Autor Wątek: Tanie, proste urządzenia do blokowania flojda (ale nie na zawsze) ?  (Przeczytany 3676 razy)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Elo
Szukam czegoś do zablokowania flojda w moich Schecterze Loomis 7. Na pierwszy rzut oka brałem Tremol-No. Bardzo fajne urzadzenie, z tym na czym mi zależy czyli blokowaniem nie pernamentnym. Problem w tym, że widziałem to na tumanie za 300zł i kurde troche za drogo dla mnie za kawałeczek metalu  :-\ Znacie jakieś inne alternatywy dla takich gadżetów? Wydawało mi się, że Schaller chyba coś takiego kiedyś robił?

PS. Tylko proszę nie pisać drewnianej deseczce  ;D  ;D

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Ale tremol-no nie blokuje na stałe. Chcesz to mostek chodzi w dwie strony, chcesz to chodzi tylko w jedną stronę, chcesz to blokujesz go na amen, a to wszystko przy pomocy dwóch czy tam trzech śrubek.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Kaar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Ale tremol-no nie blokuje na stałe. Chcesz to mostek chodzi w dwie strony, chcesz to chodzi tylko w jedną stronę, chcesz to blokujesz go na amen, a to wszystko przy pomocy dwóch czy tam trzech śrubek.

To przecież i tak napisał ;) Że wszystko cacy, tylko drogie.
Schaller ma Tremstopa, ale to trochę inna bajka: http://schaller-electronic.com/hp97089/Trem-Stop.htm

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
a czemu nie drewniana deseczka? imho najlepszy stosunek cena/jakość ( i polepsza brzmienie ;) )
i always go full retard

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Ale tremol-no nie blokuje na stałe. Chcesz to mostek chodzi w dwie strony, chcesz to chodzi tylko w jedną stronę, chcesz to blokujesz go na amen, a to wszystko przy pomocy dwóch czy tam trzech śrubek.

To przecież i tak napisał ;) Że wszystko cacy, tylko drogie.
Schaller ma Tremstopa, ale to trochę inna bajka: http://schaller-electronic.com/hp97089/Trem-Stop.htm

Faktycznie. To znak, że znów muszę odstawić alkohol i inne milutkie używki.

Niedziu Ty też chyba szukasz/łeś tremol-no co nie? Może sobie sprowadzicie we dwóch ze Stanów je? Pójdzie jedną przesyłką i zapłacicie za dwa tyle co za jeden na thomannie. ;)

Nooooo, Isu, powiem Ci, że ta ruda dobrze na Ciebie działa! ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
synkopy to guwno

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
zależy z czego ten klocek, bo jeśli z basswood...
B ( o ) ( o ) B S

Offline Szneka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Ej ale tak serio, ja mam zablokowanego floyda pieniążkami i jest okej, strój stabilny i bez zauważalnego wpływu na brzmienie. Też gdzieś tam w planach był zakup tremol-no ale zamiast 300zl poszedł wydatek 18 groszy +taśma

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
synkopy to guwno

Offline marcineeeek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
ja mam i uzywam tremolo no wlasnej roboty, ale wczesniej zastosowałem sobie mały kątowniczek ze srubką która wykrecana jest w strone mostka a kątowniczek przykrecony do dechy między spręzynami. Prawie jak na tym filmiku



Pomyłs z deseczką czy pieniąkami nie jest zły, tani i praktyczny jedyna wada, jak ruszysz mostkiem moze wypasc :)

pozdr

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Ja u Siebie w starym Corcie X6 mialem kartki zbite bardzo mocno pozniej oklejone tasma dokladnie i dziala do tej pory :D

Offline Orzech

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
  • Has Very Nice Guitars
    • Very Nice Guitars
Polecam jednak wziąć sobie tremol - no, ze stanów będę ściągał niedługo paczkę także jak chcesz to mogę Ci go tam wrzucić, więcej info na priv :)
Synthetic Blast https://syntheticblast.pl
Very Nice Guitars - mój sklep https://veryniceguitars.com

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
39 Odpowiedzi
16059 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2010, 16:42:13
wysłana przez Dexterek
37 Odpowiedzi
13436 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2010, 18:50:22
wysłana przez sylkis
4 Odpowiedzi
1750 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2012, 15:05:34
wysłana przez indabrain
1 Odpowiedzi
4577 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Cze, 2012, 16:13:45
wysłana przez vysnafca75
8 Odpowiedzi
2654 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2013, 20:27:34
wysłana przez Pneumonia2