Autor Wątek: W studiu będę miał pare ampów i co wybrać  (Przeczytany 12118 razy)

Offline Zapek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
W studiu będę miał pare ampów i co wybrać
« 04 Lip, 2011, 23:26:25 »
Już niedługo lecim do studia, swojego syfu nawet tam nie będę brał, bo parę fajnych rzeczy tam stoi. Będziemy nagrywali coś pomiędzy heavy, a symphonic, jednakże chciałbym aby mimo to waliło ciężkim gruzem. Posiadam Ibaneza RG7620 na Blackouts'ach, a do wyboru mam:


HEADY:

HELLSTONE PRODIGY
CUSTOM AUDIO AMPLIFIERS SE+
 KRANK REVOLUTION
MESA BOOGIE ROADSTER
VHT Pitbull Hundred/CL
DIEZEL VH4S
RIVERA KR 100 TOP
ENGL Steve Morse Signature
SANSAMP TECH 21 PSA-1


PAKI:

ENGL 4x12 XXL PRO
VHT 4X12
RIVIERA KS 312 Sub
MESA STANDARD RECTIFIER 4X12


Prosze mnie naprowadzić, bo samemu nie chce mi sie wszystkiego na necie sprawdzać (z resztą słuchanie próbek nagranych kamerką na jutubie i jeszcze na innej gitarze i w chuj wie jakich ustawieniach troszke mija się z celem jak dla mnie). W studiu może na wszystko nie starczyć czasu, bo trochę tego jest...

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Hellstne , custom audio, roadster w kolejności :)
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Engla Stiviego jest be, nie tykaj. Hella nie widziałem z bliska, ale na raportach Behemocza się przewijał razemz Tomem. Meska też godna uwagi.

Offline Zapek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
Hella nie widziałem z bliska, ale na raportach Behemocza się przewijał razemz Tomem.

A jakoś konkretniej, jakiś link czy coś, bo cholernie ciężko coś o tym wzmaku znaleźć. Za to Customa znalazłem i nie powiem, zrobił bardzo pozytywne wrażenie.

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Żeby to tak fajnie działało... Nagraj ten sam motyw na każdym po kolei, na każdej paczce jaką tam masz i szukaj które kombinacje brzmią najlepiej :P Jak nie masz możliwości to zdaj się na realizatora, sam powinien wiedzieć najlepiej co jest w stanie ukręcić z poszczególnego wzmaka.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
O temat "Wybierz swój ulubiony piec z listy" ;)

VHT i Mesa się bardzo nadadzą z tych, co znam dobrze, resztę pobieżnie.

Offline Zapek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
Żeby to tak fajnie działało... Nagraj ten sam motyw na każdym po kolei, na każdej paczce jaką tam masz i szukaj które kombinacje brzmią najlepiej :P

i dzień w pizde :D Niestety raczej nie ma takiej możliwości :)

Prawdopodobnie postawiłbym obok siebie Pitbulla z paczką VHT i CAA z paczką Mesy i grał w stereo.

wtedy się już nie dubluje śladów?

Spróbuj pogadać z realizatorem, może warto nagrać "gołe" tracki i potem pokombinować z podmianką wzmaków?

na pewno wspomnę.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Paczki
ENGL 4x12 XXL PRO
VHT 4X12

Wzmaki
CAA - pograłem trochę na OD100 i można sporo wyciągnąć acz nie zachwycił tak jak się tego spodziewałem, natomiast gra się dosyć przyjemnie i to może być atutem jak masz mało czasu na nauczenie się wzmaka.

VHT Pitbull Hundred/CL - kocham te pieski, sound mega ale są trudne i tak naprawdę to nie wiem czy porywał bym się na VHT nie grając na nim wcześniej, może się to nie udać.

HELLSTONE PRODIGY - spróbowałbym z ciekawości.

MESA BOOGIE ROADSTER może być dla Ciebie najlepszym wyborem, sprawdza się w takiej muzie bardzo dobrze, jedynie co to musisz trochę czasu poświęcić na kręcenie gałeczkami.

Generalnie fajnie, że masz duży wybór z drugiej strony napisałeś, że grasz na jakimś "syfie", sobie sprawdziłem i widzę, że masz bulldoga z którego jak się domyślam ciągniesz przester. Nie wiem jakie masz doświadczenie z pro ampami które są jednak wymagające i przesiadka może być dla Ciebie lekkim szokiem. Kumpel grający właśnie na bulldogu podpinanym do jakiegoś laneya kupił sobie mese DR w ciemno, napalił się i nie dało rady go przekonać, że to nie zbyt mądra decyzja. Po kupnie Dr, podpinał bulldoga na kanale czystym mesy bo stwierdził, że na jej przesterach nie da się grać. Dopiero po kilku miesiącach jak mu zabrałem voxa przez co był zmuszony do grania na mesie zaczął mu ten wzmak dobrze brzmieć.
« Ostatnia zmiana: 05 Lip, 2011, 00:32:04 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Zapek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
Po kupnie Dr, podpinał bulldoga na kanale czystym mesy bo stwierdził, że na jej przesterach nie da się grać. Dopiero po kilku miesiącach jak mu zabrałem voxa przez co był zmuszony do grania na mesie zaczął mu ten wzmak dobrze brzmieć.

Jak znam życie to pewnie ustawił sobie siarke, jaką wydawało mu się że słyszał gdzieś na płycie. Ja na szczęście już jakiś czas temu dałem się przekonać, że gitara gra środkiem i raczej jak już, to przesadzę w stronę wintydżowych brzmień niż odwrotnie. Kiedyś dłuższą chwilę grałem na Soundmanie MK4 + Marshall 4 x 12 (1960) i raczej niczym mnie nie zaskoczył, myślę że dam sobie rade. A tak btw to coraz bardziej czuję że otwarte combo 112 + pseudoleampowy przesterzyk to nie jest sprzęt pod niski strój, dlatego zaczynam powaznie myśleć o Fendmessie + paka 212 (tu jeszcze sie zastanawiam czy posępić się na budżetowego Harley Bentona, czy dołożyć do MG np. na Man o Warach, ale to już całkiem OT)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Jak znam życie to pewnie ustawił sobie siarke, jaką wydawało mu się że słyszał gdzieś na płycie.
Już nie chodzi o brzmienie po prostu nie potrafił na tym grać.

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Lampa otwiera oczy, że to nie wzmacniacz gra tylko twoja łapka. Lampa, lampie nierówna, ale niektóre to na serio nieźle wymagają od gitarnika.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Hej, nie jest to przypadkiem Earthworm Records? :) Miałem przyjemność tam spędzić trochę czasu i nagrać malutkie porównanie:

http://forum.sevenstring.pl/ogolnie/male-porownanie-kilku-glowek/

Rzecz jasna byłem (jestem) kompletnym żółtodziobem jeśli chodzi o nagrywanie czegokolwiek, stąd próbki nie są zachwycające.

Ogólnie przemiłe studio, świetna atmosfera i co najlepsze - wspaniałe miejsce żeby odpocząć :)

edit:
A wracając do pytania, to najbardziej podobała mi się MESA DR Rd.

Offline Zapek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
Hej, nie jest to przypadkiem Earthworm Records?

Dokładnie to :) Porównania posłucham w domu, bo w pracy mam mobilny internet kolegi i nie będę mu transferu trzepał, a i słuchawek nie mam. Bylismy tam w odwiedzinach, studio naprawde świeże, ludzie mili a i jeziorko fajne, gdzie przypadkiem okazało się że byłem wcześniej (50km mam od domu). Z ciekawostek - w pobliżu studia wybudowali obwodnicę, a studio ma siedzibe w starych koszarach - traf chciał, że w przeciwległym budynku koszar do studyjnego swój schron mają obwodnicowe dziwki, więc chyba wiem jak odpoczywałeś ;p.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Haha nawet byłem biegać wokół jeziora. Nie spojrzałem na mapę i zabłądziłem (brak GPS w telefonie, który z resztą i tak się wyładował). Wybiegłem gdzieś koło Templewa o 11 w nocy... Cud że żaden kłusownik mnie nie ustrzelił :)

Co do dziwek nie wiedziałem... to chyba jakaś nowość jest? ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Lip, 2011, 12:41:24 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Wow, nawet nie wiedziałem, że w okolicy Gorzowa jest jakieś warte uwagi studio nagraniowe. Jak już będzie po wszystkim, to czekam na jakąś małą relację czy warto tam nagrywać... no i jakiś promujący singiel ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Oh man, pewnie że warto. Skumaj myspace. Do tego ceny wydają się być bardzo rozsądne, biorąc pod uwagę jaką robotę odwalają.

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Jak tylko DAR do mnie dojedzie - pojawię się w tym studiu. Dziwki miały być jeszcze gdy studio miało swoją siedzibę w Knurowie, widzę że marzenia się spełniają :P

Offline Zapek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
Wow, nawet nie wiedziałem, że w okolicy Gorzowa jest jakieś warte uwagi studio nagraniowe. Jak już będzie po wszystkim, to czekam na jakąś małą relację czy warto tam nagrywać... no i jakiś promujący singiel ;)

Ba, nie jedno. Troche dalej jest jeszcze RecPublika, tyle że u nich raczej ceny zaporowe, a i w inną klientelę chyba celują. Promujące single będą 3, może nawet z wersjami w ingliszu ne eksport :).

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Osobiście posiadam i często nagrywam SMem57 VHT Pittbulla Hundred/CL100. Obecnie mam go w zestawie z kolumną VHT Fat Bottom 412, a wcześniej śmigał na ENGL XXL. Uważam, że jest jeden z najagresywniejszych, najselektywniejszyc h, najciaśniejszy i najdynamiczniejszyc h wzmacniaczy na ziemi. To wszystko jest oczywiście zaletą jak i wadą w zależności od gustu. Jeśli zależy Ci na agresywnym, punktowym brzmieniu, które raczej wbija gwoździe w głowę niż burzy swoim rykiem mury to będzie on najlepszym wyborem. Kanał zielony brzmi szeroko i ciepło i sprawdzi się idealnie w partiach solowych. Kanał czerwony to już węższy i ciut bardziej skompresowany (choć nadal nie jest ani trochę skompresowany przy np. ENGLach) sound idealny do rytmicznych ścieżek. Oba kanały mają wyraźnie gruzowate ziarno, nie są ani trochę "smooth" (piaszczyste czy jak tam to zwał), a do tego zachwują drut brzmieniu dopóki nie dopalisz ich czymś. Na pewno nie łatwo się na nim gra, bo lżej uderzysz strunę i z hi gainu masz crunch, a jak delikatnie muśniesz to uzyskasz lekko przybrudzony clean. Dla mnie największą zaletą w nim jest to, że kiedy grasz akordy czuć każdą strunę, bo nie gubi harmonicznych jak inne hi-gainy. Na kolumnie VHT brzmi ciemniej i nowocześniej niż na ENGLu XXL który daje mu więcej mięsa w środku, ale i kującej góry. Jeśli to jest to czego szukasz i jesteś sprawnym gitarzystą to Pittbull będzie IMO najlepszym wyborem :)

« Ostatnia zmiana: 05 Lip, 2011, 13:11:36 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Pittbull cl, fajny taki trochę brytyjski, ale jeśli miałbym wybierać to bym wziął Hellstona, bo nie można go normalnie kupić i będziesz mieć unikalny sound ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Lip, 2011, 13:15:54 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
ja bym wziął kranka, byłoby śmiesznie

Offline Zapek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
Ja bym wziął Mesę, byłoby tak jak wszędzie :P

Śmiejesz się, a to ma sens :). Tym bardziej, że chcę kupić piec, który chciałby nią być.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
sprawdz i sam wybierz ten co Ci pasuje ;D
Do pelni szczescia brakuje chyba tylko Bogdana Uberszatana i Engla Powerballsa

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Co za temat  :o Jakbym po prostu wybrał ten który najlepiej leży w mixie  i w danych aranżacjach a nie ze względu na teoretyczne brzmienie i logo.  Wiem że czasu jest mało w studiu i nie wiadomo za co się złapać. Więc najlepiej wybrać dwa skrajne brzmienia i zobaczyć która strona mocy bardziej odpowiada :D Na bank z listy bym wyrzucił Rivere i Kranka nie potrafię sobie tego soundu w symphonicu wyobrazić(no krank może prędzej).  Zacznij od Diezla. Grubaśne są.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline aRRRaiS

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Ja bym wybrał 2 piece które by mi się najbardziej spodobały i zmixował soundy ze sobą ew. 3ci jeszcze dorzucił na jakieś overduby. Fajnie można pokombinować w ten sposób i jesteś w stanie wycisnąć oryginalny sound tylko pytanie czy masz na to czas w studiu :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
5809 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 15:28:48
wysłana przez sic
10 Odpowiedzi
4871 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2011, 12:18:21
wysłana przez Vertigo
14 Odpowiedzi
3066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2012, 15:52:39
wysłana przez Franq
10 Odpowiedzi
3431 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2016, 03:20:27
wysłana przez ITHMW
10 Odpowiedzi
9772 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2017, 21:13:16
wysłana przez gizmi7