Autor Wątek: Wykorzystanie procesorów gitarowych w studiu nagraniowym  (Przeczytany 9774 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Tak się zastanawiam... Wiecie coś na temat tego żeby Helix był używany w studiu przez znanych gitarzystów? Chodzi o normalne, regularne nagrywanie płyt. Czy z fractala i  kemper też używa się w ten sposób?
I jak to wygląda w praktyce? Opierają się na symulacjach kolumn i wzmacniaczy, a może same sym wzmakow? Z linii czy przez mikrofony?
Wasze doświadczenia równie mile widziane, to jak na to zaopatrują się realizatorzy i producenci w naszym kraju. Oczywiście Focus w moim pytaniu jest głównie na helixa...
Bardzo niedługo Helix wychodzi jako wtyczka, więc jeśli ma służyć w studiu, to nawet wygodniejszy będzie jako VST.
No właśnie i teraz tak bo albo ja gupi jestem albo... Miałem poda xt i miałem podfarm. Gdzie PodFarm to jakby pod xt w formacie wtyczki. Tylko że jak dla mnie... Symulacja w podfarm np. 5150 jest symulowana za pomocą softu wtyczki - zaprogramowany jest schemat wzmaka skompilowane i ma gadać. Ten sam 5150 w pod XT jest również zasymulowany a za symulację (lub też odwzorowanie "schematu) odpowiada procesor w urządzeniu. Ja jak zreampowałem ten sam śład DI z podfarmem i Pod XT to dla mnie ślad z XT był lepiej brzmiący. Albo jestem gupi albo... Ktoś mądrzejszy kuma o co mi chodzi i potrafi wytłumaczyć? Czy to samo brzmienie z Podfarma/Helixa VST np. 5150 będzie 100% takie samo jak z urządzenia Pod XT/Helix? :D

Helix spoko mam teraz Headrusha i w sumie też spoko :D

Pozdrawiam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
5809 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 15:28:48
wysłana przez sic
37 Odpowiedzi
12118 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2011, 16:26:42
wysłana przez Zapek
12 Odpowiedzi
6534 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2012, 18:20:00
wysłana przez Bloody As Hell
9 Odpowiedzi
7618 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sie, 2017, 13:55:17
wysłana przez king33
3 Odpowiedzi
1270 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2015, 12:16:47
wysłana przez Razor89