Autor Wątek: Struny do krótkiej skali (24.75) - różne stroje  (Przeczytany 4878 razy)

Online zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Poszukuję stron do "low tuningu" do Gipsuna. Potrzebuję jakichś propozycji do C#, C i B standard.

W Deanie używałem Ernie Balla 14-58 do standard B i 12-56 do standard C# i było ok, ale nie wiem jak to przełożyć na Gibsonowską skalę.

Teraz w Gipsunie mam Daddario 14-68 do barytona (o takie: http://daddario.com/DADProductDetail.Page?ActiveID=3769&productid=47&productname=XL157_Nickel_Wound__Baritone_Medium__14_68), ale jest jakoś dziwnie, wcale nie tak jak można by się było spodziewać po tak grubych strunach. Doczytałem się, że te struny są optymalizowane pod skalę Danelectro, czyli ok 29 cali. Może w tym tkwi przyczyna? Znalazłem też coś takiego: http://daddario.com/DADProductDetail.Page?ActiveID=3769&productid=40&productname=EXL158_Nickel_Wound__Baritone_Light__13_62. Jest tu napisane, że te sa optymalizowane pod normalną (krótką skalę). Myślicie, że będzie to robić w B standard?

Obecnie głównie zależy mi, żeby to robiło w C std, bo tak będziemy grali w kapeli. Znalazłem takie coś: http://daddario.com/DADProductDetail.Page?ActiveID=3769&ProductID=31, ale oni to chyba robią pod standardową (25.5)?

Aniłej, jak macie jakieś propozycje to dawajcie znać.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Man, ja do Gibciów zakaładam 13-72 ErnieBalla i jest super, ale tylko dla kogoś, kto lubi twarde wiosła :)
No i do B i drop A. Gdybym grał w C lub C# to zastanowiłbym się nad sporo cieńszymi basami. Nie wiem, 13-62, może 64.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2013, 07:05:02 wysłana przez Yony »

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Mam w sg w drop B GHS 13-60, dla mnie ani za twarde ani za miękkie.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Jak na Washburna z tą skalą zakładałem wspomniane Ernie Balle to z setów, które na nim testowałem było najlepiej - i wcale nie jakoś szczególnie twardo, do C dawały radę i rzecz jasna w dół też.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
polecam elixiry barytony 12-68, jak dla mnie 60 przy na skali 24,75 za bardzo lata

Online zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Trzeba od czegoś zacząć, to wezmę chyba 13-62 od Darka i zobaczę co dalej.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Ja na ESP przy tej skali miałem założone 11-56 do Drop C ale widzę, że dla większości to do standard E byłyby za cienkie.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
osobiscie w LP miałem ghs 11-58 w drop C i dla mnie to był set idealny.
w drop B podobały mnie się FM 13-60
i always go full retard

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Weź set jaki założyłbyś do 7ki strojonej w standardzie(jeżeli grasz tylko na 6tkach, to pacz na czym kończą się seryjne sety do 7mek z podobnym rozkładem grubości 6ciu cieńszych strun i takową grubość dołóż do swojego 6tkowego setu), wypierdol najcieńszą i masz z grubsza idealny set do B-standard(kwestię czy trzecia struna ma być z owijką czy bez i jakiej dokładnie grubości musisz rozwiązać sam).

Jako, że do 7ki 25.5'' w standardowym stroju nie widzę potrzeby wpierdalania setów grubszych niż 9-46 + 58 lub 60, do B-standard użyłbym 11-58 lub 11-60, z naciskiem na to pierwsze, jeżeli wiesło miałoby być przestrajane w górę. Możliwe, że jeszcze odchudziłbym wioliny, bo po chuj mają być twarde. Do D-standard na skali jeszcze krótszej niż gipsonoska 10-52 lub 10-54 wystarcza mi spokojnie z możliwością pomyślnego zejście do C#. W C trochę już na basowych lata.  I piszę tu o GHS. D'addario są nieco miększe. A jeszcze miększe są dunlopy, gdzie 11-50 w D podciągało się łatwiej niż 9-46 ghs w E.
synkopy to guwno

Offline Pascal

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Również mam skalę 24,75 w swojej gitarze i dotychczas używałem strun 11-56 i tym podobnych, które niestety przy strojeniu do drop A są zbyt miękkie. Szukam strun, które miałyby odpowiednią siłę naciągu do gry szybkich riffów, ale im więcej czytam, tym większy mam problem z wyborem. Na forum znalazłem propozycję doboru strun Ernie Ball pojedynczo: 11/12p-16/17p-24w-40w-54w-74w. Niestety są one ciężko dostępne i jestem w stanie skompletować sobie jedynie set z GHS Boomers. Czy ktoś orientuje się, jak jest z ich siłą naciągu względem EB? Jest także komplet EB 13-72, którego używanie deklaruje wielu gitarzystów. Chciałbym zakupić zestaw o równomiernej sile naciągu, by nie męczyć tak bardzo gryfu. Co moglibyście mi polecić?

Z góry dzięki za pomoc,
Pozdrawiam

Online zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Również mam skalę 24,75 w swojej gitarze i dotychczas używałem strun 11-56 i tym podobnych, które niestety przy strojeniu do drop A są zbyt miękkie. Szukam strun, które miałyby odpowiednią siłę naciągu do gry szybkich riffów, ale im więcej czytam, tym większy mam problem z wyborem. Na forum znalazłem propozycję doboru strun Ernie Ball pojedynczo: 11/12p-16/17p-24w-40w-54w-74w. Niestety są one ciężko dostępne i jestem w stanie skompletować sobie jedynie set z GHS Boomers. Czy ktoś orientuje się, jak jest z ich siłą naciągu względem EB? Jest także komplet EB 13-72, którego używanie deklaruje wielu gitarzystów. Chciałbym zakupić zestaw o równomiernej sile naciągu, by nie męczyć tak bardzo gryfu. Co moglibyście mi polecić?

Z góry dzięki za pomoc,
Pozdrawiam

Do drop A możesz sobie kupić to co ja teraz mam założone, czyli Daddario XL157. Jak za bogato to możesz EXL158.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2812 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2007, 08:58:20
wysłana przez Pan Sinner
26 Odpowiedzi
9518 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2010, 18:51:45
wysłana przez Wybielacz666
17 Odpowiedzi
9586 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2011, 09:17:18
wysłana przez wuj Bat
1 Odpowiedzi
4062 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2012, 10:49:20
wysłana przez sify11
12 Odpowiedzi
7909 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2022, 14:14:53
wysłana przez Orange