Autor Wątek: Digidesign Eleven Rack Guitar Multi Effects Processor  (Przeczytany 123206 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 773
No i potrafimy użyć tylko mniej jak 10% naszego mózgu, dlatego faceci musieli zacząć myśleć jeszcze chujem, panowie...
Paczki z głów!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
No i teraz piszesz fajnie :)
A nie usłyszałeś bo nikt (być może nikt)  nie kręci tego czego czego potrzebujesz tylko inne sound`y.
Jesteś z prawie Częstochowy od której strony? Jeśli od Katowic to zapraszam na kręcenie z wiosłem do mnie. Sądzę ze odrobina pracy nad Axe i wykręcimy coś takiego ;)
W sumie bardziej na zachód (Panki) do Wojkowic mam jakieś 100km patrząc na mapę czyli w sumie spoko. Chętnie skorzystam z zaproszenia ale bardziej latem jakoś jeżeli będzie nadal aktualne :)

nie ma problemu ;) zapraszam , chyba że wcześniej będziemy grać jakąś sztukę kolo Częstochowy.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Trochę za bardzo się spinacie - zamiast zrobić solidne zestawienie korzyści i minusów, to mam wrażenie, że to kłótnia o to, kto ma lepsze grabki do swojej piaskownicy.

No właśnie Lechu! Zamiast się tutaj spinać, zagralibyście jakąś sztukę w pobliżu Kato!! Nowy klawisz, nowy basista (pozdrowienia dla Piotrka hehe), więc działać!!! :)
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Trochę za bardzo się spinacie - zamiast zrobić solidne zestawienie korzyści i minusów, to mam wrażenie, że to kłótnia o to, kto ma lepsze grabki do swojej piaskownicy.

No właśnie Lechu! Zamiast się tutaj spinać, zagralibyście jakąś sztukę w pobliżu Kato!! Nowy klawisz, nowy basista (pozdrowienia dla Piotrka hehe), więc działać!!! :)

Ja mam luzik, zero spinki bo i po co :) Love Axe i juszz.  :devil: A sztukę zagramy na pewno, póki co nowy materiał i nowa brać uczy się starego materiału ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Aerosmith nie wiem czy tylko ja odnoszę takie wrażenie ale z Twoich wszystkich wypowiedzi na temat Axe'a, 11R i Pod'a bucha mi takim usprawiedliwianiem przed samym sobą (i chyba całym forum), że zakup Fractal'a był wart tych pieniędzy :p ważne, że Ty w to wierzysz, nie musisz wszystkich innych na siłę przekonać, że tak jest ;) zresztą każdy ma inne potrzeby jak już parę osób napisało :)

Odnosisz tylko takie wrażanie, bo usprawiedliwiać musiałem się tylko przed żoną  :D

Ja za to odnoszę wrażanie, że niektórzy się usprawiedliwiają, że kupili 11R i chcą całemu światy wmówić, że to prawie taki AXE połączony z RME, a do tego za znacznie mniejsze pieniądze  :lol:

Kiedyś gdy miałem kasę tylko na Valveking to też wmawiałem sobie, że to prawie Uberschall, więc rozumiem zwolenników 11R  :P

Dobra, kończmy te spory bo i tak do niczego nie dojdziemy  8)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Ja za to odnoszę wrażenie, że próbujesz mi udowodnić mój debilizm, że korzystam z 11R ale na szczęście mnie to jebe :]


Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Mnie nie kręcą w ogóle te procesory, ale jak ostatnio się dowiaduję kto z nich korzysta to jestem w szoku i chyba trzeba powoli przyznać, że nadchodzi już ten czas, gdy cyfrowe wzmacniacze będą wypierać starą technologię. Mam tylko nadzieję, że nie doczekam czasów, gdy będzie za nas grać maszyna, chociaż kto wie...
Nie wiem, czy lepszy jest Axe, czy 11R, ale z tego, co widzę to nie są to identyczne urządzenia.

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Ogralem 11R i sie ciesze, ze mialem jeszcze mozliwosc zwrotu HD500  :D Piec tez zmienil wlasciciela :D 11R rzadzi, gada jak lampa i niczego mu nie brakuje. Bardzo sie ciesze, ze w tej cenie jest rewelacyjny sprzet gitarowy, dobrej klasy interfejs i program do nagrywania.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 371
    • CTG TV
Ja jebie. Chciałem się coś dowiedzieć o 11R, a tu pierdolenie o jakichś Aksach (ubezpieczenia?) DSP1000 (nowy model BMW?) i masa, po prostu masa gówna. Pigmej pełną gębą.

Czy mógłbym prosić jakiegoś użytkownika o sensowny post na temat 11R? Czy da się rozdzielić sygnał na taki z symulacją kolumny i bez? Jak wygląda programowanie presetów? Jak brzmią podstawowe efekty (delay, phaser, reverb...)?
Na pewno wszystko jest opisane na jakiejś stronie, ale chętnie poczytam opinię z pierwszej ręki.

Dziękuję z góry.
mniut i piah

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Długi czas nosiłem się z zamiarem napisania kilku słów o 11R + próbki, ale jestem zbyt zajęty robieniem perki. W każdym razie, filmiki demonstracyjne na oficjalnej stronie całkiem trafnie prezentują urządzenie - opisałbym je w bardzo podobny sposób.

Co do Twoich pytań:

Cytuj
Czy da się rozdzielić sygnał na taki z symulacją kolumny i bez?

Tak.

Cytuj
Jak wygląda programowanie presetów?

Nie ma jak w Axe (nie pamiętam jak w PODach), że tworzysz nowy preset i dodajesz do niego poszczególne elementy. Masz fabryczne presety, z gotowymi blokami efektów i modyfikujesz je wedle uznania. Presety z wielkiej litery (A1, A2, F4, Z3, etc.) można zastępować własnymi, a z małej (a1, a2, f4, z3) zostają zawsze fabryczne.

Ja robię to tak, że biorę obojętnie jaki preset, bajpasuję wszystko oprócz wzmacniacza i paczki.
Następnie w bloku CAB wybieram którąś pojemnościówkę off axis oraz standardową pakę na V30 i biorę się za przeglądanie wzmacniaczy, ze wszystkim na godzinę 12.
Jak już trafię na coś, co pasuje mi na daną chwilę najlepiej, dokręcam sobie gałkologię.
Następnie ustawiam bloki efektów w pasującej mi kolejności i zajmuję się każdym po kolei - dopałka, FX1 na chorus, FX2 na flanger, MOD na phaser, etc.
Na sam koniec ustawiam equalizer graficzny, ewentualnie kompresor i delay z reverbem.

Jako, że lubię mieć kilka presetów bardzo podobnych, a różniących się jednym czy dwoma szczegółami, prędko kopiuję ten zapisany przed chwilą na sąsiednie banki, zmieniam przykładowo model dopałki, zapisuję, w kolejnym zmieniam na jeszcze inny i na koniec porównuję je i ewentualnie wybieram najlepszy.

Korzystając z edytora presetów przez Pro Tools jest to bajecznie proste i przyjemne, ale korzystanie z przedniego panelu 11R po kilku godzinach wprawy w zupełności mi wystarcza.

Cytuj
Jak brzmią podstawowe efekty (delay, phaser, reverb...)?

Choć nie ma ich zbyt wiele, to dla mnie brzmią na tyle dobrze, że zdarza mi się odstawiać na bok dotychczas używane przeze mnie wtyczki VST. Ba, zdarzyło mi się puszczać mix perkusji przez sam reverb w 11R.

Niestety, póki co nie mam do dyspozycji żadnych próbek, oprócz nagranych z miesiąc temu czystych brzmień z różnymi symulacjami wzmacniaczy, na tej samej paczce i mikrofonie (4x12 Green 25W i Cond 87, on axis). Wszystko zbajpasowane, oprócz symulacji wzmacniacza i paczki, bez żadnej dalszej obróbki. Gitara to MMJP7, użyłem wtedy bodajże mixu piezo i obu BKP (Cold Sweat Neck & Nailbomb Bridge) z rozłączonymi cewkami.

[cloudset]http://soundcloud.com/silly-hats-only/sets/avid-digidesign-eleven-rack[/cloudset]

Kolejnym razem wrzucę również czyste brzmienia, ale już z efektami. Następnie jakieś krancze, ołwerdrajwy i dystorszony. Ale najpierw perka.

Gdybyś Ty albo ktokolwiek inny miał jakieś pytania odnośnie urządzenia albo żądania w sprawie próbek, proszę pisać.

pozdrawiam

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Brzmienie z próbek bardzo fajne!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Mondo, napisz mi proszę o co chodzi z tymi z tym on/off axis. Wprawdzie mam coś takiego w Podzie, brzmi to różnie, ale nawet nie wiem czego to jest symulacja, do czego to służy itd ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
polozenie mikrofonu wzgledem glosnika
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
http://www.propellerheads.se/substance/record-u/index.cfm?fuseaction=get_article&article=part1 - mniej więcej środek strony, tam są śliczne obrazki i krótki opis o co chodzi.

Dzisiaj nagrałem kolejną próbkę, tym razem z użyciem efektów. Niestety, nie siliłem się już na granie "normalnych" rzeczy, tylko po prostu zagrałem kilka fragmentów z moich własnych kawałków.

Wlacz osadzony player soundcloud


EDIT: Przypomniało mi się, że wbrew pozorom w tym wątku jest sporo opinii użytkowników o 11R, między innymi moja: http://forum.sevenstring.pl/efekty/14-stycznia-2011-eleven-rack-prezentacja-warszawa-zaproszenie/msg122984/#msg122984
« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2011, 19:10:55 wysłana przez mondomg »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 371
    • CTG TV
Dzięki mondo za konkrety. W końcu się coś dowiedziałem.
Mocno się zastawiam nad wywaleniem PODa, bo już mnie strasznie wkurfia ostatnio ;).
mniut i piah

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Mondo, dzięki za link, bardzo pomocny!
Dale, wywal tego Pod'a! Wywal! Najlepiej w okolicy Bujwida- najlepszy recykling sprzętu elektronicznego ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Mocno się zastawiam nad wywaleniem PODa, bo już mnie strasznie wkurfia ostatnio ;).

(ot mode on) O, Ciebie czym denerwuje? ;) (ot mode off)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 371
    • CTG TV
Nowy soft nie daje rady przy dual tone i hamornizerze. Tzn daje rady, ale już nic więcej nie mogę odpalić.
mniut i piah

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Jeśli ktoś jest ciekaw, jak brzmi 11R na hajgeju na siódemce do A, to nagrałem naszemu drogiemu Lotharowi próbkę. Na szybko, z 11R symulacja pieca, kolumny, EQ, compressor i reverb na rytmicznych, a na leadzie jeszcze delay. Pierwsza próbka tylko SLO-100, a druga tylko Mesa, Vintage Mode.

http://soundcloud.com/mondomg/eleven-rack-high-gain

http://soundcloud.com/mondomg/eleven-rack-high-gain-samples

Teraz już wiecie, dlaczego nie gram ani metalu, ani solówek.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 773
Jeśli ktoś jest ciekaw, jak brzmi 11R na hajgeju na siódemce do A, to nagrałem naszemu drogiemu Lotharowi próbkę.

Ha! Bydlak pozazdraszcza wujkowi jednak! :D
Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 362
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ja wolę mesę z tych dwóch.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
O, ktoś tego posłuchał.

Pozdrawiam ludzi, którzy słyszą jakieś różnice :D

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
O, ktoś tego posłuchał.

Pozdrawiam ludzi, którzy słyszą jakieś różnice :D

Ludzie słyszący jakąś różnicę pozdrawiają!
Mesa lepsza

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3140 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2010, 23:47:59
wysłana przez Pneumonia2
2 Odpowiedzi
6821 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
28039 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
5 Odpowiedzi
5741 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2011, 10:24:03
wysłana przez dan777
10 Odpowiedzi
5180 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2013, 18:44:52
wysłana przez mariaczi