Autor Wątek: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA  (Przeczytany 133389 razy)

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Hejo geje,
Mam pytanko, czy jak się ściąga z USA coś używanego to też się płaci VAT ? Jeśli tak, to bez sensu, bo jest dwa razy naliczany, i jeżeli tak czy można tamtejszy VAT od takiego używanego sprzętu odliczyć jakoś i naliczyć w Polsce ?

Pozdrawiam :)
.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Hejo geje,
Mam pytanko, czy jak się ściąga z USA coś używanego to też się płaci VAT ? Jeśli tak, to bez sensu, bo jest dwa razy naliczany, i jeżeli tak czy można tamtejszy VAT od takiego używanego sprzętu odliczyć jakoś i naliczyć w Polsce ?

Pozdrawiam :)

tak, płacisz VAT i nie możesz odliczyć tamtejszego VAT, bo go nie ma...
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Łoszesz korwa...  :facepalm: Zapomniało mi się, przepraszam za durne pytanie, chyba dlatego nie mogłem znaleźć odpowiedzi...
.

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
tak w zasadzie to vat to taka loteria - raz zapłacisz a raz nie
i nie ma na to reguły
Ostatnio sprowadzałem Relay G50 i wyciągneli z paczki !!! Wartość paczki zdeklarowana na 40$ a w środku rachunek na 330$. Na szczęście napisałem , że to prezent i ze na cele własne i zapłaciłem tylko za magazynowanie ufff...
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Z piecem już tak chyba nie będzie :D ?
.

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
moglibyście mi pomóc? wyszło mi, że musiałbym zapłacić niecałe 1900 złotych. czy mam rację? http://www.ebay.com/itm/ESP-LTD-Deluxe-EC-1000-Electric-Guitar-/191002518333?pt=Guitar&hash=item2c78a3233d&nma=true&si=PkmtlrUPbkkIVtbcYnt1nsteefI%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
mieszkam w Warszawie i mam napisane "Shipping: $84.97" oraz "Import charges: $131.16". dzięki za pomoc.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Zasada jest taka - bierzesz cenę wiosła za którą kupiłeś i dodajesz do tego cenę wysyłki. Do otrzymanej sumy dodajesz cło 3% i do tej sumy dodajesz jeszcze VAT. Oczywiście jest szansa, że nie doliczą Ci cła i VATu, ale nie warto na tym polegać. Fajnie by było żeby sprzedający załączył dowód sprzedaży na zadeklarowaną wartość, bo jeśli UC coś nie będzie pasowało to policzą Ci od średniej kwoty za jaką te wiosła chodzą i jeśli kupiłeś np okazyjnie, to okazja idzie się jebać ;)

Ale tak jak napisałeś, na szybko licząc po średnim kursie NBP wychodzi 1873 pln
B ( o ) ( o ) B S

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
myślałem o kupnie gitary poprzez firmę polamer. czy ktoś wie, jaka jest szansa na ominięcie dzięki nim vat'u?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
cło/vat to jest zawsze loteria, czy zamawiasz bezpośrednio czy przez polamer nie ma jakiegoś większego znaczenia ;)
Czasem Ci nie oclą paczki 412 a czasem Ci oclą pickupy.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
rozumiem. a co sądzisz o zaniżaniu wartości towaru na przykład dziesięciokrotnie? baaardzo zły pomysł?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
rozumiem. a co sądzisz o zaniżaniu wartości towaru na przykład dziesięciokrotnie? baaardzo zły pomysł?

Bardzo bardzo. Za wiosło wyjdzie Ci około poniżej 2kzł. Na ile byś chciał zaniżyć tę wartość? Jeszcze raz przypomnę - jeśli stwierdzą że w chuja sobie z wartością lecisz, to Ci ją sprowadzą do standardowych kwot i za wiosło zapłacisz tyle co byś zapłacił na allegro.
No i to co napisał Łysy - jak zginie Ci przesyłka ubezpieczona to dostaniesz tyle, na ile była ubezpieczona.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
jest sobie gitara za 900 dolarów, wysyłka do Polski kosztuje 50 dolców. raczej nie uśmiecha mi się płacić cła i vatu od ceny gitary+wysyłki, bo ta opłata wyniesie ~225 dolarów, czyli prawie 700zł na tę chwilę. zastanawiam się tylko, jak często tak duże paczki są gubione. miałem zamiar wysłać paczkę firmą Polamer lub firmą DOMA.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
no tu raczej nikt Ci nie przedstawi statystyk zagubień paczek, choć gdyby ginęły jakoś specjalnie często to by się pewnie wieść gminna niosła na lewo i prawo. Jesteś świadom tego co możesz zyskać i tego co możesz stracić, sam sobie odpowiedz czy ryzyko jest warte tej oszczędności.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
@Łysy, Tobie kiedyś wcięło gdzieś przesyłkę z gitarą, tak? Pamiętasz, kiedy to było i jaka firma zajmowała się dostarczeniem paczki?

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Okej, rozumiem, wielkie dzięki za odpowiedź ;)

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
Jak aktualnie wyglada kwestia opłat w przypadku ściągania gitar z USA? Ktoś z was ma może możliwość ściągnięcia gitarki?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
O co pytasz?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Jak aktualnie wyglada kwestia opłat w przypadku ściągania gitar z USA? Ktoś z was ma może możliwość ściągnięcia gitarki?

Kwestia opłat wygląda tak, że płacisz w przybliżeniu 25% cła i VATu od ceny gitary z przesyłką. Do tego dokumenty celno-skarbowe, choć to zależy chyba od przewoźnika - czytałem że niektóre firmy kurierskie same to ogarniają, ale jak ściągałem w zeszłym roku Kisiela z USA, to po naszej stronie szło to pocztą i musiałem to załatwić sam przy pomocy agencji celnej. Koszt niewielki, a śmiem twierdzić, że zwykły Kowalski nie jest w stanie wypełnić wymaganych formularzy samodzielnie i te dwie stówki są warte tej oszczędności czasu.

Każdy ma możliwość ściągnięcia gitary, wszystko zależy od ogarnięcia wysyłającego :D

Są też osoby, które zawodowo się tym zajmują, ale po co płacić hajs pośrednikowi, który jedynie uzgodni szczegóły ze sprzedajacym, co możesz zrobić sam ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
O! też zamierzam kupić Kisiela, mam rozumieć, że całkowity koszt cła i vatu (w tym konkretnym przypadku) to około 25%? Jeżeli tak, imo bardzo rozsądnie.

Dziękuję za konkretnąodpowiedź :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
O! też zamierzam kupić Kisiela, mam rozumieć, że całkowity koszt cła i vatu (w tym konkretnym przypadku) to około 25%? Jeżeli tak, imo bardzo rozsądnie.

Dziękuję za konkretnąodpowiedź :)

Tak, mi wyszło prawie równo 25% od sumarycznej ceny wiosła i przesyłki. Weź sobie jeszcze margines 200-300 pln na formalności i łatwo obliczysz cenę finalną.
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Tak, mi wyszło prawie równo 25% od sumarycznej ceny wiosła i przesyłki. Weź sobie jeszcze margines 200-300 pln na formalności i łatwo obliczysz cenę finalną.
To zależy jak trafisz. Niektóre urzędy celne z uporem starają się naliczać od kwoty ubezpieczenia (jeśli jest wyższa niż deklarowana wartość na rachunku) + przesyłka
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
True, zapomniałem o tej opcji :)
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
13509 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2009, 11:00:27
wysłana przez leszekblues
50 Odpowiedzi
26230 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2009, 13:39:04
wysłana przez pele
12 Odpowiedzi
12019 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2010, 23:15:21
wysłana przez mleko
10 Odpowiedzi
5431 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2012, 22:10:55
wysłana przez Zbir
14 Odpowiedzi
8413 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2012, 22:56:15
wysłana przez gitzenon