat.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1568 01 Wrz, 2022, 13:17:21 »
Już próbował wcześniej. Myślał może, że wyjdzie na bohatera, że się przyznał, że walczy itd.
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1569 29 Wrz, 2022, 14:08:35 »
Coolio.

No czo, lubiałem ;) Tekst hitu znam na pamięć ;)
Paczki z głów!

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1570 29 Wrz, 2022, 23:23:00 »
już się bałem że Coelho :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1571 16 Paź, 2022, 12:20:22 »
Wczoraj byłem na zakupach w tych wszystkich sklepach z ciuchami, nie? :D No i szukam czegoś dla siebie i w pewnym momencie myślę: ej, to jest na pewno stanowisko męskie?? :D Popatrzyłem na napis: Karlar, czyli niby mężczyźni. Swoją drogą brzmi jak "karły" 🤣. Ale "kobiety" jeszcze gorzej: Konur :D. Choć jedna kobieta już jest ładnie: kona.
No, w każdym razie ;) - dobra, napis się zgadza. Ale patrzę na zdjęcia modeli na ścianach w tych ciuchach i wieczorem opowiedziałem to synowi tak: gdybym przyszedł w czymś takim do szkoły, to bym od razu dostał z liścia "a ty co, zajumałeś ciuchy babci, czy za kobietę się przebrałeś??" :D 🤣. Serio, aż następnym razem zrobię fotkę...
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1572 30 Paź, 2022, 01:25:22 »
Wróciłem właśnie z Polski, gdzie ponad dobę spędziłem w Poznaniu. I tym razem zobaczyłem to rozkopane na wszystkie strony Stare Miasto... I pomyślałem...

Paczki z głów!

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1573 30 Paź, 2022, 07:23:30 »
Wróciłem właśnie z Polski, gdzie ponad dobę spędziłem w Poznaniu. I tym razem zobaczyłem to rozkopane na wszystkie strony Stare Miasto... I pomyślałem...

( Obraz usunięty.)

Poznań pod tym względem jest wybitnie pojebany.
Pamiętam, jak kończyłem tam licencjat w 2011 roku to zaczynali remont Ronda Kaponiera (takie duże niedaleko od dworca, teraz obok tego jest taki nowy przeszklony biurowiec), skończyli w 2016.
Święty Marcin też był rozkopany długo, a rewitalizację której tam dokonano można uznać za dyskusyjną.

Swoją drogą to książkę można by napisać o głupich projektach w tym mieście, typu: "UFO-lądowisko" na Rynku Łazarskim czy też "Dworzec-Centrum Handlowe", które nie jest dworcem ;)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #1574 30 Paź, 2022, 10:50:04 »
Święty Marcin dalej jest placem budowy.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.