Autor Wątek: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA  (Przeczytany 133488 razy)

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #25 12 Gru, 2008, 20:35:16 »
Nie Vatu tez sie nie placi.
Jesli wartosc towaru przekracza 150euro wtedy biora na odprawe i doliczaja 3% cła + ss% vatu
Leweoczkomisiarysia

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #26 12 Gru, 2008, 20:36:11 »
W sumie i tak zawsze gitary biorę do 100$ ;) więc 100pln w tą czy w tą jest bez znaczenia. Lepiej jak by poprawili sprawność działania w urzędach celnych. Paczka przez ocean idzie do pl w ok 3dni, ale zanim trafi do urzędu pocztowo celnego żebym mógł se odebrać trwa to jakieś 2 tyg. No i te chamstwo celników ::) Za każdym razem przynajmniej jedna osoba w kolejce płacze. Btw dla przypomnienia dla nich cena do oclenia to towar + koszt wysyłki!
« Ostatnia zmiana: 12 Gru, 2008, 20:37:49 wysłana przez hmmtt »

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #27 12 Gru, 2008, 21:40:19 »

Ad. 2 - Zakładamy konto na PayPal.com. Tutaj przyda się karta kredytowa z możliwością realizowania płatności przez internet (popularna Visa Electron da rady o ile ma dodatkowe trzy cyfry na odwrocie karty).


W paypalu już nie trzeba podawać karty kredytowej tylko można se przelać kasę z banku np : z embanku idzie 2 dni
Ja tak kupiłem ostatnio mostek w niemczech wszystko szybko i sprawnie.(tylko wysyłkę przekierowałem na niemcy 4 ojro -do wujka, bo do polski kosztowało 24 ojro)
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #28 13 Gru, 2008, 00:56:50 »
clo jest liczone po naliczeniu vatu od wartosci sprzetu plus cena przesylki, lub od wartosci zdeklarowanej w ubezpieczeniu.... co jest wyzsze to od tego naliczaja


wyglada to roznie. czasami przychodzi kurier z papierami i masz bulic a czasami przychodza papiery z urzedu i musisz wyrazic zgode na oclenie. jak sie nie zgadzasz to odsylaja :P

Coś się koledze lekko pomyliło. najpierw nalicza się cło od ceny towaru + koszty przesyłki a potem dowalają VAT. Z tym że Vat na koszty przesyłki jest jakby dwupoziomowy 1. poza granicami UE - 0%, na terenie UE - 22%. I dodatkowo dochodzą koszty odprawy celnej w zależności przez jaką agencję idzie. Najtańsza to chyba pocztowa ale cholernie im się nie śpieszy. Ja na paczkę z Fralinami czekałem blisko miesiąc i dodatkowo wylądowały na innej poczcie niż moja. Jak komuś zależy na czasie polecam FedEx albo UPS - ale cholernie drogo.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #29 13 Gru, 2008, 11:49:23 »
clo jest liczone po naliczeniu vatu od wartosci sprzetu plus cena przesylki, lub od wartosci zdeklarowanej w ubezpieczeniu.... co jest wyzsze to od tego naliczaja

Coś się koledze lekko pomyliło. najpierw nalicza się cło od ceny towaru + koszty przesyłki a potem dowalają VAT.

tak. to policz tak jak ja napisalem i tak jak Ty :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #30 13 Gru, 2008, 14:06:04 »
hahaha - zwracam honor!
przemienność mnożenia się kłania :)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #31 14 Gru, 2008, 18:09:23 »
http://e-platnosci.23.pl/faq.htm wszystko czytelnie wyłożone :)
do widzenia.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #32 16 Gru, 2008, 19:53:02 »
Artykuł jest niezgodny z prawem. Unikanie opłat celnych jest karalne według kodeksu karnego! namawianie do popełnienia przestępstwa też.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #33 16 Gru, 2008, 20:05:55 »
a podwojne opodatkowanie?? ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #34 16 Gru, 2008, 20:14:07 »
Artykuł jest niezgodny z prawem. Unikanie opłat celnych jest karalne według kodeksu karnego! namawianie do popełnienia przestępstwa też.

Zauwaz, ze wszystko odbywa sie wedlug procedur. Jesli dostaje cos jako prezent to mam prawo nie placic od tego podatku, gdyz takie sa przepisy. Paczka jest legalnie wysylana, nic nie jest ukrywane. To nie jest szmuglowanie spirytusu w zbiorniku paliwa.

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #35 16 Gru, 2008, 20:27:55 »
Podwyższenie kwoty wolnej do 150euro dotyczy jednak tylko cła, a nie VAtu. To oznacza, ze powyzej 45euro i tak biorą towar do odprawy z tym, ze do 150euto płacimy "tylko" VAT. Wobec tego chuj nie atrakcja. Cennik niektórych agencji jest rozpierdalający. Taka jedna Warszawska bierze za usługę łącznie 276zł  :evil:
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2008, 20:29:45 wysłana przez m4ody »
Leweoczkomisiarysia

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #36 16 Gru, 2008, 20:33:48 »
Cennik niektórych agencji jest rozpierdalający. Taka jedna Warszawska bierze za usługę łącznie 276zł  :evil:

agencja powiadasz :*
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #37 16 Gru, 2008, 21:17:55 »
Zauwaz, ze wszystko odbywa sie wedlug procedur. Jesli dostaje cos jako prezent to mam prawo nie placic od tego podatku, gdyz takie sa przepisy. Paczka jest legalnie wysylana, nic nie jest ukrywane. To nie jest szmuglowanie spirytusu w zbiorniku paliwa.
W Poznaniu prezenty też clą.

Offline wiecheć

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Bejmistrz
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #38 06 Wrz, 2009, 02:13:25 »
Chwila moment, gdybym ściągał nową gitarę prosto z Ibanezowego Custom Shopu to najzupełniej rozumiem, żeby dowalili mi vat, ale jeśli kupuję !używaną! gitarę na ebay'u, albo od jakiejkolwiek innej prywatnej osoby, to czy dalej jest naliczany vat? Z tego co czytam - tak - ale jakim cudem? Jak do tej pory byłem przekonany, że vat obejmuje tylko przedmioty fabrycznie nowe, które kupuję za granicą i ściągam do kraju, a nie, dla przykładu, wyraźnie nie-nową (z odpryskami tu i ówdzie itd.) gitarę, której wcale nie musiałem tam kupować, a, nie wiem, ktoś mi ją odsyła bo zapomniałem wziąć po koncercie, zdarzają się dobrzy ludzie :).
Jeśli mógłby mi ktoś rozjaśnić tę materię to byłbym wdzięczny
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy
/
I don't want to belong to any club that will accept me as a member

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #39 07 Wrz, 2009, 08:50:48 »
Definicja mowi o "wprowadzaniu na rynek EU" i nie jest wazne czy jest to produkt nowy czy uzywany, VAT musi zostac naliczony. Ale tylko za pierwszym razem: przy odsprzedazy wewnatrz EU podatek VAT nie bedzie juz naliczany.

Tak naprawde jest dokladanie tak samo w przypadku obrotu wewnatrz EU: gdy produkt sprzedawany jest po raz 1 (czyli de facto jest wprowadzany na rynek EU) to VAT zostaje naliczony, jednak przy odsprzedazy juz nie.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #40 07 Wrz, 2009, 09:04:22 »
Chwila moment, gdybym ściągał nową gitarę prosto z Ibanezowego Custom Shopu...

to mógłbyś być premierem bo byś robił większe cuda niż obecny ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline kupigo

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
(...ciach...)
 No sorry man, ale tu obowiązują pewne zasady. Do domu też się komuś wpierniczasz tak z głupia frant i mówisz "sprzedam Biblię"?
Kultury trochę, może najpierw zapukaj!
« Ostatnia zmiana: 11 Wrz, 2010, 10:20:38 wysłana przez se7en »

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #42 11 Wrz, 2010, 07:52:59 »
Cytuj
10. Serwis nie zezwala na umieszczanie na forum treści o charakterze reklamowym w szeroko pojętym znaczeniu tego określenia, oraz na ogłaszanie wszelkiego rodzaju działalności komercyjnej. Użytkownik który umieszcza na forum w/w treści bez zezwolenia, jest traktowany jako spamer, a finał jego działalności na ss.pl znajdzie zastosowanie punktu 2. regulaminu forum. Wszelkie pytania w tej materii prosimy kierować do administracji forum.
do widzenia.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #43 12 Wrz, 2010, 20:01:58 »
2 razy dopadł mnie urząd celny, zaniżanie wartości nie pomogło, paczki i tak zostąły zatrzymane i clone. jedyne co to to ze na celnym paliłem głupa ze zawartosc paczki to rownowartosc 100 dolarów (co oczywiscie prawda nie było)i zarówno cło jak i vat były naliczane.

zresztą, moim zdaniem, to cło i Vat to nie taka straszan rzecz, bo od 100 dolarów to jest raptem w okolicach 100 zł, ale pierdole opłaty dla celników rzędu 200 zł to jest dla mnei złodziejstwo. i nawet jakbym przyjechał sam ogarnac wszystko z paczka, to i tak agencji celnej trzeba zaplacic 100 zł za wypisanie kwitka.

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #44 12 Wrz, 2010, 22:15:58 »
ale pierdole opłaty dla celników rzędu 200 zł to jest dla mnei złodziejstwo. i nawet jakbym przyjechał sam ogarnac wszystko z paczka, to i tak agencji celnej trzeba zaplacic 100 zł za wypisanie kwitka.
200zł na co? W łapę?
A jakbyś se sam kwitek - czyli dokument SAD - wypisał to za odprawę nie bulisz nic.
Tylko wypisz wszystko poprawnie - powodzenia!
Mogę Ci nawet program do wypełniania i drukowania SAD'ów podesłać - rozkminisz to się odprawiasz za friko.
Usługa i wiedza celnika n/t pogmatwanych operacji obliczeniowych, kodów towarów itp. w tym wszystkim najdroższa Panie.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #45 12 Wrz, 2010, 22:49:14 »
Adas, a moge i ja dostac? W pruszczu gdanskim zatrzymali mi podzespoly z usa, cos tam pierdolil mi koles o SADach jakis i agencjach celnych, jutro dam kwitek ksiegowej, niech mi to na Polski przetlumaczy ;)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #46 12 Wrz, 2010, 23:29:56 »
hm, a ktos moze wytłumaczyc o co chodzi? moze zle sie wysłowiłem i pokreciłem nazwy, bo az niemozliwe mi sie wydaje ominiecie tych 200 zł, a kto stoi z papeirami w kolejce, wysyła sprzet do mnie?
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz, 2010, 23:32:19 wysłana przez Budzan »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #47 13 Wrz, 2010, 00:11:12 »
Ja Ci nie wytlumacze, bo pierwszy raz mnie tak zaskoczyli. Myslalem, ze przychodzi liscik z iloscia oplat jakie mam poniesc i nr konta, ja wplacam i oni zwalniaja przesylke. Tak mialem, kiedy mieszkalem w uk. Niestety tak w PL nie jest, trzeba sie ponoc troche najebac. Koles z ktorym rozmawialem przez tel (z celnego) powiedzial, ze mam wypelnic formularz SAD, ale jesli robie to po raz pierwszy to sobie nie poradze i dal mi tel do agencji celnej tam w Stargardzie (?!?)

Swoja droga to jest jawne kurewstwo, dzieki temu stopuja mi w zasadzie firme na chuj wie ile, bo na ile to niestety mi nie powiedzial nawet w przyblizeniu. Prowadzenie firmy w tym kraju to jakis jebany koszmar...

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #48 13 Wrz, 2010, 00:28:26 »
wiesz, jak mnie clili, to wszystko odbylo sie w zasadzie w 3 dni.
peirwszego dnia dzwonili i przysyłali papiery, ja wypisywalem i wysylalem skany, a drugiego przysylali rachunek i jak zaplaciles przed 12 czy tam 13 to wysylali kurierem i 3 dnia paka była na chacie.

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: [FAQ] Sciaganie sprzetu z USA
« Odpowiedź #49 13 Wrz, 2010, 13:29:41 »
No nie jest to takie proste i nie ogranicza sie tylko do wypisania SAD'u. Teraz oprócz tradycyjnej deklaracji celnej zgłoszenie należy wysłać do UC w formie elektronicznej ICS (w przypadku importu), a do tego trzeba mieć licencyjny program (np. Husar) i w ogóle trzeba być zgłoszonym w kilku miejscach. Niestety, tak sie u nas dba o interesy agencji celnych. Agencje zazwyczaj biorą 100-150zł za odprawe i jakies 50zł za wprowadzenie/wyprowadzenie z magazynu + prowizja za należności celne, razem jakieś 250zł
Leweoczkomisiarysia

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
13548 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2009, 11:00:27
wysłana przez leszekblues
50 Odpowiedzi
26285 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2009, 13:39:04
wysłana przez pele
12 Odpowiedzi
12045 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2010, 23:15:21
wysłana przez mleko
10 Odpowiedzi
5464 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2012, 22:10:55
wysłana przez Zbir
14 Odpowiedzi
8451 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2012, 22:56:15
wysłana przez gitzenon