Autor Wątek: [NPD] ToneX  (Przeczytany 1315 razy)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
[NPD] ToneX
« 14 Lut, 2024, 23:49:31 »
+1
Dzisiaj paczucha przyszła, bo za biedny jestem na sractala.

Pierwsze wrażenia:
- jest potężny low-end, taki jak potrzeba,
- kurwi to niesamowicie,
- dobre fabryczne presety, prawie nic nie trzeba poprawiać.
- nie jest takie jazgotliwe jak Line6y,
- solidna konstrukcja, made in italy, (gruba blacha, czuć że enkodery są hi end itd.)
- 10 licencji na AmpliTube i inne wtyki, ogólnie sporo tego jest

Docelowo chcę to zintegrować z HX Stomp i sterować bezprzewodowo za pomocą m-vave chocolate  8)

Spoiler

Posty połączone: 14 Lut, 2024, 23:55:52
PS1
W ogóle się nie grzeje, a np. na takim HXie sobie herbatę stawiałem żeby nie wystygła ;D
« Ostatnia zmiana: 14 Lut, 2024, 23:55:52 wysłana przez spacelord7 »

Offline maciek1b

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
    • DEADLY NIGHTSHADE
Odp: [NPD] ToneX
« Odpowiedź #1 15 Lut, 2024, 07:23:24 »
Wskakuj na tone net, dopiero wtedy zacznie się zabawa  ;)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: [NPD] ToneX
« Odpowiedź #2 15 Lut, 2024, 22:51:10 »
odpaliłem już, wybrałem sobie 3 ciekawe presety i je wałkuję, ale przyznać muszę, że program dość nieintuicyjny

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: [NPD] ToneX
« Odpowiedź #3 16 Lut, 2024, 13:38:44 »
Dokładnie. Bardziej rozkminiłem pedała z palca niż ten cały soft. Ogólnie to nawet nie napisali co pierwsze instalować. Ale co tam, fajnie że zapierdala. :D
Edit.
Nie żałuj sractala bo to dwa inne światy. Modeling Axe jest zajebisty ale to wg. mnie Tonex gra bardziej prawilnie. ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Lut, 2024, 19:27:50 wysłana przez Zomballo »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: [NPD] ToneX
« Odpowiedź #4 17 Lut, 2024, 14:10:45 »
Byłem jakiś czas temu u ziomka i robiliśmy na żywo porównanie wzmacniaczy z FM3 vs. ToneX. Dwie różne szkoły: Fractal zawsze brzmi jak Fractal, a ToneX dużo bardziej jak "normalny wzmacniacz", za czym idą wszystkie tego wady i zalety. Wiadomo, że do ToneXa trzeba mieć osobno efekty, ale jeśli ktoś ma prosty rig i nie sra kasą, to bym nawet przez sekundę nie żałował wyboru ToneXa, różnice są na poziomie preferencji i gustu, a nie "lepsze-gorsze".

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: [NPD] ToneX
« Odpowiedź #5 17 Lut, 2024, 18:36:02 »
Co to znaczy, że Fractal zawsze brzmi jak Fractal?

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: [NPD] ToneX
« Odpowiedź #6 18 Lut, 2024, 12:18:43 »
Kurwa, ten interface to jest porażka, miałem nadzieję na coś w stylu HXedit, a tu kupa, nie da się na kompie ustawiać brzmienia "na żywo". Dobrze, że gotowe presety są właściwie plug&play.
Kupą jest także bramka, jak sygnał cichnie, to potrafi jeszcze parę razy głośno odbić.





Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: [NPD] ToneX
« Odpowiedź #7 18 Lut, 2024, 14:58:26 »
Co to znaczy, że Fractal zawsze brzmi jak Fractal?

Moim zdaniem, szczególnie high-gainy we Fractalu mają taki wspólny mianownik w tym, jak brzmią i przede wszystkim jak się na nich gra - jakieś takie tightness w dole i coś charakterystycznego w środkowym paśmie. Nie wiem, na ile to kwestia tego, jak funkcjonuje symulacja kolumn czy samych wzmacniaczy - nigdy nie miałem Fractala na własność - ale dla mnie zawsze ich brzmienie jest „wypolerowane”, gdy np. w ToneXie bardziej czuć, że niektóre konstrukcje to bardziej „bestie do ujarzmienia”, a w FM3 nawet rozkręcona Plexi jest bardziej jak Friedmanowskie wariacje na jej temat, że wszystko brzmi dobrze.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: [NPD] ToneX
« Odpowiedź #8 18 Lut, 2024, 19:49:09 »
Dół! We fracu trzeba się troszkę napocić żeby wyciągnąć to umph. Lampa od razu furkoce nogawkami i pompuje z paki. Tonex jak w lampie.
Edit.
W wątku obok wrzuciłem wideło z przodu paki żeby zobaczyć siarę i czy słychać to pompowanie. Badajcie.
« Ostatnia zmiana: 19 Lut, 2024, 10:36:59 wysłana przez Zomballo »

Offline maciek1b

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
    • DEADLY NIGHTSHADE
Odp: [NPD] ToneX
« Odpowiedź #9 21 Lut, 2024, 10:55:12 »
Bramka to największa porażka tego urządzenia czy tam softu, wkurwiające jest też na żywca robienie korekty z pedału jeszcze tego nieobczaiłem i wolę to robić przez kompa ale nie zawsze jest pod ręką i to jest problemowe... ale jeżeli chodzi brzmienie i czucie tego z pod gitary to mimo tych wad warto. Dorzucam zewnętrzną bramę, tuner, delay i mam wszystko czego potrzebuję. Muszę jeszcze zbadać opcję Zomba z HB i paczką,  na razie grałem z Headrushem i było jako tako ale mam wrażenie że co bym nie podpiął pod headrusha to brzmi jako tako, teraz wpinam się w przody i jest spoko lekka korekta na mikserze i jest git. Ale chciałbym sprawdzić jak to zagada z paczką bez symulacji tylko same premapy. To jest też chyba dla mnie największy plus czyli tone net  naprawdę można wyhaczyć świetnie brzmiące captury, stockowe też są spoko ale wyłapałem kilka zajebiście brzmiących preampów 5150 z tonenetu. I właściwie jak coś działam w DAW to już w 90% wrzucam tonexa także samo oprogramowanie tez robi robotę i przydaje się nie tylko do pedału. Dużo plusów poza kilkoma minusami, nie wiem na ile to prawda ale na forum fejsowym było gadane że IK kombinują z tunerem żeby w pedale był także może będa aktualizacje.
Szukałem alternatywy dla mojego wzmaka, bawiłem się różnymi preampami i dopiero tonex zabrzmiał mi tak najbliżej wzmaka i chyba kończę poszukiwania.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
3041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2023, 14:06:58
wysłana przez Zomballo
ToneX Pedal

Zaczęty przez dari555 « 1 2 ... 5 6 » Efekty

125 Odpowiedzi
25443 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Kwi, 2024, 08:23:06
wysłana przez maciek1b