Autor Wątek: Stroje typu B A D G B E , A G C F A D  (Przeczytany 9675 razy)

Offline bald

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Odp: Stroje typu B A D G B E , A G C F A D
« 04 Mar, 2011, 12:28:37 »
Witam !
   Zamierzam zacząć stroić się w mało popularnych (w mojej opinii) strojach z 6 struną opuszczoną nie tak jak w tradycyjnych dropowych strojach o ton w dół tylko o 2,5 tonu w dół (tak jak w tytule). Generalnie otrzymuje się  efekt jak gdyby z siódemki wyjąć 6 strunę. Chwytając dwoma palcami normalną kwintę mamy oktawę. Na szeroką skalę ten typ strojenia gitar jest stosowany przez Mastodona i Black Label Society  - u pozostałych wykonawców są to pojedyncze piosenki w repertuarze (np. Tool, Alterbridge). Są jeszcze hardkorzy, którzy tą jedną strunę stroją o 3,5 tonu w dół i wtedy łapiąc kwintę jednym palcem, jak przy normalnym dropie mamy oktawę (np. Nookie Limp Bizkit), ale to tak na marginesie tylko :P  I tu moje pytanie - jaki se strun do tego typu strojów ?? Z racji tego, że jest to nietypowy rodzaj dropów, gdzie 5 strun jest dość normalnie nastrojonych lub w ogóle standardowo nastrojonych a ta 6 już raczej "bardzo" nisko. Zakładanie setów od 7 nic nie da, bo przy normalnych menzurach nie zapewni to strojenia. Jestem świadom tego, że żeby B stroiło w 25.5 to właściwie trzeba 66 a przy 24,75 to 70, ale nie chce mieć wielkich rózni w grubościach i naprężeniach między 5 normalnymi strunami a tą 6, a z drugiej strony m.in. po to te 5 strun normalnie stroje by móc normalnie grać na nich solo, bendy itp. więc nie chce mieć wszystkich strun twardych. Weźcie coś doradźcie - wiem że Zack Wylde używa czasem na zywo tych swoich 10-60 do takich strojów, ale ta 52 w tym secie, która jest nie proporcjonalnie gruba do 6 która ma 60 mnie zabija po prostu ;) Nie mogę nic w necie znaleźć na ten temat, a wiem Mastodon gra w tych strojach dość technicznie więc wątpie by cały set strun używanych do tego stroju przez nich były super grubasami jakimiś. Dodam tylko, że rozmawiamy o standardowych menzurach od 24,75 do 25.5
D'Addario EXL 145(12-54) są zajebiaszcze, używam ich w drop C i również czasami zjeżdzam jak Mastodon(AGCFAD) i nie mam problemów ze strojeniem, duzo zalezy od gity jaką posiadasz, ja mam Gibson'a Les Paul Standard '94(skala oczywiscie 24.75), po dobrym ustawieniu gity wszystko cyka jak należy.
pozdro
...bo ludzie nie rozmawiają...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1938 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2008, 19:26:22
wysłana przez Pan Sinner
8 Odpowiedzi
6267 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2010, 15:19:11
wysłana przez Żebrak
10 Odpowiedzi
4903 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Kwi, 2013, 21:48:59
wysłana przez zerotolerance
48 Odpowiedzi
10654 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2015, 07:32:07
wysłana przez black maggot
21 Odpowiedzi
7307 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2015, 17:07:23
wysłana przez rusiu