Autor Wątek: ToneX Pedal  (Przeczytany 20075 razy)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #50 13 Mar, 2023, 21:50:56 »
Używam od bardzo dawna.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #51 13 Mar, 2023, 22:31:27 »
Dlatego YT wyświetla liczbę ocen pozytywnych, ale już nie zobaczysz liczby ocen negatywnych by właśnie płatki śniegu nie szły do parku przypadkiem się powiesić. Zaczynamy żyć w czasach coraz większego tandeciarstwa mimo dostępności coraz doskonalszych narzędzi praktycznie na wyciągnięcie ręki.

To i tak jest totalnie bez sensu - z panelu twórcy i tak widzisz ile łapek w dół masz na filmach XD Taki z YT mental wellbeing jak ze mnie baletnica.
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #52 13 Mar, 2023, 22:35:47 »
Nieeeee, chłopaki zostawcie Darka, mojego ulubieńca! :D Kocham jego content :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #53 14 Mar, 2023, 10:07:09 »
Dokładnie! Odpierdulta się! @dari555 więcej luzu, uśmiechnij się na to wszystko, głowa do góry i czugaj dalej riffy w drop A!

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #54 15 Mar, 2023, 18:51:47 »
No to dzisiaj porównanie brzmienia, zapraszam do oglądania:
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #55 15 Mar, 2023, 20:44:47 »
No to dzisiaj porównanie brzmienia, zapraszam do oglądania:


Czy jest opcja zwrócenia uwagi i skomentowania, czy jesteś już na krawędzi i sznur oraz delete konta są za rogiem?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #56 15 Mar, 2023, 20:54:00 »
A co tu do komentowania, przecież jest perfecto
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #57 15 Mar, 2023, 22:36:25 »
W sumie nie wiem co napisać.

Ale generalnie filmik super, doskonałe brzmienie i rewelacja ze QC może sprofilować ToneX

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #58 16 Mar, 2023, 07:54:39 »
No to dzisiaj porównanie brzmienia, zapraszam do oglądania:


Czy jest opcja zwrócenia uwagi i skomentowania, czy jesteś już na krawędzi i sznur oraz delete konta są za rogiem?
pisz co chcesz.
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #59 31 Mar, 2023, 18:26:45 »
Ok, mam Quad Cortex'a od kilku miesięcy i przetestowałem ostatnio Tonex'a w moim DAWie używając QC jako interfejs.

Kompletnie nie rozumiem hajpu, jaki się zrodził na to urządzenie (tzn. wiem, ale o tym zaraz :D ). QC to bardzo dobry interfejs audio z dobrym DI. Wcześniej grałem głównie na VST więc jakieś pojęcie o dobrych wtykach mam.

W skrócie grając na QC masz mega fun. Marshall JCM 800 brzmi i reaguje jak JCM 800, Bogner Shiva jak Bogner Shiva, Friedman ma te charakterystyczne cechy dopizdowanego Marshalla. Mam w domu lampowego Marshalla Silver Jubilee. Robiłem testy, gdzie wpinałem QC w return pętli gdzie za brzmienie robił profil preampu SJ i jest to praktycznie nie do odróżnienia.

Tutaj to wszystko brzmi imho nijak, np. żaden profil Silver Jubilee nie brzmi dla mnie jak faktyczny Silver Jubilee czy ma chociaż podobny feel. QC odpalasz, 5 min i masz super brzmienie, które sprawia Ci satysfakcję w graniu. Czy to na monitorach, czy to z końcówką i paką. Tonex to dla mnie wariacja Amplitube, za to która imho przez niską cenę urządzenia zaraz zostanie zalana gównianymi profilami :D Mówię tutaj o soundach z całego spektrum brzmieniowego, nie tylko napierdalaniu symulacją 5150 w drop ź.

Nie, żebym się czuł jako jakiś fanboj QC, ale sugerowanie, że Tonex to urządzenie na podobnym poziomie (o braku efektów czy pętli nie mówię) co do jakości symulacji wzmaków jest delikatnie mówiąc nadużyciem :D

Spoko, ma to swoje wady i zalety (imho głównie przy jakimś reampingu i przeczesaniu setek profili), ale to imho żaden szał czy rewolucja o której mówi 90% jutubowych influenserów gitarowych (HA TFU NA MORDĘ! :D ). Ogólnie mam wrażenie, że spora część hajsu IK poszła w marketing, a ludzie to łykają jak pelikany.

Nie jestem też uprzedzony do IK bo mam od lat ich monitory i są imho zajebiste. Generalnie polecam się nie podpalać, tylko ograć we własnym zakresie i samemu wyciągać wnioski.


Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #60 31 Mar, 2023, 18:54:53 »
Ok, mam Quad Cortex'a od kilku miesięcy i przetestowałem ostatnio Tonex'a w moim DAWie używając QC jako interfejs.

Kompletnie nie rozumiem hajpu, jaki się zrodził na to urządzenie (tzn. wiem, ale o tym zaraz :D ). QC to bardzo dobry interfejs audio z dobrym DI. Wcześniej grałem głównie na VST więc jakieś pojęcie o dobrych wtykach mam.

W skrócie grając na QC masz mega fun. Marshall JCM 800 brzmi i reaguje jak JCM 800, Bogner Shiva jak Bogner Shiva, Friedman ma te charakterystyczne cechy dopizdowanego Marshalla. Mam w domu lampowego Marshalla Silver Jubilee. Robiłem testy, gdzie wpinałem QC w return pętli gdzie za brzmienie robił profil preampu SJ i jest to praktycznie nie do odróżnienia.

Tutaj to wszystko brzmi imho nijak, np. żaden profil Silver Jubilee nie brzmi dla mnie jak faktyczny Silver Jubilee czy ma chociaż podobny feel. QC odpalasz, 5 min i masz super brzmienie, które sprawia Ci satysfakcję w graniu. Czy to na monitorach, czy to z końcówką i paką. Tonex to dla mnie wariacja Amplitube, za to która imho przez niską cenę urządzenia zaraz zostanie zalana gównianymi profilami :D Mówię tutaj o soundach z całego spektrum brzmieniowego, nie tylko napierdalaniu symulacją 5150 w drop ź.

Nie, żebym się czuł jako jakiś fanboj QC, ale sugerowanie, że Tonex to urządzenie na podobnym poziomie (o braku efektów czy pętli nie mówię) co do jakości symulacji wzmaków jest delikatnie mówiąc nadużyciem :D

Spoko, ma to swoje wady i zalety (imho głównie przy jakimś reampingu i przeczesaniu setek profili), ale to imho żaden szał czy rewolucja o której mówi 90% jutubowych influenserów gitarowych (HA TFU NA MORDĘ! :D ). Ogólnie mam wrażenie, że spora część hajsu IK poszła w marketing, a ludzie to łykają jak pelikany.

Nie jestem też uprzedzony do IK bo mam od lat ich monitory i są imho zajebiste. Generalnie polecam się nie podpalać, tylko ograć we własnym zakresie i samemu wyciągać wnioski.

A próbowałeś zrobić profil QC na Tonexie? Może wtedy dopiero zacznij się wypowiadać, co?

Spoiler
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #61 31 Mar, 2023, 18:57:25 »
Przepraszam :D

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #62 31 Mar, 2023, 19:58:13 »
Dzięki Sobek!
też mi trochę marketingiem śmierdzi ten sztucznie napędzany hajp - trzeba szybko dużo sprzedać.
Ja czekam na razie na więcej opinii.
HX Stomp dzielnie się broni przed zmianami ;-)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #63 31 Mar, 2023, 21:32:22 »
Ziomeczki powrzucały testy porównujące profile z QC, ToneXa i Kempera no i ToneX wypadł najlepiej teście zero. Wszystko zapłacone...?
Wydawanie się, że coś brzmi lepiej to jak dobrze wiemy pizda blada, mnie przekonują tylko nagrania.
mniut i piah

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #64 01 Kwi, 2023, 23:18:40 »
Parzac na wyglad tego urzadzenia chyba nie powinno byc zludzen ze wprowadzienie tu jakich kolwiek dodatkow zabilo by ses calej seri Amplitube X-(tu wstaw typ), no chyba ze nagle zaczeli by je sprzedawac za duzo mniejsza kase, w co nie wierze bo czesto koszt wyprodukowania firmwaru jest traktowany po macoszemu, a hardware maja zblizony.

EDIT:
Dzięki Sobek!
też mi trochę marketingiem śmierdzi ten sztucznie napędzany hajp[...]

Tez cos mi nie lezy, po poczatkowym wow, zaczolem zauwazac ze cos jest nie tak z gainem, ze spodziewal bym sie go wiecej po profilach czy jak je tam nazwac ktore mialem do dyspozycji.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi, 2023, 23:29:02 wysłana przez Frantick »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #65 18 Lip, 2023, 23:34:23 »
Dorwałem, pograłem, poprofilowałem.
Musze trochę sprostować to co pisałem wczesniej, bo nie wiedziałem za bardzo o co chodzi z tym pedałem.
A to pudełko to w zasadzie tylko taki pojemniczek na profile i zarazem interface audio. Nic więcej. To nie procesor, ani multiefekt.
Więc do grania w domu czy do studia jest w zasadzie zbędny, cała zabawa siedzi w appce.
Sprofilowalismy kilka ampów, sprofilowaliśmy preamp AMT w kostce.
Jest mega blisko wzmaka, z gainem jak tu @Frantick  pisze może coś być nie tak, bo trzeba dobrze ustawić poziom wyjscia na wzmacniacz, żeby się wszystko zgadzało.
Czyste profile, bez dodatkowego kręcenia gałami mają delikatne braki w dole i górze, ale dla większości nie do poznania.
IMO dobrze reaguje na zmiany artykulacji, ładnie się czyści. Preamp AMT sklonował tak dobrze, że nie dalismy rady rozpoznac co gra.
Bramka ssie. Pętla niepotrzebna, delaye można wsadzić po pudełku. W czwartek wrzucę film z próbkami.
mniut i piah

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #66 19 Lip, 2023, 00:03:49 »
Ja miałem okazję słuchać i ogrywać na żywo obok Fractala FM3 i jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, to brzmiał i odpowiadał na artykulację bardziej jak prawdziwy wzmacniacz od Fractala, a Fractal bardziej jak wyprodukowane studyjnie brzmienie? W stosunku do innych modelerów ogólnie mam wrażenie, że Fractal ma coś charakterystycznego, że już można mówić o "brzmieniu Fractala" tak samo jak się mówi o brzmieniach różnych marek wzmacniaczy. Co nie jest wcale złe, szczególnie biorąc pod uwagę fantastyczne efekty, które są zupełnie we własnej lidze jeśli chodzi o efekt stereo, transparentność i ogólnie to, jak dopieszczone są te wszystkie algorytmy.

Offline maciek1b

  • Gaduła
  • Wiadomości: 246
    • DEADLY NIGHTSHADE
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #67 20 Lip, 2023, 10:58:20 »
@Dale Cooper a ten test robiliście też z dodatkowymi efektami delay itp?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #68 20 Lip, 2023, 11:04:49 »
Dorwałem, pograłem, poprofilowałem.
Musze trochę sprostować to co pisałem wczesniej, bo nie wiedziałem za bardzo o co chodzi z tym pedałem.
A to pudełko to w zasadzie tylko taki pojemniczek na profile i zarazem interface audio. Nic więcej. To nie procesor, ani multiefekt.


To nie rozumiem. To ma jakąś moc obliczeniową czy nie? Czy to jest jakiś nośnik dla profili obsługiwany z poziomu apki? Proszę o wyjaśnienia natychmiast.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #69 20 Lip, 2023, 12:08:07 »
@maciek1b tak przetestowaliśmy z deleyem, wszystko śmiga.

@Mother Puncher no ma moc obliczeniowa do zmiany ustawień, bramki, kompresora, pogłosu plus interface audio i midi. Nic więcej. To nie słuY do profilowania, wszytsko robisz w appce, która łączy się z ich serwerem plus moc obliczeniowa kompa.
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #70 20 Lip, 2023, 12:27:53 »
@maciek1b tak przetestowaliśmy z deleyem, wszystko śmiga.

@Mother Puncher no ma moc obliczeniowa do zmiany ustawień, bramki, kompresora, pogłosu plus interface audio i midi. Nic więcej. To nie słuY do profilowania, wszytsko robisz w appce, która łączy się z ich serwerem plus moc obliczeniowa kompa.

Czyli pudełko za 2k jest przerośniętym pendrivem który jest nośnikiem plików .wav? Jak w ogóle latencja tego szpeja? I jak to śmiga jako standalone w gejboardzie? To po prostu wczytuje te profile wgrane i można we fly'u coś tam pokorekcjować?

Ja może zadaję głupie pytania, ale ja już w takim razie przestałem rozumieć koncept tego, co to w takim razie jest XD
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #71 20 Lip, 2023, 13:27:41 »
Ja miałem okazję słuchać i ogrywać na żywo obok Fractala FM3 i jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, to brzmiał i odpowiadał na artykulację bardziej jak prawdziwy wzmacniacz od Fractala, a Fractal bardziej jak wyprodukowane studyjnie brzmienie? W stosunku do innych modelerów ogólnie mam wrażenie, że Fractal ma coś charakterystycznego, że już można mówić o "brzmieniu Fractala" tak samo jak się mówi o brzmieniach różnych marek wzmacniaczy. Co nie jest wcale złe, szczególnie biorąc pod uwagę fantastyczne efekty, które są zupełnie we własnej lidze jeśli chodzi o efekt stereo, transparentność i ogólnie to, jak dopieszczone są te wszystkie algorytmy.

Ja znów porównywałem z Ultrą i stary Axefix spokojnie dawał radę przy Tonexie. Baa! Niektóre moje ukręcone presety brzmiały lepiej. Za mało czasu spędziłem z urządzeniem bo potencjał jest.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #72 20 Lip, 2023, 19:36:09 »
@Mother Puncher możesz kupić kostkę z tonexem za 399 ojro, a możesz kupić sama appke za 250.
Tonex bierzesz zamiast kompa na scenę :P
Grając na tym nie odczuwałem żadnej latencji, jako interface nawet nie sprawdzaliśmy.

Posty połączone: 20 Lip, 2023, 19:58:02


Rozdziały macie, możecie ominąć nasze pie*dolenie.
« Ostatnia zmiana: 20 Lip, 2023, 19:58:02 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #73 25 Wrz, 2023, 17:29:28 »
Chciałbym Wszystkim serdecznie polecić grupę o Tonexie na FB ;)

Wrzuciłem tam test kolumny Taurusa (jest też na forum) nagrany na Tonexie własnie.
Dzisiaj pojawił się tam dość ciekawy komentarz, który nawiązuje również do naszej dyskusji tutaj. A później cała dyskusja.
Spoiler

A tu o Was chyba forumowicze:
Spoiler

Dopisałem jeszcze komentarz na temat PANA ADMINISTRATORA GRUPY i jego zachowania w sieci, A WTEM:

Spoiler

I zostałem usunięty z jakże znamienitej grupy użytkowników Tonexa w Polsce.

Nie mam siły na robienie dram, czy wesołych filmów na temat innych filmów. Mam swoje problemy i za mało czasu na głupoty.
To tylko takie przesłanie dla osób, które gdziekolwiek broniły Darka. Nie warto.

@dari555 nie dorosłeś do internetu. I już nie dorośniesz.
« Ostatnia zmiana: 25 Wrz, 2023, 17:41:13 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #74 25 Wrz, 2023, 17:52:14 »
Myślę że jak kolegę męczy to forum to mogę bardzo szybko załatwić odpoczynek od nas szyderców ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2009, 04:16:59
wysłana przez waleczny_gladiator
1 Odpowiedzi
2915 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2016, 13:01:44
wysłana przez gizmi7
Pedal Show

Zaczęty przez wuj Bat Efekty

2 Odpowiedzi
2470 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2020, 00:30:40
wysłana przez wuj Bat
10 Odpowiedzi
2706 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2023, 14:06:58
wysłana przez Zomballo
[NPD] ToneX

Zaczęty przez spacelord7 Efekty

9 Odpowiedzi
982 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2024, 10:55:12
wysłana przez maciek1b