Autor Wątek: Wykorzystanie procesorów gitarowych w studiu nagraniowym  (Przeczytany 9699 razy)

Offline wabik90

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Tak się zastanawiam... Wiecie coś na temat tego żeby Helix był używany w studiu przez znanych gitarzystów? Chodzi o normalne, regularne nagrywanie płyt. Czy z fractala i  kemper też używa się w ten sposób?
I jak to wygląda w praktyce? Opierają się na symulacjach kolumn i wzmacniaczy, a może same sym wzmakow? Z linii czy przez mikrofony?
Wasze doświadczenia równie mile widziane, to jak na to zaopatrują się realizatorzy i producenci w naszym kraju. Oczywiście Focus w moim pytaniu jest głównie na helixa...
Eee tam.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Helix chyba jeszcze za krotko jest na rynku, zeby jakies konkretne info bylo?

Offline JanuszuNieKrzywdz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Znajdź cyfrowogitarowo na fejsie, napisz tam tam to co napisałeś tutaj i wywołaj tomka andrzejewskiego i arka gałkę. Będziesz wiedział wszystko :D
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Tak się zastanawiam... Wiecie coś na temat tego żeby Helix był używany w studiu przez znanych gitarzystów? Chodzi o normalne, regularne nagrywanie płyt. Czy z fractala i  kemper też używa się w ten sposób?
I jak to wygląda w praktyce? Opierają się na symulacjach kolumn i wzmacniaczy, a może same sym wzmakow? Z linii czy przez mikrofony?
Wasze doświadczenia równie mile widziane, to jak na to zaopatrują się realizatorzy i producenci w naszym kraju. Oczywiście Focus w moim pytaniu jest głównie na helixa...
Bardzo niedługo Helix wychodzi jako wtyczka, więc jeśli ma służyć w studiu, to nawet wygodniejszy będzie jako VST.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Tak się zastanawiam... Wiecie coś na temat tego żeby Helix był używany w studiu przez znanych gitarzystów? Chodzi o normalne, regularne nagrywanie płyt. Czy z fractala i  kemper też używa się w ten sposób?
I jak to wygląda w praktyce? Opierają się na symulacjach kolumn i wzmacniaczy, a może same sym wzmakow? Z linii czy przez mikrofony?
Wasze doświadczenia równie mile widziane, to jak na to zaopatrują się realizatorzy i producenci w naszym kraju. Oczywiście Focus w moim pytaniu jest głównie na helixa...
Bardzo niedługo Helix wychodzi jako wtyczka, więc jeśli ma służyć w studiu, to nawet wygodniejszy będzie jako VST.
No właśnie i teraz tak bo albo ja gupi jestem albo... Miałem poda xt i miałem podfarm. Gdzie PodFarm to jakby pod xt w formacie wtyczki. Tylko że jak dla mnie... Symulacja w podfarm np. 5150 jest symulowana za pomocą softu wtyczki - zaprogramowany jest schemat wzmaka skompilowane i ma gadać. Ten sam 5150 w pod XT jest również zasymulowany a za symulację (lub też odwzorowanie "schematu) odpowiada procesor w urządzeniu. Ja jak zreampowałem ten sam śład DI z podfarmem i Pod XT to dla mnie ślad z XT był lepiej brzmiący. Albo jestem gupi albo... Ktoś mądrzejszy kuma o co mi chodzi i potrafi wytłumaczyć? Czy to samo brzmienie z Podfarma/Helixa VST np. 5150 będzie 100% takie samo jak z urządzenia Pod XT/Helix? :D

Helix spoko mam teraz Headrusha i w sumie też spoko :D

Pozdrawiam.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
@sinquestsound a miałeś 11r żeby mi powiedzieć czy coś poprawili? :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
@sinquestsound a miałeś 11r żeby mi powiedzieć czy coś poprawili? :)
Nie miałem, ale gadałem z kolesiami z Headrusha ponoć wszystko na nowo zrobili... Ale można teraz wgrywać presety z 11R ciekawe jak brzmią na obu? nie wiem :D

Cytuj
What is Eleven® HD Expanded™, and how is it different from the Eleven Rack/Plug-In?

Eleven HD Expanded is the name of the DSP software that powers the HeadRush Pedalboard™. When we were creating the HeadRush Pedalboard, we disassembled the legacy Eleven Rack/Plug-In code completely, then we reconstructed the whole architecture for our new DSP system. Our modeling now sounds more realistic than ever, there’s more flexibility for users in creating rigs, we’ve added new effects and features, and it has better overall performance. 
 
During this process, we only took the values from the measurements that were calculated when creating the original models. Then the internal oversampling was renewed, and we disabled some previously required waveshaper downsampling, so that our models have a better sound quality with a more authentic realism and definition than the original code.
 
Even the most basic DSP units were rewritten this way, so we can now do parallel processing and fit it to our new DSP platform.  In the original code, there were many restrictions on where you could place your effects in your signal chain. For example, the amp and the cab acted as one big block and you could only insert effects before or afterward. As a guitarist, you want to be able to insert effects wherever you want, including before the cabinet simulation like an effect loop in a real amp—and with Eleven HD Expanded, now you can put effects wherever you want.
 
Our new DSP platform also allowed us to expand the feature set with other popular user-requested features, including a faster and more guitarist-friendly UI, reverb/delay tail spill-over between presets, the ability to load custom/third-party impulse responses, a looper with 20 minutes of record time, and so much more.

Pozdrawiam.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
A mi ptaszki cwierkaly że symulacje są te same, tylko efekty poprawione i dodany display. Dlatego pytam, bo będę stał pewnie przed wyborem helix headrush... Ale pewnie to pierwsze, tylko jeszcze trzeba się do gałka przejść i upewnić... I napić :D
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Eyal Levi (producent metaluchowych rzeczy) i John Brown (monuments ten gruby z szopą) dodali dzisiaj zdjecie na FB ze nagrywaja cos w studiu helixem  ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Gitarzysta Twelve Foot Ninja gra też na Helixie

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
5799 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 15:28:48
wysłana przez sic
37 Odpowiedzi
12097 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2011, 16:26:42
wysłana przez Zapek
12 Odpowiedzi
6531 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2012, 18:20:00
wysłana przez Bloody As Hell
9 Odpowiedzi
7607 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sie, 2017, 13:55:17
wysłana przez king33
3 Odpowiedzi
1267 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2015, 12:16:47
wysłana przez Razor89