Autor Wątek: nagranie dema w studiu  (Przeczytany 5803 razy)

Offline khx

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
nagranie dema w studiu
« 06 Lut, 2009, 10:52:16 »
witam, właśnie z kapelą myślimy o nagraniu demówki gdzieś w Krakowie i teraz tak:
- czy może ktoś nam polecić jakieś studio z dobrą proporcją cena/jakość
- na jakie koszta powinniśmy być przygotowani (realizator, miks itp.) i w ile godzin realnie można nagrać cały materiał
- czy studia przeważnie liczą sobie coś ekstra za użycie ich zestawu perkusyjnego
Dodam, że gramy thrash, interesuje nas zarejestrowanie 3-4 numerów

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: nagranie dema w studiu
« Odpowiedź #1 06 Lut, 2009, 11:03:21 »
Co prawda nie orientuje sie, jakie studio w Krakowie warto wybrac, ale mam jakies pojecie na temat nagrywania tak krotkiego materialu. W zeszlym roku nagrywalismy nasze EPke w metstudio w Bobrownikach (www.metstudio.pl). Calosc materialu udalo nam sie zarejestrowac w ok. 24 godziny razem z naglasnianiem, etc. (4 numery, ok 24 minut). Rozliczalismy sie za godzinę realizacji (25 zł netto/1 h) oraz za mastering (100 zł/1 wałek). Jezeli chodzi o sprzet, to wydaje mi sie, iz jest to indywidualna sprawa kazdego studia nagran. Dla przykladu w w/w studiu trza bylo placic za wypozyczenie do nagran dodatkowego sprzetu. Pamietaj tez, ze niekazde studio ma na stanie swoja perkusje.

PS
Oczywiscie czas nagrywania moze sie zmienic - wszystko zalezy od tego, jak sprawni jestescie, jakie macie doswiadczenie i co chcecie osiagnac.
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: nagranie dema w studiu
« Odpowiedź #2 06 Lut, 2009, 15:10:50 »
my przy nagrywaniu w studio (w sumie nagrywaliśmy bardziej płytę niż demo... 42 minuty) umówiliśmy się za płacenie z góry, razem z miksem i masteringiem wyszło nam taniej, niż jakbyśmy nagrywali "na czas"... w sumie spędziliśmy tam sporo czasu, na pewno ponad 100 godzin (wliczając w to wspólne siedzenie przy miksach), co do perkusji to raczej będą kazali dopłacić :-\ zużywanie sprzętu itd... a co do czasu nagrań to słyszałem gdzieś zasadę, że żeby wszystko było w porządku, na spokojnie i dobrze nagrane to trzeba liczyć 1 minuta na płycie = 1 godzina w studio, ale nie wiem czy to się sprawdza, aż takiego doświadczenia nie mam ;)
PS. my nagrywaliśmy w studiu Kurnik we Wrocławiu - http://www.studiokurnik.pl/
« Ostatnia zmiana: 06 Lut, 2009, 15:27:29 wysłana przez sic »
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: nagranie dema w studiu
« Odpowiedź #3 06 Lut, 2009, 15:18:37 »
Faktycznie - lepiej umowic sie za calosc, niz potem odczuwac na plecach spoconych oddach czasu i bijacego, studyjnego licznika ;) W sierpniu wchodzimy znowu do studia, tym razem na LP i takze dogadalismy sie za calosc.
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: nagranie dema w studiu
« Odpowiedź #4 06 Lut, 2009, 15:28:48 »
pewnie, zawsze można coś dopieścić, poprawić, a jak słyszysz tykanie zegarka to machasz ręką na "drobne" niedociągnięcia co potem odbija się na całości...
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
1392 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2011, 16:29:30
wysłana przez terrormuzik
37 Odpowiedzi
12105 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2011, 16:26:42
wysłana przez Zapek
2 Odpowiedzi
1910 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2012, 09:55:01
wysłana przez mlodysatan
6 Odpowiedzi
9340 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2017, 18:28:37
wysłana przez desire
10 Odpowiedzi
9740 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2017, 21:13:16
wysłana przez gizmi7