Autor Wątek: Stroje typu B A D G B E , A G C F A D  (Przeczytany 9585 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Stroje typu B A D G B E , A G C F A D
« 22 Wrz, 2010, 19:10:21 »
Witam !
   Zamierzam zacząć stroić się w mało popularnych (w mojej opinii) strojach z 6 struną opuszczoną nie tak jak w tradycyjnych dropowych strojach o ton w dół tylko o 2,5 tonu w dół (tak jak w tytule). Generalnie otrzymuje się  efekt jak gdyby z siódemki wyjąć 6 strunę. Chwytając dwoma palcami normalną kwintę mamy oktawę. Na szeroką skalę ten typ strojenia gitar jest stosowany przez Mastodona i Black Label Society  - u pozostałych wykonawców są to pojedyncze piosenki w repertuarze (np. Tool, Alterbridge). Są jeszcze hardkorzy, którzy tą jedną strunę stroją o 3,5 tonu w dół i wtedy łapiąc kwintę jednym palcem, jak przy normalnym dropie mamy oktawę (np. Nookie Limp Bizkit), ale to tak na marginesie tylko :P  I tu moje pytanie - jaki se strun do tego typu strojów ?? Z racji tego, że jest to nietypowy rodzaj dropów, gdzie 5 strun jest dość normalnie nastrojonych lub w ogóle standardowo nastrojonych a ta 6 już raczej "bardzo" nisko. Zakładanie setów od 7 nic nie da, bo przy normalnych menzurach nie zapewni to strojenia. Jestem świadom tego, że żeby B stroiło w 25.5 to właściwie trzeba 66 a przy 24,75 to 70, ale nie chce mieć wielkich rózni w grubościach i naprężeniach między 5 normalnymi strunami a tą 6, a z drugiej strony m.in. po to te 5 strun normalnie stroje by móc normalnie grać na nich solo, bendy itp. więc nie chce mieć wszystkich strun twardych. Weźcie coś doradźcie - wiem że Zack Wylde używa czasem na zywo tych swoich 10-60 do takich strojów, ale ta 52 w tym secie, która jest nie proporcjonalnie gruba do 6 która ma 60 mnie zabija po prostu ;) Nie mogę nic w necie znaleźć na ten temat, a wiem Mastodon gra w tych strojach dość technicznie więc wątpie by cały set strun używanych do tego stroju przez nich były super grubasami jakimiś. Dodam tylko, że rozmawiamy o standardowych menzurach od 24,75 do 25.5

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Chwytając dwoma palcami normalną kwintę mamy oktawę. Na szeroką skalę ten typ strojenia gitar jest stosowany przez Mastodona i Black Label Society  - u pozostałych wykonawców są to pojedyncze piosenki w repertuarze (np. Tool, Alterbridge). Są jeszcze hardkorzy, którzy tą jedną strunę stroją o 3,5 tonu w dół i wtedy łapiąc kwintę jednym palcem, jak przy normalnym dropie mamy oktawę (np. Nookie Limp Bizkit), ale to tak na marginesie tylko
NO CO TY?????
I tu moje pytanie - jaki se strun do tego typu strojów ?? Z racji tego, że jest to nietypowy rodzaj dropów, gdzie 5 strun jest dość normalnie nastrojonych lub w ogóle standardowo nastrojonych a ta 6 już raczej "bardzo" nisko. Zakładanie setów od 7 nic nie da, bo przy normalnych menzurach nie zapewni to strojenia. Jestem świadom tego, że żeby B stroiło w 25.5 to właściwie trzeba 66 a przy 24,75 to 70,
Trzeba albo i nie trzeba. Ja używam d dropped A setu 13-62 lub 68 na 24 calach jeśli kupuję na sztuki i dopiero strojąc do F# zakładam najgrubszą 080. A Mastodon, to do A stroił nawet na 12-56 na 24" i też dawali radę.
Generalnie w takim przypadku kupował bym wyłącznie na sztuki.Powiedzmy set 10 - 56 i wymieniać najgrubszą na 62 - 64 i powinno banglać.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Jestem świadom tego, że żeby B stroiło w 25.5 to właściwie trzeba 66
hm, kumpel przy 25,5 w C ma najgrubszą 60 i jest dość twardo, więc imo z 62/64 do H załatwiłoby sprawę ;) ale jak wolisz jeszcze twardsze to można i 66.

w sumie dużo do doradzania tu nie ma, po prostu http://www.taniestruny.pl/c/26/struny_pojedyncze.html ;) pierwszych 5 strun wybierasz sobie takich, jakich normalnie używasz w standardowym stroju i dorzucasz szóstą grubą. możesz wziąć też pod uwagę kupno standardowego setu do szóstki + dokupienie najgrubszej struny, jeśli coś takiego by się opłaciło (ale wątpię)
do widzenia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Witam !
   Zamierzam zacząć stroić się w mało popularnych (w mojej opinii) strojach z 6 struną opuszczoną nie tak jak w tradycyjnych dropowych strojach o ton w dół tylko o 2,5 tonu w dół (tak jak w tytule). Generalnie otrzymuje się  efekt jak gdyby z siódemki wyjąć 6 strunę.

Tak mam codziennie ;)
Jak stroiłem CGD#A#GC, to dawałem 10-13-18-30-42-56, to dodaj po rozmiarze w górę i masz do H (B).
Paczki z głów!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Chwytając dwoma palcami normalną kwintę mamy oktawę. Na szeroką skalę ten typ strojenia gitar jest stosowany przez Mastodona i Black Label Society  - u pozostałych wykonawców są to pojedyncze piosenki w repertuarze (np. Tool, Alterbridge). Są jeszcze hardkorzy, którzy tą jedną strunę stroją o 3,5 tonu w dół i wtedy łapiąc kwintę jednym palcem, jak przy normalnym dropie mamy oktawę (np. Nookie Limp Bizkit), ale to tak na marginesie tylko
NO CO TY?????

Pisząc harodkorzy, miałem na myśli fakt, iż rozbieżność między jedną struną a pozostałymi 5 praktycznie normalnie nastrojonymi jest duża, a nie że nisko się stroją, bo w dobie 8mek to nie jest argument. Poza tym wolałem wszystko wyjaśnić na wstępie, bo spotkałem się już z różnymi reakcjami PRO muzyków upierających się " że jak A to A standard albo Drop-A i koniec i coś ci się pomyliło chłopcze" ;)

Trzeba albo i nie trzeba. Ja używam d dropped A setu 13-62 lub 68 na 24 calach jeśli kupuję na sztuki i dopiero strojąc do F# zakładam najgrubszą 080. A Mastodon, to do A stroił nawet na 12-56 na 24" i też dawali radę.
Generalnie w takim przypadku kupował bym wyłącznie na sztuki.Powiedzmy set 10 - 56 i wymieniać najgrubszą na 62 - 64 i powinno banglać.
[/quote]

Mastodon jak coś grał na secie daddario 12-54, ale pewnie go używał tylko do D standard - było to w okresie kiedy nagrywali leviathana, wtedy pojawili się w endorsmencie, wtedy też pojawił się ten set i był dedykowany strojowi do D a własnie dużo kawałków na płycie było w D standard, a nie jak w debiucie w A. Pewnie wymieniają se tą jedna strunę na jakąś grubszą i dlatego napisali, że w sumie że 12-54 bo taki set kupują. Wielu tak robi, że podaja w endorsmenecie tylko set który najcześciej używa, a nie piszą już np. jakich używają do 7 jeżeli mają pare songów w repertuarze na siódemkach

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Hmmm. To skoro taki jesteś mądry to po co wogóle zadajesz te pytania? Poza tym skąd masz info? Jak będziesz mieć w skrzynce maile od Billa Kellihera to wtedy bądź pewien czego gdzie użyto. Internet kłamie.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Bo nie wiem wszystkiego :P Poza tym skąd Ty wiesz,że akurat 12-56 :P Jasne że kłamie, nie jestem przecież dziecko, ale na czymś się opierać mniej więcej trzeba

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Bo March Of The Fire Ants tak mocno kopnęło mnie w dupę, że musiałem wiedzieć wszystko o tym zespole, więc wraz z moim ówczesnym basistą dotarliśmy do źródła.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Co rozumiesz przez źródło ? BTW http://www.guitarplayer.com/article/emotional-rescue-/August-2009/98975 na dole jest o strunach, niestety nic nie mówią o tym, czy używają ich do wszystkich ich strojów

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Ja pierdolę, man... dobra napiszę to wyraźnie:
ŹRÓDŁEM BYŁ MAIL OD BILLA.
Nie wiem, czy mu D'Addario płaci, czy mu się preferencje zmieniły - taką informację dostaliśmy konkretnie od tego typa po wydaniu Remission.
Ale maila Ci nie przytoczę bo wtedy jeszcze używałem Windows czyli od tamtej pory zrobiłem conajmniej kilka reinstalacji systemu z utradą danych chyba dwukrotnie :P
Sorry, windowsowi puryści, musiałem :D
EOT
« Ostatnia zmiana: 25 Wrz, 2010, 10:26:28 wysłana przez se7en »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Poza tym Soulfly np w wywiadach twierdził, że używa ENGLI a sam widziałem na scenie Engle a z tyłu napierdalał rack Maxa z dwoma DR-kami. Więc sorry, raczej wierzę temu co widziałem/ktoś mi powiedział osobiście niż temu co wyczytuję w bezkresie internetu.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Dobra czilałt men - sam też chciałem maila napisać ale coś na obecnej stronie nie widziałem do nich maila, więc uznałem, że raczej trudno byłoby się z nimi skontaktować, może kiedyś było inaczej, nie wiem. Co do Soulfly  to może zmieniło im się, niektórzy skaczą po sprzęcie trochę, chyba że wywiad był z tego samego okresu co koncert. Co wywiadów i maili, niektórzy mają to  dupie po prostu, nie orientują i mylą się - po prostu na pewne techniczne kwestie są mniej wyczuleni i zdają się na łaskę techicznego w stylu "weź załóż mi coś by stroiło". Tak było z Meegsem z Coal Chamber który podczas wywiadu nie pamietał dokładnie jakie ma grubości strun i z jakiego drewna ma nową gitarę od B.C. Richa, albo Daron Malakian jeszcze na początku zaraz gdy wydawali Toxicity mówił że w barytonie ma do C ma 60 a w normalnum IC nie wie i "chyba" 56. Tak więc wyluzuj i się nie wściekaj.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Nie wściekam się, spoks. Po prostu nie lubię pisać takich opcji wprost bo już parę razy w życiu miałem sytuacje, że ujawniłem się z jakimś kontaktem a potem jeszcze dostawałem zjebę od zazdrosnych palantów
Więc sorry i no offence :)
Pozdro

Offline bald

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Witam !
   Zamierzam zacząć stroić się w mało popularnych (w mojej opinii) strojach z 6 struną opuszczoną nie tak jak w tradycyjnych dropowych strojach o ton w dół tylko o 2,5 tonu w dół (tak jak w tytule). Generalnie otrzymuje się  efekt jak gdyby z siódemki wyjąć 6 strunę. Chwytając dwoma palcami normalną kwintę mamy oktawę. Na szeroką skalę ten typ strojenia gitar jest stosowany przez Mastodona i Black Label Society  - u pozostałych wykonawców są to pojedyncze piosenki w repertuarze (np. Tool, Alterbridge). Są jeszcze hardkorzy, którzy tą jedną strunę stroją o 3,5 tonu w dół i wtedy łapiąc kwintę jednym palcem, jak przy normalnym dropie mamy oktawę (np. Nookie Limp Bizkit), ale to tak na marginesie tylko :P  I tu moje pytanie - jaki se strun do tego typu strojów ?? Z racji tego, że jest to nietypowy rodzaj dropów, gdzie 5 strun jest dość normalnie nastrojonych lub w ogóle standardowo nastrojonych a ta 6 już raczej "bardzo" nisko. Zakładanie setów od 7 nic nie da, bo przy normalnych menzurach nie zapewni to strojenia. Jestem świadom tego, że żeby B stroiło w 25.5 to właściwie trzeba 66 a przy 24,75 to 70, ale nie chce mieć wielkich rózni w grubościach i naprężeniach między 5 normalnymi strunami a tą 6, a z drugiej strony m.in. po to te 5 strun normalnie stroje by móc normalnie grać na nich solo, bendy itp. więc nie chce mieć wszystkich strun twardych. Weźcie coś doradźcie - wiem że Zack Wylde używa czasem na zywo tych swoich 10-60 do takich strojów, ale ta 52 w tym secie, która jest nie proporcjonalnie gruba do 6 która ma 60 mnie zabija po prostu ;) Nie mogę nic w necie znaleźć na ten temat, a wiem Mastodon gra w tych strojach dość technicznie więc wątpie by cały set strun używanych do tego stroju przez nich były super grubasami jakimiś. Dodam tylko, że rozmawiamy o standardowych menzurach od 24,75 do 25.5
D'Addario EXL 145(12-54) są zajebiaszcze, używam ich w drop C i również czasami zjeżdzam jak Mastodon(AGCFAD) i nie mam problemów ze strojeniem, duzo zalezy od gity jaką posiadasz, ja mam Gibson'a Les Paul Standard '94(skala oczywiscie 24.75), po dobrym ustawieniu gity wszystko cyka jak należy.
pozdro
...bo ludzie nie rozmawiają...

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154
jeśli coś pomogę to w drop A mam teraz 13-62 i "miętko" jest, niby nie tragiczie ale ciut za "miętko".  Jak było schoda w góre, to było zajebiście wybrzmiewające wszystko i takie skoncentrowane fajnie, a ostatnia nie flak. Nie wybrzmiewa teraz tak fajnie jak było wcześniej, oczywiście inaczej trza grać-dla mnie gorzej teraz. 25,5"

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
ja sobie gram przy 24" w A na grubości .58 i gram i nic mi nie dolega. Struny to są tak indywidualne sprawy jak u kobiet używanie tampona lub podpaski. Jak sam nie spróbujesz to nigdy nie poznasz prawdy.
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154
może i tak ale rzadko która lubi cienkie i sflaczałe ;)... ale nie wykluczam że się mylę;)
« Ostatnia zmiana: 05 Mar, 2011, 01:34:04 wysłana przez jaca2303 »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
może i tak ale rzadko która lubi cienkie i sflaczałe ;)... ale nie wykluczam że się mylę;)

moja prawa lubi ;)
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1935 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2008, 19:26:22
wysłana przez Pan Sinner
8 Odpowiedzi
6254 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2010, 15:19:11
wysłana przez Żebrak
10 Odpowiedzi
4877 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Kwi, 2013, 21:48:59
wysłana przez zerotolerance
48 Odpowiedzi
10597 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2015, 07:32:07
wysłana przez black maggot
21 Odpowiedzi
7296 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2015, 17:07:23
wysłana przez rusiu