Autor Wątek: Mam pomysł na gitarę, ale nie wiem z której strony ugryźć drewno  (Przeczytany 25130 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
No Ran to raczej nie chińska popierdółka, chyba że nie piszesz tego w kontekście mojej wypowiedzi
B ( o ) ( o ) B S

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Warmoth robi bezsprzecznie porządne gryfy - te do konwersji również. Cena około 200$ za podstawowy gryf jest trochę ostra, ale jak kto lubi. Problem polega na tym, że robią je tylko w jednym rozmiarze 28 5/8". Jak komuś to nie pasi to raczej zostaje lutnik...
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline xaos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Dzieki raz jeszcze za tyle informacji :)

Przemku, rozumiem, ze juz sie tym nie zajmujesz? Wybiore sie w takim razie chyba do p. Kani w Rudzie Slaskiej (jestesm z Gliwic).

Czemu gitara lutnicza ma byc bardziej wymagajaca od masowki?
Zakladam z reszta, ze raczej serwisuje patyka tam, gdzie go zrobie, wiec chyba nie powinno to byc dla mnie szczegolnie uciazlie? Czy czegos nie wiem? ;)

Co do gitary typu Bass VI, to owszem, spodobala mi sie ta opcja, ale mam watpliwosci dotyczace tego, czy naprawde konieczna bylaby menzura 30" do tego, co bym chcial. Mam wrazenie, ze moge miec cos mniejszego, i co za tym idzie bardziej wygodnego (chyba ze sie myle?).

W zasadzie, wychodzi na to, ze chcialbym miec bas, na ktorym sie gra jak na gitarze :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
jeśli chodzi o Pana Kanie to chciałem u niego dokładnie to samo zrobić o czym pisał ZZ_top i chyba nie będzie tajemnicą jeśli powiem, że zrobienie najprostszego gryfu u Kani to 600pln
i always go full retard

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
No Ran to raczej nie chińska popierdółka, chyba że nie piszesz tego w kontekście mojej wypowiedzi
Chodziło mi raczej o wcześniej wspomniane dorabianie gryfu do najtańszego znalezionego na alledrogo body, w ramach przetestowania długich skal ogólnie :)

A co do wygody z daną menzurą - zależy dla kogo i do czego. Jak lubisz grać dużo skomplikowanych akordów w niskich pozycjach, to może być kłopot z rozstawem palców. Dla odmiany w wysokich pozycjach łatwiej o precyzję :)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
« Ostatnia zmiana: 07 Paź, 2011, 16:41:59 wysłana przez commelina »

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Kurde, ceny tych gryfów mniej więcej jak się spodziewałem/miałęm nadzieję. Czas podzwonić! :D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Bas na którym gra się jak na gitarze to właśnie instrumenty typu Bass VI (wcześniej mi umknęło to zdanie jakoś). Jak mi to kiedyś dawny nauczyciel powiedział: "Bass VI to taki bas dla gitarzystów i gitara dla basistów". Coś w tym jest ;) Ale oczywiście tego typu wiosła mają o wiele szersze możliwości do zastosowania, ogranicza cię tylko twoja pomysłowość i ewentualny skill.

Btw, jak odbierałem mojego lutnika 27", to z ciekawości podpięliśmy go do basowej paczki (Radek Ligman jest basistą). Przynajmniej w jego łapach brzmiało to jak bas. Czyli to też na upartego da się zrobić ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Paź, 2011, 19:14:49 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
4147 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Paź, 2009, 16:41:06
wysłana przez BartekL
15 Odpowiedzi
5600 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sie, 2012, 13:56:45
wysłana przez Stivo2005
8 Odpowiedzi
2655 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2013, 20:27:34
wysłana przez Pneumonia2
16 Odpowiedzi
8373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2013, 20:14:49
wysłana przez dom?n
18 Odpowiedzi
12983 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2015, 21:35:12
wysłana przez krechaSP