Autor Wątek: Wykorzystanie samej końcówki wzmaka z równoległą pętlą  (Przeczytany 1269 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Hej, ho.

Jestem lajkonikiem w tych kwestiach - może wiecie, czy jeśli wzmak ma równoległą pętlę efektów, a chciałbym się pobawić PODem, innym preampem wpiętym w return i użyć samej końcówki, to po ustawieniu mixu na 100% zawsze wszystko będzie grało jak powinno?

W Marvelu (Atom 18) podobno tak jest, pętla ustawiona na 100% w zasadzie robi się szeregowa (choć kuźwa, przy strojeniu tunerem w pętli wyraźnie słyszę bzyczenie z preampu!!). Ale tęskni mi się do Bogner Alchemist i ni kuta nie wiem, jak to tam jest zrobione (nie to, że nie pamiętam, nigdy tam chyba nie użyłem pętli... :facepalm: )

Jak to sprawdzić na odległość przed zakupem? Internety tylko? Jakiś prosty test? Właściwie nie wiem, co by mogło być nie tak - ale zakładam, każdy "przeciek" sygnału z preampu wzmaka jest tu niepożądany.

Z góry dzięki za rozjaśnienie tych kwestii.

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Miałem MG Firebird z pętlą szeregową i równoległą. Gdy wpinałem PODa HD w Return i odkręcałem mix na 100% to wzmak się dławił. Dzwięk był taki przerywany. Podpiąłem tak raz, zorientowałem się szybko że coś tu nie gra i wróciłem do szeregowej.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
No, to raczej ciemna duda.

Doczytałem, i wychodzi na to, że ustawienie 100% równoleglej pętli w Alchemist to pełen równoległy miks sygnałów, zgodnie z ideą, nie przejście na szeregowy tor.

O ile nie wylkucza to wpinki w return, o tyle o bramce za preampem czy pewnych zastosowaniach 4cm można zapomnieć :(

W sumie można by to mieć w dupie, bo wzmak jest plug and play, ale wkurza, że nie zrobili pstryczka z wyborem rodzaju pętli..

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Przez te właśnie kłopoty bardzo nie lubię pętli równoległych. W moich wzmacniaczach tylko w BH50 jest równoległa ale ona może pracować jako szeregowa. Dużo lepsze są pętle szeregowe do większości sytuacji, a już tym bardziej do współpracy wzmaka z cyfrą która ma jednak latencję ;) Zazwyczaj dodanie przełącznika który tą pętlę przełączy w szeregową to nie jest problem.


W Marvelu (Atom 18) podobno tak jest, pętla ustawiona na 100% w zasadzie robi się szeregowa (choć kuźwa, przy strojeniu tunerem w pętli wyraźnie słyszę bzyczenie z preampu!!). Ale tęskni mi się do Bogner Alchemist i ni kuta nie wiem, jak to tam jest zrobione (nie to, że nie pamiętam, nigdy tam chyba nie użyłem pętli... :facepalm: )
W tym przypadku może dochodzić gdzieś do sprzężeń przez pojemności pasożytnicze itp. Jeżeli sygnał z preampu nie jest zwarty do masy to mogą występować takie zjawiska. Do przykładu, jak masz wzmak 2-kanałowy z separowanymi kanałami (na osobnych lampach) to na cleanie jak nie zewrzesz do masy przesteru to go słychać na cleanie, a obwody nigdzie się w zasadzie nie łączą oprócz wejścia :)
« Ostatnia zmiana: 25 Maj, 2015, 12:26:39 wysłana przez Razor89 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
1974 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2010, 18:49:16
wysłana przez harry_manback
8 Odpowiedzi
4019 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2011, 13:21:38
wysłana przez Vertigo
3 Odpowiedzi
2212 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 13:58:28
wysłana przez g-zs
8 Odpowiedzi
1988 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2015, 09:15:38
wysłana przez matisq
10 Odpowiedzi
9765 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2017, 21:13:16
wysłana przez gizmi7