Autor Wątek: Stroje typu B A D G B E , A G C F A D  (Przeczytany 9586 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Stroje typu B A D G B E , A G C F A D
« 23 Wrz, 2010, 21:03:04 »
Chwytając dwoma palcami normalną kwintę mamy oktawę. Na szeroką skalę ten typ strojenia gitar jest stosowany przez Mastodona i Black Label Society  - u pozostałych wykonawców są to pojedyncze piosenki w repertuarze (np. Tool, Alterbridge). Są jeszcze hardkorzy, którzy tą jedną strunę stroją o 3,5 tonu w dół i wtedy łapiąc kwintę jednym palcem, jak przy normalnym dropie mamy oktawę (np. Nookie Limp Bizkit), ale to tak na marginesie tylko
NO CO TY?????

Pisząc harodkorzy, miałem na myśli fakt, iż rozbieżność między jedną struną a pozostałymi 5 praktycznie normalnie nastrojonymi jest duża, a nie że nisko się stroją, bo w dobie 8mek to nie jest argument. Poza tym wolałem wszystko wyjaśnić na wstępie, bo spotkałem się już z różnymi reakcjami PRO muzyków upierających się " że jak A to A standard albo Drop-A i koniec i coś ci się pomyliło chłopcze" ;)

Trzeba albo i nie trzeba. Ja używam d dropped A setu 13-62 lub 68 na 24 calach jeśli kupuję na sztuki i dopiero strojąc do F# zakładam najgrubszą 080. A Mastodon, to do A stroił nawet na 12-56 na 24" i też dawali radę.
Generalnie w takim przypadku kupował bym wyłącznie na sztuki.Powiedzmy set 10 - 56 i wymieniać najgrubszą na 62 - 64 i powinno banglać.
[/quote]

Mastodon jak coś grał na secie daddario 12-54, ale pewnie go używał tylko do D standard - było to w okresie kiedy nagrywali leviathana, wtedy pojawili się w endorsmencie, wtedy też pojawił się ten set i był dedykowany strojowi do D a własnie dużo kawałków na płycie było w D standard, a nie jak w debiucie w A. Pewnie wymieniają se tą jedna strunę na jakąś grubszą i dlatego napisali, że w sumie że 12-54 bo taki set kupują. Wielu tak robi, że podaja w endorsmenecie tylko set który najcześciej używa, a nie piszą już np. jakich używają do 7 jeżeli mają pare songów w repertuarze na siódemkach

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1935 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2008, 19:26:22
wysłana przez Pan Sinner
8 Odpowiedzi
6254 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2010, 15:19:11
wysłana przez Żebrak
10 Odpowiedzi
4877 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Kwi, 2013, 21:48:59
wysłana przez zerotolerance
48 Odpowiedzi
10597 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2015, 07:32:07
wysłana przez black maggot
21 Odpowiedzi
7296 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2015, 17:07:23
wysłana przez rusiu