Autor Wątek: Lampa małej mocy do barw typu HI-Gain?  (Przeczytany 10654 razy)

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Lampa małej mocy do barw typu HI-Gain?
« 08 Sty, 2015, 16:33:13 »
Chciałem poradzić się szanownej braci gitarowej o jedną rzecz.
Przeszło mi przez ręce dziesiątki wzmacniaczy kiedy pracowałem w sklepach muzycznych i firmie lutniczej, miałem sporo gratów od Mesy do Soldano. Stwierdziłem że czas przeskoczyć na wzmacniacz o małej mocy tj. 15/30 watt maximum.

Rzecz w tym że Soldano 50 Watt nie rozkręciłem na żadnej scenie na więcej niż 3, na próbie 2 a w studio na 1,5. Więc po chuj mam nosić 20 kilo (w przypadku pieca 100 watt) skoro do niczego ten zapas mocy potrzebny mi nie jest. Nie korzystam z czystego, nie korzystam z efektów a crunch biorę z gałki volume w gitarze. A w związku z tym że nie korzystam z czystego to nie potrzebuję dużego headroom. Wiem wiem ... headroom to także dół w przesterach ... ale jako realizator i producent nagrań wiem że zarówno przy nagraniach jak i na żywo ścina się w gitarze wszystko poniżej 100 Hz a w przypadku stroju drop C także koryguje się zakres 120 / 130 Hz.

W związku z tym potrzebuję skutecznego wzmacniacza o małej mocy, moje typy to:

- Orange Jim Root Terror - czyli Tiny Terror z preampem od Rockeverba
- Orange Tiny Terror
- Brunetti Maranello
- Egnater Tweaker
- Krank Jr Rev 20

Brzmienie które mnie interesuje to nasycony dynamiczny hi gain który po redukcji volume w gitarze uzyska przyzwoity crunch.
Nie interesują mnie kopie ani produkcje rodzime, nie że coś ... po prostu. ;)

Any ideas?


Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
dzięki ogromne :)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
IRT Studio/15H
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Ciekawy cenowo, mały i całkiem fajnie brzmiący maluch:

http://www.musiciansfriend.com/amplifiers-effects/hughes-kettner-tubemeister-tm18h-18w-tube-guitar-amp-head

Jest też wersja 5W, ale 18W jest fajniejsza.

Z większą ilością kabony - meska mini recto albo mark V 25. Małe przyjemne słodziaki. Chociaż mini recto jest chyba bardziej "portable", bo prawie ją można do kieszeni schować :) mark V 25 już taki mały nie jest.
No pain No gain !

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Isu mnie wezwał do tablicy  :P. Mam tego Kranka ładnych parę lat.Zrobiłem mu mod na lampach (wszystkich) ale nie dlatego że coś było nie tak (bawiłem się brzmieniem). Jestem bardzo zadowolony. Typowy Hi Gain. Gram w domu i odkręcam na 3 (jest naprawdę głośno). Do łojenia rewelacja...potężny sołnd.Pętla efektów dodaje kopa w przesterze.Wzmak posiada rewelacyjny klin.Gitara cały czas ta sama ale zmieniałem pipaka pod mostem. Przy DM Evolution było straszne mięcho potężne brzmienie ale nie byłem zadowolony z selektywności.Teraz mam BKP Nailbomb AlNiCo i jest bardziej sucho z super selektywnością.Gain odkręcam na 6/12 i więcej nie ma sensu...zapas gainu jest olbrzymi.Co do kranczów się nie wypowiem...nie stosuję  :D.Porównywałem kiedyś z Tiny Terrorem...moim zdaniem ten drugi wysiada.Słyszałem dobre opinie o Egnaterze ale Rebelu.

Posty połączone: 08 Sty, 2015, 17:19:21
I jeszcze to poglądowo.
« Ostatnia zmiana: 08 Sty, 2015, 17:19:21 wysłana przez Saint2013 »
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Jestem prawie zdecydowany na Kranka, wszystkie opinie które czytam w necie są pełne zachwytu :)

Powiedz mi tylko @Saint2013 czy nie zginie w łojącej rocka kapeli, mamy na tyle świadomości że nie rozkręcamy się na piecach za mocno ... ale np. przy Jet City 18 wattowym czuć tą watę za plecami, brak mocy ... 'i find Your lack of power disturbing' xD


Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
W kwestii kapeli się nie wypowiem, jestem kanapowym grajkiem  :headbang:.Ogrywalim kiedyś z Dunem u niego na salce.Gralim na Kranku, 5150 i jakimś Marshallu, odkręcalim solidnie potka master :-)...specjalnie nie odstawał.On ma doświadczenie z salki a wzmak w/g niego naprawdę zacny jak na takie "żelazko".Z Krankiem jest tak, że albo się go kocha albo nienawidzi.
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Kali

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
polecam Jet City 22H

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Johnny_ibz ma takiego jet city do opędzlowania w razie czego :) a przynajmniej nosił się ze sprzedażą jeszcze niedawno. Jak ktoś lubi bardzo środkowe brzmienia, to w sumie spoko.
No pain No gain !

Zomballo

  • Gość
To ja zacytuję samego siebie żeby troszki popindolic w kółko to samo.

( Obraz usunięty.)

Ktoś wie, jak to się sprawuje na "domowych" głośnościach?
Grałem parę razy i generalnie na domowych głośnościach jest słabo, nawet bardzo słabo. :/

A to to gdzie nagrałem?



Nie ma lepszego pieca do domu. Serio.

i

Jeśli za jakiś czas celujesz w Meskę DR/SR to szczerze polecam zacząć odkładać i nie bawić się w półśrodki. Miśki Recto bardzo dobrze brzmią po cichu. Miałem Single potem Duala Small Logo. Obecnie wróciłem do Single bo jest ostrzejsza i mam praktycznie więcej brzmień. Ładniej się nasyca a głośność i headroom jest niemal idento. Na obu grałem w domu na sypialnianych głośnościach bez powerbrake i nigdy nie miałem problemu z domownikami. Masz tam potki master na każdy kanał i sumę output. Wszystko da się ustawić a frajda z gry na takim headzie jest zajebista. Osobiście odradzam do sypialni Peavey'a 5150. Tam skok na potku głosności w okolicach 1 pierwszej kreski jest taki, że jebs potrafi oberwać żyrandol.

Miśka Single koleboce się w wadze 16 kilo tyle co 5153, który też fajnie gada po cichaczu. Lubie po prostu brzmienie 6L6. EL84 tylkow wykonaniu voxa ale to nie higain. ;)

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
No właśnie nasz drugi gitarzysta sprzedaje Jet City Combo 20 watt na EL84, już nie możemy go słuchać ... głuche płaskie brzmienie, niby tam jest preamp z Soldano Atomic ... ale sory. Więc Jet City odpada, mam nadzieję że na zawsze :)

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
miałem i orange tiny terror, miałem tubemaistra 18, powiem krótko mg firebird zjada te wzmaki na śniadanie, imho to zupełnie inna klasa sprzętu, no i firebird można nazwać higainem w przeciwieństwie do dwóch wspomnianych
szkoda, że polskie wzmaki odpadają,
« Ostatnia zmiana: 08 Sty, 2015, 22:13:46 wysłana przez yapcok »

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Miałem Tiny Terrora i miałem Brunetti Maranello.
Jeśli chcesz mieć pjerdolnięcie jak z dużej lampki, to jedyna mała lampka jaka takie miała i jaką słyszałem, to Bogner Atma.
Ale oczywiście nie wszystkie małe ampki na świecie słyszałem, tym niemniej te dwie, jakkolwiek uważam je za bardzo fajne lampy z całkiem sporą ilością gainu, to mimo wszystko nie podrobią dobrych 100w.

Orange

  • Gość
Ogrywalem w Składzie Muzycznym Root Terrora.  Jakkolwiek dedykowana Paczka troszkę niedomaga IMO. W samej główce się zakochałem. Można radośnie grać szatany, kanału czystego nie udało mi się uzyskać. Jedyne co mi się nie podobało to cena...

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
W sumie ze wzmaków tutaj wymienionych ja mogę polecić H&K Tubemeistera... ogrywałem na LTD EC-1000 Deluxe (czarnej!) to wygar był taki, że cały wungiel ze śluńskiej gruby by wyjebało po jednym pierdolnięciu w e-moll.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
@yapcok, MG nie wezmę z dwóch powodów - pierwszy jest taki że nie zamówię wzmacniacza w ciemno a druga rzecz to to że zapłacę za nówkę 1600 a sprzedam później za 800, bo niestety małe polskie marki mają dużą niższą wartość w rynku wtórnym a ja nie żenię się ze sprzętem :)

@Myxu z tym jebnięciem z setki to niestety muszę się nie zgodzić z przyczyn technicznych. Na żadnej scenie ani w klubie nie rozkręcę jej na więcej niż 2,5 ... na próbie to samo. A headroom w dole który wynika z dużego zapasu mocy i tak zostanie ścięty zarówno w miksie live jak i w studio, gdzie jak wspomniałem wcześniej koryguje się dół w okolicach 120/130 Hz i goli się do zera wszystko poniżej 100 Hz. Więc wzmacniacz o mocy większej niż 30 watt jest zwyczajnie nie uzasadniony. Tak też piszą na Proguitarshop, który to portal uważam za jeden z nielicznych obecnie dysponujących rzeczową wiedzą.
Powiedz mi jak z tym Brunetti, spoko rzyga ?

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Na ile byś nie rozkręcił, miałem lampki o całym przekroju mocy i te dwa z Twojej listy nijak się nie umywały do stu wat soldano jeśli chodzi o High Gain :) Gainu miały sporo ale niezależnie od pozycji gałek, nie uzyskiwałem na nich potężnego, ciasnego dołu.
Nawet jeśli podcinasz go w studiu czy w miksie, to na Twoim miejscu wolał bym mieć podcięty fajny bas, niż chujowy bas i wcale nie chodzi o jego ilość.

Maranello jest fajnym piecuchem, ale jest zdecydowanie bardziej hardrockowy niż metalowy high gain.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No właśnie nasz drugi gitarzysta sprzedaje Jet City Combo 20 watt na EL84, już nie możemy go słuchać ... głuche płaskie brzmienie, niby tam jest preamp z Soldano Atomic ... ale sory. Więc Jet City odpada, mam nadzieję że na zawsze :)

Ale JCA22 to nie to samo co JCA20 ;) a nawet powiem, że to zupełnie co innego, bo masz dwa kanały jeden to Atomic, a drugi to Hot Rod ;) uwierz mi, warto spróbować, na pewno nie jest płasko.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Zomballo

  • Gość
Mesa Single - moze to kwestia egzemplarza - moj na malej glosnosci byl ostry jak brzytwa, raczej niezbyt nasycony, zdecydowanie wolalem Marshalla 6100 (naturalny sound, miecho, chociaz sporo zalezy od lamp). Bez jakiegos tsa to raczej srednia opcja imo. Na duzej glosnosci mega wygar, kop, zero buly.
Mój przed modem też był taki ale TS skutecznie robił to co trzeba. Wizyta u Marvela i mam brzmienie small logo pre 500 na wyciągnięcie ręki z ładniejszym klinem i fajniejszą górką. Mój Dual to był rev F. Ten to i bez modów na kanale przesterowanym zapierdzielał po cichu pięknie.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Znaczy ... nie chodzi mi o wzmacniacz do domu który mi zagra cicho ... chodzi mi o mały wzmacniacz który zagra mi głośno na przesterze, będzie osadzony w środkowym paśmie i nie zniknie pod sekcją.

:))))

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Znaczy ... nie chodzi mi o wzmacniacz do domu który mi zagra cicho ... chodzi mi o mały wzmacniacz który zagra mi głośno na przesterze, będzie osadzony w środkowym paśmie i nie zniknie pod sekcją.

:))))

No JCA22h z paką Buzzaro ST-B212 CV30 spokojnie wystarczał mi by grać próby z  głośnym pałkerem, no i jeszcze był zapas mocy. Oczywiście nie nalegam, ale warto spróbować wzmak jest tani i w razie czego chodliwy.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
zaczyna to nabierać sensu ... współczynnik ceny do mocy i potencjalnie brzmienia wydaje się optymalny.
Za 950 PLN jest na Thomannie B-stock. Po ile chodzą używki u nas?

Tutaj już nie chodzi o stówę czy dwie więcej ale znowu za 1500 jest na Allegro Egnater Tweaker, 40 watt i kupa opcji w nim na ukręcenie soundu.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@Tomek Martyniak Za jakieś 850-900PLN sprzedasz, ja swojego sprzedałem za 1000PLN ;) a na tle małych lampek jakie miałem był chyba najciekawszy.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
no raczej :D



wezmę do tego paczkę na v30 i będzie dżi.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Dobra, dorzucę też swoje trzy groszę :D

Krank - chujnia, strasznie mi się nie podobają te piece - i czy to są 100w monstra czy ten jr, wszystkie IMHO sypią siarą i to taką nie do okiełznania.

Orange - jakkolwiek kocham, to Tiny Terror mi się nie podoba, nawet po dopałce ZA TO Jim root terror - genialny, brzmi dosłownie jak rockerverb, po dopałce jest prześlicznie.

Na salce mamy 5153 50w i jestem zakochany w tym piecu - gdyby nie to, że opcja posiadania Kemperełkę robi mi o wiele lepiej to bym się poważnie zastanowił nad tym piecem.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1938 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2008, 19:26:22
wysłana przez Pan Sinner
17 Odpowiedzi
9664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2011, 09:17:18
wysłana przez wuj Bat
38 Odpowiedzi
11869 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2011, 15:16:14
wysłana przez Page_Hamilton
18 Odpowiedzi
5719 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2012, 10:20:58
wysłana przez glowa-glowa
4 Odpowiedzi
1401 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Maj, 2014, 12:13:42
wysłana przez Przychlast