Autor Wątek: ToneX Pedal  (Przeczytany 25481 razy)

Offline aluh

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #100 05 Mar, 2024, 21:57:35 »
Mam 4x12 8 ohm i jest za cicho w kapeli (z tym HB GPA-100)  obok 100w marszałek , w pętli rectoverba było dobrze.
POG z tonex_em brzmi tragicznie ale jeszcze posprawdzam.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #101 05 Mar, 2024, 23:26:36 »
Tutaj byłbym ostrożny z tematem poziomu sygnału na wejściu do tego końca mocy. Nie wiem jak Tonex, ale mój AMT ma taki power, że HB klipuje jak pojebany. Muszę uważać. Natomiast BEASTBOX ma o wiele niższy sygnał. Mimo wszystko suma maksymalnego sygnału wejściowego i maksymalnego, tonalnie najlepszego sygnału na wyjściu przy 4 ohm moim zdaniem starczy jako dobry odsłuch w bliskim polu na scenę, a drugi tor sygnału po impulsie na przody. Tak czy inaczej uważam, że ta Habeta za kasę, którą trzeba wydać to mistrzostwo. Kiedyś tylko zastanawiałem się ile to musi pochłaniać energii. W sensie konsumpcja energii, a oddanie w mocy tego układu. Ogólnie teoria tego HB w kwestii 190W dla 4ohm w życiu nie jest wstanie rozpędzić 150W głośnika więc pozostaje teorią. Nigdy nie odważyłem się wydać 2000zł na Seymour Duncan 200W bo w przypadku końcówek klasy D nie wierzę tu w jakąś magię brzmienia Seymoura. Jednakże oddana moc w przypadku Seymoura może faktycznie być bardziej adekwatna do ceny. Mimo wszystko 6 krotność wartości HB ni CHUJA nie przełoży się na 6 krotny wzrost jakości dźwięku względem HB.

Stary ja na prawdę mam jazdę na punkcie syfu od HB. Uważam, że jak się trafi to te graty są zjawiskowe za kwotę, którą trzeba wydać. Trochę wiedzy i doświadczenia ze sprzętem plus nieco odwagi z bezpośrednimi interesami z chińczykiem, a HB może się stać idealnym wołem roboczym w dodatku bardzo dobrze brzmiącym. Natomiast w kwestii hierarchii lampy i końcówek klasy D. Choć nie wiem jak bardzo bym się pałował tranziakiem, a miałem ich sporo to dobra lampa przy tranziaku TO POGROM. To się nigdy nie zmieni. Jednakże tranziaki stają się na tyle dobre, że przy swojej wielkości i przy dobrym dobraniu/ustawieniu sekcji preampu można swobodnie iść na kompromis. Dobór odpowiednich głośników, paki itp. itd. i oszukiwanie samego siebie czasem nawet staje się przyjemne.  Tak tylko dorzucę...  ...w piątek byłem na koncercie CROWBAR. Kirk wyskoczył z Kemperem power head i 4x12 EVH. Jebnął w struny i pomyślałem JA PIERDOLĘ, NIEŹLE. Po chwili wszedł Matt i odpalił głowę Peavey. Miał dwie też na pace 4x12 EVH i wiesz co się stało...  ...kurwa, przestałem oddychać. Nie będę tutaj po raz tysięczny poruszał kwestii cyfra/lampa. Jeżeli jednak, ktoś wykrzykuje, że nie słychać różnicy to moze to tylko oznaczać niepełnosprawność słuchową. Mowa tu o tych co siedzą w temacie, trochę się znają, ale pierdolą głupoty. Jest jeszcze opcja braku wrażliwości na dźwięk, ale tu kłania się już tylko brak zainteresowania tematem muzyki od podszewki.
« Ostatnia zmiana: 06 Mar, 2024, 00:52:54 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline aluh

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #102 06 Mar, 2024, 17:20:31 »
Wielkie dzięki.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #103 10 Mar, 2024, 00:56:32 »
Przyszły Habety w tym końcówka GPA-100...     ...nagrałem telefonem świeżą próbkę na niskich głośnościach bo jest noc.



Kiedyś nagrałem tą końcówkę na większym przyjebaniu...



INTERSTELLAR

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #104 13 Mar, 2024, 10:10:03 »
spoko, z jaką paczką łączysz tego HB?
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #105 13 Mar, 2024, 11:47:17 »
Moje wymyślone THIELE :-) Monitor odsluchowy Behringer z plyty wiorowej, z usuniętym wysokotonowcem. Daje to duży bass refleks na froncie przy samej podłodze. Wbity mój ulubiony głośnik Eminence Texas Heat 150W 4ohm. Poważne amerykańskie brzmienie.

Idea tego była prosta. Jeżeli kiedykolwiek miałbym wrócić do gry live co raczej się nie wydarzy to taki monitor działa świetnie jako backline albo monitor prosto w pysk. Drugi sygnał po impulsie na przody. Żadnych mikrofonów.
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2024, 11:53:59 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR


Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #107 23 Kwi, 2024, 15:29:16 »
Ale słodziaczek  ;D

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #108 23 Kwi, 2024, 17:29:06 »
Jutro oficjalna premiera :P
mniut i piah

Offline maciek1b

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
    • DEADLY NIGHTSHADE
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #109 24 Kwi, 2024, 09:55:25 »
W Tonex Pedal w końcu dorzucili tuner

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #110 24 Kwi, 2024, 10:01:13 »
Tonex One ma tuner więc i starszy brat musiał dostać :D
mniut i piah

Offline maciek1b

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
    • DEADLY NIGHTSHADE
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #111 24 Kwi, 2024, 10:16:34 »
Tonex One koszt ok 1000 zł, Tonex Pedal na allegro dziś 1589 zł. Sukcesów nie wróżę  ;)

Posty połączone: 24 Kwi, 2024, 10:57:05
Ale reklama dźwignią handlu
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi, 2024, 10:57:05 wysłana przez maciek1b »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #112 24 Kwi, 2024, 11:46:51 »
Mam info od dystrybutora że będzie kosztował koło 800 zł.
Moim zdaniem to kapkę za dużo, bramka pewnie dalej z (_|_).
mniut i piah

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #113 24 Kwi, 2024, 16:19:55 »
IMO duży ToneX nas trochę rozpieścił i za ten hajs (i przy tym rozmiarze) to genialna opcja jako rozszerzenie pedalboardu. Szczególnie jeśli - podobnie jak przy dużym ToneXie - wtyczka będzie w gratisie, to w ogóle próg wejścia w tej jakości brzmienie jest teraz kosmicznie niski.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #114 24 Kwi, 2024, 16:31:02 »
W sensie no dobra, ale jaka jest tego przewaga nad tym standardowym Tonexem poza byciem mniej funkcjonalnym z poziomu samego pudła? Rozumiem, że ten tysiak czy tam 800 zł to się płaci za dostęp do platformy toneksowej a ten mikrocypek to jest takim kluczem dostępowym? Na scenę to chyba średnio (ogólna małość wszystkiego) a trzeba i tak to do kompa podpinać żeby jakkolwiek to móc obsługiwać. Jeśli nie ma to możliwości obsługi przez BT z jakąś apką to po chuj?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #115 24 Kwi, 2024, 17:05:30 »
Ja tylko wtrącę swoje pięć groszy...  ...przeraża mnie to zaśmiecanie tak przepełnionego gratami świata. Kurwa pogoń za kasą przez te firmy jest tragiczny. Lubię minimalizm i miniaturyzację, ale coraz częściej dopatruję się marnotrawstwa energii i zasobów na graty, które nie przynoszą kompletnie, żadnych rewolucji w przemyśle gitarowym. Kolejna "zapchajdziura"
INTERSTELLAR

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #116 24 Kwi, 2024, 17:44:41 »
Nie ma żadnej przewagi. Masz brzmienie swojego 5150, identyczne, takie same, zawsze i wszędzie w kieszeni.

Aplikacja do One nie daje opcji profilowania.

A rynek zaśmieca L6 odgrzewjac kotleta od 9 lat. Bleh.
mniut i piah

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #117 24 Kwi, 2024, 21:06:30 »
Jacek...   ...ja zdaję sobie sprawę, że jesteś fanboy'em dużego Tonexa co wielokrotnie dało się wyczuć. Kompletnie nie kreuję tutaj żadnych podtekstów. Masz swoje powody i doświadczenia, które Cię przekonują i bardzo dobrze. Duży Tonex to dość kompaktowy i bardzo udany wypust ostatnich czasów.  Ja mam mokro na punkcie AMT z naciskiem na dwulampowe preampy z serii SS, jednakże zdaję sobie sprawę kiedy firma przegina by zapewnić sobie pewien ruch w sprzęcie. Jednolampowe mini preampy AMT na wspólnym pedalboardzie z dosępnym łączeniem do czterech poprzez interfejs w podstawie pedalboardu...   ...ja pierdolę, niech jeszcze karuzelę doczepią.

Co do Line 6 to możnaby minimum 1/3 ich produktów skasować na poziomie design'erskim. Cegła za cegłą.

Oczywiście, że mini Tonex'y do kogoś trafią. Jak zawsze ciekawostki i przyjaźnie brzmiące nowinki, ale przesyt na rynku jest OKRUTNY. Uffff...   ...kurwa znowu przyjdzie mi oglądać Olka w tym linku powyżej by przefiltrować ochhyy i achhyyy. DŻY DŻY będzie jak zawsze i ogólnie będzie świetnie itp. itd.
Może to tylko mój punkt widzenia, ale przemęczony jestem tym sprzętowym bombardowaniem.

Z mojej perspektywy miniaturyzacja jest genialna jeżeli niesie ze sobą postęp w zastosowaniu (jak np. kemper w dużej podłodze) lub progres brzmieniowy. Bazowanie tylko na samej miniaturyzacji często powoduje regres. Pozyskanie jeszcze większej kompaktowości kosztem funkcjonalności jest zawsze kompromisem.

Podsumowując...   ...chodzi zawsze o brzmienie. Funkcjonalność czy ergonomia też są ważne, ale dla każdego indywidualnie. Jeżeli jednak zaraz padną w necie zachwyty jakoby mini Tonex miażdżył i niszczył wszystko jak leci...   ...a tak pewnie ktoś tam ogłosi to znowu popuszczę.

Tu już coś gość pisze, że więcej za mniej...   ...nie oglądam więc nie wiem.

https://youtube.com/watch?v=YVW-mLAcrlk&si=qU2SxucusUZVTX7A
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi, 2024, 21:17:11 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #118 25 Kwi, 2024, 01:22:18 »
Co Wy z tym fanbojstwem. Jestem fanem znakomitych rozwiązań. Kocham Evertune. I kocham Tonexa. Bo cały Twój pedalboard który tak pieczołowicie składałes i układałes można sprofilować i zamknąć w tej kosteczce. Dopalonego 5150 z paka Mesy OS można sprofilować i zamknac w ten kosteczce. I wsadzić do kieszeni. Coś więcej trzeba dodawać? Chyba nie.
mniut i piah

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #119 25 Kwi, 2024, 07:03:16 »
O ile Evertune to genialny projekt naszych czasów to w czary Tonexa precyzyjnie klonującego mojego Freqout'a, Whammy 5 czy kwaka Faux Boomerang od Gagan'a z tym mega custom owym potkiem nie uwierzę :-) Chciałbym by życie było takie proste :-)
INTERSTELLAR

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #120 25 Kwi, 2024, 08:30:51 »
Samo brzmienie, nie efekty.
mniut i piah

Offline maciek1b

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
    • DEADLY NIGHTSHADE
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #121 25 Kwi, 2024, 09:05:01 »
Właściwie to tu nie wiele się zmienia poza malutką obudową, brzemienia będą te same co w dużym (ani gorsze ani lepsze) więc szumnie rzucane gamechanger przez gitarowych jutuberów trochę nie na miejscu. Sam Tonex był gamechangerem ale teraz to mamy brzmieniowo to samo tylko w małej obudowie a ta ma swoje plusy i minusy.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #122 25 Kwi, 2024, 09:27:20 »
No wiadomo. Gamchanger to bait oczywiście, żeby się klikło.
mniut i piah

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 306
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #123 25 Kwi, 2024, 11:38:28 »
Musiało by to mieć możliwość sterowania np przez midi a tak to dla mnie nieprzydatna zabawka(choć pewnie brzmi poprawnie).

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #124 25 Kwi, 2024, 13:16:20 »
Jest USB więc pewnie wleci w którymś apdejcie.
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3776 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2009, 04:16:59
wysłana przez waleczny_gladiator
1 Odpowiedzi
3146 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2016, 13:01:44
wysłana przez gizmi7
Pedal Show

Zaczęty przez wuj Bat Efekty

2 Odpowiedzi
2702 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2020, 00:30:40
wysłana przez wuj Bat
10 Odpowiedzi
3045 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2023, 14:06:58
wysłana przez Zomballo
[NPD] ToneX

Zaczęty przez spacelord7 Efekty

9 Odpowiedzi
1320 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2024, 10:55:12
wysłana przez maciek1b