Autor Wątek: New Gear Day!! czyli sporo nowego sprzętu :)  (Przeczytany 13509 razy)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
New Gear Day!! czyli sporo nowego sprzętu :)
« 29 Wrz, 2009, 21:24:41 »
Ha! W związku z pewnymi ustaleniami przesunąłem temat nowosprzętowy w czasie coby nie robić dwóch tematów :) Więęc lecimy.
Naprzód piec. Tu niespodzianki nie będzie jak ktoś śledzi wątek o GASie, ale udawajmy że nic tam nie pisałem ;) Podpowiedź pierwsza:

Spoiler

Nie wiecie jeszcze? No to podpowiedź druga. A właściwie ODpowiedź :D

Spoiler


No to skoro już wiemy co, to pooglądajmy w pełnej krasie :D

Spoiler

Spoiler

Parę słów opisu. Piec razem z paką kupiłem od gitarowego Chico. Jest w stanie "nówka nie śmigana" - ma półtora roku (paka dwa lata) ale mint condition. Kurwi niemiłosiernie  8) Clean jest świetny, lekko brudny, bardziej Marshall niż Fender, ale bardzo mi się podoba. Przełącznik Crunch robi z niego maszynkę do mielenia uszu. MOC. Kanał Lead to rzeź na maxa, już wiem czemu metaluchy tak lubią ten piec. Wady: Crunch nie jest footswitchowalny, a szkoda bo to zajebisty sound a można go tylko z frontu pieca włączyć. Druga wada to... głośność :D Kumpel posłusznie zameldował że słychać mnie przecznicę dalej (przy zamkniętych oknach i grubych poniemieckich ścianach :)) a ja grałem na... niecałym 1 :headbang: Do nagrywania będę musiał se chyba isobox zbudować bo inaczej bida ;)

A teraz druga nowina:

Spoiler

Czyli znany wszystkim odwiedzającym dział Giełda Martch DW-73. Do niedawna wiosełko Martensa. Od dziś oficjalnie moje :D Kocham je miłością bezbrzeżną. Jest rewelacyjnie wykonane, ma zawodowe brzmienie i singla pośrodku który gra jak singiel. Tylko do siódemki  8) . Efekt wow ciągle mnie trzyma, mimo tego że wiosło jest u mnie drugi tydzień i katuję je codziennie. Świetny instrument, cieszę się że Martens zaproponował wymianę (za mojego Cimara strat). Mam nadzieję że jest tak samo zadowolony jak ja :)

A teraz czekam na gratulacje i słowa gorzkiej zazdrości ;) :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
I hate you so much right now

wioslo bym kochal. graty przerabialem wiec wiem dokladnie o czym piszesz

gratsy men i zycze zeby nastepnym razem kiedy zdazy sie propozycja grania nie znalazla sie juz wymowka zeby nie moc sie podjac tego wyzwania
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
No to teraz będziesz napierdalał jak trzeba, gratulejszyn, Może jakieś przykrótkie video prezentujące jakże piękny sound tego wzmaka ? :) jestem ciekaw jak gada 6505 z g12t w twoim marshałku
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Gra pięknie i brutalnie :) W przyszłym tygodniu powinienem mieć SM57 to postaram się coś nagrać. Jest dobrze :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
gratuluję :). Fajny zakup, sam przymierzam się w przyszłości do tego pieca albo do 5150 :). Słyszałem i z opisem (a zwłaszcza z "kurwi niemiłosiernie") mogę się zgodzić :)

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Spoko, spoko. Jak znajdę kasę, to postaram się odkupić DW :D. Mam nadzieję, że ją do tego czasu znienawidzisz ;P.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Na razie możesz zapomnieć ;) Ale spoko - pozwolę Ci na niej pograć od czasu do czasu ;) I zmień ten podpis bo ludzi w błąd wprowadzasz. I w dodatku kupczysz MOIM wiosłem ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
footswitch w moim 5150 II ma crunch/chanel/fx wiec może sprawdź czy do 6505 jest kompatybilny i spróbuj dorwać ;) mi natomiast mega brakuje podbicia głośnosci na FXie ;( i będe chyba w przyszłym miesiącu do MG dzwonił czy dałby rade zrobić po swojemu footswitch do tego ampa.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Leon powiem Ci ze kiepski interes zrobiłeś, ten strat co dałeś Martensowi w zamian jest fhooi lepszy ;) :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Loki dzięki że mi przypomniałeś. Panowie. 6505 jest zbudowane jak ruski tank. Po prostu bez kompromisów. A footswitch jest PLASTIKOWY. Noż kurwa myślałem że padnę jak to zobaczyłem :D Przy najbliższej okazji wywalę bebechy do jakiejś puszki zgrabnej :)
Purple. Może i kiepski. Ale w Martensa łapkach Cimek znacznie lepiej brzmi IMO. A DW mi bardzo cholernie leży więc nie rusza mnie czy kiepski czy nie ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Leon powiem Ci ze kiepski interes zrobiłeś, ten strat co dałeś Martensowi w zamian jest fhooi lepszy ;) :D

Jeśli mówisz to poważnie, to się cieszę :D, bowiem moja chęć oddania Martcha była odwrotnie proporcjonalna do stopnia napalenia Leona i w pewnym momencie zacząłem się zastanawiać, czy nie robię jakiegoś strasznego błędu.
Co do pieca - jak będę miał chwilę, to przyjadę jeszcze kiedyś, o ile mnie zechcesz, na Ślumsk i zobaczymy, coś tam kupił :P.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
No problemo Cap. Ale nie gramy do 5tej nad ranem jak ostatnio bo skończy się interwencją antyterrorystów ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Ale ja nie napisałem, że kiepski, przeciwnie DW just w pyte, bardzo mnie się podobał. Aczkolwiek cimar bardziej(na sucho, bo miałem go dzisiaj chwilke w łapkach, mże kiedys bedzie dane mi podpiąc do pieca) :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
No to gratulejszyn. Witam w gronie posiadaczy 5150/6505 8)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
nie lubie Cie strasznie za Piwi, i troche mniej za DW (tylko ze wzgledu na malowanie ) :)

A Ty Leon grasz gdzieś poza domem, czy do domu sobie to kupiłeś?  ::)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Kupiłem se to na wszelki wypadek jakby mi się trafiło granie ;) Poza tym, remont w domu by się przydał a nie cierpię ręcznego zrywania tapet :D No i jest niewielka szansa że może próbki do testów będą trochę lepsiejsze. Obiecuję że będę więcej ćwiczył ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
E tam, na youtubie jest pełno ludzi grających na podobnym zestawie w domu :D się chce się ma, leon, nie siarzy Ci to na volume ponizej 2 ? u mnie jest takowy objaw
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Gratuluje i witam w gronie posiadaczy 6505 :)
« Ostatnia zmiana: 30 Wrz, 2009, 18:52:18 wysłana przez Fasol »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Gratuluje i witam w gronie posiadaczy 6550 :)

ale Leon takiego nie ma ??? ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
mistrz riposty zawsze czujny  :-*


Jeszcz raz co do footswitch - 5150 II ma w pełni metalowy ;d Szkoda tylko że mój jest zjebany :D ciągle go naprawiam, coś w płytce jest przestrzelone-ostatnio podłożyłem gumowy element jakiś który podniósł płytkę względem obudowy FS to zaczął działać. Kable, przełączniki wszystko sprawdzałem ;( Swoją drogą i tak używam tylko Leada :D

A leon właśnie, u Ciebie też Crunch przy gainie powiedzmy na 6 potrafi zabrzmieć lepiej niż nie jeden lead ? : D Ja to zawsze pokazuje zanjomym co na salke przychodza to ich wgniata w ziemie. Bezpośrednio po zmianie lamp to już nawet rozważałem czy nie grać tylko na crunchu ;d

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
No jak testowałem piec przed zakupem to kanał lead tylko tak z grubsza obadałem czy działa ;) Cały czas na crunchu grałem. Jest niesamowity.
T0mexs nie wiem - nie rozkręciłem go tak jeszcze :) Przy ustawieniu "trochę ponad 1" żyrandol się zaczął kołysać i szyby niebezpiecznie brzęczały. Mówię zupełnie poważnie. Nydyrydy rozkręcić :) Piec się trochę najeździł z Chico i z tego co mi Zyga mówił to najgłośniej go rozkręcił na 3. A ta kapela nie gra przesadnie cicho :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
mistrz riposty zawsze czujny  :-*


Jeszcz raz co do footswitch - 5150 II ma w pełni metalowy ;d Szkoda tylko że mój jest zjebany :D ciągle go naprawiam, coś w płytce jest przestrzelone-ostatnio podłożyłem gumowy element jakiś który podniósł płytkę względem obudowy FS to zaczął działać. Kable, przełączniki wszystko sprawdzałem ;( Swoją drogą i tak używam tylko Leada :D

A leon właśnie, u Ciebie też Crunch przy gainie powiedzmy na 6 potrafi zabrzmieć lepiej niż nie jeden lead ? : D Ja to zawsze pokazuje zanjomym co na salke przychodza to ich wgniata w ziemie. Bezpośrednio po zmianie lamp to już nawet rozważałem czy nie grać tylko na crunchu ;d

Chyba na tym polega urok 5150/6505 że crunvh jest bardziej napakowany gainem niż niejeden lead.
Leoś gratulacje, nie daj spać sąsiadom ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Gratulacje! Ja też swojego 5150 II nie rozkręciłem nigdy więcej niż na 3. Jeśli chodzi o włączenie crunch z foota to jest to tylko możliwe w 6505+ i 5150 II i ten 3 przyciskowy footswitch nie pasuje do pozostałych wersji. Tak mnie sie zdaje...
Leweoczkomisiarysia

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Nie pasuje bo ma dinowe wejście a w 6505 jest 1/4 jack. Więc niestety nic z tego :(
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Gratuluje. Kanal crunch z lekkim dopaleniem brzmi tak samo szybko jak lead, a pelniej. Ale nawet bez dopaly jest ultra szybki i tlusty.
wearehelp.bandcamp. com

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
45 Odpowiedzi
23736 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2010, 13:42:42
wysłana przez wuj Bat
30 Odpowiedzi
10042 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Cze, 2011, 12:36:08
wysłana przez Lechu_
6 Odpowiedzi
1625 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2012, 12:44:17
wysłana przez haxigi
21 Odpowiedzi
10772 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2012, 12:52:38
wysłana przez valentine
0 Odpowiedzi
1295 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2012, 11:02:05
wysłana przez pinki66