Autor Wątek: POD XT PRO czasem włącza się ale nie gada. WTF?!  (Przeczytany 4402 razy)

Zomballo

  • Gość
Po jednym z ostatnich upgrade'ów softu (wersja 3.02) PODek zdziczał. Cała aktualizacja przeszła piknie, resecik itp., nie było rzucania pań negocjowalnego afeku. Ale... Któryś raz z kolei włączam PODa (na wyświetlaczu pojawia się logo itp.) a w głośnikach cisza. Sprawdzam wszystkie moje kable jacki i gitary, bo zauważyłem że dioda signal nie mryga. Wyłączam grata z letargu (słyszę całkiem głośne PYK)   :o , włączam i wszystko działa jak trzeba. Taki przypał dosyć często się pojawia. Miał ktoś już podobnie? Wgrałem firmware 3.01 i POD jakby mniej już takich fochów wykazywał, ale jednak. Ma ktoś jakieś pomysły? Zapraszam do dyskusji.

EDIT!
Dzięki jednemu z naszych kochanych forumisiów, który mnie natchną i poprowadził za rączkę (Dzięki [Maikh]!), zrobiłem reset firmware'u PODa. Mniej więcej jak tu: http://line6.com/community/docs/DOC-3827 Wszystko wróciło do normy, POD się nie wiesza, gra wypiardowo i z przytupem :)
EDIT 2!!!!
Jednak POD znów miał focha. To chyba nie wina PODa, tylko coś z prądem nie tak w chacie, bo mój Flextone też się tak włączył (czyli nie włączył a świecił). Albo graty stoją na żyle wodnej?   :o MASAKRA!
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2010, 20:47:16 wysłana przez Zomballo »

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Trochę skamielina, ale odkopuję dla tych, co też mają taki problem po upgradzie softu w POD XT PRO.
Faktycznie, mam identyczne objawy, jak te opisane przez kolegę w poście wyżej.
Czasem POD nie jarzy za pierwszym razem i trzeba go wyłączyć, no i tej czynności zazwyczaj towarzyszy głośny trzask w głośnikach, potem wszystko działa normalnie.
Zdarza się to średnio co 5-6 uruchomień.
Wygląda na to, że wszystkie tak mają po upgradzie softu, no w każdym razie doliczyliśmy się drugiego przypadku. :P
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2011, 09:26:27 wysłana przez Trzynasty »
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Zomballo

  • Gość
Zapomniałem już o tym temacie.
Niemniej jednak doczytałem się na forum zza wielkiej wody, że nie tylko PODy mają ten przypadek ale cała rzesza diwajsów od L6. Znalazłem kilka przykładów Vetty, a sam mogę do listy dopisać jeszcze jednego z moich Flextone'ów III. Ot taki urok.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Teraz ten POD jest mój i słownie JEDEN raz mi się to zdarzyło, krótko po tym jak otrzymałem paczkę od Zomballo. Zrobiłem sobie "format", przy okazji całkiem przez przypadek wgrałem nowy soft i działa bez najmniejszych problemów. A gram w domu bardzo dużo i bardzo często ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Zomballo

  • Gość
Zrobiłem sobie "format"
A ja takie ładne nazwy do presecików powymyślałem. Tęsknię za nim. ;)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Teraz ten POD jest mój i słownie JEDEN raz mi się to zdarzyło, krótko po tym jak otrzymałem paczkę od Zomballo. Zrobiłem sobie "format", przy okazji całkiem przez przypadek wgrałem nowy soft (...)

Poinstruujesz kolegów jak zrobić ten format i wgrać nowy soft? Co z model pakami w takiej sytuacji? Nie trafi ich szlag?
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
A ja takie ładne nazwy do presecików powymyślałem. Tęsknię za nim. ;)

Nie martw się, wiele z nich sobie zapisałem na dysku by mieć jakiś punkt odniesienia przy kręceniu swoich presetów ;)

Poinstruujesz kolegów jak zrobić ten format i wgrać nowy soft? Co z model pakami w takiej sytuacji? Nie trafi ich szlag?

Ja model packów nie mam, więc tutaj się nie wypowiem. Automatycznie wszystkio poszło w diabły przy aktualizacji softu. Trzymałem się instrukcji na stronie L6.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
57 Odpowiedzi
25131 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2011, 19:11:35
wysłana przez sylkis
4 Odpowiedzi
1753 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2012, 15:05:34
wysłana przez indabrain
211 Odpowiedzi
66362 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2012, 18:06:03
wysłana przez mondomg
11 Odpowiedzi
3679 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2012, 13:48:58
wysłana przez Orzech
8 Odpowiedzi
2655 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2013, 20:27:34
wysłana przez Pneumonia2