Autor Wątek: Jaki Bareknuckle do mahoniowej dechy?  (Przeczytany 7012 razy)

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Jaki Bareknuckle do mahoniowej dechy?
« 13 Cze, 2011, 12:08:04 »
Zbrzydły mi aktywy i chce wsadzić bare knuckle do mojego fernandesa ravelle elite.
Tylko nie wiem który dobrze zabrzmi, nie mam doświadczenia z tymi pickupami. Ktoś poradzi?
Myślałem nad aftermath? Z doświadczenia wiem że activator, sh6 zamula, eclipse brzmi za płasko.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Yames ma nailbomba w mahoniu i go chwali, ja mam nailbomba w jesionie (gryf z mahoniu) i też go bardzo lubię. Na pewno nie będzie z nim wtopy.

Swoją drogą to tu masz DI najpopularniejszych Bare Knuckli w Les Paulu (tylko Aftermath jest z Blackmachiny). Zreampujesz sobie przez ulubione zabawki i wybierzesz tego, który Ci najbardziej siądzie :)

http://acapella.harmony-central.com/showthread.php?2790798-Reamp-ready-DIs-of-11-popular-Bare-Knuckle-pickups
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
O właśnie o to chodziło ! Dzięki Musza. Kiedyś widziałem ten link i nie mogłem go odszukać :D
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729

Odkopuję bo teraz sam mam dylemat, wiem że Warpig odpada ( :P ),  moi faworyci to PK i C-Nailbomb pod most a pod gryf sam nie wiem jakieś sugestie?
power to a being never dies

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
painkiller+aftermath :)
i always go full retard

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Set Nailbombów lub Nailbomb +VHII i to bardziej bym obstawiał, Jeśli lubisz mniejszy output to Mule lub Black Dogi
Nailbomby IMO zdecydowanie pod most ceramiczne.
Aftermath nie zachwycał w Mahoniu .

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
A czy Nailbomby dadzą radę w niskich strojach typu drop A#? A jak z ich szybkością w dole?
power to a being never dies

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Stroję do A i jest gut dropy tez wytrzymywał i lepiej mi grał w mahoniu niz Aftermath choć lubie aftera. Black Hawki ( poprzednio nie pomyliłem sie i myslałem o Black Dogu ) tez dadzą redę ale są dośc specyficzne szybkie ale bardzo selektywne i nie wszystkich to zachwyca .

Posty połączone: 03 Kwi, 2013, 22:43:44
MIałem Nailbomba w 8 ce do E, Baciu tez ma nailbomba w 8ce jeno Alnico i nie narzeka na brak reakcji pickupa
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2013, 22:43:44 wysłana przez commelina »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
MIałem Nailbomba w 8 ce do E, Baciu tez ma nailbomba w 8ce jeno Alnico i nie narzeka na brak reakcji pickupa

Wlacz osadzony player soundcloud
Paczki z głów!

Offline AsRocker

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Mam Nailbomba alnico przy mostku w Gibie LP studio i jak dla mnie jest zajebiście :)

Offline Szneka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
+1 dla nailbomba, ogrywalem ceramika pod mostem w mahoniu (lutnik), mega szybki i czuly na artykulacje sam sie szykuje pod taki secik do Bb :)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Miał ktoś doświadczenie z Rebell Yell w full mahoniu? Boje się, że Nailbomb to za bogato. Szukam jakiegoś pikapa, który wytnie mi nieco basu z sygnału.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Miał ktoś doświadczenie z Rebell Yell w full mahoniu? Boje się, że Nailbomb to za bogato. Szukam jakiegoś pikapa, który wytnie mi nieco basu z sygnału.

Istnieje też coś takiego jak boss ge-7 chociażby. ;)

Rebel Yell spoko do grania rocka. Do les paula.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Gru miał rebell yell chyba w Regiusie 8 i mocno chwalił (no ale to jesią-klą). Były też jakieś nagrania na tym w wątku  o AXE Fx i w prog metalu grało bardzo miło.
weimar guitar gently weeps

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Miał ktoś doświadczenie z Rebell Yell w full mahoniu? Boje się, że Nailbomb to za bogato. Szukam jakiegoś pikapa, który wytnie mi nieco basu z sygnału.

Hollydiver, Black Dog, Mule,  Rebel Yell byłby ok, mieliśmygo w jednym Kallisti gdzie korpus był z mahuniu .

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Trochę podłącze się do tematu. W jesionie co się najlepiej sprawdzi. Aftermath ? Chodzi o dość ciemne brzmienie, które nie traci na selektywności.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Aftermath zdecydowanie ciemnym pickupem nie jest. IMO w takim przypadku lepiej zagra Warpig.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
W moim Swanie jesion+warpig zapierdala az milo. Do tej pory moim ulubionym była lipa+painkiller ale chyba musze zrewidowac poglądy.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
W moim Swanie jesion+warpig zapierdala az milo. Do tej pory moim ulubionym była lipa+painkiller ale chyba musze zrewidowac poglądy.

Tak, jesion z warpigiem brzmi fajnie, potwierdzam. Mi tylko na bardzo szybkim PM nie pasilo, ale innym przeciez nie musi.

Zero chcesz wycinac bass, to moje zdanie znasz... PK!
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Skłoniłem się ku Painkilla(b) + Cold Sweat(n). Nailbomba się boję bo jest trochę zorientowany na vintydż i hair metal, a ja szukam czegoś bardziej modern. Mam nadzieję, że się nie zawiodę  ;)
power to a being never dies

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Skłoniłem się ku Painkilla(b) + Cold Sweat(n). Nailbomba się boję bo jest trochę zorientowany na vintydż i hair metal, a ja szukam czegoś bardziej modern. Mam nadzieję, że się nie zawiodę  ;)

Polecam ten zestaw do mahoniu, miałem w swoim PRS-ie i było zajebiscie :)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
8603 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2009, 16:33:11
wysłana przez maarioo
Jaki EQ?

Zaczęty przez g-zs Efekty

9 Odpowiedzi
6969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2008, 00:27:49
wysłana przez mondomg
8 Odpowiedzi
3037 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2009, 14:11:48
wysłana przez James Dean
6 Odpowiedzi
2377 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2014, 17:56:56
wysłana przez Johnny
1 Odpowiedzi
2113 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2018, 18:28:32
wysłana przez mastEr_eXplorer