Autor Wątek: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA  (Przeczytany 133489 razy)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
A gdyby wysłać jako gitara lecz o wartosci powiedzmy te 400$, przy czym gitara warta jest dużo więcej?

no to zapłacisz od $400 + wysyłka, czasem jednak zdarza się celnik "w temacie" i nie wciśniesz mu, że Gibson LP Custom jest wart tyle, jednak to jest przypadek incydentalny

warianty pesymistyczne:
-wiosło ulega zniszczeniu podczas przesyłki i rekompensate będą liczyć od kwoty 400$
-idziesz siedzieć za poświadczenie nieprawdy

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
To jeszcze zapytam:
-Czym wysłać paczkę z Polski do USA oraz z USA do Polski?
-Jakieś formy przelewu z USA do polskiego mBanku?
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline b3ny666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
  • Guitars&Gear Collector
    • Tam gdzie gram :)
1) do USA paczek nie słałem, natomiast USA->PL
- USPS Priority Airmail - czas dostawy ok. 7 dni roboczych, mają tracking i nie gubią paczek po drodze, koszt zassania dziaby to +/- 150 dołków
- Polamer - alternatywny amerykański przewoźnik, coś w stylu "Tania Paczka", przydaje się przy handlu na eBay'u. Dużym plusem jest to, że sam deklarujesz wartość przesyłki :)

2) Bank Wire Transfer - i tu zależy od tego jakich danych wymaga bank amerykański: zazwyczaj IBAN, SWIFT i dane adresowe są wystarczające (SWIFT mBanku BREXPLPWMBK)

Offline thornado2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
No to ten. To ja mam pytanie.

W pierwszym poście jest mowa o stronce shipsmartusa.com, która jest chyba nieaktywna, za to znalazłem shipsmart.com
Czy to jest to samo ?

No i w końcu, czy ściągając rzeczy z USA, załóżmy, że są to gitary, nie ze sklepów, a od prywatnych osób.
Czy jeśli chcę ominąć cło, lepiej zrobić to przez własnie jakieś strony w stylu shipsmart czy po prostu napisać do sprzedającego z prośbą o wysłanie Polamerem i zaniżenie wartości paczki ?
Jakieś doświadczenia ktoś ma w tym temacie ?
Bardzo proszę o wypowiedź :D

Offline thornado2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
Ziom, nie mam znajomych ani rodziny w usa.
Chce po prostu kupić gitajre i myśle jak.
Jeśli wezme gite z przykręcanym gryfem i poprosze o rozłączenie to bedzie git ?
No i jak z tą etykietką ? Mam mu mówić zeby tam przylepił coś że uszkodzona czy coś, tak ?

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Mam pytanie z innej beczki, a mianowicie, wg. polskiego prawa do jakiej kwoty jest się zwolnionemu z cła?

Sprawa wygląda tak, chcę kupić EMG X, ale niestety na rodzimym rynku są drogie, a używek nie ma. Może to dziwne, ale znalazłem takowe w Izraelu za 106 dolarów (co daje prawie stówę taniej na pikapie) sztuka wraz z wliczonym transportem drogą lądową. I tu pytanie, czy zdybią mnie na cle/vacie? Bo jeżeli tak, to pewnie wyjdzie tyle samo co kupić w Thomannie/Mayshopie.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
do 45eur jest zwolniona z cła i VATu, powyżej 45 eur, ale nie więcej niż 150 jest zwolniona z cła (płacisz tylko VAT). Oczywiscie może być tak że Ci nie doliczą VAT to tych pickupów ale nie bierz tego za pewnik bo możesz miec pecha.
B ( o ) ( o ) B S

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Szkoda, że nigdy nie słyszałem o polamerze  :o... Zawsze wysyłałem USPS'em, zawsze szło przez urząd celny w pruszczu gdańskim i zawsze mi dojebywali vat :)
Czasem naprawdę bezczelnie i z dupy doliczali sobie jeszcze jakieś koszty przewozu np. 60 zł.. za dostawe z Wer Warszawa do Cer prusz? :O
ubezpieczyłem gitarke na 450$ oni doliczyli do tego domyślnie 90$ za przesyłke ze stanów i wyliczyli wartość 1711 zł no i skasowali mnie 483 zł prz odbiorze. Sęk w tym, żę to sie wcale nie pokrywało z kursem dolara. Napisałem zażalenie i nie było odzewu. A... I gitara była w częściach bez case'a.
Wniosek - jak ktoś ma Cie okraść to tylko na miejscu xd

Cytuj
Jeśli wezme gite z przykręcanym gryfem i poprosze o rozłączenie to bedzie git ?
No i jak z tą etykietką ? Mam mu mówić zeby tam przylepił coś że uszkodzona czy coś, tak ?
Będzie git, oczywiscie trzeba odpowiednio zabezpieczyć części. Co do druczku to jako opis zawartosci mozna wpisać "guitar parts" jak to zazwyczaj robią i tyle.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline thornado2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
Jak ostatnio pisałem, to chyba niezbyt chętnie ludzie rozkręcają gitary i wysyłają z jakimiś oznaczeniami "guitar parts", czy zaniżają wartość przesyłki w papierach. A szczególnie gdy mogą sobie legalnie bez kombinacji sprzedać w stanach.

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
I bardzo dobrze. Przemyt trzeba w końcu ukrócić. A przemytnikom dojebać karę :)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
I bardzo dobrze. Przemyt trzeba w końcu ukrócić. A przemytnikom dojebać karę :)

A co to, kokaina?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Już kiedyś pisałem chyba w tym temacie.

Jak będę płacił podatek RAZ za zakupiony towar to nie ma problemu. W chwili obecnej płace raz podatek w kraju w którym kupuję graty a potem jestem okradany poprzez nałożenie cła i VATu nie tylko za towar ale i za jego przesyłkę czyli za usługę która już została wykonana i zaksięgowana poza granicami Polski. Dodatkowo jeszcze muszę płacić za odprawę celną czyli opłacić urzędnika który mnie okrada i ponownie za przesyłkę czyli za dokończenie usługi za którą już raz zapłaciłem a która nie mogła zostać zakończona przez to że urzędas się wtrącił, powodując dodatkowe opóźnienia w dostawie..
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
I bardzo dobrze. Przemyt trzeba w końcu ukrócić. A przemytnikom dojebać karę :)
Już kiedyś pisałem chyba w tym temacie.

Jak będę płacił podatek RAZ za zakupiony towar to nie ma problemu. W chwili obecnej płace raz podatek w kraju w którym kupuję graty a potem jestem okradany poprzez nałożenie cła i VATu nie tylko za towar ale i za jego przesyłkę czyli za usługę która już została wykonana i zaksięgowana poza granicami Polski. Dodatkowo jeszcze muszę płacić za odprawę celną czyli opłacić urzędnika który mnie okrada i ponownie za przesyłkę czyli za dokończenie usługi za którą już raz zapłaciłem a która nie mogła zostać zakończona przez to że urzędas się wtrącił, powodując dodatkowe opóźnienia w dostawie..
Gdybyś dokonał legalnej odprawy eksportowej w kraju nabycia to nie buliłbyś żadnego lokalnego podatku.
Odpowiedz mi proszę jeśli zechcesz: dlaczego Niemiec, Czech, Słowak, Węgier i cała Skandynawia nie kombinuje? Dlaczego tylko moi rodacy okradają swój kraj tłumacząc swoje postępowanie tym, że to oni sami są okradani?
Dopóki wszysycy lub przynajmniej większość, którzy zachowują się podobnie do Ciebie nie zmienią swojego podejścia do tego tematu - nadal będziemy 100 lat za resztą Europy. I nadal będzie narzekanie jaka to bida jest w polskich sklepach i jaka droga ta bida. Czy tak trudno pojąć, że takim postępowaniem działasz na swoją szkodę? Zaoszczędzisz na VACie ale oddasz w czym innym.
Nie cierpię tego wątku i żałuję, że trafiłem na niego. Przewodnik kurwa pt. "Jak wyruchać celnika i nie mieć pojęcia, że rucham sam siebie".

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Gdybyś dokonał legalnej odprawy eksportowej w kraju nabycia to nie buliłbyś żadnego lokalnego podatku.
Odpowiedz mi proszę jeśli zechcesz: dlaczego Niemiec, Czech, Słowak, Węgier i cała Skandynawia nie kombinuje? Dlaczego tylko moi rodacy okradają swój kraj tłumacząc swoje postępowanie tym, że to oni sami są okradani?
Dopóki wszysycy lub przynajmniej większość, którzy zachowują się podobnie do Ciebie nie zmienią swojego podejścia do tego tematu - nadal będziemy 100 lat za resztą Europy. I nadal będzie narzekanie jaka to bida jest w polskich sklepach i jaka droga ta bida. Czy tak trudno pojąć, że takim postępowaniem działasz na swoją szkodę? Zaoszczędzisz na VACie ale oddasz w czym innym.
Nie cierpię tego wątku i żałuję, że trafiłem na niego. Przewodnik kurwa pt. "Jak wyruchać celnika i nie mieć pojęcia, że rucham sam siebie".

O kurwa... :D :facepalm:

Jak u nas w byłej socjalistycznej republice sowieckiej, a obecnie socjalistycznej republice europejskiej będzie taki parytet siły nabywczej jak w Skandynawii, Niemczech czy innym kraju 1go świata to zaczniemy dyskusję. Jak czytam twój post, mając na uwadze, że minimalna krajowa to 1111zł netto (mogło się zmienić) to dostaję histerycznego ataku śmiechu. Tutaj trzeba kombinować, żeby przeżyć na co dzień, a co dopiero mówić o kupowaniu jakichś gratów, więc za przeproszeniem nie pierdol, bo zaczynasz się pogrążać (właśnie straciłeś jednego potencjalnego klienta). Poza tym, o czym tu mowa jak własne państwo rucha mnie na wszelkie możliwe sposoby. Niestety, to działa w dwie strony.

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Jakby babka miała wąsy...
Jeśli czujesz się wykorzystywany do opuść ten kraj i nie pierdol jak Ci tu źle.
Kolejny przypadek, który woli kombinować i oszukiwać żeby tylko jemu było dobrze.
Nie stać Cię na legalne zakupy to nie kupuj. Nie okradaj mnie, siebie i swojej babci przy okazji.
Wali mnie to, że "straciłem potencjalnego klienta". Takich "potencjalnych klientów" to ja wolę unikać.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Jakby babka miała wąsy...
Jeśli czujesz się wykorzystywany do opuść ten kraj i nie pierdol jak Ci tu źle.
Kolejny przypadek, który woli kombinować i oszukiwać żeby tylko jemu było dobrze.
Nie stać Cię na legalne zakupy to nie kupuj. Nie okradaj mnie, siebie i swojej babci przy okazji.
Wali mnie to, że "straciłem potencjalnego klienta". Takich "potencjalnych klientów" to ja wolę unikać.


lol
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Jakby babka miała wąsy...
Jeśli czujesz się wykorzystywany do opuść ten kraj i nie pierdol jak Ci tu źle.
Kolejny przypadek, który woli kombinować i oszukiwać żeby tylko jemu było dobrze.
Nie stać Cię na legalne zakupy to nie kupuj. Nie okradaj mnie, siebie i swojej babci przy okazji.
Wali mnie to, że "straciłem potencjalnego klienta". Takich "potencjalnych klientów" to ja wolę unikać.
A co jeśli nie chcę opuszczać tego kraju? Jeżeli ci nie pasuje "cwaniactwo" twoich rodaków to sam pakuj walizki i jedź handluj na zachód. Wkurwia mnie takie podejście niemiłosiernie.
A co jeśli kurwa nie kombinuję? Nikogo nie okradam, kupuję legalnie rzeczy używane na polskim Allegro lub staram się znaleźć coś w obrębie unii europejskiej. Jesteś taki cwany to zrób ceny adekwatne do polskich zarobków, nikomu się wtedy nie będzie chciało kombinować, bo się to nie będzie opłacało, a i klientów będziesz miał sporo.

Co do potencjalnego klienta, to nie mój drogi, to ja wolę unikać takich sprzedawców, którzy pod przykrywką dobroci sami są dobrymi cwaniakami i polaczkami.

Przeszkadza Ci ten temat to sobie go daj na ignora, nie zaglądaj tu i nie wkurwiaj zwykłych ludzi.

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odwracasz kota ogonem w każdej swojej wypowiedzi.
I proszę, nie mów mi synku jak mam prowadzić interes.
Jesteś uczciwy - świetnie, cieszę się. Mam nadzieję, że zrozumiesz w końcu, że tylko taka postawa jest prawidłowa i działa dobrze dla ogółu.


Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odwracasz kota ogonem w każdej swojej wypowiedzi.
I proszę, nie mów mi synku jak mam prowadzić interes.
Jesteś uczciwy - świetnie, cieszę się. Mam nadzieję, że zrozumiesz w końcu, że tylko taka postawa jest prawidłowa i działa dobrze dla ogółu.

Sam zacząłeś pisząc mi co ja mam zrobić (vide opuszczanie kraju), jak to mówią, kto mieczem wojuje... Ojczulku.

Z mojej strony EOT.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Gdybyś dokonał legalnej odprawy eksportowej w kraju nabycia to nie buliłbyś żadnego lokalnego podatku.

Pewnie dlatego że większość rzeczy jakie kupowałem nie wolno było wysyłać sklepom z USA poza jego granice...

Odpowiedz mi proszę jeśli zechcesz: dlaczego Niemiec, Czech, Słowak, Węgier i cała Skandynawia nie kombinuje? Dlaczego tylko moi rodacy okradają swój kraj tłumacząc swoje postępowanie tym, że to oni sami są okradani?
Dopóki wszysycy lub przynajmniej większość, którzy zachowują się podobnie do Ciebie nie zmienią swojego podejścia do tego tematu...

Na jakieś 8 ściąganych instrumentów zaniżyłem cenę 2. Cło i VAT i tak płaciłem, za każdym razem. Nadal wyszło że oddałem państwu więcej niż sam straciłem na podatku z innych krajów. Odprawa eksportowa? Od tego właśnie powinien być urząd celny żeby załatwiać wszystkie formalności. Tak dawniej było przy wwożeniu gratów z Niemiec do PL na granicach.

A dlaczego okradają ludzie kraj?
Bo każda złotówka odprowadzona przez podatki do kasy państwa to złotówka stracona. Kasa która zostaje u mnie w kieszeni i tak będzie wydana na coś innego od czego pójdzie kolejny podatek.

A co jeśli kurwa nie kombinuję? Nikogo nie okradam, kupuję legalnie rzeczy używane na polskim Allegro lub staram się znaleźć coś w obrębie unii europejskiej. Jesteś taki cwany to zrób ceny adekwatne do polskich zarobków, nikomu się wtedy nie będzie chciało kombinować, bo się to nie będzie opłacało, a i klientów będziesz miał sporo.
To i tak się zaraz dowiesz że okradasz Państwo bo sprzedając po jakimś czasie właśnie te graty nie odprowadzasz podatków...

Jakby babka miała wąsy...
Jeśli czujesz się wykorzystywany do opuść ten kraj i nie pierdol jak Ci tu źle.
Kolejny przypadek, który woli kombinować i oszukiwać żeby tylko jemu było dobrze.
Nie stać Cię na legalne zakupy to nie kupuj. Nie okradaj mnie, siebie i swojej babci przy okazji.
Wali mnie to, że "straciłem potencjalnego klienta". Takich "potencjalnych klientów" to ja wolę unikać.

Mi się jednak wydaje że to kolejny raz nie chodzi o to czy ktoś płaci podatki i jest uczciwy tylko że robi komuś w tym przypadku Tobie nieuczciwą konkurencję. Prowadzisz działalność i siła rzeczy wszystko co sprzedajesz jest obłożone i VATem i cłem, jak ktoś ściąga prywatnie nawet na handel to już nie koniecznie. I to raczej to Cię boli że on już na starcie ma cenę niższą o całą Twoją marżę...

A jak już odwracamy kota ogonem to tylko ciekawy jestem czy tak samo skrupulatnie i uczciwie podpisujesz swoim pracownikom umowy? Czy mają śmieciówki, reszta pod stołem a ZUS zamiast im płacić wykorzystujesz na tanie kredytowanie firmy? ;) A na forum dwóch uczciwych się przyznało do podobnych praktyk
« Ostatnia zmiana: 28 Sty, 2013, 12:39:00 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Cytuj
Jakby babka miała wąsy...
Jeśli czujesz się wykorzystywany do opuść ten kraj i nie pierdol jak Ci tu źle.
Kolejny przypadek, który woli kombinować i oszukiwać żeby tylko jemu było dobrze.
Nie stać Cię na legalne zakupy to nie kupuj. Nie okradaj mnie, siebie i swojej babci przy okazji.
Wali mnie to, że "straciłem potencjalnego klienta". Takich "potencjalnych klientów" to ja wolę unikać.

Legalnie to nasi urzędnicy mnie już kilkukrotnie "Wycyganili". Napisałem parę postów wcześniej jak z przedmiotu o wartosci 350 dolarów płaci się 155 dolarów podatku tutaj na miejscu - oczywiscie przeliczając na złotówki. Jeżeli to jest legalne to znajdź mi taki kurs walut, dolar na tamten dzień stał 3,11 zł.  Wspomniane wyżej doliczanie 60zł za dostawę z Warszawy do Gdańska.. Do tego raz mi zajebali gigbag... To jest uczciwe? Chyba tylko wg. Cygana.

PS> Już kiedyś próbowałem to zliczyć.. Z naszych jebitnych podatków dziurę budżetową można łatać raz na tydzień. Tylko tutaj za samo łatanie państwo sobie dolicza podatki i premie... I tak bez końca.

ps 2. Nie porównuj nas do Norwegii. Możę w Norwegi podatki są podobne, ale poseł nie pobiera obiadowego, paliwowego, utrzymania kancelari i biura, a do tego pensji. Za wszystko płaci z własnej kieszeni.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Ręce opadają...

Offline thornado2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
Zamawiał ktoś coś kiedyś z was w Japonii ?
Jak to jest z przesyłką, cłem ?

Pozdro :D

Ed.: Powiedzcie mi też, jak to jest z wysyłaniem paczek jako "prezent". Są na to pewne szanse, że nie oclą czy tam nie opodatkują ?
No bo weźmy pod uwagę, że rzekomy "wujek z usa" faktycznie wysyła mi prezent. No i jak, mam wtedy płacić za prezent, który dostaję ?
Ktoś wie coś na ten temat ?
« Ostatnia zmiana: 06 Lut, 2013, 09:08:34 wysłana przez thornado2 »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Zamawiał ktoś coś kiedyś z was w Japonii ?
tak

Jak to jest z przesyłką, cłem ?

tak samo jak z USA tylko szybciej idzie przesylka.

Ed.: Powiedzcie mi też, jak to jest z wysyłaniem paczek jako "prezent". Są na to pewne szanse, że nie oclą czy tam nie opodatkują ?
No bo weźmy pod uwagę, że rzekomy "wujek z usa" faktycznie wysyła mi prezent. No i jak, mam wtedy płacić za prezent, który dostaję ?
Ktoś wie coś na ten temat ?

od dłuższego czasu łatają celnicy dziurę budżetową i clą wszystko jak leci
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Toshi z Young Guitar wpisywał mi wartość $1 i gift jakiś czas temu, przeszło bez niczego.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
13548 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2009, 11:00:27
wysłana przez leszekblues
50 Odpowiedzi
26285 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2009, 13:39:04
wysłana przez pele
12 Odpowiedzi
12046 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2010, 23:15:21
wysłana przez mleko
10 Odpowiedzi
5464 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2012, 22:10:55
wysłana przez Zbir
14 Odpowiedzi
8451 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2012, 22:56:15
wysłana przez gitzenon