Autor Wątek: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA  (Przeczytany 133430 razy)

Offline gumis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
[FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« 27 Wrz, 2007, 18:29:20 »
No więc zaczynamy FAQ dotyczący sprowadzania sprzętu z USA ;)

Ad. 1 - Zakładamy konto na eBay (oczywiście jeżeli chcemy kupować na aukcjach). O ile się dobrze orientuję, to obecnie konto założone na eBay.pl jest ważne we wszystkich serwisach tej firmy więc nie powinno być żadnego problemu.

Ad. 2 - Zakładamy konto na PayPal.com. Tutaj przyda się karta kredytowa z możliwością realizowania płatności przez internet (popularna Visa Electron da rady o ile ma dodatkowe trzy cyfry na odwrocie karty).

Ad. 3 - Zakładamy konto na shipsmartusa.com. W ten sposób powinniśmy ominąć problem ludzi, którzy do Polski wysyłać nie chcą ;)

Ad. 4 - Jako shipping adress we właściwościach konta eBay wpisujemy:
Ship Smart Inc. wasze nazwisko
69 LeFante Way
Bayonne NJ 07002
United States

Ad. 5 - Po weryfikacji i zaktywizowaniu wszystkich kont możemy rozpocząć zakupy :D

Ad. 6 - Po wygraniu aukcji/zakupieniu czegoś w sklepie internetowym płacimy PayPal'em i jako adres wysyłki podajemy to co w shipping adress.

Ad. 7 - Na stronie shipsmart wypełniamy formularz zlecenia. Jako nadawcę i odbiorcę wpisujemy swój adres w Polsce. Zabawa jest oczywiście z wartością celną. Ja przy gitarach deklaruję ok. 50$ i jeszcze mi nie naliczyli cła ;) Należy też zwrócić uwagę na masę i wymiary paczki. W przypadku paczek dosyć lekkich ale o znacznych gabarytach waga gabarytowa może być naprawdę spora co odbije się na kosztach wysyłki  :?

Ad. 8 - Po otrzymaniu na maila informacji o otrzymaniu przez shipsmart paczki w stanach płacimy kartą za przesyłkę i za 5-7 dni dostajemy upragniony przez nas sprzęt :D

Co do shipsmart - raz przy wysyłaniu mniejszej paczki strasznie długo czekałem na potwierdzenie od nich. W rezultacie wysłałem do nich maila z pytaniem co się dzieje i za pół godziny dostałem odpowiedź że paczka już jest ;) Widać z tego, że mniejsze przedmioty mogą być "przeoczone" i trzeba się o nie upomnieć.

To chyba tyle :) Życzę udanych zakupów ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Kwi, 2008, 00:28:30 wysłana przez Sinner »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #1 27 Wrz, 2007, 21:52:44 »
Brawo, nigdy nie slyszałem o tym
Cytat: "gumis"
shipsmart
, z moich doswiadczen, wynikajacych z czestych zmian adresu wynika, ze sprzedawcy, zwlaszcza duze sklepy ebay'owe maja wyjebane, co wpisujesz w okienko i wysylaja na adres z paypal'a...

kolejna sprawa, ze drobni sprzedawcy zreszta tez, mialem problemy z uzyskaniem przesylki na inne adresy niz potwierdzony przez paypal, ludzie sie boja :/

Offline gumis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #2 27 Wrz, 2007, 22:02:01 »
Hmm prawdę mówiąc nigdy nie miałem takiego problemu  :? Ja praktycznie kupuję tylko na eBay i tam przy płaceniu przez PayPal można wpisać adres wysyłki. Z tego co się zorientowałem to większość ludzi nawet nie wie że w Polsce mieszkam.

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #3 11 Paź, 2007, 00:21:34 »
Wiec jesli dobrze rozumiem jak oleje zabawe  clem, to jest poprostu zalicytuje http://cgi.ebay.co.uk/SCHECTER-JEFF-LOOMIS-C-7FR-7-STRING-GUITAR-FLOYD-ROSE_W0QQitemZ130152457489QQihZ003QQcategoryZ121166QQcmdZViewItem to do ceny mam 27%(vat i clo) a gitara leci ubezpieczona przesylka? A wlasnie da sie jakos inaczej niz przez ten paypal?

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #4 11 Paź, 2007, 12:51:19 »
Ej, a mam pytanko. Orientujecie sie ile wynioslo by sprowadzenie sobie X3 Live ze stanow? chodzi mi o sprawy zwiazane z przesylka, bo zaluzmy ze ktos by mi to juz to kupil w stanach za 500$. Dowalili by mi clo czy trzeba by posciagac folie i wyjac papierki zwiazane z gwarancja? Czym to najlepiej wyslac, jakas poczta lotnicza? Bo wtedy chyba cos kolo 75$ sie placi, nie?
No pain No gain !

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #5 11 Paź, 2007, 15:07:46 »
Panowie jak to jest z tym clem? Jak oni to rozwiazuje? Czy to tak wyglada wplacam sprzedawcy 899$ (przesylka w cenie) on wysyla paczka z taka deklaracja wartosci, i dalej co ja dostaje gitare a potem do zaplaty od U. Celngo clo i VAT? W ogole jak oni to sobie naliczaja? Czy najpeirw do ceny doliczaja clo potem przeliczaja kurs na zlotowki a potem vat?

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #6 11 Paź, 2007, 15:48:43 »
Tego jak to przeliczaja nie wiem, wiem natomiast ze jezeli sprzedawca wpisze zanizona wartosc(o to trzeba poprosic), powiedzmy 200$ to zaplacisz cos kolo 180zl podatku i tak warto zrobic.
No pain No gain !

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #7 11 Paź, 2007, 15:54:49 »
Podobno placi sie jeszcze jakas kas dla urzedu celnego za wypisanie dokumentow.

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #8 11 Paź, 2007, 18:39:42 »
Urzad celny ma taki przelicznik Dolara ze kosztuje ... 1 dolar 4 zlote...

Powodzenia zycze

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #9 11 Paź, 2007, 18:46:08 »
cos lekko ponad 100zl za odprawe celna sie placi

jak zanizysz wartosc wysylki to jedyna kasa jaka dostaniesz z ubzepieczalni w razie gdyby sie cos stalo to tyle ile napisales jako wartosc

urzad ma normalny przelicznik dolara, ja nawet zaplacilem mniej niz sam liczylem za moje biale SRC
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #10 11 Paź, 2007, 19:54:39 »
Ale tak jesli dobrze licze (bez kombinowania z clem zanizaniem wartosci) to np wioslo 699$ potem clo 3,6%, potem VAT i to chyba tyle(jesli nie liczyc przesylki)? A wlasnie jak to wyglada UC potem przysyla wezwanie do zaplaty cla i vatu?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #11 11 Paź, 2007, 20:14:34 »
clo jest liczone po naliczeniu vatu od wartosci sprzetu plus cena przesylki, lub od wartosci zdeklarowanej w ubezpieczeniu.... co jest wyzsze to od tego naliczaja


wyglada to roznie. czasami przychodzi kurier z papierami i masz bulic a czasami przychodza papiery z urzedu i musisz wyrazic zgode na oclenie. jak sie nie zgadzasz to odsylaja :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #12 11 Paź, 2007, 20:55:23 »
Cytat: "Radek M"
...Orientujecie sie ile wynioslo by sprowadzenie sobie X3 Live ze stanow? chodzi mi o sprawy zwiazane z przesylka...


Ja rok temu sciagałem Poda XT ze stanów, miałem wysłanego statkiem, kosztowało to jakies 20$, tylko że sie wyczekałem jakies 2 miesiace. Nie wiem dokładnie jak to było zrealizowane, bo mi kumpel przez swojego kuzyna załatwiał. Co i jak było zrobione to tylko ten kuzyn wie :), kumpla pytalem to sprawiał wrażenie jakby sam się nie orientował...
Z Poda zadnych folijek nie mialem zdejmowanych, caly oryginalnie zapakowany przyszedł. O żadne cło nikt sie nie sapał :)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #13 12 Paź, 2007, 19:07:20 »
Przeca nerki XT wchodzą do airmaila za 11$ :) Testowane już nie raz :)

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #14 13 Paź, 2007, 00:39:42 »
O szajse  :shock: ...
A mnie krew zalewała bo niby jakieś komplikacje były i od lipca do chyba października czekałem...
Na przyszłość będę pamiętał :)

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #15 29 Lis, 2007, 17:30:34 »
Kupowal ktoś coś u tego gościa? http://myworld.ebay.pl/mauery21804/
Sie.. sie.. sie..

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #16 30 Lis, 2007, 00:09:07 »
Ja.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Rafik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #17 09 Gru, 2008, 16:07:44 »
Czy ktoś może zetknął się z informacjami o zmianie przepisów odnosnie importu z USA. Słyszałem, że jakoś teraz miały wejść nowe przepisy. Do zadeklarowanej wartości 200 EUR ma niby nie być żadnych dodatkowych opłat. Powyżej tej wartości ma być po staremu. Ktoś coś wie na ten temat ?

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #18 09 Gru, 2008, 19:09:50 »
Gdzie takie cuda usłyszałeś?

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #19 09 Gru, 2008, 21:13:08 »
Był już nawet o tym topic w offtopicu, ale nikt nic nie wie na pewno, tylko same ponocie...

Offline Rafik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #20 10 Gru, 2008, 08:43:52 »
No właśnie nic pewnego. Wyczytałem na http://www.dzwiek.org/. Na necie niestety nie znalezłem potwierdzeń tych doniesień

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #21 12 Gru, 2008, 18:29:55 »
Właśnie trafiłem na artykuł w Gazecie Prawnej:
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/100275,paczki_z_zagranicy_do_150_euro_bez_cla.html

Cytat: Gazeta Prawna
Większy limit zwolnienia

Od grudnia zaczęły obowiązywać przepisy unijne, które wprowadzają większy limit zwolnienia dla towarów otrzymywanych w przesyłkach z krajów pozaunijnych (np. USA, Japonii, Kanady). Limity wartościowe i ilościowe towarów zwolnionych z należności przywozowych zostały podniesione (np. upominki, paczki, wino), z wyjątkiem przywozu wyrobów tytoniowych przywożonych przez podróżnych (w ruchu pieszym, kolejowym i transporcie kołowym).

Przede wszystkim zostały wprowadzone zmiany limitów przywozowych dla podróżnych oraz zwolnień celnych w obrocie pocztowym i kurierskim. Najważniejszą informacją dla osób, które robią zakupy przez internet, jest zwiększenie z 22 euro (ok. 86 zł) do 150 euro (590 zł) kwoty wolnej od cła przy zakupach z krajów pozaunijnych. Przesyłki z tych państw, których wartość nie przekracza 150 euro, nie będą podlegały ocleniu. Jest to ok. siedmiokrotny wzrost kwoty zwolnionej z cła. Oznacza to, że koszt zakupu przez internet zmniejszy się z uwagi na większe zwolnienie/.../
« Ostatnia zmiana: 12 Gru, 2008, 18:31:40 wysłana przez hawk »
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #22 12 Gru, 2008, 18:53:50 »
No ok, ale 22% i tak trzeba zabulić?

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #23 12 Gru, 2008, 19:47:21 »
Raczej nie.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #24 12 Gru, 2008, 20:27:13 »
Kto przetestuje i da znać, czy już działa i jak działa :)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
13527 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2009, 11:00:27
wysłana przez leszekblues
50 Odpowiedzi
26231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2009, 13:39:04
wysłana przez pele
12 Odpowiedzi
12027 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2010, 23:15:21
wysłana przez mleko
10 Odpowiedzi
5442 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2012, 22:10:55
wysłana przez Zbir
14 Odpowiedzi
8423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2012, 22:56:15
wysłana przez gitzenon