Autor Wątek: ToneX Pedal  (Przeczytany 25305 razy)

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
ToneX Pedal
« 01 Mar, 2023, 18:58:43 »
Zapraszam do oglądania:
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #1 01 Mar, 2023, 21:18:24 »
Zapraszam do oglądania:


Ale zajebiście gada, Zomb myśl poważnie
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #2 01 Mar, 2023, 23:00:07 »
Oj myślę, myślę.

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #3 08 Mar, 2023, 11:33:34 »
No to dzisiaj zapodaję pełny test:

No i co sądzicie o brzmieniu tej kosteczki?
« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2023, 19:32:53 wysłana przez dari555 »
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #4 08 Mar, 2023, 20:17:39 »
Dawaj to tera w gitarowe graty. Wtedy wyjdzie czy taka mała latencja i super dynamika. A i uważaj bo Orange depcze Ci po piętach w drop A!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #5 08 Mar, 2023, 21:31:01 »
Patrze na to coś, słucham próbek i trochę się zastanawiam czy to jakaś pomyłka? Bo prócz możliwości skopiowania brzmienia ampa/kostki/łotebe to mamy tu jakiś generyczny multiefekt bez podstawowych opcji. TUNERA NIE MA? XD PĘTLI? Dobrze, ze ma wejście i wyjście lol.

W porównaniu do Ampero II Stomp to jakieś średniowiecze, a kosztuje podobnie.
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #6 08 Mar, 2023, 23:20:25 »
Ale chujowo to gada
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #7 09 Mar, 2023, 08:28:58 »
Jeden rabin powie chujowo drugi zajebiście. Mi tam kilka brzmień siedzi ale teraz przez to co oferuje ten klocek to już nie uważam, że jest tani. Mooer X2 preamp idzie dorwać w okolicach 500zł a oferuje prawie to samo. Może jeszcze w następnych aktualizacjach rozwiną więcej? W każdym razie mi troszkę opadł. @dari555 dobra robota! ;)

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #8 09 Mar, 2023, 08:38:44 »
Patrze na to coś, słucham próbek i trochę się zastanawiam czy to jakaś pomyłka? Bo prócz możliwości skopiowania brzmienia ampa/kostki/łotebe to mamy tu jakiś generyczny multiefekt bez podstawowych opcji. TUNERA NIE MA? XD PĘTLI? Dobrze, ze ma wejście i wyjście lol.

W porównaniu do Ampero II Stomp to jakieś średniowiecze, a kosztuje podobnie.
brzmieniowo to już nie jest średniowiecze, ja pokazałem tylko ułamek możliwości brzmieniowych, do najwiekszych zalet tej kostki zaliczam wrażenia z gry a te są zajebiste, mówię o latencji ok 3 ms, odpowiedzi na artykulacje, no prawie jak na lampie, to trzeba samemu doświadcyć, ja mam banana, oprócz tej kostki w cenie 1999 dostajemy dwa pakiety oprogramowania, ToneX MAX i Amplitube 5 co ich wartość to ok 2000 zł, poza tym interface audio jest bardzo dobry, a są też wady o kórych mówię w filmie...
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #9 09 Mar, 2023, 09:38:18 »
...oprócz tej kostki w cenie 1999 dostajemy dwa pakiety oprogramowania, ToneX MAX i Amplitube 5 co ich wartość to ok 2000 zł, poza tym interface audio jest bardzo dobry, a są też wady o kórych mówię w filmie...
Tego nie dosłuchałem. W takim razie cena jest jak najbardziej ok. Muszę poważnie przemyśleć temat.

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #10 09 Mar, 2023, 09:40:43 »
Aha te licencje są na 10 komputerów, czyli na 10 kompach będą te programy działały, myślę że to ciekawe zagadnienie...
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline maciek1b

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
    • DEADLY NIGHTSHADE
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #11 09 Mar, 2023, 09:48:29 »
Patrząc pod kątem użytkowania na próbie/scenie to poza walorami brzmieniowymi to jest słabo. Tuner zawsze można dorzucić do pedalboarda, kaczke, voluma ok ale delay czy chorus? Trochę lipa że nie ma pętli, dla mnie to największy minus tego urządzenia.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #12 09 Mar, 2023, 09:49:11 »
...oprócz tej kostki w cenie 1999 dostajemy dwa pakiety oprogramowania, ToneX MAX i Amplitube 5 co ich wartość to ok 2000 zł, poza tym interface audio jest bardzo dobry, a są też wady o kórych mówię w filmie...
Tego nie dosłuchałem. W takim razie cena jest jak najbardziej ok. Muszę poważnie przemyśleć temat.

Zomb i tak tego używać nie będziesz :D tu się więcej kręci niż gra. :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #13 09 Mar, 2023, 10:32:05 »
Patrze na to coś, słucham próbek i trochę się zastanawiam czy to jakaś pomyłka? Bo prócz możliwości skopiowania brzmienia ampa/kostki/łotebe to mamy tu jakiś generyczny multiefekt bez podstawowych opcji. TUNERA NIE MA? XD PĘTLI? Dobrze, ze ma wejście i wyjście lol.

W porównaniu do Ampero II Stomp to jakieś średniowiecze, a kosztuje podobnie.
brzmieniowo to już nie jest średniowiecze, ja pokazałem tylko ułamek możliwości brzmieniowych, do najwiekszych zalet tej kostki zaliczam wrażenia z gry a te są zajebiste, mówię o latencji ok 3 ms, odpowiedzi na artykulacje, no prawie jak na lampie, to trzeba samemu doświadcyć, ja mam banana, oprócz tej kostki w cenie 1999 dostajemy dwa pakiety oprogramowania, ToneX MAX i Amplitube 5 co ich wartość to ok 2000 zł, poza tym interface audio jest bardzo dobry, a są też wady o kórych mówię w filmie...

Brzmieniowo to mnie nie porwało również.
mniut i piah

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #14 09 Mar, 2023, 10:39:44 »
...oprócz tej kostki w cenie 1999 dostajemy dwa pakiety oprogramowania, ToneX MAX i Amplitube 5 co ich wartość to ok 2000 zł, poza tym interface audio jest bardzo dobry, a są też wady o kórych mówię w filmie...
Tego nie dosłuchałem. W takim razie cena jest jak najbardziej ok. Muszę poważnie przemyśleć temat.

Zomb i tak tego używać nie będziesz :D tu się więcej kręci niż gra. :D
wiadomo, im więcej mozliwości tym wiecej krecenia, tak zwykle bywa, dlatego swego czasu sprzedałem Fractala...
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #15 09 Mar, 2023, 12:03:47 »
Ja czekam na swoją sztukę. Ogólnie, jak każdy diwajs, trzeba pokręcić.
Na grupie widzę, ze jest tendencja do łączenia tonex z Hx effects i ogarniania zmian po midi.

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #16 09 Mar, 2023, 12:31:08 »
No to jest rozwiązanie, ale można jeszcze to połączyć z mniejszym HX Stomp i powinna być "Ameryka".
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline maciek1b

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
    • DEADLY NIGHTSHADE
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #17 09 Mar, 2023, 12:35:40 »
OK ale wtedy tonex + hx stomp = cena już nie taka spoko, wtedy brzmieniem musiałby naprawdę kłaść na głowę fractale, quady czy inne helixy żeby w taką kooperację urządzeń inwestować

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #18 09 Mar, 2023, 12:59:19 »
Tak się zastanawiam do kogo kierowane jest to urządzenie przy takich brakach w wyposażeniu. Dla samego modelowania , z którym moim zdaniem zabawa kończy się po kilku dniach bo staje się to nudne? Dla feelingu łapy? Interfejsu? Nie hejtuje :) Może ktoś mnie naprowadzi do czego tak na prawdę (w dzisiejszych czasach modelerów , które oferują setki efektów w małych urządzeniach brzmiących na prawdę solidnie) ktoś może potrzebować takiego ToneX. Może na próbę kapeli nie bo każdy potrzebuje jakiś tam efektów dodatkowych. Do nagrywania nie, bo są w pizdeczke dobre darmowe efekty VST i IR. Do zbudowania z tym pedalboardu z zewnętrznymi dodatkowymi efektami (no bicz plis)?
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline maciek1b

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
    • DEADLY NIGHTSHADE
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #19 09 Mar, 2023, 13:16:05 »
@Lechu_ dokładnie tak, dopisuję się również do pytania.
Jak to urządzonko wyszło to właśnie tak się zastanwiałem jak to konkurować z resztą stawki? Te 3ms robią aż taką różnicę w graniu? Cena wydawała się spoko ale jak doczytałem że tam tylko reverb, brama, eq, comp a nie ma pętli to właściwie nie wiem jak to ma zaistnieć w pedalboardzie bo skoro IK zdecydowali się na rzeczywiste urządzenie to raczej ktoś zakładał że pewnie wyląduje w gitarowych pedalboardach no i jakim kurwa cudem nie dali tam pętli??? Czepiam się tej pętli ale za chuja tego nie czaję. Miałem kiedyś prościutki Joyo Preamp House R15 cudów nie było ale gadało przyzwoicie jak dało się do tego Radar z fajnymi IR i tam w tym pudełeczku za 600 PLN pętla była  ::) tu mamy coś co ma być przełomem a nie daje podstawowej opcji, no nie rozumiem.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #20 09 Mar, 2023, 13:30:22 »
Do zbudowania z tym pedalboardu z zewnętrznymi dodatkowymi efektami (no bicz plis)?

Dlaczego uważasz to za zły pomysł? Ja do tego urządzenia podchodzę jak do alternatywy dla preampów (np.) od AMT, z tą różnicą, że masz jedną kostkę, a nie kilka. Z drugiej strony ta cena pozwala na kilka innych alternatyw...
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #21 09 Mar, 2023, 13:34:23 »
Do zbudowania z tym pedalboardu z zewnętrznymi dodatkowymi efektami (no bicz plis)?

Dlaczego uważasz to za zły pomysł? Ja do tego urządzenia podchodzę jak do alternatywy dla preampów (np.) od AMT, z tą różnicą, że masz jedną kostkę, a nie kilka. Z drugiej strony ta cena pozwala na kilka innych alternatyw...

Uważam że jest niepraktyczny właśnie przez brak pętli efektów. W obecnej opcji albo robisz łańcuch efektów szeregowo i bezsensownie skaczesz po efektach , żeby wybrać jakiś preset albo wpinasz go jakiś sterownik typu G Lab. W każdej z tych opcji trzeba dokupić stosowne outboardy i cena tylko rośnie. Może też ja jestem stary i pod jednym knefelkiem chce mieć gotowy preset zapinający interesujące mnie efekty :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #22 09 Mar, 2023, 13:41:51 »
Ja jeszcze widzę jedno zastosowanie poza tymi co wymieniliście, a mianowicie wpiąć to petle jakiegoś podstawowego multiefektu, a jak przypadkiem coś by się niedobrego stało z naszym multi to wyciągamy z pentli i mamy solidny beckup na ktorym dokończymy koncert, albo zabieramy tylko to na próby i wpinamy w odsluch, PA, cokolwiek bo na próbie nie potrzebujemy Delaya, chorusa itp... no i oczywiście najlepiej się sprawdzi w domu do nagrywania i plumkania pod monitory, ja osobiście tak to widzę.
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #23 09 Mar, 2023, 13:56:34 »
Jeden woli ogórki drugi ogrodnika córki :) Z mojej perspektywy próbujemy pomóc twórcom efektu wymyślić dla niego zastosowanie bo samo modelowanie to dla mnie taki krótkoterminowy ficzer do zabawy.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #24 09 Mar, 2023, 14:04:17 »
Hmm, to za podobny hajs lepszą opcją jest Mooer GE300, który ma dużo przycisków, pętlę efektów oraz możliwość kopiowania ampów, efektów, a także samych gitar.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3765 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2009, 04:16:59
wysłana przez waleczny_gladiator
1 Odpowiedzi
3134 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2016, 13:01:44
wysłana przez gizmi7
Pedal Show

Zaczęty przez wuj Bat Efekty

2 Odpowiedzi
2694 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2020, 00:30:40
wysłana przez wuj Bat
10 Odpowiedzi
3035 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2023, 14:06:58
wysłana przez Zomballo
[NPD] ToneX

Zaczęty przez spacelord7 Efekty

9 Odpowiedzi
1302 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2024, 10:55:12
wysłana przez maciek1b