Autor Wątek: Komputer do Home Recordingu  (Przeczytany 31003 razy)

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Komputer do Home Recordingu
« 17 Maj, 2008, 22:41:01 »
Ja mogę poradzić tyle...Wchodzisz na takie forumpc.pl czy coś takiego i tam pytasz o komputer do pracy... Mówisz im, że musisz mieć dużo mocy, jak najszybszy sprzęt do pracy bo oni raczej nie rozumieją pojęcia 'tworzenia muzyki'... Tam to Ci najlepiej powiedzą jaka płyta główna jest w tej chwili najbardziej wydajna itd itp... Jak ja pytałem i czytałem to wszędzie polecali asus P5k i taką kupiłem (ale to było parę miesięcy temu ;))... Ramu bodajże do XP wchodzi 3 GB :D Więcej nie czyta i nie używa... Sam mam 2GB, odpalam na tym dwie gry typu CoD4 + UT2k7, winampa i firefoxa i jedzie dalej :D (oczywiście nie robię tego tak :P)... O to jaki ram dobrać do płyty głównej też spytaj fachowca... Wiem tyle, że częstotliwość ramu musi się zgadzać z możliwościami płyty ale tam są jeszcze takie parametry jak poziomy CL czy coś takiego :/ Procek... Jak patrzę na wykresiki jakiegoś programu monitorującego wykorzystanie cpu to bardzo często programy korzystają tylko z jednego rdzenia... Nie wiem czy teraz to już jest wszytko rozwiązane tak że wykorzystuje się 100% mocy takich procków... Warto to sprawdzić bo nie wiadomo czy jest sens kupować procek 4ro rdzeniowy jak jest np. tak samo wydajny ja 2rdzeniowy... ja mam c2d e6750 (2.66 GHz podkręcone z bajeczną łatwością do 3Ghz bez dodatkowego chłodzenia)... wszystko śmiga... nie można też oszczędzać na zasilaczu... ja na swój wydałem ponad 200 zł :/ pewnie rzucą Ci więcej do takich zadań chyba że potaniały... moduł FW można dokupić osobno...

eee... to tak bez pierdół...
patrzysz jaką chcesz kartę muzyczną, zakładasz też jaki dysk bierzesz... potem idziesz na takie forumpc i tam podajesz ile masz kasy i na co chcesz nacisk położyć, na jakiej platformie będziesz pracować itp. możesz np. zaznaczyć, że nie chcesz wbudowanej karty muzycznej... doradzą Ci jakie dokładnie modele kupić (z 1000 różnych ramów i 100 procków :D) i gdzie najtaniej... ja kupowałem w apollo btw... powodzenia...

tak to można się całe życie wstrzymywać ;) zależy czy potrzeba kompa teraz czy można to odłożyć...
Some day... She'll be moaning just like i want to...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
32 Odpowiedzi
20765 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2011, 20:27:41
wysłana przez bloodrafko
komp do home recordingu

Zaczęty przez Omlet « 1 2 3 4 5 » Hardware

101 Odpowiedzi
45931 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2011, 23:05:34
wysłana przez jaca2303
47 Odpowiedzi
20520 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2013, 11:35:20
wysłana przez g-zs
49 Odpowiedzi
19377 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2013, 17:49:45
wysłana przez Stivo2005
6 Odpowiedzi
8597 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2017, 14:23:58
wysłana przez Mat