Autor Wątek: Wzmacniacz , zestaw do home recordingu  (Przeczytany 18469 razy)

Offline Grothork

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Wzmacniacz , zestaw do home recordingu
« 09 Sie, 2013, 15:43:09 »
Witam was, wpadłem na Wasze forum, gdyż mam mały dylemat, a mianowicie :
  Gram na gitarze od prawie dwóch lat, mój dotychczasowy sprzęt to : epiphone sg400 eb, oraz piecyk fender mustang I. I myśle, ze zrobilem takie postępy, że mogę przenieść się na coś lepszego. Po jakimś tam czasie poszukiwań (min. na Waszym forum)  mam kilka opcji, a mianowicie :
- Line 6 spider Jam (1500 zl) fbv shortboard II (kontroler do L6) i gitara ibanez rg  350 z emg 81/85.
- Fendmess head + paka ( MGamp ) plus ta gitara co wyżej.
- cokolwiek fajnego.
I tu mam do Was pytanie: Co polecicie?
Chce żeby to był dobry sprzet, a jednoczesnie chce móc nagrywać moje utwory, oraz bawic sie takimi rzeczami jak looper, wahwah, pitch switcher itp, itd.
Chce mieć z gry dużo funu.
Do wydania mam ok : 7 tys. Na gitarę i osprzęt.
Ps. Sorki za błędy, jestem w pracy i piszę z komórki.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Myślę że przydatnym info byłoby jaki rodzaj muzy chcesz grać i na ilu strunach. Plus - czy tylko homerecording czy również gra z zespołem.

Jeśli chcesz głównie nagrywać dobrą opcją byłby według mnie jakiś modeler, np. 11R. Możesz wtedy kasiorę przeznaczyć na przyzwoite wiosło, niezły modeler i jakieś monitorki do odsłuchu/miksów. Na próbach zawsze możesz iść w linię o ile masz jakiś sterownik do tego, a jeśli z kolei zdecydujesz się na head+paka, to musisz iść na więcej kompromisów, przeznaczając sprzęt na majki i interfejs.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Może line6 Dream Rig? JTV89(2899), POD HD500(1699), DT25 combo (3196)
Wszystko to ceny nówek w sklepie, z takim budżetem mozna sie bawić

Offline Grothork

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Gram zazwyczaj metal, ale lubię  czasem pograc cos na cleanie. Nie wiem co to jest ( co opisales w 1 poscie ). Ta gitara, to znaleziona okazja - 2tys za ibaneza 350  (rg) z emg 81, 85.
Jak mozecie to powiedzcie co o tym sadzicie.


Posty połączone: 09 Sie, 2013, 16:21:27
A i ta gram z zespolem.
(przepraszam za 2posty)
« Ostatnia zmiana: 09 Sie, 2013, 16:21:27 wysłana przez Grothork »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
To bardzo drogo, jak na 350. Za ta kasę idzie czasem dostać coś od Team J Craft

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Modeler to generalnie cyfra - POD, Avid Eleven Rack (11R), Fractal. Poniekąd Kemper.
Na Twoim miejscu pograł bym na takich wynalazkach, bo jeśli Ci to będzie odpowiadać na dziś dzień, to masz kasę na porządne wiosło a i masz już na czym popróbować nagrywek, efektów pitchów switchów i tak dalej... IMO jak się będziesz rozdrabniał (Wiosło, Head, Paka, Efekty/Multi, interfejs, mic) to tak naprawdę nie kupisz niczego fajnego.
« Ostatnia zmiana: 09 Sie, 2013, 18:02:32 wysłana przez Myxu »

Offline Grothork

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Ano właśnie dlatego, gdybym kupił "line 6 spider jam" i ten sterownik nożny, to miałbym właśnie fajny sprzęt do zabawy, no ale właśnie - czy tylko do zabawy?
Czyli z Twojej wypowiedzi  zrozumiałem że modeler to tani, cyfrowy efekto-bajer, którym moge nagrywać? Do tego będę musiał kupić wzmacniacz, tak?
Gizmi7 - nowa 350 kosztuje 1400 najtaniej (bigbeat) a przetworniki emg - ok 600 ( dwa ) - wiec drogo nie jest, a nawet tanio, bo to wioslo doinwestowane, od lutnika itp.

Chyba, ze do 2000 polecicie mi 7-strunowca, ale to bedzie mój pierwszy kontakt z czymś takim.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Panie skoro nowa 1400zł+ EMG 600zł=2200zł, regulacja u lutnika to około 100zł to gdzie to tanio? Ja bym proponował takie rozwiązanie:
Blackat Feral/ Skervesen Velociraptor= około 4500zł + Eleven Rack około 2000zł + używane Alto około 1000zł przekroczysz budżet ale będziesz miał świetny sprzęt.

"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
do homerecordingu to może jednak lepiej jakieś monitory niż Alto?

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Grothork

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
No w sumie teraz byłem "na fali" w pracy i mam 11 tys. Tylko ze nie chce wydac takich pieniędzy na gitarę ;/. No tanio... Koleś wpakował w gitare 2500, i za 2000 sprzedaje (25 sierpnia podjeżdżam ją zobaczyć). A gdzie moge dostać ten eleven rack?


Posty połączone: 09 Sie, 2013, 19:58:50
Admaxo, podałeś te gitary z kosmosu jakieś ;0 skąd je można kupić? Bo w polsce na pewno nie :D na te zakupy chciałbym jednak dać z 6000 ( ale kuuu*wa - kusi mnie ten sprzęt ;D)
« Ostatnia zmiana: 09 Sie, 2013, 19:58:50 wysłana przez Grothork »

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
A co takiego w nią w pakował? Eleven Rack możesz dostać na allegro.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Grothork

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Eleven rack - allegro 3500 zl, wiec tam u was niezłe obniżki są :/
No ogólnie przerobił na aktywy, otwór na baterie, zadbana itp. No ale mniejsza z tym - zaciekawiły mnie te 7 strunowe. Podacie namiary gdzie moge je dostac?

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Mówiłem o używce. Podałem Ci 2 lutnicze firmy, które robią 7ki Skervesen i Blackat. Wpisz w google: gitara 7 strunowa sklep i wyskoczy dużo. A co do tych modyfikacji, które warte są 2500zł... Szkoda słów. To co podałeś to koszt nie więcej niż 100zł; no może jeśli frezował otwór na baterie (w co wątpię) to 200zł.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Grothork

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to ze : koles kupil gitare za 1500, kupil emg 81 i 85 za 700, poszedl do lutnika, poprosil o przeglad, zamontowanie aktywow, regulacje, wyfrezowanie, itp. No ale te 7 strunowce wydaja sie spoko. 
Tylko pewnie w ciul drogie.
Wątpie że znajdę to R11 uzywane.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/nowy-eleven-rack-na-sprzedaz/msg293292/#msg293292
Uważasz, że jeśli nowa gitara z tymi modyfikacjami wyjdzie Ci 2700zł max to używka za 2000zł to okazja? Ja się poddaje.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Grothork

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Czyli ten eleven rack to serio taki fajny sprzet? No moze nie taka mega okazja, masz racje.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Proponuję:
1. Line6 POD HD500
2. Alto TS115A
3. Gitara
4. Beyerdynamic DT-770 PRO

Jedynka to solidny i niedrogi interfejs na USB z symulacjami wzmacniaczy, paczek i efektów, dzięki któremu nagrasz co chcesz prosto i wygodnie.

Dwójka posłuży Ci do nagłośnienia jedynki i pograsz na tym i próbę i koncert.

Trójka to zagadnienie na osobny temat, bo jesteś nieogarnięty.

Czwórka przyda Ci się w nagrywaniu i mixowaniu. Brzmi sensowniej niż jakiekolwiek monitory w tej cenie.

Offline Grothork

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Dziekuje Wam bardzo za pomoc :) tak jak się spodziewałem - nie zawiodłem się na Was.

O gitarze wspomniałem tylko dodatkowo, żeby dokładnie zobrazować sytuacje, a chyba nikt na tym nie ucierpiał? I porządku zbytnio nie zakłóciłem, więc nie wytykaj mi tego jako "nieogarniania", choć co prawda, za bardzo się nie znam - ale to właśnie dlatego tutaj napisałem. Ten line6 hd500 pod to podłogowy  interfejs tak? Mam tam wszystkie opcje takie jak np. Volume, gain, bass itp?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
. Ten line6 hd500 pod to podłogowy  interfejs tak?
tak
Mam tam wszystkie opcje takie jak np. Volume, gain, bass itp?
tak
i always go full retard

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Tak, to podłogowy interfejs/multiefekt i symuluje większość opcji spotykanych we wzmacniaczach. Napisałem, że jesteś nieogarnięty w sprawie gitary, bo dziwnie oceniasz tego Ibaneza, którego chciałeś kupić oraz poruszasz temat siódemki bez jakiegokolwiek rozeznania się. Korzystaj z wyszukiwarki forumowej, Google - użyj słów kluczowych z Twoich pytań a wszystkiego się dowiesz, uwierz mi. Zarówno tego jak siódemki się mają do szóstek, gdzie je kupić/zamówić i za ile, etc. Staram się pomóc, może trochę ostro to brzmi bo piszę z telefonu i staram się to robić zwięźle.

Offline Grothork

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Wiem, i dziękuję Ci za pomoc. Myślę że ten line6 starczy mi na długo, a co do gitary - cały czas rozważam najlepszą opcję.

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Wiem, i dziękuję Ci za pomoc. Myślę że ten line6 starczy mi na długo, a co do gitary - cały czas rozważam najlepszą opcję.

Na pewno nie będzie nią Ibanez 350


  ...  mój dotychczasowy sprzęt to : epiphone sg400 eb, ...

zamienił stryjek siekierkie na kijek
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Grothork

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
To co  w takim razie polecacie? Byloby ekstra, gdyby koszt nie przekroczyl 2000, chyba ze za te cene nic fajnego nie kupie :/ (mam zakladac nowy temat odnosnie gitary?)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ale po co ograniczasz się do 2000, skoro budżet masz znacznie fajniejszy? Za ok 3000-4000 już możesz przebierać w fajnych bardzo wiosłach. Ale jesli koniecznie chcesz za mniej niż 3000 to na forum wisi Setius.
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
49 Odpowiedzi
30077 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2008, 19:55:45
wysłana przez Dexterek
32 Odpowiedzi
20325 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2011, 20:27:41
wysłana przez bloodrafko
komp do home recordingu

Zaczęty przez Omlet « 1 2 3 4 5 » Hardware

101 Odpowiedzi
44671 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2011, 23:05:34
wysłana przez jaca2303
47 Odpowiedzi
19482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2013, 11:35:20
wysłana przez g-zs
6 Odpowiedzi
8016 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2017, 14:23:58
wysłana przez Mat