Autor Wątek: New Gear Day!! czyli sporo nowego sprzętu :)  (Przeczytany 13539 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Gratuluję! i zazdroszczę Ci tego krancza, sam ostatnio jadę tylko na takim brzmieniu, jakoś przyjemniej brzmi przy niskim stroju, tak mastodonowato. A jak Ci gada ten singiel? Nie miałem jeszcze okazji ograć zwykłego singla na 7mce, tylko rozłączany humb przy mostku. Stąd pytanie - czy opłaca się go wstawiać przy gitarze z piezo?

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Gratuluję, jeszcze tylko Bias Mod i szukasz rodzinnych klejnotów na podłodze ;)

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Gratulacje Leon - w koncu masz profesjonalny sprzet do zdzierania tapet :D A podstrunnica wiosla taki lekki, snieznobialy odcien nawet ma ;D
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
hmm to ja muszę chyba lampy mocy zmienić bo ja próby wale na 3,5...z drugiej strony gramy death metal. Po przekroczeniu połowy VOL już mi się głośność nie zwiększa. Tylko nei wiem czy to jakoś z fizyki (z ktorej wyjatkowo slaby jestem) nie wynika -wiecie salka a cisnienie

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Nie - np. w Fendmessie jest tak, że dając gain na max a master na około 6 wzmacniacz oddaje już praktycznie całą moc elektryczną, a matematycznie powinno to być 60%. Kręcenie dalej zwiększa tylko zniekształcenia. To info od konstruktora.
Paczki z głów!

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Batman - z innymi piecami tez tak jest. Nie slyszysz zeby bylo mocno glosniej, tylko sie bardziej nasyca.
Loki - a co to za roznica, co sie gra ? :| Wkurza mnie juz gadanie typu "potrzebuje glosny piec, ok 150W - gram metal", "szukam pieca do jazzu, do klubow. gora 30W". Kurwa. Gram dosc mocna muzyke i raz gramy proby cicho, raz glosno. Oczywiscie, ze lepiej brzmi wszystko jak jest ciszej. Tzn. lepiej zespolowo, a nie kurwac piecowo. Zeby piece dobrze brzmialy kazdy z nich musialby grac rozkrecony na 7, w odizolowanym pomieszczeniu, byc mixowanym i w finale leciec z glosnikow.
wearehelp.bandcamp. com

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
hmm to ja muszę chyba lampy mocy zmienić bo ja próby wale na 3,5...z drugiej strony gramy death metal. Po przekroczeniu połowy VOL już mi się głośność nie zwiększa. Tylko nei wiem czy to jakoś z fizyki (z ktorej wyjatkowo slaby jestem) nie wynika -wiecie salka a cisnienie

E tam, my srednio gramy od 2,5 do 3,5 zalezy czy jest wokal :P A lampy sa nowki, ale tez chce zmienic na jakies firmowe :)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Mondo - warto. Naprawdę jestem mile zaskoczony, i trochę żałuję ze nie zrealizowałem pierwotnego planu związanego z pierwszą siódemką (miał być HSS, ale bałem się trochę Blazeów). Jak dla mnie to ma wszystkie stratowe brzmienia których potrzebuję - z humbem przy moście gra lekko twangowato, z humbem przy gryfie bardzo ładny druciak a sam gra jak singiel po prostu :D
Gohes - wiesz co mi możesz człowieku z biomechem na ramieniu? ;) Oficjalne info - wszyscy którzy wybiorą się na koncert Chico na MM będą mogli zobaczyć piec w akcji, bo zmiana właściciela niekoniecznie oznacza koniec służby w tej kapeli ;) I wtedy dopiero zobaczycie co znaczy iść za głosem wygody :D Nic więcej nie powiem, zainteresowanym wyjaśnie po lub w trakcie gigu :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Mondo - warto. Naprawdę jestem mile zaskoczony, i trochę żałuję ze nie zrealizowałem pierwotnego planu związanego z pierwszą siódemką (miał być HSS, ale bałem się trochę Blazeów). Jak dla mnie to ma wszystkie stratowe brzmienia których potrzebuję - z humbem przy moście gra lekko twangowato, z humbem przy gryfie bardzo ładny druciak a sam gra jak singiel po prostu :D
No właśnie nie tyle chodzi mi o stratopodobne brzmienia, bardziej o tele...

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Loki - a co to za roznica, co sie gra ? :| Wkurza mnie juz gadanie typu "potrzebuje glosny piec, ok 150W - gram metal", "szukam pieca do jazzu, do klubow. gora 30W". Kurwa. Gram dosc mocna muzyke i raz gramy proby cicho, raz glosno. Oczywiscie, ze lepiej brzmi wszystko jak jest ciszej. Tzn. lepiej zespolowo, a nie kurwac piecowo. Zeby piece dobrze brzmialy kazdy z nich musialby grac rozkrecony na 7, w odizolowanym pomieszczeniu, byc mixowanym i w finale leciec z glosnikow.

jej, poluzuj majty wolne stwierdzenie ze mam ścianę dźwięku. Perkusista w death metalu to 2kop, blasty itd. nie wmówisz mi ze to to samo co przy graniu np. bluesa

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
jej, poluzuj majty wolne stwierdzenie ze mam ścianę dźwięku. Perkusista w death metalu to 2kop, blasty itd. nie wmówisz mi ze to to samo co przy graniu np. bluesa

Bonamassa gra skurwysyńsko głośno. Jakieś 3 razy głośniej od większości defmetalowców. Czemu? Bo uważa, że tak lepiej wszystko brzmi. Inna sprawa, że używa ekranów i mat dźwiękochłonnych.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
I wtedy dopiero zobaczycie co znaczy iść za głosem wygody

Ale Buzz marketing ;) a ja JUŻ wiem ;)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Gratki meen ;)
No pain No gain !

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Bonamassa gra skurwysyńsko głośno. Jakieś 3 razy głośniej od większości defmetalowców. Czemu? Bo uważa, że tak lepiej wszystko brzmi. Inna sprawa, że używa ekranów i mat dźwiękochłonnych.
Mat dzwiekochlonnych? Tego nie widzialem. Uzywa za to ekranow z plexi, zeby nie zabijac pierwszych rzedow :D
Ale brzmi koles na zywo rewelacyjnie trzeba przyznac. Gra rowniez niczego sobie ;)
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
a przed plexi leza ma(j)ty
« Ostatnia zmiana: 07 Paź, 2009, 11:00:54 wysłana przez James Dean »

Offline leszekblues

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Na matach umieszczonych przed kolumnami ustawia mikrofony i bardziej jest po to zeby nie przenosiły drgań .
POzdro

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
45 Odpowiedzi
23762 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2010, 13:42:42
wysłana przez wuj Bat
30 Odpowiedzi
10052 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Cze, 2011, 12:36:08
wysłana przez Lechu_
6 Odpowiedzi
1626 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2012, 12:44:17
wysłana przez haxigi
21 Odpowiedzi
10777 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2012, 12:52:38
wysłana przez valentine
0 Odpowiedzi
1295 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2012, 11:02:05
wysłana przez pinki66