Autor Wątek: Zamawianie sprzętu z ameryki.  (Przeczytany 8426 razy)

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Zamawianie sprzętu z ameryki.
« 04 Mar, 2012, 15:21:18 »
Otóż w niedługim czasie chciałem sobie zamówić looper z ameryki konkretnie z proguitarshop kosztuje on 200$ + 16$ przesyłka tak wiec przeliczając na polskie to wychodzi 666zł  :headbang: w Polsce najtaniej jest za 870zł z przesyłem do tego tam mogę dostać zniżkę 20$, np... ale do rzeczy obiło mi się o uszy, że urząd celny sprawdza większość przesyłek i można zapłacić wysoki podatek, wtedy efekt wyjdzie mnie 1000zł... tak więc jak to z tym jest? Mógłby ktoś wyjaśnić?

Ps. Ile do polski idzie przesyłka Express Mail International, a ile Priority Mail International ?

Offline Badyl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • Steel Velvet Hard Rock Band
Odp: Zamawianie sprzętu z ameryki.
« Odpowiedź #1 04 Mar, 2012, 15:37:37 »
paczki są prześwietlane. Czasem sprawdzą co jest czasem nie jak wysyłasz w jakichś ubraniach bez pudełka oryginal. No i jak nie sprawdzą to jesteś do przodu :) .. ja miałem taki przypadek ze firma wysyłkowa i agencja celna były powiązane ze sobą - czy coś - i po prostu dostałem ładne pisemko, że zatrzymali mi paczke celnicy.. pismo z oswiadczeniem o towarze i cenie jak to nie nowe i nie ma sie paragonu, potem od wartości iles tam procent (chyba 7% na muzyczny - nie pamietam, ktoś mnie poprawi) i za złożenie tego formularza celnego coz ze 400 zł :) .. wysyłasz papier oni składają oswiadczenie, celnicy clą, paczka przychodzi do ciebie, placisz kase te co naliczyli, dziekuje do widzenia!

Ps: dodam na pocieszenie, że kolejna paczka mi przyszła bez problemu :)


Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Zamawianie sprzętu z ameryki.
« Odpowiedź #3 06 Mar, 2012, 10:28:19 »
Omijajcie agencje celne, łajdaki biorą niesamowite pieniądze za wypisanie papierków... jak idzie za pośrednictwem poczty to opłaty są kilka razy niższe.

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: Zamawianie sprzętu z ameryki.
« Odpowiedź #4 10 Mar, 2012, 22:48:36 »
W jaki sposób ominąć taką agencję, jeżeli moja paczka już tam trafi?

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Zamawianie sprzętu z ameryki.
« Odpowiedź #5 10 Mar, 2012, 23:09:18 »
Przenieście się z łaski swojej do tematu którego adres już tu podano, a będę bardzo kontent. Robicie zupełnie niepotrzebny pierdolnik, najbardziej na świecie lubię czytać fora na których jest czternaście tematów o tym samym.
Łe tej.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Zamawianie sprzętu z ameryki.
« Odpowiedź #6 10 Mar, 2012, 23:54:51 »
Przenieście się z łaski swojej do tematu którego adres już tu podano, a będę bardzo kontent. Robicie zupełnie niepotrzebny pierdolnik, najbardziej na świecie lubię czytać fora na których jest czternaście tematów o tym samym.

. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Zamawianie sprzętu z ameryki.
« Odpowiedź #7 11 Mar, 2012, 00:02:27 »
Wybacz ale wpisywałem w szukajkę różne kombinacje słów "zamawianie sprzętu z ameryki" i albo mi pokazywało, że nie obsługuje litery "z" albo, że nic nie znajduje...

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Zamawianie sprzętu z ameryki.
« Odpowiedź #8 11 Mar, 2012, 11:41:45 »
Jest jeszcze opcja wpisanie w google "sevenstring.pl zamawianie z ameryki sprzęt wysyłanie"  etc. i spokojnie znajduje
weimar guitar gently weeps

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Zamawianie sprzętu z ameryki.
« Odpowiedź #9 11 Mar, 2012, 12:17:25 »
Jest jeszcze opcja wpisanie w google "sevenstring.pl zamawianie z ameryki sprzęt wysyłanie"  etc. i spokojnie znajduje

Dziwnie jakoś. Ja bym tradycyjnie ograniczył do lokalizacji przez "site:":

ameryki sprzęt cło site:forum.sevenstring.p l

(bez tego niektóre archaiczne fora nie dają się przeszukiwać. Na przykład forum muratora :D  :devil: )

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Teraz będą następne 3 strony o wyszukiwaniu tematów na forum muratora.  :lol: tak czy siak przepraszam i proszę o wybaczenie  :). (Okazuje się, że  :google: jest jedyną słuszną szukajką.)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Łe tej.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Wilk - nie da się, ale żeby tam trafiła to dostawca musi mieć z nią umowę, więc z góry wie, gdzie paczka trafi w PL.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
KURWA MAĆ
Łe tej.

Offline gitzenon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
870 - 666 = 204 zł, jak doliczysz koszt przesyłki, który będzie wynosić pewnie z 70 zł to nie wiem czy się opłaca kupować grata, na którego nie ma się gwarancji, a oclą Cię jak nic, bo będziesz miał rachunek w paczce. Odpuść sobie, bo G nie oszczędność.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
25205 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2007, 16:27:34
wysłana przez Pan Sinner
0 Odpowiedzi
2218 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2008, 16:09:32
wysłana przez Rafik
[FAQ] Sciaganie sprzetu z USA

Zaczęty przez gumis « 1 2 ... 5 6 » F.A.Q.

146 Odpowiedzi
133466 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2020, 21:24:29
wysłana przez g-zs
50 Odpowiedzi
26231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2009, 13:39:04
wysłana przez pele
10 Odpowiedzi
5444 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2012, 22:10:55
wysłana przez Zbir