Autor Wątek: Laptop do home recordingu  (Przeczytany 19436 razy)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Laptop do home recordingu
« 12 Lip, 2013, 18:11:31 »
Hey.
Kupuje laptopa i pomyślałem, że w niedługim czasie będę chciał pozajmować się home recordingiem, więc kupie kompa który będzie mi przydatny w tym celu, a nie tylko do filmów i neta.

Pytanie do Was - na co zwrócić uwagę w wyborze?

To co wiem - procek minimum i3 (2,4/2,5Mhz), Minimum 4GB RAM, dysk optymalnie 500GB (nie wiem czy stać mnie na SSD), i szybka magistra, ale o tej magistrali nie wiem nic, i wątpie by był jakiś specjalny wybór wśród laptopów. Karte dzwiękową zamierzam dokupić zewnętrzną.

Nie szukam sprzętu typu Mac, raczej coś budżetowego,ale solidnego.

Dajcie jakieś cynki synki. Dzięki
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 12 Lip, 2013, 18:14:24 wysłana przez Stachu »
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #1 12 Lip, 2013, 19:22:53 »
Rzuć okiem na poleasingowe Thinkpady serii T420, T61
Za tysiąc złotych można wyrwać świetny, ale przeważnie trochę porysowany sprzęt

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #2 12 Lip, 2013, 23:47:00 »
T61 to stary juz jest. T400 to w sumie minimum, ma juz core2duo proca i obsluguje 8gb ram. No ale t420 jak znajdziesz to bierz, bo super jest.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #3 13 Lip, 2013, 00:35:33 »
Nie lepiej stacjonarkę? Stosunek cena/wydajność nieporównywalnie większy.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #4 13 Lip, 2013, 04:40:23 »
T61 to stary juz jest. T400 to w sumie minimum, ma juz core2duo proca i obsluguje 8gb ram. No ale t420 jak znajdziesz to bierz, bo super jest.

Stary, ale wydajność zależy od konkretnych bebechów. Znajomy ma i nie narzeka.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #5 13 Lip, 2013, 05:19:22 »
Swoją drogą, polecam Timeline'y od Acera. Gdy kupowałem swojego, królowały w kategorii cena/wydajność, a do tego mają super baterie i system dwóch kart graficznych, dzięki czemu mogą wytrzymać 8 h mało wymagających operacji typu przeglądanie netu, czytanie książki, pisanie w Wordzie. Dwa lata temu dawałem za swojego i5 + Rad 6450M 2999, teraz powinny kosztować z połowę tego.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #6 13 Lip, 2013, 13:15:42 »
T61 to stary juz jest. T400 to w sumie minimum, ma juz core2duo proca i obsluguje 8gb ram. No ale t420 jak znajdziesz to bierz, bo super jest.

Stary, ale wydajność zależy od konkretnych bebechów. Znajomy ma i nie narzeka.
No mi tego nie musisz mowic, ja od juz prawie 5 lat do firmy zamawiam tylko Thinkpady, bo nie ma wg mnie lepszych laptopow (no moze poza Macbookami). Przez rece przeszlo mi ich juz pewnie ze 300 albo i wiecej, w roznych konfiguracjach i z roznych lat. T61 jest spoko ale juz powoli zaczyna odstawac, wg mnie do nagrywania nie nalezy schodzic ponizej T400. Do normalnego uzytku to spokojnie i T61 wystarczy.

Zreszta lepsza opcja jest uzywany ThinkPad z serii T, niz nowy Asus czy Acer. T sa niezniszczalne :)

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #7 13 Lip, 2013, 13:52:50 »
Ma może ktoś linka do zaufanej firmy lub może sprzedawcy na allegro, który sprzedaje takie poleasingowe sprzęty?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #8 13 Lip, 2013, 19:08:48 »
W esce codziennie aż do zarzygania reklamuje sie microtech z wrocławia. Krzyczą ze mają laptopy poleasingowe z c2d, daja gwarancję i przyjmują zwroty.

Od siebie polecam Compal FL90/IFL90 (Santa Rosa, VBI). Sprzęt nie do zarżnięcia. Swojego mam już 7 rok (c2d t7300, 2gb ram, grafika ATI 3650 zmieniona z GF 8600GT).
Ogólnie lapek jest z dobrego plastiku, matryca dalej przyzwoicie świeci, a co najwazniejsze to części zamienne są mega tanie i można go niedrogim kosztem mocno upgreadować. Mój został zalany piwem, płonął zywym ogniem (gówniany noname zasilacz, zapaliła sie płyta główna) i dalej działa.

Co do wspomnianych cen, np. za całą klawiaturę wraz z przesyłką dałem mniej niż za sam koszyczek do jednego klawisza w ThinkPadzie którego miałem na serwisie (a naprawdę szukałem najtaniej jak się da).
Płyta główna do Compala - 200pln, TP - 500-800
Bateria oryginalna (nówka nieśmigana): Compal - w granicach 100-150 zł, ThinkPad - 400-500 pln

Minus Compala to to, że jeśli znajdziesz z działająca grafiką GF 8600, to znaczy że będziesz musiał ją wkrótce zmienić (można robić reballing, ale to nie nadaje sie na długo). Koszt nowej grafiki to ok 350 zł (ja swoja za tyle sprowadzilem z hong kongu).

Same lapki, (z niedziałającą już grafiką) kosztują około 300-400 zł

ThinkPady są świetne, ale jeśli cos się spierdoli to lepiej kupić nowego laptopa niż coś w nim wymieniać.

Aha, kanaliki w Think Padzie, które mają odprowadzać ciecz w razie zalania klawiatury są mocno przereklamowane ;)

I jeszcze jedno. Compal produkuje również dla Lenovo, Della czy Toshiby (dlatego wiele rzeczy w moim FL jest zamienne z toshibami i na odwrót, niestety rzeczy z mojego Compala nie pasują do Lenovo)
B ( o ) ( o ) B S

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #9 14 Lip, 2013, 09:49:39 »
W microtechu jest sporo HPków 6910p z serii elitebook - bardzo miło go wspominam. Mały fajny, ale pancerny laptop jak thinkpady - a kosztował około 700 zł. Tylko musisz doliczyć koszt nowego dysku i ramu , bo tam na wstępie wsadzali dysk 40gb i 2 gb ramu.

http://allegro.pl/hp-6910p-c2d-2x2-2ghz-igla-windows-najtaniej-i3325880716.html

To jest naprawde tani a dobry lapek...na nim tworzyłem sporo stronek www i grafike, a po zmodowanych sterach to i w wiedźmina 1 szło pograć ;) Dołożysz ram i masz dobrą maszyne nie tylko do HR.
« Ostatnia zmiana: 14 Lip, 2013, 09:53:31 wysłana przez sharpi »
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #10 14 Lip, 2013, 18:00:47 »
BTW daj spokój z Macami, od ponad miesiąca testuję pewne rzeczy na OS X 10.6 i 10.7 na dużym obciążeniu i jedyne w czym są niezawodne - wstają po resecie hahahaha, crash console na ogół też działa. Tak poza tym - przeklamowane w huj.
Mógłbyś rozwinąć myśl? Mój mnie nigdy nie zawiódł jak dotychczas(nie licząc tych wszystkich gier, które nie działają - ale od grania jest konsola), a mam go sporo ponad rok.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #11 14 Lip, 2013, 21:45:53 »
Tak, uważam, że w 90% gatunków wygodniej/równie wygodnie się gra na konsoli. Telewizor już mam, więc koszt grania w najnowsze gry to koszt samej konsoli(plus gier), który jest dużo niższy od kosztów dobrego kompa, zaraz ma wejść nowa generacja, która z powrotem zwiększy ten stosunek cen. Kwestia preferencji, ja np. wolę grać w strzelanki albo RPGi na padzie.

W część tych 10%, którą lubię, mogę grać nawet na niedrogim kompie (np. strategie albo DotA) albo laptopie.

bandit112

  • Gość
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #12 14 Lip, 2013, 21:50:08 »
Od grania są dzieci ;)

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #13 14 Lip, 2013, 22:00:24 »
Ojojojoj, paczcie jaki dorosły się znalazł :D
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #14 14 Lip, 2013, 22:25:53 »
Tak, uważam, że w 90% gatunków wygodniej/równie wygodnie się gra na konsoli. Telewizor już mam, więc koszt grania w najnowsze gry to koszt samej konsoli(plus gier), który jest dużo niższy od kosztów dobrego kompa, zaraz ma wejść nowa generacja, która z powrotem zwiększy ten stosunek cen. Kwestia preferencji, ja np. wolę grać w strzelanki albo RPGi na padzie.

W część tych 10%, którą lubię, mogę grać nawet na niedrogim kompie (np. strategie albo DotA) albo laptopie.

Ty uważasz tak, bo pewnie lubisz pada. Ja, jako osoba nietolerująca padów uważam że w 90% gatunków nie da się skutecznie zastąpić myszki i klawiatury.

Co do kosztów:

przyzwoity komp z monitorem - ~4000
konsola - ~1000

Gry:
Obecnie posiadam na steamie ok 90 gier z czego całe mnóstwo kupione w akcjach typu humble bundle za dosłownie groszę (5-9 gier za 15 pln), cała reszta również z wyprzedaży, nie kupiłem żadnej gry za więcej niż 30 zł. Do tego gry "pudełkowe" i inne w które zaopatruje mnie czasem cd-action (czyli 16 zł za 3 gry). Mam ich wszystkich łącznie z 200-250

Łącznie na gry pc wydałem około 2000, co daje nam całkowity koszt kompa z grami około 6000 zl i w chuj gier.

W przypadku konsoli odpadają mi Humble Bundle, odpada mi Steam i odpada CD-A (dla którego nie ma na rynku alternatywy). Tak więc jesli udalo by mi sie kupić te gry co mam (a nie są to starocie i indyki) nawet za 50pln za sztukę (ale zapewne część sporo drożej, część może nawet trochę taniej), to za te 200-250 gier zapłaciłbym okolo 10-12 kzł

Ostatecznie całkowity koszt konsoli (w moim przypadku konsola + tv bo nie posiadam) wyszedłby przynajmniej dwa razy więcej niż przyzwoitego kompa, którego będę mógł na przestrzeni lat rozbudowywać, a i tak nie zbliżę się do poziomu kwotowego jak za konsolę, tv i te same gry.
B ( o ) ( o ) B S

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #15 14 Lip, 2013, 23:04:09 »
Nie wspominając o tym, że gry to niewielki procent tego, co potrafią komputery.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #16 14 Lip, 2013, 23:12:37 »
oczywiscie, ale gizmi wspominał o graniu, więc tego się trzymałem.

Oczywiście obróbka grafiki, obróbka dźwięku, robienie stron, programowanie czy choćby sama gra z PODem są już poza zasięgiem jakiejkolwiek konsoli.
B ( o ) ( o ) B S

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #17 15 Lip, 2013, 01:39:18 »
Gry na Xboxa kupuję po roku/dwóch od premiery na allegro po 30-40 zł, często nówki, zwykle używki w idealnym stanie. Więc, khem... your argument is invalid, bo po przejściu mogę nawet sprzedać w podobnej cenie, itd. Na kompa rynek gier używanych jest mniejszy ze względu na klucze licencyjne, itp. Granie na konsoli jest tańsze. Period.
Spoiler
Teraz, jak wejdą nowe konsole, gry na nie będą drogie, używek nie będzie wcale, etc. ale po roku, może dwóch latach powstanie rynek gier używanych.

EDIT: Chodzi mi osobiście głównie o casualową stronę grania - możliwość split screenu, niektóre produkcje typowo pod party gaming. - dlatego u mnie konsola zawsze znajdzie miejsce, bo gra na multi>gra samemu i chyba każdy może to potwierdzić, że nawet w głupie Lego Star Wars ze znajomymi można się lepiej bawić niż np. w Skyrima. A w mojej wypowiedzi nie chodziło o konsole>PCty, tylko o to, że wiele osób kupuje uberkompy głównie pod granie, a ja jako że wolę granie na konsoli i taką posiadam, mogę sobie zamiast stacjonarki pozwolić na mniej wydajnego, ale mobilnego laptopa, w dodatku na Mac OS X i czuć się z tym jak najbardziej komfortowo.
« Ostatnia zmiana: 15 Lip, 2013, 01:46:15 wysłana przez gizmi7 »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #18 15 Lip, 2013, 10:25:40 »
Gry na Xboxa kupuję po roku/dwóch od premiery na allegro po 30-40 zł, często nówki, zwykle używki w idealnym stanie. Więc, khem... your argument is invalid, bo po przejściu mogę nawet sprzedać w podobnej cenie, itd. Na kompa rynek gier używanych jest mniejszy ze względu na klucze licencyjne, itp. Granie na konsoli jest tańsze. Period.

No dobra, 30-40 na konsole i to po roku-dwóch, a mi średnia na PC wyszła 10pln za grę. Paręnascie zł za najnowszego Hitmana który premierę miał kiedy? Pół roku temu? 10pln za Sniper Elite który premierę miał 4 miesiące temu. Po dwóch latach na PC gra jest już starociem i na allegro chodzi po kilka-kilkanaście zlotych
Przykład: Assassin's Creed II (premiera koniec roku 2010) - najtańsza używka na allegro na PC - 10 pln. Na konsole - 30pln. Ani jedna, ani druga nie jest jakoś rozchwytywana, więc zakładam że "łatwość" sprzedazy jest na podobnym poziomie
Grę możesz sprzedać, ale wiele osób tego nie robi. Serie Assassina, Hitmana, Splinter Cell, Thief, Deus Ex, czy dziesiątki innych to gry w które nie gra się raz. To gry do których wraca się po latach. W samego Hitmana Blood Money grałem jakieś 7 razy, za każdym razem kombinując inaczej. Splinter Cell i przejscie calej gry bez utraty zycia i używając tylko noża - bezcenne (całą serię przeszedłem przynajmniej 5 razy). Wiec kupowanie konsoli z nadzieją ze grę którą kupie być może uda mi się sprzedać jest bez sensu (bo i sama konkurencja raczej jest spora).
Nie wszystkie gry na PC sa powiązane na stale z jakimś kontem, a jak są to mozna je wyrejestrować i puszczac dalej do ludzi. Wyjątkiem jest steam, ale kto sie  decyduje na steama, wie z czym to sie wiąże i ewentualnie odsprzedaje cale konto.

Tak więc sorry, ale dalej granie na konsoli nie jest tańsze i nie będzie :)

Ale żeby nie było, faktycznie split screen jakiś tam sens ma. Tylko że to trzeba lubić. No i strategie na splicie? No chyba niee ;) W ogóle strategie na konsoli nie powalają

Prawda - jest cała masa gier (konwersje z konsoli), które po prostu lepiej chodzą na konsoli (pod kątem sterowania), ale do PC podłączenie pada nie jest problemem.

Dlatego osobiście wybrałbym PC pod gry i laptopa dla mobilności. Do konsoli robilem kilka podejść, ale nie umiem sie przekonać. Te same gry, co na PC, na konsoli nie sprawiały mi w ogóle frajdy wlaśnie ze względu na pada :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #19 15 Lip, 2013, 16:13:41 »
Kurwa, chyba gdzieś zgubiliście temat.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Trociniak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #20 16 Lip, 2013, 14:31:08 »
No dobra, pogadajmy jeszcze o tym, co będzie lepsze, Wiedźmin 3 czy Dragon Age 3 i będzie można zakończyć temat :D?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #21 16 Lip, 2013, 14:52:22 »
Kurwa, chyba gdzieś zgubiliście temat.

Nie, on po prostu sie wyczerpal na 10 poście :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #22 19 Sie, 2013, 09:22:39 »
Nie będę zakładał nowego temata, bo mam podobną potrzebę, tylko, że za inną kasę.

Do wydania 500-600zł.
Cel: tylko recording.
Obowiązkowo: PCMCIA, albo firewire
Oraz jakaś grafa i ilość ramu, która uciągnie 8 inputów.

Reszta praktycznie, nie ważna. Macie jakieś rady co do firm? miejsc zakupu?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #23 19 Sie, 2013, 10:56:03 »
Lenovo Thinkpad T61 albo T400?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Laptop do home recordingu
« Odpowiedź #24 19 Sie, 2013, 11:01:43 »
IMO raczej sie skup na PCMCIA i kup przejściówkę na FW z TI, będziesz miał pewność że sprzęt będzie śmiagał tak jak powinien.
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
49 Odpowiedzi
30016 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2008, 19:55:45
wysłana przez Dexterek
32 Odpowiedzi
20260 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2011, 20:27:41
wysłana przez bloodrafko
komp do home recordingu

Zaczęty przez Omlet « 1 2 3 4 5 » Hardware

101 Odpowiedzi
44546 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2011, 23:05:34
wysłana przez jaca2303
49 Odpowiedzi
18358 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2013, 17:49:45
wysłana przez Stivo2005
6 Odpowiedzi
7974 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2017, 14:23:58
wysłana przez Mat