Autor Wątek: [NAD] Tajna Broń III Rzeszy - Kemper Profiling Amplifier  (Przeczytany 65686 razy)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
W sobotę ograłem Kempera podłączonego do szerokopasmowej kolumny, wraz z potworkiem jakim był half stack EVH 5150. Zestaw Kemper+kolumna zrobił na mnie zdecydowanie lepsze wrażenie niż lampowy piec (!) i nieważne czy był to podłączony Lotharowy Ibanez RG 7680 z Painkillerem czy mój RG 7620 z EMG, który się popsuł i nie stroił.


Kilka dni wcześniej ogrywałem podobne zestawy (prawie bo wzmak był EVH50 a nie 100, ale grałem m.in. na gitarze Lothara) i miałem przeciwne odczucia. Ale mam troche inny gust muzyczny i ni ejestem wielkim fanem grania w drop Ź.

Mój ibek jest strojony do A więc nie jest takie Ź ;)
Ogrywales tez mojego Kempera?
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Lothar, gdzie te Twoje graty latają, że pół polski je ogrywa bez Twojej wiedzy ?:D

Offline adr89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Tak, grałem na twoich profilach, najbardziej podszedł mi Merrow. Ogólnie ten ibek sprawiał wrażenie mega rzeżnika do grania na jednej strunie. No i przy takim wiośle nawet się to sprawdziło chociaż nie wywaliło mnie z kapci. Nie ogrywałem w warunkach próbowo koncertowych ale raczej pozostanę przy smrodzie lamp ;) Co do niebieskiego kanału to na wyzej strojonym i nie tak bardzo niszczycielskim wiosle (np moje LTD czy fernandes Daniela) nada się co najwyżej do bluesa/rocka (a sam uzywam bardzo niskich gainów).

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Lothar, gdzie te Twoje graty latają, że pół polski je ogrywa bez Twojej wiedzy ?:D

Lubimy się z Aurora Studio to czasami moje graty tam są ;)

Tak, grałem na twoich profilach, najbardziej podszedł mi Merrow. Ogólnie ten ibek sprawiał wrażenie mega rzeżnika do grania na jednej strunie. No i przy takim wiośle nawet się to sprawdziło chociaż nie wywaliło mnie z kapci. Nie ogrywałem w warunkach próbowo koncertowych ale raczej pozostanę przy smrodzie lamp ;) Co do niebieskiego kanału to na wyzej strojonym i nie tak bardzo niszczycielskim wiosle (np moje LTD czy fernandes Daniela) nada się co najwyżej do bluesa/rocka (a sam uzywam bardzo niskich gainów).

Adrian, to Ty chyba nie trzymałes "rzeźnickiego" wiosła w rękach :d
Musimy miec bardzo rozne gusta, bo niebieski kanal jest naprawdę swietny do grania rytmicznego, w ciezkim metalu rowniez, bez strojenia do Ź ;]
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella

Musimy miec bardzo rozne gusta, bo niebieski kanal jest naprawdę swietny do grania rytmicznego, w ciezkim metalu rowniez, bez strojenia do Ź ;]

Właśnie - więcę i bardziej z łapy!
weimar guitar gently weeps

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Hej, będę miał Kempera na kilka chwil i chciałbym za jego pomocną zrobić reamping nagranych wcześniej DI tracków. Boję się, że nie wystarczy mi czasu na dokładne zapoznanie się z tym cudem, dlatego pytam Was wcześniej o poradę.
Sprzęt jakim dysponuję to Mabook Pro, iMac, Apogee Duet, Apogee Duet 2, Pod X3 (ma S/PDIF).
Pomyślałem o takiej sytuacji.
Wypuszczam sygnał z Macbooka->Apogee->Kemper->Apogee Duet 2-> nagrywam to na iMaca.
Będą straty? Czy macie może jakieś inne sugestie? Z góry dziękuję za pomoc!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
@pstry - nie znam się niestety więc nie pomogę w tym temacie


ale za Keith Merrow napisał na fb:
Keith Merrow
I just finished that Rig Pack for Kemper Amps. I made about 50 different amp profiles in the past couple days. I settled on 15 of the best ones to send them. It's tones I used on my last EP, YouTube vids, etc. Pretty gnarly high gain tones in there, modeled from the amps/gear I have here in my studio. Fun times!
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline pc131

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
W kolorze czarnym nie jest aż tak brzydki  ;)
( Obraz usunięty.)
Ciekawe czy pojawi się w wersji rack.


Rack i floorboard (no i zintegrowany poweramp, który zmieści się z tyłu) to to na co czekają użytkownicy Kempera. 24 stycznia jest NAMM i się okaże co dojczmajstry pokażą. Polecam forum Kempera.

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
od dziś można programem przekonwertować IR na pliki kempera

"NEW: Cab Maker 1.0 now available
We are happy to announce Cab Maker, an application, that converts impulse response files into cabinet definitions for the Kemper Profiler."


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Pricing and availability:
The Kemper Profiler Rack will be available some time after NAMM and retails for Euro 1550,- and USD 2025,- .

The Kemper Profiler PowerRack will be available some time after NAMM and retails for Euro 2100,- and USD 2730,- .


Ciekawe czy będzie się różnić pod względem CPU, et cetera. Bo niestety ale 4U jest mało mobilne :/
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Crank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 122
  • 7
    • Made Of Hate - Facebook
ja się zastanawiam kiedy będzie jakaś dobra podłoga do Kempera, bo tego mi u nich bardzo brakuje (chyba, że ja o czymś nie wiem). Ciekawe też jak będzie się zachowywać wersja z power-ampem. Generalnie rackowa wersja będzie bardziej trafiona mam wrażenie.
made of hate

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
ja się zastanawiam kiedy będzie jakaś dobra podłoga do Kempera, bo tego mi u nich bardzo brakuje (chyba, że ja o czymś nie wiem). Ciekawe też jak będzie się zachowywać wersja z power-ampem. Generalnie rackowa wersja będzie bardziej trafiona mam wrażenie.

Mam ciągle nadzieje, ze podczas NAMM pokażą takze footswitcha - to jest to na co najbardziej czekam.
Na forum KPA są oficjalne dwa projekty ale od 2 miesiecy na ma slowa od Christania Kempera w tej sprawie. Ale zapowiedzial, ze ktorys z nich bedzie zrobiony.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Kemper do racka? Nonsens! Zaprzeczenie kosmicznej równowagi! Kemper się sprzedał! Kemper skończył się na "Kill 'em All"
weimar guitar gently weeps

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
( Obraz usunięty.)

 ;D

info:
http://www.skatingdog.com/?p=392

Ogłosili to w dzień w który kupiłem swojego...

... choć i tak bym kupił pewnie toster ze względów gabarytowych ed. i kosmicznych ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2013, 00:19:56 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline pc131

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
600 WATT wzmacniacz do tostera

http://www.skatingdog.com/?p=402

Ale:

Owners of the original Kemper Profiler will be able to purchase the Amp Upgrade for a price TBA. It is required to send the Profiler to he manufacturer to install the amp safely.

Cena ma zostać ogłoszona i że niby trzeba wysłać toster do Dojczlandji w celu montażu powerampa. FUUUU!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
jak poznam ceny to się będę zastanawial nad wysłaniem KPA do niemców. Pytanie co mi się bedzie bardziej oplacac kupić nowy z powerampem czy wysyłać stary ;d
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Używek moze byc mniej niz myslisz z racji, że koncowka mocy będzie dostępna w Tosterach ;)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
no niepowiem, aż mi przez głowę przeszła myśl o nabyciu lunchboxa z powerampem...
i always go full retard

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
750 funciaków za końcówkę mocy pfff........ po-grza-ło

Posty połączone: 17 Sty, 2013, 21:05:13
750 funciaków za końcówkę mocy pfff........ po-grza-ło

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
750 funciaków za końcówkę mocy pfff........ po-grza-ło

Gwoli scislosci:
1899 - 1249 = 650 :)

Jezeli ktos sie zdecyduje na zakup Kempera w wersji z wbudowanym powerampem,
wtedy jego koszt wyniesie sporo mniej, bo 550 EUR (2100 -1550).
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Przeciez nie podano jeszcze ceny upgrade'u do Tostera. Jak będzie to w granicach 400 euro to pomysle nad tym.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
ed. nie wiem jak to policzyłem, ale wyszedł <genius> Lothar - w takim razie zobaczymy ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
100 Odpowiedzi
53656 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 22:46:46
wysłana przez Vertigo
298 Odpowiedzi
193877 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555
71 Odpowiedzi
29257 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2018, 11:22:22
wysłana przez The Moonshiner
7 Odpowiedzi
4021 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2014, 12:25:30
wysłana przez Dale Cooper
15 Odpowiedzi
5102 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2015, 19:36:03
wysłana przez Nightmarishreaper