Autor Wątek: Budowa zasilacza typu yankee ps m1? POMOCY!  (Przeczytany 7305 razy)

Offline szymszum

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Budowa zasilacza typu yankee ps m1? POMOCY!
« 06 Paź, 2015, 23:04:13 »
Witam,
chciałbym się zabrać za budowę zasilacza coś na podobe zasilacza yankee ps m1. Czy ktoś mógłby mi pomóc gdzie znaleźć schematy, materiały itp.? Jak zacząć, ja zbudować?
Kompletnie nie wiem jak uderzyć w ta sprawę. Jeśli nie ten dział to sory z góry ale nie wiedziałem gdzie umieścić.
Proszę o pomoc!

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Musisz mieć transformator np 2x12V AC , dwa stabilizatory, kilka kondensatorów i gniazda. Szukaj pod hasłem zasilacz stabilizowany w google :)

Offline szymszum

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
okej,ale tutaj musi być transformator chyba na 10 x 12 tylko gdzie taki dostać bo na 10 wyjść musi być. a jakiś schemat idzie dorwać i sklep z częściami?

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Muszę Cię rozczarować, ale w tym zasilaczu są tylko 2 sekcje zasilania. Do każdej po 5 gniazd. Jakbyś chciał 10 sekcji to zasilacz by był 2 razy większy, a transformator tylko na zamówienie, czyli drogo ;)
Boli szukanie w google? http://www.eres.alpha.pl/elektronika/fusion_images/schematy/sch244.gif
« Ostatnia zmiana: 07 Paź, 2015, 08:13:25 wysłana przez Razor89 »

Offline szymszum

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Sorka ale nie jestem żadnym elektrykiem ani nic i muszę rozpracować nawet schemat ;d Ale dzięki :)

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Taniej czasami wychodzi kupić gotowca, niż robić samemu. Tym bardziej jeżeli ma to byś solidnie wykonane.

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
I bezpieczniej dla sprzętu oraz użytkownika :)

Offline szymszum

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Często też wychodzi, że zrobienie samemu będzie połowę tańsze

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Offline kermcio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Case 3 od Tomanka wychodzi prawie połowę Yankee.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Sorka ale nie jestem żadnym elektrykiem ani nic i muszę rozpracować nawet schemat ;d Ale dzięki :)
Jeśli nie jesteś "żadnym elektrykiem ani nic" i taki schemat musisz "rozpracować", to naprawdę lepiej kup sobie gotowy zasilacz. Jak chcesz się nauczyć, to poproś kogoś kompetentnego, żeby ci to zademonstrował na żywo, a potem spróbuj zrobić sam, ale pod nadzorem. Pierwsza zasada BHP: jeśli zabierasz się za coś potencjalnie niebezpiecznego, o czym nie masz pojęcia, nigdy nie ufaj anonimowym opiniom i radom z internetu.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
Powerplant od harleya bentona + jakies kabelki od yankiego lub hand made i styka. Taniej niz oni nie zrobisz z sensowna obudowa.

Offline Konik1883

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
http://www.tonepad.com/getFile.asp?id=111

Transformator to 12V  i min 250 mA.

UWAŻAJ !!! którą stroną zasilasz transformator.
« Ostatnia zmiana: 08 Paź, 2015, 09:34:46 wysłana przez Konik1883 »

Offline kermcio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Powerplant od harleya bentona + jakies kabelki od yankiego lub hand made i styka. Taniej niz oni nie zrobisz z sensowna obudowa.
A powerplant nie ma kabelków z zestawie?

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 859
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Często też wychodzi, że zrobienie samemu będzie połowę tańsze

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka



Samochód też sobie sam złóż. Nie szkodzi, że się chuja na tym znasz. Znajdź plany i zrób taniej niż fabryka.
4string

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
Powerplant od harleya bentona + jakies kabelki od yankiego lub hand made i styka. Taniej niz oni nie zrobisz z sensowna obudowa.
A powerplant nie ma kabelków z zestawie?
Oczywiscie ze ma. Ale rozpadaja sie w palcach.

Orange

  • Gość
Dajcie mu spokój. Niech robi.
Spoiler

Offline szymszum

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Często też wychodzi, że zrobienie samemu będzie połowę tańsze

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka



Samochód też sobie sam złóż. Nie szkodzi, że się chuja na tym znasz. Znajdź plany i zrób taniej niż fabryka.
 

No tak, Ty urodziłeś się i wszystko już umiałes, niczego się nie uczyles. Nie pogrążaj się i sprawdź sobie od czego jest forum. A takie teksty zachowaj dla siebie.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Musisz być tu nowy :D.
Paczki z głów!

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
(...) sprawdź sobie od czego jest forum. (...)
Lepiej sam sprawdź jak wygląda część dyskusji na tym forum  ;D

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 859
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
No tak, Ty urodziłeś się i wszystko już umiałes, niczego się nie uczyles.

 Uczyłem się - szukałem i próbowałem, a dostęp do informacji w czasach przedinternetowych był trudniejszy - książki, czasopisma etc. Teraz wszystko można wygooglać w kilka sekund, zwłaszcza na tak oklepany temat jak zasilacz. Trzeba tylko chcieć.

Nie pogrążaj się i sprawdź sobie od czego jest forum.

Wybacz, najwyraźniej zapomniałem o tym, że forum to klub jeleni, których jedynym hobby jest odwalanie czarnej roboty za leniwych gamoni.
4string

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Ej no dajmy sobie szansę... poza tym chciałbym wiedzieć jak już ten zasilacz będzie gotowy i kiedy będzie pierwsze próbne "odpalenie". Może coś pierdolnie i będzie o naszym forum na pasku w tvn'ie? (sława mocno)  :facepalm:

Dzięki też za miłe słowa o tym zasilaczu od HB (mówiąc szczerze trochę się bałem jakości, a jeżeli tylko kabelki ssą to nie jest to przeszkoda przy kupnie ;) )

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
@szymszum, trochę ryzykowne jest brać na warsztat coś co podłączasz pod 230V, jeżeli robisz to po raz pierwszy i nie masz o tym zielonego pojęcia. spróbuj najpierw zrobić coś pod 12V, np, jakiś efekt, możesz na internetach kupić kompletne zestawy DIY. Lutujesz, instalujesz w obudowę i sprawdzasz czy wszystko działa, czyli  czy dobrze wszystko poskładałeś.
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
5779 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2009, 21:59:34
wysłana przez Tomek Martyniak
15 Odpowiedzi
8391 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2010, 12:52:59
wysłana przez Rectifier
7 Odpowiedzi
4735 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2011, 15:17:58
wysłana przez Grzysiu
7 Odpowiedzi
2152 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2018, 23:57:18
wysłana przez theremin
2 Odpowiedzi
1889 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2018, 10:01:17
wysłana przez Yames